Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ja myślę, że generalnie, to niektórzy szukają dziury w całym, gdyż papież głosi miłosierdzie Boże, a nie jest ono łatwe do realizacji. Miłosierdzie zostawiamy Bogu, On jest miłosierny, więc niech okazuje ludziom dla mnie obcym. Ja jestem grzesznikiem, więc moje miłosierdzie kieruję do swoich bliskich, a reszta ..., reszta też ma rodziny i .... Boga. :? 8O

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wrócę na chwile do Cejrowskiego
Jaśminowa napisał(a):
Ja lubię programy Cejrowskiego, boso przez świat. Człowiek inteligentny, bez problemu przyznaję się do tego, że jest katolikiem, wierzy w Boga, ale chyba bardziej będę skupiać się na programach podróżniczych w jego wykonaniu.
Dla mnie .

No własnie. Bez problemu przyznaje sie do wiary w Boga, ale sposób w jaki to robi..., znak krzyża, który czyni na początku rozmowy, sposób w jaki go kreśli zakrawa na kpinę. Zupełnie jakby naśladował Kabaret Moralnego niepokoju. Nie chodzi mi tu o treść tego co mówi, bo zdaje się mieć rację, ale o znak krzyża:
https://www.youtube.com/watch?v=yIZS6VH3IC0

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 12:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jak sie kogos nie lubi czy nie popiera to mu sie latwo latke przypnie.
Mnie sie ten znak krzyza podoba a Cejrowski nie robi go z kpiaca pogarda tak jak podobne gesty przedrzeznia Wojewodzki i Urban i nie tylko oni.

Ja lubie Cejrowskiego- inteligentny i nie boi sie mowic co mysli no i odroznia sie od lewackiego mainstreamu za co ow tepil go od poczatku. Pozbyto sie go z tv za WC Kwadrans a potomek ubekow Diatlowicki z piana na pysiu nazywal go faszysta. Podobnie i GazWyb itp. Byla cala nagonka. Teraz ma fajne programy podroznicze.

Co do Frytki faktycznie przegial ale ona przegiela pierwsza w wannie z Kenem.

Franciszek I slusznie prawi a i w samym kosciele nalezy przewietrzyc niejedno. Sam widzialem film dokumentalny o orgiach homosiow w Watykanie.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N sty 10, 2016 12:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Derayes napisał(a):
Mnie sie ten znak krzyza podoba a Cejrowski nie robi go z kpiaca pogarda.

Nie powiedziałam, że robi z kpiącą pogardą, ale że zakrawa na kpinę co znaczy, że tak może przez wielu być odbierany (sposób robienia znaku krzyża). Zresztą, nie spotkałam nikogo, dosłownie nikogo, nawet z hierarchów kościelnych, aby witając się z kimś, mówiąc "szczęść Boże" żegnali się. To moim zdaniem populistyczna manifestacja. A znak krzyża powinien byc wykonany starannie, a nie jakby od niechcenia, a w taki sposób go tu uczynił.
Derayes napisał(a):
tak jak podobne gesty przedrzeznia Wojewodzki i Urban i nie tylko oni.

a co mnie oni obchodzą? Wojewódzki to oszołom, którego nie widziałam lata, bo wstyd mi było za niego, jak go oglądąłam, a Urban stary, nienawistny komuch, którego nie widziałam chyba od czasów upadku komuny.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 12:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Malgosiu ja nie mam ochoty na przekomarzanie z Toba, Twoje klotliwe i apodyktyczne usposobienie zdolalem juz poznac.

Co do Urbana i Wojewodzkiego to podaje jako negatywne przyklady i nigdy nie pogodze z tym ze tacy jak oni spokojnie egzystuja sobie w publicznych mediach. A lewactwo wmawia nam ze to normalne i tak ma byc.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N sty 10, 2016 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Miałam nadzieje na zwyczajna rozmowę, ale widzę, że na inne argumenty niż ad personam nie mogę liczyć.
EOT.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 12:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
https://www.youtube.com/watch?v=WpGWBviI2MY

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 1:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mnie ten Cejrowski zupełnie nie przeszkadza i wcale nie obraziłabym się, gdyby takich ''Cejrowskich '' było więcej, serio.
Jeżeli chodzi o znak krzyża, to nie zauważyłam żeby był wykonany niestaranie, czy od niechcenia. Bardzo się z tego cieszę, że nie wstydził się go wykonać publicznie. Moim zdaniem świadczy to o dojrzałości wiary, a nie o tym, żeby za przeproszeniem bawić się w kabaret.


N sty 10, 2016 11:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
"Znak krzyża czynimy spokojnie, żegnając się całą dłonią z wyprostowanymi i złączonymi palcami (można to również robić, łącząc trzy pierwsze palce dłoni symbolizujące Trójcę Św. i nawiązując w ten sposób do tradycji prawosławia). Krzyż rozpoczynamy od czoła, wraz z głową jest ono symbolem naszych myśli, wysiłku naszego intelektu; w geście tym całą tę sferę oddajemy Bogu. Towarzyszą temu słowa: W imię Ojca. Osoba Ojca symbolizuje niebo i wszechmoc Bożą, a czoło to najwyższy punkt naszego ciała. Następnie, dłoń wędruje niżej, symbolizując proces zstąpienia Syna Bożego z wyżyn niebios na ziemie. Dłoń zatrzymuje się na piersi, wskazując na centralne miejsce, jakie w naszym ciele zajmuje serce. Serce to symbol ludzkiej osobowości oraz całej sfery ludzkich uczuć. Oddajemy kolejno Bogu naszą osobę wraz z całą jej emocjonalnością. Dopełniając znak krzyża kreślimy linię poziomą ruchem od lewego do prawego ramienia. Ramię to biblijny symbol siły i mocy. Ma to przypominać, że nasza siła i moc jest w Bogu, a każda praca winna być Jemu poddana. Temu znakowi towarzyszą słowa: i Ducha Świętego. To dobry moment, by tę prawdę zaktualizować w naszym życiu. Słowo amen, znaczy: niech tak się stanie.
http://e-sancti.net/forum/showthread.php?tid=710
Jak to uczynił Cejrowski? Chciał pokazać, że jest lepszym katolikiem? Pominę już, że tu wystarczyło chrześcijańskie pozdrowienie. Nawet św. Jan Paweł II witając się z kimkolwiek nie żegnał się, a jedynie błogosławił znakiem krzyża.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 11:38 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Małgosia napisał(a):
Nawet św. Jan Paweł II witając się z kimkolwiek nie żegnał się, a jedynie błogosławił znakiem krzyża.
A nie widzisz różnicy między pasterzem a owieczką? Biskup zawsze błogosławi. A papieża jeszcze w pierścień się całowało.
Małgosia napisał(a):
Jak to uczynił Cejrowski? Chciał pokazać, że jest lepszym katolikiem?
To jest dobre pytanie ale do Cejrowskiego. Oprócz tego robisz osąd Cejrowskiego. A jak w Biblii jest napisane o sądzeniu innych w tki sposób jak ty to zrobiłaś?
Cytuj:
Rz 14
1 A tego, który jest słaby w wierze1, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.

Podobne zdanie wyraża o nim Hołownia. Ale wiadomo jakich katolików reprezentuje Hołownia. Skoro nie przeszkadzało mu pracowanie w piśmie które w jawny sposób oczerniało katolików i Kościół katolicki.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 10, 2016 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey
Cytuj:
Podobnie wyraża o nim Hołownia. Ale wiadomo jakich katolików reprezentuje Hołownia. Skoro nie przeszkadzało mu pracowanie w piśmie które w jawny sposób oczerniało katolików i Kościół katolicki.

Mało tego, Szymon Hołownia prowadzi wspólnie z Marcinem Prokopem telewizyjne show '' Mam talent'' w TVN.
Małgosiu może u Cejrowskiego jest to spowodowane tym, że mieszka w innym kraju, może tam są takie zwyczaje, no niewiem, nie powinnam o oceniać negatywnie, bo przynajmniej uczynił chrześcijański znak, a nie jakąś idiotyczną przemowę jak goście w programie Wojewódzkiego


N sty 10, 2016 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Jeżeli chodzi o znak krzyża, to nie zauważyłam żeby był wykonany niestaranie, czy od niechcenia. Bardzo się z tego cieszę, że nie wstydził się go wykonać publicznie. Moim zdaniem świadczy to o dojrzałości wiary, a nie o tym, żeby za przeproszeniem bawić się w kabaret.


Nie do końca wierzę w czyste intencje pana Cejrowskiego.
Chyba raczej chciał prowokować. Wielu katolików występuje, ale żaden programu w ten sposób nie zaczyna. Znak Krzyża wykonuje się w określonych okolicznościach

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N sty 10, 2016 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
A nie widzisz różnicy między pasterzem a owieczką? Biskup zawsze błogosławi. A papieża jeszcze w pierścień się całowało.

No to może inaczej: nigdy mi żaden ksiądz ani biskup (mam często kontakt bezpośredni) nie zwrócił uwagi, że witając się z nim "Szczęść Boże" czy "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" nie uczyniłam znaku krzyża. Mało tego, nie tylko mnie nie zwrócono uwagi, ale nikomu ze znanych mi osób.
Jockey napisał(a):
To jest dobre pytanie ale do Cejrowskieg

To było pytanie retoryczne.
Jockey napisał(a):
Oprócz tego robisz osąd Cejrowskiego. A jak w Biblii jest napisane o sądzeniu innych w tki sposób jak ty to zrobiłaś?

Nie oceniłam Cejrowskiego, a jego postawę, ale to szczegół.
Jockey napisał(a):
Podobne zdanie wyraża o nim Hołownia. Ale wiadomo jakich katolików reprezentuje Hołownia. Skoro nie przeszkadzało mu pracowanie w piśmie które w jawny sposób oczerniało katolików i Kościół katolicki.

No, teraz zacznij mi wciskać, że jestem zaczadzona hołowniszczyzną :? 8O
Szymon Hołownia zdaje sie przedstawiać jako świętszy od papieża. Nie darmo mówi sie o nim, że to polski papież.
Jaśminowa napisał(a):
Małgosiu może u Cejrowskiego jest to spowodowane tym, że mieszka w innym kraju, może tam są takie zwyczaje, no niewiem, nie powinnam o oceniać negatywnie, bo przynajmniej uczynił chrześcijański znak,

Może, ale ja odbieram to jako populizm. W świetle kamer czyni znak krzyża. Jestem ciekawa czy to samo czyni, gdy tych kamer nie ma np. kiedy prywatnie przechodzi koło krzyża, kościoła itp. Chciałabym go zobaczyć w takiej sytuacji, i gdyby zachował się jak należy odszczekałabym te przypuszczenia.
Jaśminowa napisał(a):
a nie jakąś idiotyczną przemowę jak goście w programie Wojewódzkiego

Wojewódzki to inna bajka. Nie tylko goście wypowiadają idiotyczne przemowy, ale całe jego programy są idiotyczne.
mareta napisał(a):
Wielu katolików występuje, ale żaden programu w ten sposób nie zaczyna. Znak Krzyża wykonuje się w określonych okolicznościach

Dokładnie, a tez publicznie przyznają się do wiary. Np. czy kiedykolwiek prezes Kaczyński w ten sposób się witał, albo jakikolwiek ksiądz (księdza w rękę się nie całuje, zresztą dzisiaj także i biskupa)?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Małgoś popatrz, a tu Rydzyka chcą całować: https://www.youtube.com/watch?v=f3fzy4H4VyY


N sty 10, 2016 4:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Małgoś popatrz, a tu Rydzyka chcą całować: https://www.youtube.com/watch?v=f3fzy4H4VyY

dla niektórych on jest jak..., ale nie pozwolił i za to nalezy mu się uznanie . Nie wiem jak inni biskupi, ale moi nie pozwalają się całować w pierścień i nawet nie czekają aż ich pierwsza pozdrowię, kiedy jestem w kurii, a akurat któryś przechodzi.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


N sty 10, 2016 7:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL