Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Przykro to stwierdzić, ale Joe Biden i osoby z jego otoczenia, których postawa ma się nijak z katolicką, np. popierają aborcję, mają dobry dostęp do kościelnej hierarchii, czy samego papieża. Dodatkowo przy okazji odprawia się publiczne zgorszenie dając takim gorszycielom Komunię Świętą. Pokazują ludziom, że można żyć jak się chce, a "Komunia Ci się po prostu należy".


So paź 30, 2021 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Tak się składa, że prawo kanoniczne nie pozwala na ukaranie prezydenta Bidena ekskomuniką z powodu popierania aborcji.


So paź 30, 2021 7:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak się składa, że prawo kanoniczne nie pozwala na ukaranie prezydenta Bidena ekskomuniką z powodu popierania aborcji.
Ja mówiłem o udzielaniu komunii.
A przy okazji, to co Pan pisze, jeśli to prawda, to tylko pokazuje, jak patologiczne i niekatolickie jest te "prawo kanoniczne". Wiąże Kościołowi ręce i pozwala na szerzenie się publicznego zgorszenia.


So paź 30, 2021 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak się składa, że prawo kanoniczne nie pozwala na ukaranie prezydenta Bidena ekskomuniką z powodu popierania aborcji.
Ja mówiłem o udzielaniu komunii.

Komunii można odmówić wyłącznie osobie, która jest ekskomunikowana i wiadomo, że kara nie została zdjęta. Jeżeli ekskomuniki nie ma, to kapłan nie może odmówić udzielenia Komunii. No, chyba że ma dar czytania serc i wie, że przystępujący do niej katolik ma na sumieniu nieodpuszczony grzech ciężki.

Iustus napisał(a):
A przy okazji, to co Pan pisze, jeśli to prawda, to tylko pokazuje, jak patologiczne i niekatolickie jest te "prawo kanoniczne". Wiąże Kościołowi ręce i pozwala na szerzenie się publicznego zgorszenia.

Grzech zgorszenia nie podpada pod kategorię tych, które powodują zaciągnięcie ekskomuniki z mocy prawa. Zaś wasza ekscelencja niech się trochę zastanowi nad sobą i nie decyduje o tym komu kapłan ma odmówić udzielenia Komunii.


So paź 30, 2021 7:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie ma sensu dzielić włosa na czworo i wdawać się w szczegóły nie mające większego znaczenia. Problemem jest to, że osoby publiczne na wysokich stanowiskach sieją zgorszenie, przeczą odwiecznej nauce Kościoła, a mimo to daje się im komunię, tym samym potęgując zgorszenie i to za przyzwoleniem postępowego Kościoła. To zgorszenie jest problemem, a nie jakieś tam drobiazgi.


So paź 30, 2021 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Komunii można odmówić wyłącznie osobie, która jest ekskomunikowana i wiadomo, że kara nie została zdjęta. Jeżeli ekskomuniki nie ma, to kapłan nie może odmówić udzielenia Komunii.

Jestes pewny?
Bo ja znalazlem:
"Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub
podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim."


So paź 30, 2021 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Fakt. Moja wina, nie sprawdziłem w KPK.


N paź 31, 2021 9:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 7:43 am
Posty: 6
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nie akceptuję papieża Franciszka.
Witam serdecznie. Przyznam się szczerze nie lubię papieża Franciszka. Czekam, na jego abdykację. Być może następny papież będzie konserwatywny. Nie chodzę do Kościoła, gdyż nie mogę podczas mszy modlić się za człowieka, który niszczy Kościół. Uważam Franciszka za liberała. Przykłady: zakazanie mszy trydenckiej, przyjacielskie listy do heretyka Jamesa Martina, odznaczenie dla zwolenniczki aborcji czy też przyjacielskie słowa dla jednej "katolickiej" organizacji pro-lgbt. Przykładów jest oczywiście o wiele więcej. Jestem takim katolickim bezpopowcem. Mógłbym oficjalnie przejść do FSSPX, tyle, że FSSPX też się modli za obecnego papieża. Zastawiałem się nad przejściem na jakiś konserwatywny, nieekumeniczny nurt prawosławia. Tyle, że nie potrafię uwierzyć w kreacjonizm młodej ziemi i dodatkowo te ich teorie spiskowe o NWO czy "plandemii" skutecznie mnie odstraszają. Czuję się we współczesnym świecie bardzo samotny. Nie mogę znaleźć dla siebie jakiegoś bezpiecznego miejsca. Przecież nie zostanę muzułmaninem i nie wyjadę do Iranu. Uważam, że tylko w chrześcijaństwie jest zbawienie.
__________________________________________________________

Nawróciłem się w 2015 roku. Jestem katolikiem, jednak nie akceptuję "polityki kościelnej" prowadzonej przez papieża Franciszka. Jest wiele dowodów na to, że Franciszek jest liberałem. Niech dowodem na to niech będzie ograniczenie możliwości sprawowania mszy trydenckiej. Oczywiście dowodów jest więcej. Nie wiem co robić. Czy przeczekać ten pontyfikat i zacząć chodzić do kościoła po jego abdykacji?


Ostatnio edytowano N sty 09, 2022 1:33 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono posty



So sty 08, 2022 9:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie nawróciłeś się na katolicyzm, bo nie można się nawrócić i za chwilę chcieć odejść, bo coś jest nie po twojej myśli. Nie akceptuję papieża Franciszka...W Polsce masz komfortowe warunki, jeśli chodzi o praktykowanie wiary. Niemcy nie mają w zasadzie wyboru i pytają polskich księży: a dokąd ja pójdę?
Znasz historię Kościoła i papieży, którzy byli? Byli też antypapieże. Jak było w czasach ariańskich, gdy uwięziono bpa Mikołaja i pozbawiono wszelkich godności? Za co? Wiesz za co? Za co miał problemy o. Dolindo, o Pio, św. Faustyna? Kto zatwierdził Towarzystwo Jezusowe, jaki papież? A historycy Kościoła twierdzą, że to był jeden ze spokojniejszych papieży w ówczesnych czasach. Gdybyś przed swym nawróceniem przeczytał historię Kościoła to dziś byłbyś protestantem i wybrałbyś najbliższe swoim poglądom wyznanie lub sektę a nie to, gdzie przechowywany jest depozyt wiary. W glinianych naczyniach jest przechowywany i to ja mam dbać, by dalej go przekazać a nie lokować się tam, gdzie jest wszystko zgodne z moimi oczekiwaniami. Są ludzie, którzy nie potrafią funkcjonować poza więzieniami i wychodząc z więzienia popełniają kolejne przestępstwo tak, by ich złapani i znów skazano.

Są tacy ludzie - skoczkowie, którzy szukają swego miejsca na ziemi i nie znajdują, są dożywotnimi włóczęgami. Problem nie leży w papieżu, bo o pozostałych papieżach nic nie wiesz, nie czytałeś tego co po sobie pozostawili. My nie wierzymy ani w papieża, ani w księży, ale Boga. Kościół to nie idealna kryjówka, by czuć się komfortowo, ale trudna droga prowadząca ku wieczności. Świeccy też mają swoją misję w Kościele. Co robisz w tej kwestii dla wspólnoty?
Ten wątek założył ktoś kto udawał zaniepokojenie i troskę o KK. Potem się okazało, że to taki skoczek wyznaniowy i pisząc go nie był od dawna katolikiem.


N sty 09, 2022 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie akceptuję papieża Franciszka.
Krzysiek91 napisał(a):
Witam serdecznie. Przyznam się szczerze nie lubię papieża Franciszka. Czekam, na jego abdykację. Być może następny papież będzie konserwatywny. Nie chodzę do Kościoła, gdyż nie mogę podczas mszy modlić się za człowieka, który niszczy Kościół. Uważam Franciszka za liberała. Przykłady: zakazanie mszy trydenckiej, przyjacielskie listy do heretyka Jamesa Martina, odznaczenie dla zwolenniczki aborcji czy też przyjacielskie słowa dla jednej "katolickiej" organizacji pro-lgbt. Przykładów jest oczywiście o wiele więcej. Jestem takim katolickim bezpopowcem. Mógłbym oficjalnie przejść do FSSPX, tyle, że FSSPX też się modli za obecnego papieża. Zastawiałem się nad przejściem na jakiś konserwatywny, nieekumeniczny nurt prawosławia. Tyle, że nie potrafię uwierzyć w kreacjonizm młodej ziemi i dodatkowo te ich teorie spiskowe o NWO czy "plandemii" skutecznie mnie odstraszają. Czuję się we współczesnym świecie bardzo samotny. Nie mogę znaleźć dla siebie jakiegoś bezpiecznego miejsca. Przecież nie zostanę muzułmaninem i nie wyjadę do Iranu. Uważam, że tylko w chrześcijaństwie jest zbawienie.
__________________________________________________________

Nawróciłem się w 2015 roku. Jestem katolikiem, jednak nie akceptuję "polityki kościelnej" prowadzonej przez papieża Franciszka. Jest wiele dowodów na to, że Franciszek jest liberałem. Niech dowodem na to niech będzie ograniczenie możliwości sprawowania mszy trydenckiej. Oczywiście dowodów jest więcej. Nie wiem co robić. Czy przeczekać ten pontyfikat i zacząć chodzić do kościoła po jego abdykacji?
Pańskie rozgoryczenie jest zrozumiałe, ale owoce tego rozgoryczenia nie są zbyt zdrowe. Modlić należy się za każdego. Nie dlatego, że nam się podobają, ale ze zwykłej miłości. Mamy przykazane, aby nawet wrogich nam ludzi miłować. Tak więc modlić należy się nawet za papieża, który nam się nie podoba, czy który szkodzi Kościołowi - chociażby po to, aby przestał szkodzić. Boże łaski nie takie zatwardziałości w historii rozkruszała.

Gdy zapozna się Pan z historią Kościoła, to zauważy liczne jego upadki i licznych antypapieży. Zły hierarcha czy papież jest jak chory ojciec, chora głowa rodziny. Należy za nią się modlić tym gorliwiej, że on szczególnie potrzebuje naszej modlitwy.

Pańskie rozgoryczenie zdaje się wydawać owoc pychy, że w takim Kościele, to ja nie będę, bo to nie jest Kościół z mojej bajki. Pan powinien kochać Kościół, bo to jest Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa (to Jezus nam zostawił Kościół), a nie za to, że sprawuje w nim władzę ktoś, kogo uważamy za dobrego człowieka.

Jeśli faktycznie nie chce Pan ulegać liberalizmowi, czy modernizmowi w Kościele, to jak najbardziej FSSPX będzie odpowiednie. Tam nie praktykują światowych nowinek i nie realizują agend instytucji ponadnarodowych.


N sty 09, 2022 3:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Krzysiek91 napisał(a):
Być może następny papież będzie konserwatywny.
Na modłę nasze pseudotridycjonalistów tacy jak obecni tutaj na forum? Czy raczej w normalny sposób?
Krzysiek91 napisał(a):
Nie chodzę do Kościoła, gdyż nie mogę podczas mszy modlić się za człowieka, który niszczy Kościół.
Wnioskuje po tej wypowiedzi, że nie nawróciłeś się a jedynie masz jakieś dziwne odruchy. Dla mnie nie ma znaczenia w jakim rycie się modlę. Ważne, że mogę przyjąć Jezusa w Komunii. To jest istota mszy świętej. A za kapłanów to mamy obowiązek się modlić.
Krzysiek91 napisał(a):
Uważam Franciszka za liberała.

Ale kogo obchodzi za kogo uważasz papieża. Albo jesteś katolikiem i uznajesz papieża za papieża albo jesteś w schizmie jak co niektórzy na forum którzy mienią się tradycjonalistami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 09, 2022 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey, jeśli ktoś jest w schizmie albo nie uznaje papieża, to za żadne skarby nie może być w Tradycji.


N sty 09, 2022 4:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Iustus napisał(a):
Jockey, jeśli ktoś jest w schizmie albo nie uznaje papieża, to za żadne skarby nie może być w Tradycji.

Jak to było z nożycami i ze stołem?
A ty i twoi przyjaciele od plucia na Kościół?
A i zauważ ze ja nie uznaje was za tradycjonalistów a za pseudotradycjonalistow. I druga sprawa czytaj dokładnie. Ja pisze że mienicie się

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 09, 2022 4:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Iustus napisał(a):
Jockey, jeśli ktoś jest w schizmie albo nie uznaje papieża, to za żadne skarby nie może być w Tradycji.

Jak to było z nożycami i ze stołem?
A ty i twoi przyjaciele od plucia na Kościół?
A i zauważ ze ja nie uznaje was za tradycjonalistów a za pseudotradycjonalistow. I druga sprawa czytaj dokładnie. Ja pisze że mienicie się
To nie kwestia nożyc i stołu. Mam wrażliwe oko na insynuacje. Pan insynuował, że Tradycja to jest coś, co ma związki ze schizmą, a to jest wewnętrznie sprzeczne i nieprawdziwe. Tradycja zawsze szanowała, szanuje i będzie szanować urząd papieża. Z prostego powodu - ten urząd zawsze miał poważanie, to jest po prostu Tradycja, jej nieodłączna część.


N sty 09, 2022 4:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Pudło Wasza Wyniosłość da to do przeczytania komuś rozumniejszemu i niech ta osoba wytłumaczy co ja napisałem bo jak widzę Wasza Wyniosłość nie ogarnia.

Wasza Wyniosłość zacznie od definicji
https://sjp.pwn.pl/slowniki/mienić%20się.html

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 09, 2022 4:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL