Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Pytanie o nawrócenie 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:48 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o nawrócenie
Witam,

mam 24 lata. Od prawie dwóch lat nie byłem w kościele. Po prostu olewałem to i zwyczajnie nie chciało mi się. Boga jednak cały czas uznawałem, tylko zaniedbałem kościół.

Jednak, od jakiegoś czasu coś się we mnie zmieniło... Zacząłem czytać Pismo Święte (nawet niektóre wersety znam na pamięć), zacząłem bronić wiary katolickiej ukazując w Piśmie Świętym prawdziwość wyznań, zastanawiam się nawet nad założeniem kanału na YouTube. Po prostu chyba spłynęła na mnie łaska, bo poczułem więź z Bogiem tak silną, jak jeszcze nigdy przez całe moje życie. W końcu się też przełamałem i w niedzielę chcę przystąpić do sakramentu pokuty i zacząć chodzić też regularnie na mszę św, pamiętać o modlitwie.

Chyba spłynęła na mnie jakaś łaska, bo nagle zdałem sobie sprawę, że Bóg jest niesamowicie ważny. Zacząłem coraz więcej czytać o naszej wierze, o Bogu, oglądać filmy biblijne, a w planach mam nawet przeczytanie całego Pisma Św... Wcześniej nie wiedząc nawet jakie mamy w naszej Biblii księgi, teraz umiem wiele wersetów na pamięć.

Ostatnio nawet mamy sny w których rozmawiam z Bogiem, śnią mi się wersety biblijne, mówię też przez sen wersetami biblijnymi, np. ostatnio: "Beze mnie nic uczynić nie możecie". Zacząłem też przywiązywać coraz większą wagę do symboliki (np. mam w portfelu obrazek Jana Pawła II, nad łóżkiem powiesiłem obraz Jana Pawła II z pielgrzymki (obraz ten znalazłem na śmietniku i go zabrałem, ktoś wyrzucił)).

Teraz pytanie, czy jeszcze nie jest za późno na zmianę? Czy wobec tego, że przez tyle lat grzeszyłem, teraz nie jest jeszcze za późno na zmianę i w przyszłości znajdzie się dla mnie miejsce u raju? Myślę, że tak ogólnie, to chyba nie jestem złym człowiekiem..

Pozdrawiam.


Śr lip 20, 2016 9:56 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
NeroTFP napisał(a):
Teraz pytanie, czy jeszcze nie jest za późno na zmianę?

No jasne że nie. Dwa lata to naprawdę krótko, do tego młody jesteś. Szczęściarz z Ciebie, naprawdę!


Śr lip 20, 2016 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
witaj w domu :) czas na nawrócenie zawsze jest dobry

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr lip 20, 2016 1:09 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:48 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
Czyli mam szansę na przystąpienie do Raju? :)


Śr lip 20, 2016 1:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
Łk 15,1-7 znasz? :)


Śr lip 20, 2016 1:55 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:48 am
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
Opłaca się być dobrym. Dziękuję!


Śr lip 20, 2016 2:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
NeroTFP napisał(a):
Teraz pytanie, czy jeszcze nie jest za późno na zmianę? Czy wobec tego, że przez tyle lat grzeszyłem, teraz nie jest jeszcze za późno na zmianę i w przyszłości znajdzie się dla mnie miejsce u raju? Myślę, że tak ogólnie, to chyba nie jestem złym człowiekiem..

Pozdrawiam.



Zacytowałeś to: Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w raju (Łk 23, 43)


Łotr, był prawdziwym łotrem, czyli mógł być mordercą, pedofilem, gwałcicielem, itp (wszystkie najohydniejsze uczynki mógł mieć na koncie, przecież ponosił zasłużoną karę), nawet nie przeprosił Boga, tylko "bezczelnie" poprosił Jezusa, by wspomniał o nim (!) w swoim Królestwie, nie miał oporów, nie miał wstydu! (w ludzkim rozumieniu).

Jak widać dla Pana Jezusa moralna doskonałość nie jest najważniejsza, wystarczy zastanowić się nad tym, jakich sobie dobrał apostołów... zdrajcę, zazdrośników, chciwca, celnika, itp

Spokojnie, każdy może przyjść do Niego o każdej porze dnia i nocy swojego życia, na to nigdy nie jest za późno.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Śr lip 20, 2016 3:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr paź 16, 2013 10:32 am
Posty: 487
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o nawrócenie
Przypowieść o synu marnotrawnym znasz?
Miłosierny Bóg Ojciec już czeka na nas z radością, choć jeszcze my jesteśmy daleko, w drodze do Niego:
"A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go." (Łk 15,11-32).

_________________
Bo wiem, żeś Ty jest Bóg łagodny i miłosierny, cierpliwy i pełen łaskawości, litujący się nad niedolą (Ks. Jonasza 4:2)


Pt lip 22, 2016 7:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL