Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:14 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Duch Izebel 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Duch Izebel
Cytuj:
Nad ludźmi wyraźnie toczy się bitwa z duchem Izebel. W kościele ten duch pragnie panować i kontrolować ludzi Boga. Jeśli nie jesteśmy ludźmi stanowczymi wpadniemy w sidła ducha Izebel. Jest stronnikiem silnie wpływającym na organizacje tak religijne tak jak i polityczne. Jako że jest religijnym duchem sprawuje swoją fałszywa władzę przeciwko prawdziwemu prorockiemu powiewowi Boga. On nienawidzi proroków i działalności prorockiej. Szczególnie nienawidzi skruchy, pokory i nieustającej modlitwy, ponieważ niszczą one jej fortecę uporu i pychy.

http://www.tlig.org/pl/spirituality/listy/jezebel/

Czy spotkaliście się z czymś takim?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 26, 2017 12:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Czytając różne objawienia i "objawienia", powinniśmy być sceptyczni i szukać, czy te rewelacje mają akceptację Kościoła, czy nie bardzo. Na temat Vessule Ryden znalazłem stary, 10 letni artykuł na opoce. Zapoznaj się z nim proszę.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr kwi 26, 2017 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Andy72 napisał(a):
Cytuj:
Nad ludźmi wyraźnie toczy się bitwa z duchem Izebel. W kościele ten duch pragnie panować i kontrolować ludzi Boga. Jeśli nie jesteśmy ludźmi stanowczymi wpadniemy w sidła ducha Izebel. Jest stronnikiem silnie wpływającym na organizacje tak religijne tak jak i polityczne. Jako że jest religijnym duchem sprawuje swoją fałszywa władzę przeciwko prawdziwemu prorockiemu powiewowi Boga. On nienawidzi proroków i działalności prorockiej. Szczególnie nienawidzi skruchy, pokory i nieustającej modlitwy, ponieważ niszczą one jej fortecę uporu i pychy.

http://www.tlig.org/pl/spirituality/listy/jezebel/

Czy spotkaliście się z czymś takim?

Nie i nie chcemy się spotkać.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So kwi 29, 2017 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
mareta napisał(a):
Nie i nie chcemy się spotkać.

Racja, prorok Eliasz, który załatwił sam kilkuset proroków Baala, aż wpadł w depresję z powodu jednej Jezebel.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn wrz 02, 2019 4:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
https://niepoprawni.pl/video/uwodzicielska-moc-jezebel-ks-piotr-glas
Ksiądz Glass po angielsku ale z polskimi napisami.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 03, 2019 8:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Andy72 napisał(a):
https://niepoprawni.pl/video/uwodzicielska-moc-jezebel-ks-piotr-glas
Ksiądz Glass po angielsku ale z polskimi napisami.


Ks. Glass w filmiku twierdzi, że swoje informacje zaczerpnął z książki, której autorem jest Jonas Clark. Przypuszczam, że ma na myśli "Jezebel Seducing Goddess of War." Więcej o autorze: https://www.jonasclark.com/about-jonas-clark/. Nie bardzo rozumiem, dlaczego ks. Glass korzysta z tej książki w swoim wykładzie.


Wt wrz 03, 2019 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Mówił też ze swego doświadczenia: zna wielu księży, którzy porzucili sutanny dla kobiety.
Mówił o "więzach duszy", nie bardzo wiem, jak mozna je przeciąć oprócz spowiedzi.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt wrz 03, 2019 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Ja bym wolała, by ksiądz korzystał wyłącznie ze swojego doświadczenia i wiedzy zdobytej w naszym Kościele, bo tak to wygląda trochę na amerykański import niewiadomego sortu, ale zaznaczam, że w temat nie wgłębiałam się. Dobrze też byłoby zwrócić uwagę na własną odpowiedzialność, bo przecież ludzie nie są bezwiednymi marionetkami. Wspomniany duch nie działa chyba jak gaz obezwładniający (?)


Śr wrz 04, 2019 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Ano właśnie... Ów duch Izebel chyba nie odpowiada w 100% za odejścia kapłanów ze stanu kapłańskiego. Wielu zrzuca sutanny, bo w ich życiu zabrakło... relacji z Bogiem. Od tego trzeba by zacząć. Żonaci mężczyźni jeszcze częściej zostawiają swoje żony dla kochanek.

Jak brakuje tej osobistej modlitwy, wszystko jest ważniejsze - spotkanie opłatkowe, grupa parafialna, "papierkowa robota", to zmierza się niby dobrze, ale w środku pustka i martwica duchowa się wkrada. Monotonia: Msza to już tylko obowiązek, ot zwyczajna praca jak wszędzie, więc życie duchowe ulega pomału chorobie.

Kiedyś pewien karmelita bosy zaczął przeżywać ogromny kryzys - udał się do pani psycholog i ta na wstępie go zapytała: Czy ojciec się modli? - No, na wszystkie ćwiczenia i wspólne modlitwy chórowe chodzę - odpowiedział. Ona zaś: Nie, ja pytam czy ojciec się modli sam?

Otóż ów karmelita w tym zabieganiu, w surowym zakonie a jeszcze w dodatku był profesorem (praca naukowa na uczelni) zatracił czas na osobistą relację z Panem Bogiem. Zawsze coś było ważniejszego - to jak miał nie przyjść kryzys, skoro zapomniał o najważniejszej powinności księży i zakonników? Papież Benedykt XVI mówił, że zakonnik to ma być człowiek modlitwy.

Kiedy braknie czasu na Boga, wtedy są kryzysy, potem rutyna i w tę pustkę w miejsce Boga wkradają się wszelkiej maści pokusy. I nie są to tylko kobiety, bo tak samo alkohol, hazard, pieniądze...

I potrzeba walki - niemal każdego dnia. Żaden duch nie jest silniejszy od Boga, jak Jemu się zaufało, to trzeba mocno wierzyć w to, że nie zostawia nas samych sobie - ot, powołałem Cię do seminarium, wspierałem na egzaminach, byłem przy tobie podczas święceń. No, ale teraz sobie radź sam. Albo przekonanie, że ktoś wyświęcony jest już na tyle "mocny", że nic go nie dosięgnie - błąd. - To dopiero początek drogi.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr wrz 04, 2019 2:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
mniszek_pospolity napisał(a):
Kiedyś pewien karmelita bosy zaczął przeżywać ogromny kryzys - udał się do pani psycholog

Jak duchowny idzie do psychologa po pomoc duchową, to myślę, że przyczyną jego kryzysu jest brak właściwej formacji.

Chodzenie po pomoc do psychologa... Napiszę delikatnie. Na psychologów trzeba uważać. Są tam różne szkoły. Sami psychologowie ostrzegają przed szkodliwością psychologów. Przykładem jest psycholog dr Tomasz Witkowski, który obnaża szarlatanerię w psychologii:

https://tomwitkow.wordpress.com/

Dobrze jest przeczytać kilka sceptycznych artykułów, jak ten:

https://www.focus.pl/artykul/5-mitw-na- ... gii?page=1


Śr wrz 04, 2019 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Cytuj:
Jak duchowny idzie do psychologa po pomoc duchową, to myślę, że przyczyną jego kryzysu jest brak właściwej formacji.


On do psychologa nie szedł po pomoc duchową... ale właśnie psychologiczną. I ta pani psycholog (katoliczka zresztą) naprowadziła go na "dobry tor" - zadając pytanie o jego relację z Panem Bogiem.

Dziś często kryzysy są "mieszanką" problemów natury psychologicznej jak i duchowej. Kandydaci na księży przez pierwsze dwa lata mają wykłady z podstaw i wprowadzenia do psychologii - klerycy zdają z tego egzaminy.

Sam byłem zawsze wielkim przeciwnikiem psychologii na gruncie religijnym - jako nowicjusz byłem poddany badaniom psychologicznym - ksiądz, który je przeprowadzał też był psychologiem. Wiara nie odrzuca psychologii i na odwrót.

Na podstawie tych testów, licznych pytań, kolejnych testów, i znowu jakichś ćwiczeń ks. psycholog wydawał tzw. opis - to nie opinia tylko mówiąc nie inaczej "wynik badań" - w tym opisie było "wszystko" - czyli np. czy ktoś ma zaniżoną własną wartość, jakieś kompleksy, oczywiście na "starcie" trzeba było wykluczyć predyspozycje homoseksualne, czy ktoś lubi działać w grupie, jaki ma stosunek do tego czy owego - i te wszystkie melancholie, choleryczności i inne cuda wianki :wink: dla mnie "czarna magia".

dziś kandydaci, którzy nie zgadzają się na takie badania na starcie odpadają - u mnie nie było żadnych przeszkód do złożenia ślubów. Potem takie badania są powtarzane w seminariach - czy coś się zmieniło, czy ktoś przepracował to nad czym miał popracować, potrzebne te badania (między innymi) do tego, żeby mógł kandydat przyjąć święcenia kapłańskie czy wcześniej przyjąć w zakonach śluby wieczyste...

Ktoś kto się z tym nigdy nie zetknął, ten nigdy nie dowie się jak starannie Kościół przygotowuje do stanu kapłańskiego. Tylko samo przygotowanie to nawet nie jest "połowa sukcesu". Księża/zakonnicy nadal muszą nad sobą pracować - na różnych polach manewru, na wielu gruntach - nad modlitwą, życiem wspólnotowym, wiernością ślubom, dlatego czym innym jest w zakonach kierownictwo duchowe a czym innym porada psychologiczna. One się nie wykluczają a uzupełniają. Wyświęceni księża, zakonnicy nadal mają swoich kierowników duchowych - np. z innych zakonów, stale się formują - tzw. formacja pernamenta.

Jeden ma trudności na gruncie psychologicznym a drugi w życiu duchowym. I tutaj i tam potrzeba olbrzymiej pracy nad sobą i pogłębiania relacji z Bogiem.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr wrz 04, 2019 5:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
Brandeisbluesky napisał(a):
Dobrze też byłoby zwrócić uwagę na własną odpowiedzialność, bo przecież ludzie nie są bezwiednymi marionetkami. Wspomniany duch nie działa chyba jak gaz obezwładniający (?)

Można poczytac:
https://www.postposmo.com/pl/espiritu-de-jezabel/
Cytuj:
Ale można go również znaleźć działającego u zwykłych ludzi z dowolnej instytucji, społeczności, kościoła, rodziny itp.

Innym przejawem ducha Izebel jest uwodzenie i pochlebstwa, a cała jej pochwała jest oszustwem. Ponieważ ten zastęp zła będzie próbował stworzyć coś takiego, gdyby to było dobre, i bardzo subtelnie, to, czego naprawdę szuka, to mieć kontrolę, dominację, zaufanie i miejsce, z którego można mieć uznanie.

Tak więc osoba zniewolona przez ducha Izebel pochlebia sobie, aby uzyskać i zająć stanowiska władzy.


http://www.tlig.org/pl/spirituality/listy/jezebel/

Myślę że moglem mieć kontakt z osobą posiadającą tego ducha, co gorsze, być może sam stałem się "nosicielem".
Jakiś czas temu byłem u psychologa kwalifikującego do egzorcysty. Ale nie zaklasyfikował , bo z jednej strony nie działo się u mnie nic nadnaturalnego, z drugiej leczę się psychiatrycznie i wszystko zrzucone na karb psychozy.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn cze 13, 2022 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
To jest taki folklor (właściwy specjalnie "Zielonym", którzy postrzegają świat jako wypełniony demonami). Cokolwiek się dzieje, przypisuje się to jakiemuś "demonowi". Podobne „zdemonizowane” podejście jest podejściem magicznym, w gruncie rzeczy podobnym do animistycznych religii afrykańskich.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt cze 14, 2022 12:31 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
"Wiele emocjonalnych zaburzeń "
Wszedłem artykuł i oczywiście tam wszystkie choroby związane z duchem.

Jakby takie życie było proste to może wystarczy iśc do egzorcysty zamiast do lekarzy ??

No ludzie. Juz nie przesadzajmy z takimi objawieniami...wszędzie demony eh.


Śr cze 15, 2022 11:20 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Duch Izebel
A i nie spotkałem się i nie zamierzam :)


Śr cze 15, 2022 11:27 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL