Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Witajcie,
Jestem zaniepokojony stylem bycia i niektórymi wypowiedziami naszego papieża Franciszka.
W "Rzeczpospolitej" sprzed ok. 3 tygodni przeczytałem wywiad z dziennikarzem - watykanistą, który twierdzi, że papież został wybrany niezgodnie z procedurami prawnymi konklawe, a owocem jego pontyfikatu jest zamęt.
Co o tym myślicie?
Jestem też zaniepokojony gestami papieża wobec islamu.


Pn gru 07, 2015 12:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Dziennikarz żyje z tego co sprzeda, a że najlepiej sprzedają się skandale - no to sobie znalazł 'skandal' i próbuje z niego żyć. Nie on pierwszy i niestety nie on ostatni. I to właśnie tacy jak on szerzą zamęt. Nie jestem jeszcze starym człowiekiem a pamiętam co najmniej parę podobnych 'skandali' co to miały pogrążyć Kościół - ale na szczęście na skale jest zbudowany! :)

A co do podejścia do islamu - można się z papieżem nie zgadzać co do formy, ważne żeby zrozumieć jego cel - on chciałby w pokojowy sposób 'rozbroić' islam. Skoro Prawda jest z nami - to jeśli zechcą rozmawiać, prędzej czy później dojdą do Prawdy. I papież próbuje w tę stronę właśnie kierować wysiłki. Czy mu się uda? Zobaczymy, nie tylko on jest stroną w tej 'rozgrywce'.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pn gru 07, 2015 1:28 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie chodzi mi o epatowanie "skandalami".
Obawiam się, że dla papieża Franciszka problem materialnej nędzy, na jaką napatrzył się w Ameryce Płd., może być tak dominujący, że nie zauważa duchowej nędzy Europy. Stąd też może być zwolennikiem teologii wyzwolenia. Jak dotąd papież Franciszek wg mojej wiedzy nie wypowiedział się jednoznacznie w sprawie aborcji i sodomii, a media stwarzają wrażenie, że jest przychylny sodomitom i nie potępia, a nawet aprobuje, grzech sodomii.

Dla mnie osobiście bardzo zasmucająca była rezygnacja Benedykta XVI.
Do Franciszka jakoś nie mam przekonania, po prostu drażnią mnie jego wypowiedzi i "tanie" gesty. Być może odbieram postać obecnego papieża poprzez medialne przekazy płynące z dominujących mediów niezbyt przyjaznych Kościołowi.
Zauważam, że nasi najbardziej znani katoliccy publicyści - jak np. Terlikowski, delikatnie dystansują się od tego papieża.
Stosunek tego papieża do islamu też mi się nie podoba, bo jak można "dialogować" z ... diabłem. Benedykt, jak powiedział o "mieczu islamu" to został medialnie zlinczowany i niestety stulił uszy po sobie. Nasz Jan Paweł II całował Koran, nie rozumiem tego. Szukać tam "ziaren prawdy" podczas gdy muzłumanie mordują chrześcijan. Nie rozumiem tego podejścia.
W pewien sposób pontyfikat Franciszka jest dla mnie sprawdzian wiary w obecność i prowadzenie Ducha Świętego w naszym Kościele. Boję się po prostu, że ten papież zrobi taką "wiosnę" Kościołowi, że będę się musiał przenieść, nie wiem, do baptystów czy zielonoświątkowców... i cała moja wiara w Kościół legnie w gruzach.


Wt gru 08, 2015 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
bez przesady, Kościół jest chroniony przez Ducha Świętego, więc o co Ty się tak martwisz? przetrwał Borgiów, przetrwa i resztę, bo nie na ludzkim geniuszu czy uczciwości, ale na boskim wsparciu stoi.
Chociaż z Twojej wypowiedzi przebija zwątpienie w tę prawdę wiary... bo jak można porównywać Kościół do neoprotestanckich denominacji?

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Śr gru 09, 2015 10:05 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Pierwsza sprawa. Papież nie musi co rusz powtarzać stanowiska kościoła w sprawie np. sodomii i aborcji (jest ono niezmienne). Nie widzę tu żadnego przyzwolenia na te uczynki, natomiast należy człowieka upadłego (nawet) traktować jak człowieka.
Druga sprawa (w jakiejś mierze powiązana z pierwszą). Wyznawcy jakiejkolwiek religii są po prostu ludźmi i znowu - ludziom należy się traktowanie ich jak ludzi. To nie jest tak, że jak dla Ciebie jest coś oczywiste (w sprawach wiary) - tak samo będzie oczywiste dla innowierców i że ci innowiercy są innowiercami tylko dlatego że nie chcą przyjąć ze złej woli Twoich oczywistości.
Grożenie pięścią zarówno aktywnym homo, zwolennikom aborcji, czy wyznawcom innych religii nie da żadnego pozytywnego skutku, bo oni po prostu nie widzą nic złego w swoich przekonaniach i to wygrażanie potraktują jako bezpodstawny atak na nich. W końcu patrząc na to z drugiej strony - islamiści są głęboko przekonani o słuszności swojej religii i w tym duchu chcą nawracać "niewiernych" - nawet siłą - jak tylko wygłosisz ich wyznanie wiary i będziesz przestrzegał ich zasad, to zostawią Cię w spokoju..

Tak więc, jedyną drogą, by się ludzie nie powyrzynali jest dialog, w duchu poszanowania człowieka. Dialog, który pozwoli na przekonanie błądzących.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr gru 09, 2015 11:21 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
PeterW napisał(a):
Grożenie pięścią zarówno aktywnym homo, zwolennikom aborcji, czy wyznawcom innych religii nie da żadnego pozytywnego skutku, bo oni po prostu nie widzą nic złego w swoich przekonaniach i to wygrażanie potraktują jako bezpodstawny atak na nich.


Zawsze mnie zdumiewa mechanizm psychologiczny, powodujący przypisywanie domniemanemu adwersarzowi w dyskusji (a zapewne z racji wiary mamy zbliżone poglądy i przekonania) stanowiska skrajnego, łatwego do wyśmiania i potępienia.

Czy nadmierne jest oczekiwanie wobec papieża ze strony zwykłego katolika, że jednoznacznie potępi grzech sodomii i aborcji, że potwierdzi nauczanie Kościoła na temat nierozerwalności związku małżeńskiego, że upomni się o ludzkie traktowanie chrześcijan w krajach islamskich, że potępi mordowanie chrześcijan w krajach islamskich?

Truizmem dla chrześcijanina jest stwierdzenie, że potępia się grzech, a nie grzesznika i to że należy miłować wszystkich ludzi, nawet nieprzyjaciół.

Czy nadmierne jest oczekiwanie wobec papieża ze strony zwykłego wiernego, że powie wprost muzłumanom, że zadaniem Kościoła jest głosić im Ewangelię o Jezusie Chrystusie i że ich postępowanie wobec chrześcijan jest złe i nieludzkie, a nie "dialogować" z nimi, stwarząjąc nieprawdziwe wrażenie, że Kościół aprobuje ich wierzenia i postępowanie.


Śr gru 09, 2015 2:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
marboj napisał(a):
PeterW napisał(a):
Grożenie pięścią zarówno aktywnym homo, zwolennikom aborcji, czy wyznawcom innych religii nie da żadnego pozytywnego skutku, bo oni po prostu nie widzą nic złego w swoich przekonaniach i to wygrażanie potraktują jako bezpodstawny atak na nich.


Zawsze mnie zdumiewa mechanizm psychologiczny, powodujący przypisywanie domniemanemu adwersarzowi w dyskusji (a zapewne z racji wiary mamy zbliżone poglądy i przekonania) stanowiska skrajnego, łatwego do wyśmiania i potępienia.


A mnie zawsze zdumiewają ci, co mają niesłychanie mundre pomysły jak zmienić Świat, tylko że zamiast to realizować, wymundrzają się na forach internetowych. Innymi słowy: Do dzieła zacny marboju!

Cytuj:
Czy nadmierne jest oczekiwanie wobec papieża ze strony zwykłego katolika, że jednoznacznie potępi grzech sodomii i aborcji, że potwierdzi nauczanie Kościoła na temat nierozerwalności związku małżeńskiego, że upomni się o ludzkie traktowanie chrześcijan w krajach islamskich, że potępi mordowanie chrześcijan w krajach islamskich?


A tego nie robi?? Biblijnie skomentuję: "Kto ma uszy, niech słucha!"

Cytuj:
Czy nadmierne jest oczekiwanie wobec papieża ze strony zwykłego wiernego, że powie wprost muzłumanom, że zadaniem Kościoła jest głosić im Ewangelię o Jezusie Chrystusie


Acha.. No ale już pisałem (może czas na nowe okulary, co?), że oni są głęboko przekonani o słuszności swojej religii, ba - nawet uważają że to my błądzimy, a Ewangelię (w 4 kanonicznych wersjach) sfałszowaliśmy, więc oni mają Koran..
Sorry, ale byłby z Ciebie marny misjonarz (nie mówiąc już o byciu papieżem ;-) )..


Cytuj:
..i że ich postępowanie wobec chrześcijan jest złe i nieludzkie


Co da skutek.. (tu głębokie westchnienie).. Jaki? Przecież ichni muffi (czy jak się ich tam zwie) w większości przypadków potępiają mordowanie, odcinają się od nich, a z ich ust płyną nieustanne peany o "Religii Pokoju", a te mordy to jacyś bandyci czy cóś.. :roll:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr gru 09, 2015 3:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
PeterW napisał(a):
A mnie zawsze zdumiewają ci, co mają niesłychanie mundre pomysły jak zmienić Świat, tylko że zamiast to realizować, wymundrzają się na forach internetowych.


Nie mam ochoty na bezsensowne polemiki, popisy erystyczne, etc., nie chcę się mądrować, ani nie mam pomysłów jak zmieniać świat poza pozwoleniem Bogu na zmianę siebie :-) .

Po to jest to forum, żeby podyskutować.

marboj napisał(a):
Co da skutek.. (tu głębokie westchnienie).. Jaki? Przecież ichni muffi (czy jak się ich tam zwie) w większości przypadków potępiają mordowanie, odcinają się od nich, a z ich ust płyną nieustanne peany o "Religii Pokoju", a te mordy to jacyś bandyci czy cóś..


Widzę, że nie masz złudzeń co do moralności uległych.
Nie jestem znawcą, ale znawcy twierdzą, że w Koranie oszukać niewiernego to nie grzech.


Napisałem, co mnie boli w postawie papieża i tyle.


Śr gru 09, 2015 6:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ależ listę rożnych wpadek papieża można ciagnąć. Porównujac go z Św JPII który był dyplomatą i był medialny to oczywiście Feanciszek traci. Jeśli chodzi o teologie to w porównaniu do Benedykta 16 tez traci. Tylko nie można w taki sposób porównywać papieży. Ja tez mam wiele znaków zapytania ale nigdy bym sie nie odważył na nazwanie papieża lewakiem. I to jest najistotniejsze a ty nie napisałeś co cię boli w postawie papieża ale oplułeś go uznając za lewaka. Bo czy papież nawołuje do ustaw legalizujących związki homoseksualne? Czy papieża nawołuje do takich ustaw które bedą dopuszczały aborcje czy eutanazję? Czy papież nawołuje o ustawodawstwo zezwalające na in vitro? A to są główne postulaty lewactwa. Jakbyś inaczej zaczął to pewnie mógłby sie rozpocząć ciekawy wątek a tak sam go skreśliłeś bo tematem obraziłeś papieza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr gru 09, 2015 7:24 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
marboj napisał(a):
a ty nie napisałeś co cię boli w postawie papieża ale oplułeś go uznając za lewaka


Moderatorze, mam czyste sumienie, nie nazwałem tego człowieka lewakiem, tylko zadałem pytanie, czy jest lewakiem i uzasadniłem w kilku postach dlaczego pytam.

Mam nadzieję, że nie jest, a wierząc w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół pod opieką Ducha Świętego, nadzieję tę w sobie staram się umacniać. Pytanie, czy papież jest lewakiem, zadaję i sobie i braciom w wierze i oczekuję spokojnych, uargumentowanych wypowiedzi. Może to zbyt wiele w czasach kultury obrazkowej...

Do postawienia tego pytanie skłoniło mnie milczenie papieża mojego Kościoła w ważnych dla mnie sprawach. Możliwe, że w jakiś wypowiedziach czy dokumentach stwierdził, że aborcja i sodomia jest grzechem, że małżeństwo jest nierozerwalne.
Do zadania tych pytań skłoniło mnie milczenie papieża w czasie i po rzymskim synodzie o sprawach rodziny.
Pamiętam też, że media donosiły, że papież powiedział matce kilkorga dzieci coś w tym sensie, że jest nieodpowiedzialna mając tyle dzieci, a nie mając pieniędzy na ich wychowanie - tu mogę się mylić, mogę coś przekłamać, tym bardziej, że do osoby papieża Franciszka po jego niektórych wypowiedziach i gestach (bongiorno, przeprowadzka, ford mondeo jako środek lokomocji, etc) podchodzę z obawą i dystansem.

Gdzieś przeczytałem o manipulacjach urzędników kurii rzymskiej redagujących dokumenty synodalne, bo podobno pierwotna ich treść była zbyt konserwatywna.
Do tego dołożył się wywiad w Rzeczpospolitej ze znanym watykanistą, który twierdzi, że papież był nieważnie wybrany i nie klęka przed Hostią.

Czarę mojej goryczy przelało spotkanie papieża z imanami w sudańskim meczecie, na ziemi zroszonej krwią męczenników, gdzie kilka kilometrów dalej chrześcijanie są mordowani. Nie słyszałem, by papież Franciszek ujął się za prześladowanymi w krajach islamskich chrześcijanami, ani za katolikami w Chinach.

Moje obawy wobec papieża Franciszka po pierwsze biorą się z braku jednoznacznego stanowiska papieża w sprawie aborcji, sodomii i nierozerwalności małżeństwa. Nie czynię mu zarzutu z tego, że nawołuje do złych rzeczy, ale z tego, że milczy, podczas gdy mi się wydaje, że powinien zabrać jasny i jednoznaczny głos potwierdzający dotychczasowe nauczanie.
Po drugie, nie podoba mi się milczenie papieża w sprawie prześladowań chrześcijan przez muzłumanów i generalnie życzliwy stosunek do islamu, który postrzegam jako religię diabła.
Po trzecie, do ostrożności skłania mnie życzliwy stosunek do papieża mediów typu GW, Polityka, Newsweek itp., budujący narrację typu "dobry papież, źli urzędnicy"
Te czynniki powodują, że obawiam się o własną wierność wobec Kościoła, jeśli okaże się, że ten papież jest jednak lewakiem i poprowadzi nasz Kościół w kierunku Kościoła Jana Turnau i niemieckich biskupów.

Moderatorze, a jeśli uważasz, ze stawiając pytanie dopuściłem się myślozbrodni, to mnie zbanuj po prostu.


Śr gru 09, 2015 9:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ważkie pytania i wątpliwości. Mnie też to smuci, jeśli takie przykłady zachowania papieża byłyby prawdą. Bo nie wiem, czy to jest prawda. Jeśli tak, to czujemy się, jakby zabrakło nam pasterza w ciemnej nocy, gdy wokół słychać wycie wilków. :-(
Czy znaleźliśmy się w sytuacji podobnej do tej, gdy pewien uczeń Jezusa, pewnej tragicznej nocy, trzy razy powiedział "nie znam go"?

Tak czy inaczej, choćbyśmy szli przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknijmy, bo Pan jest z nami!


Śr gru 09, 2015 9:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
marboj napisał(a):
Moderatorze, mam czyste sumienie, nie nazwałem tego człowieka lewakiem, tylko zadałem pytanie, czy jest lewakiem i uzasadniłem w kilku postach dlaczego pytam.
A jaki jest tytuł wątku? I kto go nadał?
Z pytaniem to był dowcip żydowski gdzie w sądzie żydowskim jeden przegrał sprawę o pomówienia i miał to odwołać. I odwołał: Kon nie jest oszustem?
Na zwróconą uwagę zareagował, że się z sądem umawiał na treść a nie na melodię.

Tak samo u ciebie. Pytanie ma w sobie właśnie takie obrażanie papieża.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr gru 09, 2015 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ludzie, co za bzdury, papieżowi zarzucać jakieś "lewactwo" :| ?

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz gru 10, 2015 9:06 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 13, 2015 7:58 pm
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Ja tez mam wiele znaków zapytania ale nigdy bym sie nie odważył na nazwanie papieża lewakiem. I to jest najistotniejsze a ty nie napisałeś co cię boli w postawie papieża ale oplułeś go uznając za lewaka. Bo czy papież nawołuje do ustaw legalizujących związki homoseksualne? Czy papieża nawołuje do takich ustaw które bedą dopuszczały aborcje czy eutanazję? Czy papież nawołuje o ustawodawstwo zezwalające na in vitro? A to są główne postulaty lewactwa.


Lewacy jeszcze mają bzika na punkcie ekologii, i tutaj papież niestety idzie z nimi krok w krok.


So gru 12, 2015 8:33 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 5:29 pm
Posty: 61
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Podczas wizyty papieża w USA bodajże doszły do jego uszu bezpośrednio opinie, że sprzyja komunizmowi itd. Był tym zaskoczony i zdementował te pogłoski, ale to powinno mu dać do myślenia, że nie kontroluje swojego wizerunku i tego, co media z nim robią... Powinien zrobić jakieś stanowcze i jednoznaczne kroki w tej sprawie, jeśli rzeczywiście nie zamierza nic robić wbrew tradycji, bo jak na razie to lewacy wycierają sobie buzie papieżem i wykorzystują jego osobę do atakowania konserwatywnych katolików, w ogóle wiemy, że w łonie Kościoła są frakcje mocno liberalne światopoglądowo, które też to wykorzystują i też ciągną w swoją stronę. I w końcu rzeczywiście dojdzie do kolejnej schizmy, jeśli głowa Kościoła nie zacznie w końcu jakoś panować nad tym rozgardiaszem...


So gru 12, 2015 10:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL