Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Chyba?


Pn sty 24, 2022 11:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Tonans napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Proste pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć:

Jakie są wszystkie skutki chrztu?


Chyba takie jak KKK podaje.

1279 Skutek chrztu lub łaski chrzcielnej jest bardzo bogatą rzeczywistością. Obejmuje ona: odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów osobistych, narodzenie do nowego życia, przez które człowiek staje się przybranym synem Ojca, członkiem Chrystusa, świątynią Ducha Świętego. Przez fakt przyjęcia tego sakramentu ochrzczony jest włączony w Kościół, Ciało Chrystusa, i staje się uczestnikiem kapłaństwa Chrystusa.

Pomijam słowo chyba bo to już wiele mówi o twojej wiedzy o Kościele. A teraz powrót do tego zdania które papież wypowiedział. Co w nim jest nie tak. I co z niego nie pasuje ci do nauczania katolickiego. Papież nie odnosi się do protestanckiej nauki odnośnie narodzenia na nowo. Mówi dokładnie o katolickiej nauce. Mówi o tym jak Duch święty może prowadzić człowieka który narodził się na nowo a nie jak takie narodzenie się odbywa. Bóg obdarzył nas wolnością i w każdej chwili możemy nie dać się prowadzić Duchowi świętemu. Nie jesteśmy robotami a wolnymi ludźmi w relacji z Bogiem. To jest kwintesencja chrześcijaństwa. No wiec ponawiam pytanie o co ci chodzi?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 24, 2022 12:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Tonans napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Proste pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć:

Jakie są wszystkie skutki chrztu?


Chyba takie jak KKK podaje.

1279 Skutek chrztu lub łaski chrzcielnej jest bardzo bogatą rzeczywistością. Obejmuje ona: odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów osobistych, narodzenie do nowego życia, przez które człowiek staje się przybranym synem Ojca, członkiem Chrystusa, świątynią Ducha Świętego. Przez fakt przyjęcia tego sakramentu ochrzczony jest włączony w Kościół, Ciało Chrystusa, i staje się uczestnikiem kapłaństwa Chrystusa.

Pomijam słowo chyba bo to już wiele mówi o twojej wiedzy o Kościele. A teraz powrót do tego zdania które papież wypowiedział. Co w nim jest nie tak. I co z niego nie pasuje ci do nauczania katolickiego. Papież nie odnosi się do protestanckiej nauki odnośnie narodzenia na nowo. Mówi dokładnie o katolickiej nauce. Mówi o tym jak Duch święty może prowadzić człowieka który narodził się na nowo a nie jak takie narodzenie się odbywa. Bóg obdarzył nas wolnością i w każdej chwili możemy nie dać się prowadzić Duchowi świętemu. Nie jesteśmy robotami a wolnymi ludźmi w relacji z Bogiem. To jest kwintesencja chrześcijaństwa. No wiec ponawiam pytanie o co ci chodzi?

Czy Ty naprawdę nie możesz powstrzymać się od takich komentarzy jak ten o mojej wiedzy o Kościele? Chory jesteś jak komuś nie wsadzisz szpili?


Wracając do tematu to ja zdanie "Narodzić się na nowo to pozwolić, żeby Duch wszedł w nas i żeby to Duch mnie prowadził, a nie ja, i tutaj — jesteś wolny, tą wolnością Ducha, tak że nigdy nie będziesz wiedział, dokąd cię zawiedzie." zrozumiałem właśnie jako definicje nowonarodzenia.

Tym bardziej, że dalej w homilii jest.


"Chrześcijanin nie powinien nigdy poprzestawać tylko na wypełnianiu przykazań — należy je wypełniać, ale trzeba pójść dalej, ku tym nowym narodzinom, które są narodzinami w Duchu, które dają ci wolność Ducha."


Pn sty 24, 2022 12:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Tonans napisał(a):
Czy Ty naprawdę nie możesz powstrzymać się od takich komentarzy jak ten o mojej wiedzy o Kościele? Chory jesteś jak komuś nie wsadzisz szpili?
Nie dość że masz braki to jeszcze nie omieszkasz się nimi chwalić. Cóż. A ja pisałem, że to pomijam ale to wiele mówi o twojej wiedzy.
Tonans napisał(a):
"Narodzić się na nowo to pozwolić, żeby Duch wszedł w nas i żeby to Duch mnie prowadził, a nie ja, i tutaj — jesteś wolny, tą wolnością Ducha, tak że nigdy nie będziesz wiedział, dokąd cię zawiedzie." zrozumiałem właśnie jako definicje nowonarodzenia.
A wiesz dokąd Duch cię zawiedzie? A słyszałeś, że św. Piotr został zaprowadzony tam gdzie nie chciał? A słyszałeś, że droga do Boga to proces i że każdego dnia trzeba się nawracać? A słyszałeś, że święci codziennie szukali woli Boga? A myślisz, że św. Maksymilian wiedział, że Bóg doprowadzi go do śmierci męczeńskiej i oddania życia za brata? A dzisiaj jego świadectwo jest mocne i Bóg przez nie dociera do serc ludzkich.
Tonans napisał(a):
"Chrześcijanin nie powinien nigdy poprzestawać tylko na wypełnianiu przykazań — należy je wypełniać, ale trzeba pójść dalej, ku tym nowym narodzinom, które są narodzinami w Duchu, które dają ci wolność Ducha."
No i co w tym jest niekatolickiego?
Św. JPII mówił o tym samym. Trochę innymi słowami ale sens ten sam. Nawet pisał o jednym wielkim nawróceniu i codziennym nawracaniu się z rzeczy małych.
To prawda, że nie wystarczy tylko przestrzegać przykazań. przypomnij sobie co Jezus powiedział do pewnego młodzieńca który od młodości przestrzegał Prawa.

Zastanów się nad jednym. Znam takiego człowieka. Jako dziecko został ochrzczony. Jako młodzieniec odszedł od Boga i Kościoła i żył jak przysłowiowy syn marnotrawny. Jako dojrzały mężczyzna nawrócił się. To powiedz czy gdy odrzucił Boga i żył po swojemu to żył tak jak nowo narodzony? Czy raczej to zatracił i musiał do Boga wrócić?
Dość ciekawie o tym procesie mówił bp. Andrzej Siemieniewski a było to w kontrze do protestanckiej nauki o nowonanodzeniu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 24, 2022 1:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Tonas, samo pierwsze zdanie które zacytowałeś moim zdaniem byłoby jeszcze do obrony - np. że papież swoje słowa kieruje wszak do katolików na całym świecie, a nie tylko do Europy gdzie chrzci się głownie niemowlęta. W skali świata proporcje mogą być inne. Ale drugie zdanie nie pozostawia złudzeń - chrześcijanin, a więc ktoś kto został ochrzczony, ma zmierzać ku nowemu narodzeniu. Może w oryginale jest jakoś inaczej, sensowniej?


Pn sty 24, 2022 1:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
bergamotka napisał(a):
Ale drugie zdanie nie pozostawia złudzeń - chrześcijanin, a więc ktoś kto został ochrzczony, ma zmierzać ku nowemu narodzeniu. Może w oryginale jest jakoś inaczej, sensowniej?
Ale czy zawsze i wszyscy ochrzczeni zmierzają? Ja widzę wielu którzy raczej skupiają się tylko i wyłącznie na swoim życiu a czasami na przestrzeganiu przykazań. Czy szukają woli Bożej? Czy raczej bądź wola moja a Twoja tylko jak jest zgodna z wolą moją. Czy nie tak to wygląda? Czy w świetle tego wszystkiego nie jest zasadne to do czego nawołuje papież?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 24, 2022 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
No tak, tyle że czemu możliwie że mało fortunnie (przy analizie językowej tekstu trzeba mieć na uwadze jednak oryginał) to określa. W katolicyzmie nowe narodzenie odbywa się przez chrzest. Zatem jak po chrzcie można iść do nowego narodzenia (chrztu)? Gdyby np. mowa była o tym że trzeba stale, na co dzień, żyć łaską Chrztu czyli rodzić się na nowo przyjęłabym to z uznaniem.


Pn sty 24, 2022 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Trochę to niejasne, ale oprócz Nowego Narodzenia (w sensie chrztu) używa się niekiedy takich pojęć ja "rodzić się na nowo w Duchu codziennie", a od dawnych lat chrześcijaństwa "narodzić się dla Nieba" jest synonimem "umrzeć".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 24, 2022 3:14 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Cały czas próbuje zrozumieć o co papieżowi chodzi.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... tyoHMEjG70
Absolutnie nie rozumiem tej wypowiedzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt maja 03, 2022 1:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Muszę przyznać, że przykro to czytać. Choć wolałbym przeczytać całość, bo już nieraz się zdarzało, że przypisywano papieżowi różne rzeczy wyrywając zdania z dłuższej wypowiedzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt maja 03, 2022 2:45 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Obawiam się, że papież nie do końca zna historię współczesnej Europy i ma w tej dziedzinie kiepskich doradców...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt maja 03, 2022 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Po prostu poetycka forma wypowiedzi co bylo przyczyna konfliktu. A przyczyny dla jednych moga byc zrozumiale a dla innych nie do pojecia. Np ktos moze pobic zone bo usmiechnela sie do sasiada. Podobnie przyczyna dla psychopaty moze byc cokolwiek np grozba przystapienia do UE.


Wt maja 03, 2022 8:03 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ja tą wypowiedź papieża rozumiem tak. Zbytnie naciski Nato na Rosję. Chciał czy nie, sprowokowały ten konflikt i eskalują go bardziej. Kościół idzie natomiast w stronę ustępstw, by łagidzić konflikty, a nie je eskalować.
Tylko że. No właśnie. Już od długiego czasu objawienia Fatimskie są głoszone, a szczególnie ta część dotycząca Rosji, jej błędów. Co chciał czy nie, jest też szczekaniem u bram Rosji. To wygląda tak jak jak w tym przysłowiu. Przygadał kocioł garnkowi. Putin przecież też umie czytać takie teksty jak te Fatimskie.
Nie ma co więc się czarować. Odpowiedzialność za słowo dotyczy nas wszystkich, bez wyjątków.
Jeśli go nie ma, to nie ma dystansu do spraw tego świata. Więc nie ma też neutralnej wypowiedzi o tym, co się chce przekazać.
Tu najwyraźniej nie było całkowitej oceny sytuacji. A naciski na papierza, o jego stanowisko w sprawie wojny na Ukrainie. Spowodowały takią w rozkroku wypowiedź. Co nie mogło być dobrze przyjęte, budzi nawet zgorszenie.
Zagwostka jest w tym. Ustępstwo Boga Chrystusa, władcom tego świata. Ma oznaczać, ustępstwo każdego bez wyjątku człowieka, każdemu władcy?
Czy też ma to oznaczać tylko podpowiedź, co nas czeka, w przypadku gdy oceniając działania władcze danego władcy, nas od niego czeka?
Od tego jak jednoznacznie rozumiemy to Chrystusowe przesłanie zależy to, jak się zachować w pouczaniu ludzi, będąc decydentem Kościoła, czy nawet zwykłym wierzącym.


Śr maja 04, 2022 7:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Być może jest tak, że papież rozpaczliwie próbuje coś zrobić (rozmowa z Cyrylem, chęć rozmowy z Putinem - rozmowa z Zełenskim nie służy zatrzymaniu wojny, bo Zełenski jej nie chce).
Być może kieruje się Fatimą i przewiduje coś strasznego - stąd te rozpaczliwe ruchy i pewna ustępliwość wobec sprawcy wojny - po prostu za wszelką cenę chce to odwrócić.

Być może tak jest. Jednak osobiście wolałbym, żeby nie kombinował (zresztą, musiałby być naiwny, by myśleć, że cokolwiek wskóra u Putina). Lepiej chyba mówić jak jest, zamiast taktyki i strategii.
Nie wiem co miało znaczyć to rzekome "szczekanie" NATO, bowiem trzeba doprawdy być odklejonym od rzeczywistości, by uważać, że NATO agresywnie podchodziło do Rosji.
A argumentacja, że to sprowokowało wojnę, jest jak gadanie, że ojciec w domu maltretuje żonę i dzieci, ale same są winne, bo go "drażnią".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 04, 2022 10:00 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ja myślę, że papież nie ogrania europy. Już wielokrotnie pokazał to. On jest człowiekiem z ameryki południowej. Z mentalnością człowieka ameryki południowej. Szkoda tylko, że nie nauczył się być przywódcą duchowym również ludzi z europy. Bo coraz częściej mam wrażenie, że on żyje w świecie równoległym.
Osobiście brakuje mi zdecydowanych ruchów ze strony Watykanu. Nie tylko w tej sprawie. Mam wrażenie, że papież boi się mówić ostrzej i nazywać rzeczy po imieniu. Tak jak było to w poprzednich pontyfikatach czy JPII czy BXVI.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr maja 04, 2022 11:16 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL