Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:15 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona
 Czy papież Franciszek jest lewakiem? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
[ciach.. nic nie wnoszący tekst] (PW)


N sty 09, 2022 4:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Krzysiek91 napisał(a):
Mógłbym oficjalnie przejść do FSSPX, tyle, że FSSPX też się modli za obecnego papieża. Zastawiałem się nad przejściem na jakiś konserwatywny, nieekumeniczny nurt prawosławia


Czegoś tu nie rozumiem. Nie podoba Ci się obecny papież (też nie jestem fanem) rozważasz przejście do FSSPX bo są konserwatyni (ale modlą się za obecnego papieża), to są be. Więc chcesz przejść na schizmatyckie wyznanie. Rozumiem że dla Ciebie Kościół to instytucja tylko polityczna. Bo tradycjonaliści krytykują obecny Kościół a odejście (rzekome lub prawdziwe) od starego nauczania Kościóła. Dla ciebie to nauczanie sprowadza się do polityki

Mi się wydaje że bardziej potrzebujesz jakiejś prawicowej organizacji od religii


Pn sty 10, 2022 12:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
Pudło Wasza Wyniosłość da to do przeczytania komuś rozumniejszemu i niech ta osoba wytłumaczy co ja napisałem bo jak widzę Wasza Wyniosłość nie ogarnia.

Wasza Wyniosłość zacznie od definicji
https://sjp.pwn.pl/slowniki/mienić%20się.html
Dokładnie, słowo "mienić się" dobrze nadaje się, do insynuacji, bo jest ono nieprecyzyjne, jest w nim element pozoru albo udawania. Tak więc ten wyraz nadaje się do insynuacji, bo potem daje pole do manewru, wycofania się i stwierdzenia, że "to nie tak". Jak by nie było, to wolałem wyjaśnić, aby nie było wątpliwości. A fakt jest jeden: Tradycja siłą rzeczy nie może odrzucać papieża. Nigdy tego nie robiła, nie robi i nie będzie robić, bo inaczej zerwie sama ze sobą.

(Proszę tego nie cenzurować, to jest i w temacie, oraz jest odpowiedzią na komentarz moderatora.)


Pn sty 10, 2022 12:15 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Nie, Suzuja. To myślenie protestanckie. Religia służy zaspokajaniu potrzeb psychicznych człowieka. On nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że tu punktem odniesienia jest jego dobre samopoczucie psychiczne.
Jak już znajdzie przytulankę to się tam rozlokuje. Gdyby jeszcze dopisał, że mu smutno to podszedłby jakiś śJ i zbombardował nie tylko miłością osobistą, ale pół zboru by mu w tym pomagało. Tam jest konserwatywnie do bólu.
W katolicyzmie chodzi jednak o wybór w kluczu prawdy. Przyjmuje się, że prawda obiektywna istnieje, Bóg założył ten Kościół i tu przechowywany jest depozyt wiary. Ma też pełnię środków potrzebnych do zbawienia. Są ludzie, którzy poszukują prawdy, są tacy, którzy chcą dobrego samopoczucia w idealnym środowisku. Byli nie pomylić marketingu ze stanem faktycznym.


Pn sty 10, 2022 12:17 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Iustus napisał(a):
Jockey napisał(a):
Pudło Wasza Wyniosłość da to do przeczytania komuś rozumniejszemu i niech ta osoba wytłumaczy co ja napisałem bo jak widzę Wasza Wyniosłość nie ogarnia.

Wasza Wyniosłość zacznie od definicji
https://sjp.pwn.pl/slowniki/mienić%20się.html
Dokładnie, słowo "mienić się" dobrze nadaje się, do insynuacji, bo jest ono nieprecyzyjne, jest w nim element pozoru albo udawania. Tak więc ten wyraz nadaje się do insynuacji, bo potem daje pole do manewru, wycofania się i stwierdzenia, że "to nie tak". Jak by nie było, to wolałem wyjaśnić, aby nie było wątpliwości. A fakt jest jeden: Tradycja siłą rzeczy nie może odrzucać papieża. Nigdy tego nie robiła, nie robi i nie będzie robić, bo inaczej zerwie sama ze sobą.

(Proszę tego nie cenzurować, to jest i w temacie, oraz jest odpowiedzią na komentarz moderatora.)

Dlaczego każdy pseudotradycjonalista jest ograniczony umysłowo?
To jeszcze raz ostatni.

Jockey napisał(a):
Krzysiek91 napisał(a):
Uważam Franciszka za liberała.

Ale kogo obchodzi za kogo uważasz papieża. Albo jesteś katolikiem i uznajesz papieża za papieża albo jesteś w schizmie jak co niektórzy na forum którzy mienią się tradycjonalistami.

A i to co Wasza Wyniosłość robi to najzwyczajniejszy offtop nadający się do wywalenia Wasza Wyniosłość do ukarania ostrzeżeniem. I jak będzie Wasza Wyniosłość kontynuować offtop to takie ostrzeżenie przyznam Waszej Wyniosłości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 10, 2022 12:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Suzuja napisał(a):
tradycjonaliści krytykują obecny Kościół a odejście (rzekome lub prawdziwe) od starego nauczania Kościóła. Dla ciebie to nauczanie sprowadza się do polityki

Mi się wydaje że bardziej potrzebujesz jakiejś prawicowej organizacji od religii
Tradycja nie krytykuje Kościoła, ale odstępstwa od wielowiekowego nauczania, czy praktykowanie/głoszenie tez niezgodnych Magisterium Kościoła, jak niektóre tezy potępione przez "Syllabus Errorum". Zgodnie z zasadą "nienawidź grzechu, a nie grzesznika".

Uwaga o mieszaniu spraw religijnych, z osobistymi przekonaniami i polityką jest słuszna. Katolik powinien rozumieć Kościół nie ma być narzędziem do realizowania ludzkiej idei/polityki, tylko być pośrednikiem do Królestwa Niebieskiego.


Pn sty 10, 2022 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
(ciach i zapowiadane ostrzeżenie za kontynuowanie offtopa i awantury -J)


Pn sty 10, 2022 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Odejść z Kościoła, bo papież się nie podoba... Cóż za absurd. W historii Kościoła bywali naprawdę różni papieże. Tego typu decyzje i deklaracje, że odchodzi się z Kościoła, bo Kościół modli się za papieża, który "niszczy Kościół" to raczej dowód na niedojrzałość, przede wszystkim duchową. Brak tu rozumienia samego pojęcia Kościoła.

I teraz wyczekiwanie i zacieranie rąk, żeby papież się zmienił? A jak w subiektywnym odczuciu okaże się jeszcze "gorszy" niż obecny? To co wtedy? Do mormonów przejść, czy świadków Jehowy? Nie można swojej wiary i miłości do Kościoła budować na subiektywnych uczuciach, sympatiach czy antypatiach. To droga donikąd...

Bywa tak w zakonach. Obecnie przełożeni nie są przez wspólnotę wybierani już dożywotnio na urząd (4 lata przeważnie, potem może być reelekcja, więc 8 lat max, 10 u cystersów).
I też nie podoba się Opat, Prowincjał, Przeor, to koniec, nie ma nic sensu, powołanie, wspólnota, cel, nie ma Boga, idę sobie, rzucam taki zakon, bo przełożeni mi się nie podobają.
Przełożony to ma być ojciec dla całej wspólnoty, nie ze wszystkimi poleceniami od razu się zgodzimy, nie wszystko nam się podoba, nie tak to widzimy. Tylko Pan Bóg miał konkretny zamiar powołując tego a nie innego na urząd.
My tego nie zrozumiemy, po ludzku się nie da. Zdarzali się gorsi papieże, fatalni biskupi i przełożeni zakonni. Historia jest pełna takich przykładów.
Słowa modlitwy sprawę wyjaśniają : "Bądź wola Twoja..." Wtedy inaczej się ogląda otaczający świat i Kościół.

Jeżeli mogę tak subiektywnie napisać, to papież Franciszek to też "nie moja bajka", w niektórych przynajmniej kwestiach czy decyzjach, trochę wciąż dla mnie niezrozumiałych (Traditionis custodis) chociażby. Pod tym względem pontyfikat papieża Benedykta XVI był dla mnie bardziej zrozumiały, przejrzysty, prosty i głęboki zarazem.
Jednak tupanie nogą, obrażanie się, jakieś deklaracje, że szuka się czegoś innego to dziecinada, podejście nie na miejscu. Każde odejście z Kościoła to bez wątpienia radość szatana. Warto o tym pamiętać. A takie błahe powody są już w ogóle nieporozumieniem.

Słowa Pana Jezusa skierowane do św Piotra dają nam wierzącym gwarancję i pewne zapewnienie. Szukając siebie a nie Boga i Jego woli znajdziemy byle pretekst do opuszczenia Kościoła.

A św Benedykt w swojej Regule napisał takie uniwersalne zdanie (jakże aktualne dziś)

... "Bo kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony..."

Pontyfikaty nie są wieczne, wieczna jest miłość Boga do każdego z nas, a my na tę miłość mamy odpowiadać najlepiej jak potrafimy w Kościele. Bez względu czy papieżem jest czy był Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz sty 13, 2022 2:46 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
HOMILIA OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
"Narodzić się z Ducha"
Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 r.


Bycie chrześcijaninem nie polega tylko na wypełnianiu przykazań — trzeba je wypełniać, to prawda; ale jeżeli na tym poprzestajesz, nie jesteś dobrym chrześcijaninem. Bycie chrześcijaninem to pozwolenie, aby Duch wszedł do twojego wnętrza i cię prowadził — prowadził cię tam, gdzie On chce. W naszym życiu chrześcijańskim nieraz zatrzymujemy się, tak jak Nikodem, przed «a zatem», nie wiemy, jaki krok zrobić, nie wiemy, jak go zrobić, albo nie mamy zaufania do Boga, żeby zrobić ten krok i pozwolić wejść Duchowi. Narodzić się na nowo to pozwolić, żeby Duch wszedł w nas i żeby to Duch mnie prowadził, a nie ja, i tutaj — jesteś wolny, tą wolnością Ducha, tak że nigdy nie będziesz wiedział, dokąd cię zawiedzie.

https://www.vatican.va/content/francesc ... irito.html

Czy Ojciec Święty nie palną tu głupstwa?


Pn sty 24, 2022 8:49 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
A co uważasz za głupstwo? To wytłuszczone? Może sprecyzuj o co ci dokładnie chodzi.
Podobna tezę jak u papieża słyszałem wielokrotnie od różnych księży. Niekoniecznie związanych z ruchami charyzmatycznymi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 24, 2022 9:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Łaska Boża buduje na naturze, więc należy pracować nad oszlifowaniem natury, by Duch Święty był słyszany. To oznacza poznanie siebie, bo na rozpoznanym terenie coś sensownego można czynić. W przeciwnym przypadku odbiera człowiek wewnętrzne swoje głosy/pokusy i przypisuje je Duchowi Świętemu. Nie ma magicznego przyzwolenia, ale współpraca z łaską.
Do wypełniania przykazań można pochodzić jurydycznie zupełnie nie rozumiejąc tych zakazów. Będą one niosły najpierw frustrację a następnie człowiek będzie szukał dróg uwolnienia się od nich.


Pn sty 24, 2022 10:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Tonans napisał(a):
Czy Ojciec Święty nie palną tu głupstwa?
Nie. To sama esencja chrześcijaństwa:

Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka.
Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.
Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia.
A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha zadawać będziecie śmierć popędom ciała - będziecie żyli.
Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.
Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!
Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.
Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa; skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by wspólnie mieć udział w chwale."
/Rz 8:9-17/

Oczywiście, prowadzenie przez Ducha trzeba dobrze rozumieć.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 24, 2022 10:47 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Jockey napisał(a):
A co uważasz za głupstwo? To wytłuszczone? Może sprecyzuj o co ci dokładnie chodzi.
Podobna tezę jak u papieża słyszałem wielokrotnie od różnych księży. Niekoniecznie związanych z ruchami charyzmatycznymi.

Chodzi mi o zwrot "narodzić się na nowo".
Czynią rodzimy się na nowo na chrzcie?


Pn sty 24, 2022 10:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Proste pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć:

Jakie są wszystkie skutki chrztu?


Pn sty 24, 2022 11:01 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy papież Franciszek jest lewakiem?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Proste pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć:

Jakie są wszystkie skutki chrztu?


Chyba takie jak KKK podaje.

1279 Skutek chrztu lub łaski chrzcielnej jest bardzo bogatą rzeczywistością. Obejmuje ona: odpuszczenie grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów osobistych, narodzenie do nowego życia, przez które człowiek staje się przybranym synem Ojca, członkiem Chrystusa, świątynią Ducha Świętego. Przez fakt przyjęcia tego sakramentu ochrzczony jest włączony w Kościół, Ciało Chrystusa, i staje się uczestnikiem kapłaństwa Chrystusa.


Pn sty 24, 2022 11:18 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 752 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL