Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Ja sie obawiam ze mogą być przegięcia w druga stronę. Szybko bez zastanowienia bo takie są teraz wytyczne.

To nie jest wykluczone. Chyba nie ma dobrej recepty.
Jockey napisał(a):
Odnośnie modlitwy to im chodziło o to ze nakładali ręce na kardynała Bergoglio a nie ze sie wspólnie modlili.

Możesz podać link do tej informacji?

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 12:22 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
http://www.zenit.org/es/articles/encuen ... l-espiritu

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 12:36 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
O ich zastrzeżeniach masz w wielu miejscach
Nie chcę promować stron lefebrystów na katolik.pl

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 12:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
http://www.zenit.org/es/articles/encuentro-de-la-comunion-renovada-de-evangelicos-y-catolicos-en-el-espiritu

Tyle co zrozumiałam przy niedoskonałym tłumaczeniu, to było błogosławieństwo i nie widze w tym nic zdrożnego. Błogsławic może każdy każdego, ponieważ błogosławieństwo to "przychylność, pozytywne nastawienie, zwrócenie się Boga pełne miłości i akceptacji wobec człowieka. Błogosławieństwo jest skutkiem obietnicy, jaką Bóg dał swojemu ludowi, ale przede wszystkim jest darem łaski samego Boga."
https://wobroniewiaryitradycji.wordpres ... jczesciej/
Jeśli się z tym nie zgadzasz, powiedz dlaczego?
Jockey napisał(a):
O ich zastrzeżeniach masz w wielu miejscach
Nie chcę promować stron lefebrystów na katolik.pl

Przyślij mi na pw. Nie powołując się na źródła, odpowiem na forum.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 12:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mnie nie przeszkadza. Mówiłem o zastrzeżeniach tradycjonalistów.
Wyrosłem w środowisku otwartym na ekumenizm później miałem negatywne doświadczenia z protestantami. Ale generalnie widzę w nich braci w wierze.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 1:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Mnie nie przeszkadza. Mówiłem o zastrzeżeniach tradycjonalistów.
Wyrosłem w środowisku otwartym na ekumenizm później miałem negatywne doświadczenia z protestantami. Ale generalnie widzę w nich braci w wierze.

Aha. Myślałam, że Ty podpisujesz się pod tymi zarzutami, ale skoro to tylko lefebryści czy ktoś inny, to jest ich problem. KK i papież jest smacznym kąskiem :). Dopóki będziemy wierni Ewangelii i papieżowi, dopóty możemy być spokojni. Gorzej, jeśli sami zaczniemy wątpić, czy rzeczywiście to Duch Święty natchnął kardynałów do takiego wyboru i zaczniemy szukać argumentów na swoje tezy, a nie przeciw nim (tezom).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 1:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Moja postawa jest prosta. Pan Bóg go wybrał i to jest jego zmartwienie a nie moje.
Mam do wielu spraw zastrzeżenie i moge wyrażać zdziwienie co do różnych posunięć papieża. Mam wrażenie, że jest w jego postępowaniu duzo populizmu. Taki trochę celebryta.
Ale to jest katolicki papież. I kropka.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 1:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Mam wrażenie, że jest w jego postępowaniu duzo populizmu. Taki trochę celebryta.

:) czyli oceniasz go podobnie jak ja Cejrowskiego :). Populizm zarzucano też śp. Janowi Pawłowi II.
Jockey napisał(a):
Pan Bóg go wybrał i to jest jego zmartwienie a nie moje.

I tak trzymać :).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 1:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
W mojej ocenie jest mnóstwo pustych gestów. Między innymi tych o których mówiłem. To mieszkanie w hotelu itp. Oceniam to jako pokazanie światu jaki ja jestem święty. Dużo świętszy niż moi poprzednicy.
Brakuje mi głębi w jego katechezach. A ta encyklika o ochronie środowiska mnie rozwaliła. Mam wrażenie, że on koniecznie chce się podobać mediom. Chce zaskakiwać. Wiem, że Bóg nie pozwoli mu zniszczyć Kościoła. Tak jak mówiłem wcześniej. Nie moje zmartwienie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 1:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
To mieszkanie w hotelu itp. Oceniam to jako pokazanie światu jaki ja jestem święty. Dużo świętszy niż moi poprzednicy.

To byłaby pycha, a tego w nim nie znajduję.
A może chciał pokazać innym hierarchom, że nie muszą mieszkać w 200 m pałacach? Nie uważam, aby miał taka intencje jaka sugerujesz. Od zawsze mieszkał skromnie, jeździł publicznym transportem. W tym wieku trudno jest zmienić przyzwyczajenia, bo tak wypada.
Może dlatego Bóg wybrał właśnie jego, aby inni hierarchowie głosząc ubóstwo, odnieśli je nie tylko do ducha, ale i ciała? Nie sądzisz?
Jockey napisał(a):
Brakuje mi głębi w jego katechezach.

Mówi prostym językiem do zwykłego ludu. Trudno przyzwyczaić się do tego po wielkich poprzednikach.
Widzisz, kiedy Benedykt XVI rozpoczął swój pontyfikat, słyszałam zarzuty, że nosi się jak arystokrata, purpura, sobole, nie tak jak skromny Jan Paweł II. Trzeba było trochę czasu, aby zrozumieć jego wielkość.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 1:50 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ale mnie sie podobało to co robił Benedykt. Wiem ze wielu raziło to ze nie jest medialny jak JPII i nie ma takiego kontaktu z tłumami ale widać było e nim za kogo urząd sprawuje.
Jego poprzednicy byli konkretni. A Francesco ... Pamiętasz zamieszanie wokół synodu? Jak wielu obawiało sie czy aby nie sprzyja modernizmowi?

Co do katechez. Ja wychowałem sie na kazaniach dominikanów i franciszkanów. Konkretnie na temat i z głębia a także praktyczne do zastosowania w życiu. Zobacz na to co głosi O. Cantalamessa. Ale do tego trzeba być teologiem. Brakuje mi u papieza właśnie takiej mowy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 2:31 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
(ciach nie masz uprawnień do pisania w tym dziale a uwagi zgłasza sie w odpowiednim temacie, jeszcze jeden wpis w tym dziale a otrzymasz ostrzezenie- J)


So sty 09, 2016 8:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Ale mnie sie podobało to co robił Benedykt. Wiem ze wielu raziło to ze nie jest medialny jak JPII i nie ma takiego kontaktu z tłumami ale widać było e nim za kogo urząd sprawuje.

Ja osobiście przyjmuje każdy pontyfikat z wiarą i radością. Ufając, że to właśnie Bóg wybrał następcę Piotra, wiem, że wybrał odpowiednia osobę w odpowiednim czasie. I spojrzę tylko na nasz kraj. Jan Paweł II swoim nauczaniem i postawą sprawił, że podnieśliśmy się z klęczek bynajmniej nie przed Bogiem, a przed komuną, podnieśliśmy głowy do góry. Był mężem stanu, a także twórcą kultury chrześcijańskiej.
Benedykt XVI - wielki teolog o wielkim sercu, za pontyfikatu którego, przynajmniej ja, na dźwięk niemieckiej mowy nie czekałam już na Hände hoch po latach wpajania nam postawy nienawiści do Niemców, a przecież urodziłam się kilkanaście lat po wojnie. Był strażnikiem prawa naturalnego i mistrzem w nauczaniu prawd wiary.
A Franciszek? Franciszka wybrał Bóg, aby przywrócić wartość ewangelicznego ubóstwa. Nie oszukujmy się, ale wielu, zbyt wielu kościelnych hierarchów zachowuje się jak dyrektorzy korporacji, dbający bardziej o doczesność niż świętość, bardziej mieć niż być, zamiast służyć, aby im służono.
Jockey napisał(a):
Jego poprzednicy byli konkretni. A Francesco ... Pamiętasz zamieszanie wokół synodu? Jak wielu obawiało sie czy aby nie sprzyja modernizmowi?

I co? Te obawy były uzasadnione? To media nakręcały ludzi swoja interpretacja jego postawy.
Jockey napisał(a):
Co do katechez. Ja wychowałem sie na kazaniach dominikanów i franciszkanów. Konkretnie na temat i z głębia a także praktyczne do zastosowania w życiu. Zobacz na to co głosi O. Cantalamessa. Ale do tego trzeba być teologiem. Brakuje mi u papieza właśnie takiej mowy.

Język papieża jest bardzo prosty, zrozumiały dla ludzi prostych. W swoich katechezach odwołuje się do życia.
Przyjacielem mojego nieżyjącego proboszcza był, też już nieżyjący wykładowca teologii fundamentalnej. Bywał u nas i głosił kazania. Słuchając ich zawsze myślałam: facet, nikt cie tu nie rozumie poza kilkoma osobami, które tę teologie skończyły. Na tych kazaniach czułam się jak na wykładzie z teologii fundamentalnej.
O. Cantalamessa to właśnie takim wykładowcą :).

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 11:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
I chyba wiem, dlaczego papież Franciszek jest odbierany tak jak jest odbierany. Ciekawy (z mojego punktu widzenia) artykuł podsumowujący jego posługę:
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... ityce.html

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 09, 2016 7:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
zarzut generalnie głupi. a cóż taka modlitwa z nałożeniem rąk mogła uczynić? zarazić papieża jakąś herezją? ew bakteriami jak rąk nie umyli to jeszcze...
a że innych chrześcijanin się modli to źle?

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


So sty 09, 2016 10:48 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL