Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Mnie zdziwiło podejście Wojciecha Cejrowskiego do papieża Franciszka :
http://natemat.pl/85081,wojciech-cejrow ... e-ma-slabe
''Doskonały z teologii był Benedykt, natomiast Franciszek jest lichy, ale może jest ekstra w jakiejś innej branży i akurat na te czasy Pan Bóg wskazał nam papieża, który jest dobry z miłości czy czegoś innego. Gadane ma słabe, kazania głosi dosyć puste z mojego punktu widzenia, miałkie. To są takie latynoskie kółka. Tak nic nie powiedział i nie dokończył… Kręci i kręci. Powiedz coś chłopie konkretnego! ''


Pt sty 08, 2016 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Mnie zdziwiło podejście Wojciecha Cejrowskiego do papieża Franciszka :
http://natemat.pl/85081,wojciech-cejrow ... e-ma-slabe

Ja Cejrowskiego odbieram jako populistę i oprócz jego przyrodniczych programów, które cenię m.in. za to, że nie są nudne, nie oglądam i nie słucham.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Michnikowcy itp. bardzo chętnie widzą każdą możliwosc aby wsadzic kij między szprychy i dowalic katolikom pogardliwie sugerując że nawet nie znają nauk swego własnego Papieża gdy ten tymczasem okazuje się chwilami byc wielce 'postępowy', czytaj: gdy się udaje wykorzystac jego słowa do siania swojej propagandy.

Ja już tyle razy zapoznałem się z niezmierzoną "tolerancją" ateistów i lewaków znanych mi z reala, w tym niestety i mojej rodziny, oczywiście "tolerancją" niezwykłą wobec homoseksualistów ale już nie katoli, moherów, radiomaryjnych rydzykowców i w ogóle konserwy wszelakiej, a takie to proste skojarzenia wywołują u tych ludzi katolicy.

Ze nie będę tu przytaczał chamskiego tekściku porównującego religię do penisa, który to homoseksualiści z upodobaniem rozsiewali po całym internecie.

Franciszka I szanuję bo On jest teraz moim Papieżem i dziękuję za Niego Bogu któremu On służy jak umie najlepiej. Wyścigi i rankingi zostawiam innym ;)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pt sty 08, 2016 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ja lubię programy Cejrowskiego, boso przez świat. Człowiek inteligentny, bez problemu przyznaję się do tego, że jest katolikiem, wierzy w Boga, ale chyba bardziej będę skupiać się na programach podróżniczych w jego wykonaniu.
Dla mnie papież Franciszek, to świadek Jezusa, następca Ś. Piotra, który w odróżnieniu od poprzedników woli skromniejsze warunki, mogę jeszze dodać że dobrze mu patrzy z oczu :)
Derayes, w mediach również rządzą homoseksualiści, którzy rządzą w mediach. Jest ich pełno, począwszy od aktorów, krytyków, dzienikarzy, po kreatorów mody. Więc to oni każą się traktować na równi, a nawet lepiej. Ja ich toleruję tak jak pozostałych zwykłych ludzi, nie szufladkuję, szanuję jako człowieka, to wszystko.


Pt sty 08, 2016 4:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Ja lubię programy Cejrowskiego, boso przez świat. Człowiek inteligentny, bez problemu przyznaję się do tego, że jest katolikiem, wierzy w Boga, ale chyba bardziej będę skupiać się na programach podróżniczych w jego wykonaniu.

O tym mówię, ale nie przepadam za jego innymi wypowiedziami, które moim zdaniem są populistyczne (nie wszystkie), ale to moje zdanie.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 4:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Dla mnie papież Franciszek, to świadek Jezusa, następca Ś. Piotra, który w odróżnieniu od poprzedników woli skromniejsze warunki, mogę jeszze dodać że dobrze mu patrzy z oczu :)
Ale co oznaczają te skromne warunki? To taki pusty teatralny gest. Pokoje poprzedników stoją puste a on mieszka w Domu Św. Marty który ma przez to wyłączone z użytku jedno piętro bo zajmuje je papież. Papież to nie tylko Franciszek ale cała świta ludzi pracująca dla niego. Nazywa się to rodziną papieską. To siostry usługujące (pranie, sprzątanie, gotowanie itp.) to również ochrona (słynni szwajcarzy). W Domu Św. Marty mieszkali wcześniej hierarchowie przybywający do Watykanu i placili za ten pobyt. Obecnie przychody Domu Św. Marty są niższe a koszty utrzymania pomieszczeń papieskich takie same. Można powiedzieć, że Watykan wydaje więcej na utrzymanie Franciszka niż poprzedników. Nie rozumiem takiego postępowania.
Co do oczu to się nie wypowiadam bo się nie znam.
Małgosia napisał(a):
Ja Cejrowskiego odbieram jako populistę i oprócz jego przyrodniczych programów, które cenię m.in. za to, że nie są nudne, nie oglądam i nie słucham.
Czy jest populistą tego nie wiem. Na pewno jest konsekwentny. Jego sklep internetowy zamyka swoją działalność w sobotę wieczorem a wznawia w poniedziałek o godzinie 0:00.
Za program dostał nagrody za najciekawszy program podróżniczy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 08, 2016 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Pokoje poprzedników stoją puste a on mieszka w Domu Św. Marty który ma przez to wyłączone z użytku jedno piętro bo zajmuje je papież. Papież to nie tylko Franciszek ale cała świta ludzi pracująca dla niego. Nazywa się to rodziną papieską. To siostry usługujące (pranie, sprzątanie, gotowanie itp.) to również ochrona (słynni szwajcarzy).

Możesz podać źródła tych informacji? Nie mogę znaleźć w necie kto i czy płaci za mieszkanie papieża w domu św. Marty, ile pokoi zajmuje i kto z nim tam mieszka. Z tego co się orientuje, to papież tnie finanse watykańskie i wnioskując z tego, nie zubażałby domu św. Marty.
Jockey napisał(a):
Na pewno jest konsekwentny. Jego sklep internetowy zamyka swoją działalność w sobotę wieczorem a wznawia w poniedziałek o godzinie 0:00.
Za program dostał nagrody za najciekawszy program podróżniczy.

Nie twierdzę, że nie jest konsekwentny. Cenie jego programy podróżnicze, ale nie o tym mówię, ale to jest moje zdanie i nie wymagam, aby ktokolwiek się z nim zgadzał.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 10:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Był kiedyś wywiad z jakimś hierarcha w gościu niedzielnym. To było na początku pontyfikatu wiec raczej tego nie znajdę.
Co do finansów to była kiedyś sytuacja ze Franciszek chciał jechac koleją do jakiejś diecezji ale sprzeciwił sie temu rząd włoski. Koszty ochrony i osobnego pociągu przewyższały koszty przelotu helikopterem. To był czas gdy nie zdawał sobie sprawy ze teraz jest głowa państwa i nikt nie bedzie ryzykował ze mu cos sie stanie.



Nie zgadzam sie z wieloma posunięciami Cejrowskiego ale jest on na pewno świadkiem wiary w tym świecie mediów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 08, 2016 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Był kiedyś wywiad z jakimś hierarcha w gościu niedzielnym. To było na początku pontyfikatu wiec raczej tego nie znajdę.

Właśnie w wyszukiwarce, jesli wpisuje jakikolwiek hasło związane z pobytem papieża w domu św, Marty są tylko informacje, że tam postanowił zamieszkać, bo nie potrzebuje wielkich pomieszczeń i nic więcej. Skoro to było w Gościu Niedzielnym, to może uda mi sie znaleźć archiwalne numery.
Jockey napisał(a):
jest on na pewno świadkiem wiary w tym świecie mediów.

Nigdzie tego nie negowałam i nie zamierzam, bo byłoby to dla niego krzywdzące.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 10:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Środowiska tradycjonalistów (mówię o tych którzy są w Kosciele a nie o lefebrystach) zarzucają papieżowi, że będąc na jakiś charyzmatycznym spotkaniu ekumenicznym pozwolił modlić się z nałożeniem rąk zielonym. Charyzmatycy się cieszą.
Kolejna sprawa to mają zastrzeżenia co do przyśpieszenia w orzekaniu w sprawach małżeństw. Chodzi o procesy o uznanie małżeństwa jako nieważnie zawartego.
Lista jest długa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 08, 2016 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Środowiska tradycjonalistów (mówię o tych którzy są w Kosciele a nie o lefebrystach) zarzucają papieżowi, że będąc na jakiś charyzmatycznym spotkaniu ekumenicznym pozwolił modlić się z nałożeniem rąk zielonym. Charyzmatycy się cieszą.

Skoro było ekumeniczne, jak miał się zachować? Narzucać?
Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to mają zastrzeżenia co do przyśpieszenia w orzekaniu w sprawach małżeństw. Chodzi o procesy o uznanie małżeństwa jako nieważnie zawartego.
Lista jest długa.

W kwestii orzekania o nieważności małżeństwa, bo o tym chyba mówisz, to wiele jest do zrobienia. Podam przykład córki mojej koleżanki. Wyszła za mąż za geja, o czym nie wiedziała. Dowiedziała się przypadkiem, kiedy wróciła ze szkolenia wcześniej niż miała wrócić. Z rozwodem cywilnym nie było problemów. Nie mieli dzieci, byli rok po ślubie. Poznała kogoś, wolnego, zamierzała wziąć z nim ślub. Złożyła pozew do sądu kościelnego. Ciągnął się bardzo długi i bardzo nieprzyjemnie i .... nie dostała orzeczenia o nieważności. Dlaczego? Układy, ale nie będę o tym pisać w szczegółach. Odwołała się do Sądu Biskupiego wyższej instancji i tam orzeczono, że są podstawy do orzeczenia o nieważności. Tym razem jej były (cywilnie) mąż się dowołał. Najwyższa instancja jest we Wrocławiu i tam.... znów układy. Efekt: wzięła ślub cywilny, ma dwoje dzieci, ale dalej walczy, bo zależy jej na ślubie kościelnym. Odwołała się do papieża. Sprawa toczy się już 5 lat. Mam nadzieję, że teraz sprawa ujrzy finał.
A że lista długa..., cóż, papież nie jest wygodny, życie Ewangelią łącznie z ubóstwem razi, bardzo razi co niektórych, ale Bóg jeden zna serce papieża.
Zarzutów nie uniknął ani św, Jan Paweł II, anu Benedykt XVI.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 11:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Małgosia napisał(a):
Jockey napisał(a):
Środowiska tradycjonalistów (mówię o tych którzy są w Kosciele a nie o lefebrystach) zarzucają papieżowi, że będąc na jakiś charyzmatycznym spotkaniu ekumenicznym pozwolił modlić się z nałożeniem rąk zielonym. Charyzmatycy się cieszą.

Skoro było ekumeniczne, jak miał się zachować? Narzucać?
Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to mają zastrzeżenia co do przyśpieszenia w orzekaniu w sprawach małżeństw. Chodzi o procesy o uznanie małżeństwa jako nieważnie zawartego.
Lista jest długa.

W kwestii orzekania o nieważności małżeństwa, bo o tym chyba mówisz, to wiele jest do zrobienia. Podam przykład córki mojej koleżanki. Wyszła za mąż za geja, o czym nie wiedziała. Dowiedziała się przypadkiem, kiedy wróciła ze szkolenia wcześniej niż miała wrócić. Z rozwodem cywilnym nie było problemów. Nie mieli dzieci, byli rok po ślubie. Poznała kogoś, wolnego, zamierzała wziąć z nim ślub. Złożyła pozew do sądu kościelnego. Ciągnął się bardzo długi i bardzo nieprzyjemnie i .... nie dostała orzeczenia o nieważności. Dlaczego? Układy, ale nie będę o tym pisać w szczegółach. Odwołała się do Sądu Biskupiego wyższej instancji i tam orzeczono, że są podstawy do orzeczenia o nieważności. Tym razem jej były (cywilnie) mąż się dowołał. Najwyższa instancja jest we Wrocławiu i tam.... znów układy. Efekt: wzięła ślub cywilny, ma dwoje dzieci, ale dalej walczy, bo zależy jej na ślubie kościelnym. Odwołała się do papieża. Sprawa toczy się już 5 lat. Mam nadzieję, że teraz sprawa ujrzy finał.
A że lista długa..., cóż, papież nie jest wygodny, życie Ewangelią łącznie z ubóstwem razi, bardzo razi co niektórych, ale Bóg jeden zna serce papieża.
Zarzutów nie uniknął ani św, Jan Paweł II, anu Benedykt XVI.

Aż ne chce się wierzyć, że nie unieważnili tego małżeństwa i trwa to tak długo. Nie powinno tak być.


Pt sty 08, 2016 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jaśminowa napisał(a):
Aż ne chce się wierzyć, że nie unieważnili tego małżeństwa i trwa to tak długo. Nie powinno tak być.

A jednak. Mam informacje z pierwszej ręki, bo w pierwszej instancji moja koleżanka (matka tej dziewczyny) była świadkiem.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sty 08, 2016 11:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Czy naprawdę nie ma instytucji w tym kraju, gdzie liczy się dobro człowieka na pierwszym miejscu? ( to było pytanie merytoryczne)


Pt sty 08, 2016 11:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ja sie obawiam ze mogą być przegięcia w druga stronę. Szybko bez zastanowienia bo takie są teraz wytyczne.

Odnośnie modlitwy to im chodziło o to ze nakładali ręce na kardynała Bergoglio a nie ze sie wspólnie modlili.
Obrazek
To zarzut tradycjonalistów i od nich skopiowane zdjęcie.
Ja nie jestem za bardzo tradycjonalistyczny

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sty 09, 2016 12:17 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL