Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:46 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
A ja powiem jak zwykle SPRAWDZAM.
Poproszę o link do zweryfikowania twojej wypowiedzi o papieżu

Homoseksualny portal "otwartego" zakonu to fetuje:
https://www.deon.pl/religia/serwis-papi ... apiez.html
W podanym przez ciebie artykule nic takiego co wyżej wskazałeś jako cytat ze słów Papieża nie ma więc nie kręć tylko wskaż skąd wziąłeś ten cytat...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt wrz 04, 2018 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
sahcim napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
A ja powiem jak zwykle SPRAWDZAM.
Poproszę o link do zweryfikowania twojej wypowiedzi o papieżu

Homoseksualny portal "otwartego" zakonu to fetuje:
https://www.deon.pl/religia/serwis-papi ... apiez.html
W podanym przez ciebie artykule nic takiego co wyżej wskazałeś jako cytat ze słów Papieża nie ma więc nie kręć tylko wskaż skąd wziąłeś ten cytat...

Umarły by wstał i byś nie uwierzył.

Przy okazji, pamiętacie Franciszkowe "Kim ja jestem by osądzać" kiedy go zapytali o homoseksualizm? Jak to kim? Głową Kościoła Katolickiego, który uczy że homoseksualizm to grzech śmiertelny wołający o pomstę do nieba!
"jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia." Jud 1, 7


Wt wrz 04, 2018 11:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wespecjan napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Homoseksualny portal "otwartego" zakonu to fetuje:
https://www.deon.pl/religia/serwis-papi ... apiez.html
W podanym przez ciebie artykule nic takiego co wyżej wskazałeś jako cytat ze słów Papieża nie ma więc nie kręć tylko wskaż skąd wziąłeś ten cytat...
Umarły by wstał i byś nie uwierzył.
Ale w co mam uwierzyć jeżeli w podanym przez ciebie odnośniku do artyku w deonie nie ma tych słów...tak więc albo wskażesz skąd one pochodzą albo jesteś oszczercą, a wiesz co czeka oszczerców...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt wrz 04, 2018 11:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Wespecjan napisał(a):
Umarły by wstał i byś nie uwierzył.

Przy okazji, pamiętacie Franciszkowe "Kim ja jestem by osądzać" kiedy go zapytali o homoseksualizm? Jak to kim? Głową Kościoła Katolickiego, który uczy że homoseksualizm to grzech śmiertelny wołający o pomstę do nieba!
"jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia." Jud 1, 7


Czyli jak zwykle. Wesprcjanin chciał opluć papieża ale nie udało się.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 05, 2018 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
W Aktualnościach zamieściłem wypowiedź ks prof Kobylańskiego dotyczącą Kościoła. Pewne procesy zachodzą i zaczynają docierać do polskiego Kościoła. Nie unikniemy konfrontacji z nimi.

Adhortacja Amoris Laetitia to symbol zmiany paradygmatu i zachodzącej dziś „rewolucji kulturalnej”.

To prawdziwe pęknięcie katolickiej teologii moralnej. Zaakceptowanie tej sytuacji oznacza akceptację relatywizmu moralnego – mówi José Antonio Ureta, autor książki „Zmiana paradygmatu papieża Franciszka”, w rozmowie z brazylijskim miesięcznikiem „Catolicismo”.


Z powyższego tekstu poszukałem wypowiedzi - Zresztą w jednym z wywiadów Ojciec Święty stwierdził, że nigdy nie rozumiał określenia „wartości niepodlegające negocjacjom”.


Papa Francesco a un anno dall'elezione: "Valori non negoziabili? Un'espressione che non ho mai capito"

Papież Franciszek rok po wyborze: "Niezbywalne wartości? Wyrażenie, którego nigdy nie zrozumiałem"

Reszta w tłumaczu guglowym, działa poprawnie.

Pytaniami dla polskiego Kościoła semper fidelis jest czy wsiadamy do tego pociągu?
Jaki wpływ na jego postawę będą mieli wierni, co mogą zrobić?

Od tych pytań już nie uciekniemy, Cezar anne portas...


Pt wrz 07, 2018 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Robur napisał(a):

Papież Franciszek rok po wyborze: "Niezbywalne wartości? Wyrażenie, którego nigdy nie zrozumiałem"

Trzeba mu podpowiedzieć, że dla niego niezrozumienie tych spraw jest niezbywalną wartością. Może wreszcie zrozumie o co w tym chodzi?


Pt wrz 07, 2018 11:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Ksiądz prof. Edward Staniek ma jaja bo rozeznanie.


Pt wrz 07, 2018 11:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2017 8:21 am
Posty: 172
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Remigiusz Recław SJ o krytyce papieża Franciszka:

"jako Polacy powinniśmy się uderzyć w pierś"

http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... piers.html


So wrz 08, 2018 12:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Pamiętam doskonale konklawe i wybór papieża. Bardzo cieszyłem się, że jest z Argentyny (na punkcie tego kraju mam słabość ze względu na piłkę nożną). Przedstawiono go jako konserwatywnego. Była jakaś radość i ciekawość... jakie będzie Ojciec Święty z Ameryki Południowej (podobny do Benedykta XVI czy może nie?).

Z czasem trwania pontyfikatu niektóre wypowiedzi i gesty były dla mnie mniej zrozumiałe, lecz cóż...Jednak to nazywanie lewakiem uważam za przesadę. Prawdą natomiast jest, że bardzo wielu ludzi, którzy na co dzień są po przeciwnej barykadzie Kościoła zaczęli się na papieża Franciszka powoływać (tutaj chodzi głównie o kwestię przyjmowania muzułmańskich imigrantów).

Znam kilka osób "daleko od Kościoła" i oni byli zachwyceni: "ubogi, stawia na biednych" - to były to argumenty. I od razu atak, że "polscy biskupi są inni, grubi i jeżdżą luksusowymi samochodami..." I tak trwają dyskusje niemal do dnia dzisiejszego. Może to jest owoc tego pontyfikatu? Choć raczej nie, bo te osoby, o których wspomniałem nie stały się nagle bardziej gorliwe w wyznawaniu wiary, nie zmieniły też podejścia do Mszy Św. itd. No nic. Pan Jezus mówił, że "biednych zawsze macie u siebie". Być może za bardzo został zaznaczony ten akcent na ubóstwo, tak jakby nic innego się nie liczyło.

I to przyjęcie rodziny muzułmańskiej do Watykanu (czemu ich, skoro obok była rodzina chrześcijańska). Pewnych rzeczy nie da się zrozumieć i już.

Już samo "dzień dobry" mogło wydać się jakieś "inne", takie "niepapieskie"

Papież Franciszek ma swoją wizję Kościoła, taką , z którą wielu wierzących się zgadza, ale nie brak też i krytycznych głosów.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 16, 2019 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie jest. W przeslaniu do Bidena napisal dyplomatycznie:
"W czasie, gdy ciężkie kryzysy stojące przed naszą rodziną ludzką wymagają dalekowzrocznych i zjednoczonych odpowiedzi, modlę się o to, aby Pańskimi decyzjami kierowała troska o budowę społeczeństwa naznaczonego przez autentyczną sprawiedliwość i wolność oraz niewyczerpany szacunek dla praw i godności każdej osoby, zwłaszcza ubogiej, słabej i tych, którzy nie mają głosu"."
Czy moglby bardziej dosadnie zwazywszy na fakt odmowienia Komunii sw kilka lat temu przez ksiedza Robert Morey.

I ciekawy temat np dla watku o odchodzeniu mlodych ludzi z Kosciola. No bo jak to jest z ta Prawda jezeli hierarcha z Chicago ma za zle drugiemu z Kalifornii ze ten jasno okreslil stanowisko Kosciola. Robert Morey odmawia a prezydent przed ceremonia objecia urzedu uczestniczy we Mszy Sw i przyjmuje Komunie Sw. Nic dziwnego ze mlodziez nie wie co jest grane. A moze robaczek ne wie o co chodzi? i nie wie ktory watek bylby odpowiedni do tej wypowiedzi.


So lut 06, 2021 5:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
A co za problem, by założyć wątek o odchodzeniu ludzi z Kościoła? W zasadzie esencjonalnie ujął to abp. G. Ryś w homilii z 6.01.2021 posiłkując się czytaniem dnia. W rozważaniach na pierwszą sobotę miesiąca ks. D.Chmielewski dołożył uwarunkowania zewnętrzne w postaci nadmiaru bodźców i stresów sprzyjających przyjmowaniu postawy biernej, bezmyślnemu i nieświadomewmu wchłanianiu cudzych poglądów, kierowaniu się w swoim postępowaniu modą. Warunki powrotu znajdziemy u abpa G.Rysia.


So lut 06, 2021 5:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
[ciach ze względu na zakaz pisania w działach katolickich.. (PW)]


N mar 21, 2021 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
[odpowiedź na ciach.. (PW)]


N mar 21, 2021 4:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
[ciach.. zakaz pisania w działach katolickich. Jeszcze raz, a poleci ostrzeżenie, a ponieważ będzie to trzecie, więc również i ban. (PW)]


So mar 27, 2021 2:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
"It came up — we just talked about the fact he was happy that I was a good Catholic and I should keep receiving Communion," President Joe Biden said after meeting with Pope Francis.
Papiez stwierdzil ze Biden jest dobrym katolikiem i powinien kontynuowac przyjmowanie Komunii Sw.

Zamiescilem to w inym watku ale chyba bardziej na miejscu bedzie tutaj.
To jest wypowiedz Bidena ale wydaje mi sie ze prezydent minal sie z prawda.
Nie sadze aby Franciszek popelnil az dwie gafy:
- ocena ze ktos jest dobrym Katolikiem
- ocena czy ktos moze czy nie otrzymywac Komunie Sw lezy w gestii sumienia a nie kogokolwiek innego; nawet papieza.


So paź 30, 2021 7:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL