Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wokół okultyzmu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N cze 12, 2016 4:47 pm
Posty: 24
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawość...
Takie pogłębianie wiedzy nie jest grzechem. Księża egzorcyści muszą na przykład przyswoić tę wiedzę a jeszcze nie słyszałam, by czytanie o tym było postrzegane w kategoriach grzechu. Więc się nie martw :)


Cz cze 23, 2016 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Książka Mistrz i Małgorzata
jest satanistyczna. To jakby nie mówić arcydzieło, ale jest satanistyczna.
Przedstawia w atrakcyjnej formie grupę szatanów, którzy robią zło, ale i tak są przedstawiani pozytywnie, jako ci lepsi, inteligentniejsi na tle ludzi.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lip 10, 2016 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książka Mistrz i Małgorzata
Książki tej raczej powinno się unikać.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So lip 23, 2016 5:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Albo wiersz Kaczmarskiego: Strącanie aniołów
[url]Więc egzekucja więc egzekucja więc egzekucja dokonana
Anioł szatanem nazwie brata
Na chwałę Pana na chwałę Pana[/url]
Typowo satanistyczne treści,
nigdy Kaczmarskiego zbytnio nie lubiłem, wolę Gintrowskiego.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 9:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Co się tyczy tego wiersza to nigdy nie miałem sympatii dla szatana o której darło się The Rolling Stones.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 9:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
Albo wiersz Kaczmarskiego: Strącanie aniołów
[url]Więc egzekucja więc egzekucja więc egzekucja dokonana
Anioł szatanem nazwie brata
Na chwałę Pana na chwałę Pana[/url]
Typowo satanistyczne treści,
nigdy Kaczmarskiego zbytnio nie lubiłem, wolę Gintrowskiego.


Co tu widzisz satanistycznego? Nie kumam.

Anioł (Archanioł Michał strącił szatana) nazwał szatanem swego brata , Lucyfera, który też jest aniołem (bratem , czyli na równi w bycie anielskim) i zrobił to na Chwałę Pana.

Nie widzę tu nic satanistycznego.

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Pt lip 29, 2016 10:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Wymowa, akcentowanie różnych rzeczy.
Więc sprawiedliwe zwycięstwo nazwane jest "egzekucją", jakiego brata? pokazuje że to dobrzy aniołowie są tymi złymi.
Widać pewną "sympatię dla diabła" w tym utworze.
Dla mnie to satanizm, podobnie jak "Mistrz i Małgorzata".

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 10:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Prawda jest taka że szatan chciał zasiąść na tronie Boga, a Jego samego torturować bez końca w piekle, dobrzy aniołowie poprosili Boga o zgodę na walkę ze złymi i zgodę otrzymali.
Według legendy archanioł Michał był bardzo mało ważnym aniołem wcześniej, ale wykrzyknął "Któż jak Bóg" i wygrał z samym Lucyferem.
Więc Michał to dla mnie bohater.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 10:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Na forum Wiara: http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=29&t=9929&start=420

Cytuj:
Od siebie dodam muzykę, którą uważam za realne zagrożenie dla wiary. Twórcą wątpiącym w istnienie Boga, cały czas wadzącym się z nim jest nasz ukochany bard Jacek Kaczmarski. W jego twórczości odnajdziemy pierwiastki satanizmu i to nawet nie ukryte ("Czary skuteczne na swary odwieczne", "Pochwała łotrostwa")
Kaczmarski jest wielokrotnie większym zagrożeniem od większości zespolików metalowych, popowych itd., bo jego teksty mają przesłanie i są wynikiem głębokich refleksji nad życiem.
To jest poezja, która sięga głębiej. Rozbija dusze na kawałki i analizuje jeden po drugim, wyciągając na światło dzienne najgorsze zakamarki duszy ludzkiej.
Jacek Kaczmarski był ateistą, humanistą i w pewnym stopniu (poniekąd słusznie) gardził wierzącymi. Stado baranów niszczące własny talent i możliwości przez przynależność do wspólnoty. ("Diabeł mój")
Nie chce mi się wyciągać po kolei wszystkich jego wierszy, ale w większości znaleźć można ciekawe treści.
W centrum jego zainteresowania nie był Bóg, lecz człowiek. Jemu podporządkowywał cały świat. Szydził z głupoty Hioba ("Hiob"), wychwalał Jakuba który otwarcie sprzeciwił się Bogu "Walka Jakuba z Aniołem" i naświetlił okrucieństwo Boga w "Strąceniu aniołów" (Szatan powstał na chwałę Pana i wieczną rozpacz świata") i "Dzieciach Hioba".
Cały program "Raj" jest metaforycznym obrazem PRLu. Oczywiście program sam w sobie jest bardzo wartościowy i wręcz piękny.
Uważam, że nie można potępiać za to Kaczmarskiego. Wielu poetów pisało lekko bluźniercze teksty, ale to tylko poezja. Równie dobrze można nie polecać interpretacji wierszy Herberta przez Gintrowskiego. W końcu Herbert to też ateista.

Ale muzyka Jacka Kaczmarskiego poniekąd pasuje do tego tematu, więc ostrzegam was. Jeśli boicie się o swoje duszyczki to omijajcie go szerokim łukiem. Choć jak dla mnie to głupota.

Na koniec zacytuję barda, który ostrzega was przed różnymi typkami jego pokroju (oczywiście chodzi o różnych poetów, jak ich określa "starszych duchem"):
"W przepyszne wciągną cię katusze
Nie byle jakie łby i dusze"


Nigdy go nie lubiłem, wolę Gintrowskiego

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 10:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Albo interpretacja walki Jakuba z Bogiem
[url]A szaty Pana mieniły się złotem
Kaftan Jakuba cuchnął kozim tłuszczem

- W niewoli praw twych i w ludzkiej niewoli
Żyłem wśród zwierząt obce karmiąc plemię
Jeśli na drodze do wolności stoisz
Prawa odrzucę precz a Boga zmienię!

I w tym spotkaniu na bydlęcej drodze
Bóg uległ i Jakuba błogosławił
Wprzód mu odjąwszy władzę w jednej nodze
By wolnych poznać po tym że kulawi[/url]

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 10:55 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Wracając do tematu w książce Bonawentury Meyera - "Ostrzeżenie z zaświatów" jest opis egzorcyzmów pewnej kobiety, podczas których demony przemawiające przez tę biedną kobietę pod wpływem mocy Boga wyjawiają tajemnice, których nie chcą, jak chociażby historię Pawła VI, czy kilka innych. Nie wiem czy książka otrzymała imprimatur nie mniej jednak od lat o to walczą. Jest co najmniej kontrowersyjna ale zawiera wiele ważnych i zarazem szokujących informacji (choć może nie dla wszystkich).

Poniżej przedmowa do książki ojca Bonawentury Meyera.

Cytuj:
18 kwietnia 1977 r. przekazał mi duszpasterz książkę pod tytułem.: “Ostrzeżenie z
Zaświatów". Są tam wypowiedzi czterdziestoletniej dziś (1977 r.) matki czworga dzieci,
opętanej od 15 roku życia, gospodyni domu. Egzorcyści, którzy ją egzorcyzmowali, (a było
kilku takich kapłanów), otrzymali z Góry nakaz, polecenie spisywania wypowiedzi demonów.
Dla dobra sprawy i aby nie wywołać generalnego ataku prasy, radia i telewizji — dla
uniknięcia szkód duszpasterskich pierwsze wydanie nie podało nazwiska i imienia tej
opętanej osoby.
25 kwietnia 1977 r. mogłem — na zrządzenie Opatrzności — odwiedzić opętaną i być
obecnym przy egzorcyzmie prałata profesora doktora Jerzego Siegmunda z Fuldy. Jako
docent wykształcił on wiele generacji kapłanów i jako teolog, a także, jako filozof i biolog
wydał wiele dzieł naukowych, tak, że światowej sławy fizyk i chrześcijanin żyjący Ewangelistą
Jordan Pascal nazwał profesora Siegmunda najwybitniejszym filozofem i teologiem
obecnego czasu.
Do wydanej książki dołączyłem na skutek tego przedmowę podpisaną moim nazwiskiem,
jako następstwo rozprawy Prof. Siegmunda i jego posłowie. Wydanie to rozesłałem
wszystkim 80 biskupom posługującym się językiem niemieckim.
Prof. Siegmund nie wyraził swej opinii odnośnie wypowiedzi demonów — jak się wyraża w
posłowiu. Przekonał się jednak i stwierdził, w wypadku tej opętanej, nie chodzi o histeryczkę,
ani o jakąś psychopatkę, czy umysłowo chorą, co stwierdzone zostało przez lekarzy
specjalistów.
Jej objawy opętania, jak to mogłem sam zaobserwować, sprawiają wrażenie prawdziwego
opętania. Ona sama i jej rodzina cierpią na skutek tego. Także zwierzchność Kościoła
powstrzymuje się od prawdziwej pomocy, z powodu zrozumiałej bojaźni przed pewnym
terrorem ze strony źle usposobionych ludzi — współczesnych modernistów.
Świadectwo Prof. Siegmunda ma tym większą wartość, że dziś coraz więcej zaprzecza
istnieniu szatana i Aniołów, nawet na akademiach teologicznych. To prowadzi do negacji
Boga. Taką opinię, taką wiarę, szerzy masoneria, która wdarła się jak się zdaje w najwyższe
szeregi hierarchii kościelnej... Bo i jakżeby można inaczej wytłumaczyć zniszczenie
uświęconej setkami stuleci kościelnej Tradycji, w tak krótkim czasie {posoborowym), jak
wytłumaczyć to (posoborowe) masowe odejście od wiary, rozkład całych wspólnot
zakonnych, ucieczkę dziesiątków tysięcy księży od swych obowiązków kapłańskich,
zakonnych? Jak wytłumaczyć to obniżenie kultu Najświętszego Sakramentu, przenoszenia
Go z centralnego miejsca — głównego ołtarza na boczne, czy do kątów? Cześć
Najświętszego Sakramentu bardzo zanikła.
Maryja Matka Kościoła, której wielkie upomnienie w La Salette, Lurd, Fatimie, — Której
Łzy i Krwawe Łzy — pozostawiają większość ludzi oziębłymi — stara się dziś jeszcze w
ostatni sposób ostrzec ludzkość przed wiecznym potępieniem, przez to, że wybrała ofiarę
zadośćuczynienia — ofiarną duszę, opętaną przez demony, jako swoją tubę, syrenę
alarmową. Na skutek wezwania Najświętszego Imienia Jezus musiały demony wbrew swej
woli i dla zbawienia dusz i ratunku Kościoła poczynić wypowiedzi.
Ostatnie egzorcyzmy podjęte zostały w czerwcu i lipcu 1977 r. pod przewodnictwem Ojca
Arnolda Renza salwatorianina (SDS) i tworzą uzupełnione przez wypowiedzi demonów z 25
kwietnia 1977 r. drugą część tej książki. Trzecia część została dodana przy obecnym
wznowionym i poszerzonym drugim wydaniu — przyp. tłumacza.
Z wydawnictwem Sanheverk — Yerlag przejąłem pierwszą część, przy czym
wypowiedzi po jeszcze jednym krytycznym przebadaniu, sprawiły, że poddałem tę książkę
7nieznacznym poprawkom zgodnie z taśmą magnetofonową, która utrwaliła te wypowiedzi
demonów.
Na tym miejscu wyrażam gorącą wdzięczność wszystkim współpracującym kapłanom i
laikom przy uzupełnieniu drugiego wydania, co uczyniłem z całą odpowiedzialnością.
Wielka ilość ludzi wspomagała mnie przy tym dziele swymi modlitwami przez długi czas,
aby tylko i jedynie przez nasze działanie wypełniła się wola Boża.
Bogu, który wybrał Najświętszą Maryję Pannę na Królową Aniołów, a przez to, jako
pogromicielkę szatana i jego zwolenników, nie możemy czynić przepisów, w jaki sposób ma
on ratować dusze przed piekłem w swej miłosiernej miłości, w tej decydującej godzinie.
Chcemy dać świadectwo tego, co powiedziane zostało po wielu modlitwach i
egzorcyzmach w Imię Najwyższego.


Pt lip 29, 2016 4:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
A co takiego mówią?
Ja wolę wierzyć świętym niż demonom, które mogą kłamać nawet wtedy gdy mówią prawdę. Mogą też udawać że zostały zmuszone i mówić od siebie mieszając znaną prawdę z nieznanym fałszem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 4:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
A co takiego mówią?
Ja wolę wierzyć świętym niż demonom, które mogą kłamać nawet wtedy gdy mówią prawdę. Mogą też udawać że zostały zmuszone i mówić od siebie mieszając znaną prawdę z nieznanym fałszem.


Egzorcysta w imię Przenajświętszej Pani oraz Boga w Trójcy Jedynego zmusza je do mówienia. Nie ma opcji aby wtedy kłamały. Dziwne, że tego nie wiesz. Nie czytałeś, jak w Biblii najpierw Pan Jezus a potem jego uczniowie wypędzali złe duchy ? Pozostaje kwestia wiarygodności przekazu pisanego etc. i autorytetów, które się po tym podpisują jeśli już. Widzę, że nie masz zgłębionego tego tematu. Jeśli sięgniesz po tę pozycję zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę na temat samych egzorcyzmów, ale i nabędziesz informacji, o których wspomina się wyłącznie w tej pozycji. Zweryfikuj to co napisałem w innych źródłach, sprawdź autorytety związane z ta pozycją. generalnie wyszukiwarka i do dzieła, ja tylko naświetlam temat osobom, które być może nigdy nie trafiły na te pozycję, a według autora jest ona pod auspicjami nieba i ponoć diabeł bardzo się nastarał by nie ujrzała światła dziennego, ale w końcu się pojawiła. W kwestii imprimaturu nie jestem na bieżąco i nie wiem czy sprawa poszła do przodu. Nie mniej wszystkiego dowiesz się po przeczytaniu. Sceptycyzm czy dystans to nic złego, a nawet jest to wskazane, samemu ocenisz i dowiesz się zaskakujących informacji, to bez dwóch zdań. Podobnie jak i z książki błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich, która wyjaśniła nie jedną tajemnicę czysto historyczną w swojej "Żywot Jezusa", której nie wyjaśnili ani historycy, ani archeolodzy, czy inni poszukiwacze przeszłości. Tę też polecam każdemu, a z tej pierwszej dowiesz się dlaczego.


Pt lip 29, 2016 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
A co mówiły demony? I czy taka ciekawość jest duchowo bezpieczna? Jezus kazał im milczeć i wychodzić, podczas gdy my chcemy od nich dowiadywać się zakrytych Boskich tajemnic.
Czasami się mówi: ciekawość to pierwszy stopień do piekła, nie chodzi o każdą ciekawość, ale może ta - co powiedzą demony - jest taka?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 5:29 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
A co mówiły demony? I czy taka ciekawość jest duchowo bezpieczna? Jezus kazał im milczeć i wychodzić, podczas gdy my chcemy od nich dowiadywać się zakrytych Boskich tajemnic.
Czasami się mówi: ciekawość to pierwszy stopień do piekła, nie chodzi o każdą ciekawość, ale może ta - co powiedzą demony - jest taka?


W cytacie powyżej jest napisane:
Cytuj:
Maryja Matka Kościoła, której wielkie upomnienie w La Salette, Lurd, Fatimie, — Której
Łzy i Krwawe Łzy — pozostawiają większość ludzi oziębłymi — stara się dziś jeszcze w
ostatni sposób ostrzec ludzkość przed wiecznym potępieniem, przez to, że wybrała ofiarę
zadośćuczynienia — ofiarną duszę, opętaną przez demony, jako swoją tubę, syrenę
alarmową. Na skutek wezwania Najświętszego Imienia Jezus musiały demony wbrew swej
woli i dla zbawienia dusz i ratunku Kościoła poczynić wypowiedzi.


Jest poruszony wątek Pawła VI, właściwych lektur, przygotowania się i dbałości o duszę, masoństwa w kościele, Biblii w które mogli ingerować masoni, podstępów demonów i ich pana, sporo odwołań do historii i ich analiza i doprecyzowanie lub nieznane fakty. Wiele zaskakujących rzeczy, o których nie wiedziałem.


Pt lip 29, 2016 5:49 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL