Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 5:03 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dylematy moralne 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 25, 2016 11:04 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dylematy moralne
Szczęść Boże. Nie będę ukrywał, iż mam bardzo duży dylemat moralny, nie wiem co robić... Otóż w moim zakładzie pracy jest przeprowadzana składka wśród całego zespołu na prezent urodzinowy dla mojej przełożonej, padła propozycja żeby kupić bransoletkę zodiakalną, ze względu na upodobania mojej przełożonej. I tutaj dochodzimy do sedna tego wszystkiego co obecnie czuję, gdyż z jednej strony mam duży opór wewnętrzny przed przelaniem składki, zważywszy iż w mojej ocenie prezent nie jest neutralny moralnie i podejmując decyzję o przelaniu tak jak bym ponosił też osobistą odpowiedzialność w pewnym stopniu za wszelkie negatywne konsekwencje, ale z drugiej jak zrobić to, żeby jednak nie robić przykrości osobie, która zbiera i mojej przełożonej...
Bóg zapłać za wszelkie myśli naprowadzające w rozwiązaniu tej sytuacji, gdyż nie ukrywam, że jestem w kropce...


Śr sie 23, 2023 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dylematy moralne
Czy solenizantka wierzy, że jej losy są determinowane przez jej znak zodiaku, zajmuje się astrologią, wierzy w horoskopy? Wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy czymś takim a świadomością, że ktoś się urodził o jakiejś porze roku, a wtedy była taka lub inna konstelacja gwiazd? Narodziny Jezusa też wiążemy z gwiazdą betlejemską i dla wielu jest to rozpoznawalny znak (na niebie) narodzin Syna Bożego. Jeśli ktoś mówi mi, że jest Baranem, to rozumiem, że sygnalizuje, że urodził się na wiosnę, itd. z innymi znakami.


Śr sie 23, 2023 4:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 25, 2016 11:04 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dylematy moralne
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Odnośnie zapytań w pierwszej części wypowiedzi to tego akurat nie wiem, zajmowanie się astrologią to raczej na pewno odpada, opieram się jedynie na tym co napisała osoba przeprowadzająca zbiórkę, iż prezent byłby wskazany ze względu na zainteresowanie solenizantki tematyką znaków zodiaku, czy jest w tym coś bardziej głębszego to to tego nie wiem...


Śr sie 23, 2023 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dylematy moralne
Skoro dokładnie nie wiadomo, jakie jest podejście solenizantki do znaków zodiaku, możesz wyjść z propozycja, ze lepiej jest dać kartę pieniężną do sklepu, gdzie solenizantka sama wybierze sobie ozdobę. Ludzie mają różne upodobania i ofiarowana bransoletka może solenizantce się nie spodobać.


Śr sie 23, 2023 9:09 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 25, 2016 11:04 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dylematy moralne
Konkretnie z tego co się dowiedziałem to bransoletka zodiakalna, która ma różne kamienie. W każdym razie wpisując niniejsze hasło w wyszukiwarce od razu się pojawiają odniesienia przykładowo do straganów/sklepów związanych z ezoteryką, eh :(


Cz sie 24, 2023 1:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dylematy moralne
mariuszGw napisał(a):
jak zrobić to, żeby jednak nie robić przykrości osobie, która zbiera i mojej przełożonej...

Chętnie złożę się na piękną bransoletkę, nie nawiązującą w żaden sposób do ezoteryki. Co mogłoby sprawić przykrość w tego typu oświadczeniu?

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


So sie 26, 2023 12:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL