Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:21 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Samobójstwo 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Dociekliwy napisał(a):
To jaki sens mają ludzkie modlitwy o deszcz, jeżeli jest susza, albo o słońce, jeżeli ciągle pada? Twierdzisz, że Bóg nie ma żadnego wpływu na pogodę?


Oczywiście, że ma wpływ. Ale w pogodzie generalnie nie ma żadnego interesu w zbawieniu mówiąc wprost. Ale jeżeli chcesz dalej dyskutować na ten temat, dobrze byłoby raczej żebyśmy następne posty pisali w jakimś dziale o modlitwie, bo ten jest o samobójstwie.


Pt lis 23, 2018 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Na obecną chwilę nie jestem chyba sobie w stanie przypomnieć ilu samobójców w swoim życiu poznałem. Był sąsiad, który się powiesił, kolega z klasy, który zrobił to samo mając lat 18 (jego brat też, w wieku 24 lat), znajomy o rok młodszy, który wyskoczył z 3 piętra... Bardzo wiele takich osób znałem, rozmawiałem. Nie były to może jakieś wielkie zażyłości, ale na pogrzeby chodziłem.

Wielokrotnie rozmyślałem co się z nimi stało po śmierci... i nigdy nic nie "wymyśliłem". Jako dziecko słyszałem, że jak ktoś pozbawia się życia - najcenniejszego daru od Boga, to umiera w stanie grzechu śmiertelnego i zostaje potępiony. Dosłownie 5 dni temu w zakładzie karnym powiesił się mój sąsiad, który odbywał tam karę pozbawienia wolności na 9 miesięcy. I pytanie co dalej z nim? Pamiętam go jako bardzo kulturalnego, dobrego, pomocnego człowieka. Miał ogromny problem z alkoholem i rodziną, która w żaden sposób go nie wspierała. Nie mnie oceniać ten czyn.

Wracając do samobójstwa, to zaczęto brać pod uwagę wszelkie aspekty psychologiczne i że do końca nie wiemy co Miłosierny Bóg postanowi. Judasz się powiesił i w Niebie trudno go sobie wyobrazić. Niemniej nie jestem w stanie stanowczo i z cały przekonaniem oznajmić: że każdy samobójca jest potępiony na wieki...


So mar 30, 2019 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Marek Breguła: https://www.youtube.com/watch?v=Lmcfx91qjes
aż chce się płakać zwłaszcza na słowach:
A może ja zły,
próbuje swych sił z ja dobrtym?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So paź 05, 2019 2:48 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz maja 23, 2019 4:55 pm
Posty: 136
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Ja słyszałam, że samobójcy nie są od razu po śmierci sądzeni przez Boga tylko czekają (może w czyśćcu może jeszcze gdzieś indziej) tyle lat ile by żyli na ziemi i dopiero po upływie tego czasu będą sądzeni. Czyli krótko mówiąc nie opłaca się zabijać skoro trzeba czekać tym bardziej, że się więcej cierpi niż by się cierpiało na ziemi.


So paź 05, 2019 3:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Ja też słyszałem i czytałem wiele opowieści fantasy o Bogu czy życiu po śmierci, ale to nie oznacza, że trzeba w nie wierzyć.


So paź 05, 2019 5:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2019 2:47 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
No właśnie,różnego typu opowiastek czy wręcz wyobrażeń ludowych na temat tego co po śmierci jest sporo.Pismo sw mówi ze "człowiekowi dane raz umrzeć a potem sąd" i tego sie trzymajmy czyli sprawdzonej i pewnej nauki.Zauważam że często ludzie tracą wiarę na rzecz zabobonu gdyż pustkę trzeba czymś wypełnić a więc zdrową nauke odrzucając trzeba przyjąć coś w zamian,dzisiaj popularne kłamstwo reinkarnacji czy wiara w obce cywilizacje które stworzyły ludzkość.


So paź 05, 2019 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
W tym miesiącu mija druga rocznica śmierci chrześniaka mojej mamy.
Chłopak przywiązał się w lesie do drzewa, oblał benzyną i podpalił... :-( W domu zostawił list pożegnalny dla swoich rodziców.
Jak bardzo nieszczęśliwym trzeba być człowiekiem, żeby popełnić samobójstwo w tak okrutny, bolesny sposób?
Ostatnio widziałam go jakieś kilkanaście lat temu i to zupełnie przypadkowo. Moja mama także nie interesowała się jego życiem, bo nie był bliską rodziną, a poza tym miała pełno swoich spraw na głowie.
Niedawno powiedziała mi, że troszkę tego żałuje.
Mam nadzieję, że trafił do czyśćca i będzie zbawiony. To był inteligentny i wrażliwy człowiek.


So paź 05, 2019 10:08 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt sie 16, 2019 12:31 pm
Posty: 33
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
[ciach.. brak uprawnień do pisania w dziale katolickim (PW)]


Cz mar 12, 2020 3:49 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn mar 09, 2020 3:19 pm
Posty: 62
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Barney napisał(a):
To jest nadal grzech śmiertelny.
Jednak oprócz materii do oceny ciężaru grzechu liczą się też okoliczności, które mogą powodować, iż niekoniecznie jest to grzech śmiertelny


To są tylko ludzkie dywagacje, do tego niebezpieczne bo wprowadzają niejednoznaczność. Moje ciało jest tylko środkiem transportu danym mi przez Boga, po to bym mógł się poruszać po tym świecie. Bóg jest Panem mojego życia, i On decyduje jak długo ma trwać. Do Niego należy ocena ciężaru grzechu i nie mnie rozważać jakimi kieruje się przesłankami.


N mar 15, 2020 11:35 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samobójstwo
Wszystko zostało powiedziane.

A człowiek jak się modli codziennie to jednak ma te siły psychiczne moze coś w tym jest ? Moze tutaj jest odpowiedź ? Co robi ateista przecież nie poprosi Boga o pomoc, bo potrzebuje dowodów na istnienie Boga. Ja od dziecka mam problemy zdrowotne i myśli mam różne. Ale wolę jednak umrzeć smiercią naturalną.

[...]

Trochę na około poszedłem.


Ostatnio edytowano Wt mar 17, 2020 11:57 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Wycięcie zdania na życzenie autora



Wt mar 17, 2020 11:11 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL