Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ten metropolita Łódzki pochodzi z Krakowa, i w krakowskiej Diecezji piastował stanowiska biskupa pomocniczego.Bardzo ceniony, i lubiany człowiek, przez wiernych. Podczas ostatniej wizyty Parafii,( a była to Jego trzecia wizytacja) tuz przez odejściem do Diecezji Łódzkiej,był z wizytacją w mojej rodzinie.Bardzo go wnuki polubiły, to najwięcej im czasu poświęcił.


Wt cze 05, 2018 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
lajkonik.2 napisał(a):
Ten metropolita Łódzki pochodzi z Krakowa, i w krakowskiej Diecezji piastował stanowiska biskupa pomocniczego.Bardzo ceniony, i lubiany człowiek, przez wiernych. Podczas ostatniej wizyty Parafii,( a była to Jego trzecia wizytacja) tuz przez odejściem do Diecezji Łódzkiej,był z wizytacją w mojej rodzinie.Bardzo go wnuki polubiły, to najwięcej im czasu poświęcił.

W mojej rodzinie to tylko zwykły ksiądz po kolędzie urzędowo chodzi, czym trzeba się wykazać by biskup odwiedził rodzinę?


Wt cze 05, 2018 11:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie wolno pisać herezji na forum oraz nie wolno atakować i osadzać bez zdania racji hierarchów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 06, 2018 12:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
W mojej rodzinie to tylko zwykły ksiądz po kolędzie urzędowo chodzi, czym trzeba się wykazać by biskup odwiedził rodzinę?


A jak jest wizytacja parafii, to biskup który wizytuje parafie, nie odwiedza chorych, osób starszych, i rodzin wyznaczonych przez proboszcza? Pytasz czym trzeba się wykazać by biskup odwiedził rodzinę, wiarą. Do moich wnuków podszedł w kościele po mszy św, gdy jeszcze nic nie wiedział że będzie wizytował właśnie ta rodzinę.Rozmawiał z nimi wręczył im obrazki i pobłogosławił ich.


Śr cze 06, 2018 6:10 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Cytuj dokładnie bo to nie moje słowa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 06, 2018 6:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wespecjan napisał(a):
W mojej rodzinie to tylko zwykły ksiądz po kolędzie urzędowo chodzi, czym trzeba się wykazać by biskup odwiedził rodzinę?

To faktycznie bardzo dziwne i rzadko spotykane aby biskup chodził po domach świeckich katolików z wizytą.
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr cze 06, 2018 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Cytuj dokładnie bo to nie moje słowa.



Wkradł się błąd, te słowa napisał Wespecjan. Przepraszam.


Śr cze 06, 2018 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mały Książę napisał(a):
To faktycznie bardzo dziwne i rzadko spotykane aby biskup chodził po domach świeckich katolików z wizytą.


To nie jest dziwne i rzadko spotykane, bo ja pamiętam bardzo dużo wizyt parafii przez różnych biskupów, i wszyscy odwiedzali chorych, rodziny wielodzietne, spotykali z radą parafialną, z kółkami różańcowymi, z młodymi małżeństwami, i z małżeństwami z większym stażem, i z kręgiem Rodzin. Zawsze jest wizytacja cmentarza, i obiektów sakralnych. Biskup wizytujący na końcu wizyty pisze raport, i wydaje polecenia co trzeba wprowadzić, a co zmienić. Raport wizytacji parafii,biskup wizytujący jeden oddaje Metropolicie , a drugi Proboszczowi. Raport który otrzymuje Proboszcz jest odczytywany podczas ogłoszeń, w najbliższą niedzielę po wizytacji. Tak było, i tak jest w Metropolii Krakowskiej, nie jest to żadna nowość.


Śr cze 06, 2018 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
lajkonik.2 napisał(a):
To nie jest dziwne i rzadko spotykane

Właśnie , że mylisz się. Sam jestem katolikiem i mam rodzinę katolicką i nigdy nie słyszałem aby biskupi chodzili po naszych domach z wizytami. Biskupi pełnią swoją władzę za pośrednictwem kapłanów niższego rzędu - prezbiterów, którzy są posłani w imieniu biskupa. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr cze 06, 2018 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mały Książę napisał(a):
Właśnie , że mylisz się. Sam jestem katolikiem i mam rodzinę katolicką i nigdy nie słyszałem aby biskupi chodzili po naszych domach z wizytami. Biskupi pełnią swoją władzę za pośrednictwem kapłanów niższego rzędu - prezbiterów, którzy są posłani w imieniu biskupa. Pozdrawiam


Jak to nie obywają się wizytacje w Twojej parafii przez biskupa ordynariusza diecezji, lub jego biskupów pomocniczych ? Przecież jednym z ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez biskupa ordynariusza diecezji lub przez jednego z biskupów pomocniczych.Wizytacja parafii wchodzących w skład diecezji jest powinnością każdego biskupa ordynariusza co 5 lat. Przed wizytacją parafii, jest przysyłany do parafii na ręce proboszcza program wizytacji.

Pozdrawiam.


Śr cze 06, 2018 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wizytacja Parafii.

http://koscielec.org/index.php?option=c ... 52&lang=pl

Nie tylko w mojej parafii odbywają się takie wizytacje. Biskup Szkodoń tez był z wizytą w mojej parafii. Dane mi było rozmawiać z Nim.

l


Śr cze 06, 2018 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
lajkonik.2 napisał(a):
Wizytacja Parafii.

http://koscielec.org/index.php?option=c ... 52&lang=pl

Nie tylko w mojej parafii odbywają się takie wizytacje. Biskup Szkodoń tez był z wizytą w mojej parafii. Dane mi było rozmawiać z Nim.

l

Lajkonik. Ja wiem,że biskup wizytuje parafię, ale rozmawia chyba z proboszczem i duchowieństwem, a nie ze zwykłymi wiernymi, których w parafii jest kilkanaście tysięcy (w zależności od wielkości parafii).Skoro rozmawiałeś z biskupen to widocznie nalezysz do rady parafialnej albo jesteś zaangazowany w życie swojej parafii poprzez wspólnoty/grupy duszpastreskie.Fajnie,że macie takiego biskupa :) Pozdrawiam :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr cze 06, 2018 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mały Książę napisał(a):
Lajkonik. Ja wiem,że biskup wizytuje parafię, ale rozmawia chyba z proboszczem i duchowieństwem, a nie ze zwykłymi wiernymi, których w parafii jest kilkanaście tysięcy (w zależności od wielkości parafii).Skoro rozmawiałeś z biskupen to widocznie nalezysz do rady parafialnej albo jesteś zaangazowany w życie swojej parafii poprzez wspólnoty/grupy duszpastreskie.Fajnie,że macie takiego biskupa Pozdrawiam


No nie to nie jest tak jak piszesz ze rozmawia tylko z duchowieństwem. Na przykład jak Biskup Guzdek wizytował,parafię to po mszy św, dla małżeństw, podchodził do każdego małżeństwa i rozmawiał,. i to nie były krótkie rozmowy.

Trudno żeby biskup wizytował wszystkie rodziny w ich domach, tak jak to robi ksiądz po tzw, kolędzie,nie wystarczyło by mu na to 30 dni, a on był tylko trzy dni. Ale kto tylko chce to bez problemu moze porozmawiać z biskupem. Jak otwarłeś link z wizytacji parafii, (nie mojej ) to tam jasno widać ze dokładnie jest tak jak opisałem wizytacje w mojej parafii. Pozdrawiam.


Śr cze 06, 2018 9:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Spotyka się też z parafianami np. radą parafian, szafarzami, służbą liturgiczną ołtarza, liderami wspólnot i ruchów w parafii. Przynajmniej takie spotkania bywają w mojej parafii

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 06, 2018 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
W dniach 7-9 czerwca obraduje 379 Zebranie Plenarne Episkopatu Polski. Być może ważą się losy katolicyzmu w Polsce. Modlitwa wstawiennicza jak najbardziej na miejscu.


Śr cze 06, 2018 10:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL