Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 103  Następna strona
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Dostałeś cytaty z pogrubionymi fragmentami, które wskazują na to, co twierdziłem. Nie moja wina, jeśli nie przyjmujesz faktów do wiadomości.


Śr wrz 01, 2021 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Dostałem cytaty, w których zapisano coś innego, niż twierdziłeś. Ja zajmuję się tym, co jest zapisane, a nie co ktoś, np. Ty, twierdzi, że w nim zapisano. Pretensje, że nie ma w motu proprio tego, co w nim "widzisz", skieruj do siebie.


Śr wrz 01, 2021 12:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
To noe pierwsza sytuacja ze polexit nie rozumie słowa pisanego.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 01, 2021 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen, wyparcie to bardzo silny mechanizm psychologiczny i biorę na to poprawkę ale naprawdę zachęcam do odniesienia się do wskazanych fragmentów. Jeśli papież pisze, że NOM jest jedynym wyrazem lex orandi Rytu Rzymskiego, to zgodnie z logiką wynika, że innych nie ma. No tak czy nie? A skoro innych nie ma, to VOM zostaje w próżni - nie jest określona w tym dokumencie jako inna dopuszczalna forma, czy coś w tym stylu. Po prostu zostaje jednym zdaniem wyniesiona poza nawias Kościoła rzymskiego. Takie są logiczne implikacje pierwszego z przytoczonych przeze mnie fragmentów. W przeciwnym razie należałoby uznać, że papież w tym dokumencie sam sobie zaprzecza. W sumie nie wiem co gorsze...
Jedynym powodem dalszego tolerowania tej formy jest fakt, że wierni do niej przywiązani muszą dostać trochę czasu, by powrócić do NOM, co jest wprost wyrażone w drugim przytoczonym fragmencie.

Szanujmy rozum i logikę, a także inteligencję papieża i nie traktujmy jego motu proprio jak instrukcji składania mebla, że jak nie jest napisane, że ta śrubka ma być tam wkręcona, to znaczy żeby jej tam nie wkręcać.

Zaznaczam, że na kolejny post w rodzaju "nie zacytowałeś fragmentu, w którym papież wprost, słowo w słowo pisze to, co Ty twierdzisz, że pisze", nie zamierzam odpowiadać.


Śr wrz 01, 2021 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Yarpen, wyparcie to bardzo silny mechanizm psychologiczny.
Nie tłumacz się :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 02, 2021 7:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Nie tłumaczę siebie, tylko Yarpena.

A propos. Yarpen, Barney i ktokolwiek tam jeszcze ma problemy ze zrozumieniem tego, co Franciszek myśli o Mszy Trydenckiej - polecam wam wywiad, jakiego papież udzielił niedawno hiszpańskiemu radiu COPE. Wywiad (tłumaczenie na angielski) jest do przeczytania pod poniższym linkiem:
https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... esign.html
Padło pytanie o Traditionis Custodes. Papież podzielił się kilkoma oryginalnymi przemyśleniami. Najpierw orzekł, że przywiązanie do starszej formy Mszy i niemożność zaakceptowania zmian to kwestia "nostalgii" i z troski o tych, którzy kierowani nostalgią trzymali się starej Mszy, poprzednicy Franciszka zezwolili tak hojnie na jej odprawianie. Ale oto stała się rzecz straszna i nostalgia zamieniła się w "ideologię"! No tak, bo przecież "ideologią" a nie szukaniem stałości i wierności jest to, by nie tylko liturgia, ale też wszystko, co ona wyraża była bliższa temu, czego Kościół nauczał przez 2000 lat przed nastaniem posoborowia.

Zapewnił też papież, że ciężko pracował nad tym, by "wesprzeć i wzmocnić" Summorum Pontificum. Dziwne, bo myślałem, że swoim motu propio je anulował, co zresztą stwierdził w swym dokumencie. Ponadto pracował tak ciężko przy udziale jakichś bliżej nieokreślonych "tradycjonalistów". I rezultatem tych prac były pewne nowe regulacje wynikające z "duszpasterskiej troski"! Np. takie, by czytania były w języku, "który każdy rozumie"... Nie wiem czy nikt papieża nie poinformował, ale tak właśnie jest. Przynajmniej Ewangelia czytana/śpiewana jest najpierw po łacinie, a potem w języku narodowym. Co do pozostałych czytań to są mszaliki, gdzie są wszystkie przekłady, można też sobie sprawdzić w internecie czytania na dany dzień przed Mszą.
Ale mniejsza z tym, bo najlepsze jest gdy papież wyjaśnia czemu trzeba, by czytania były po narodowemu. Otóż inaczej byłoby to jak - uwaga! - "śmianie się ze Słowa Bożego"! Czujecie? Och, jakże Kościół błądził przez tyle lat i wieków, na jakże straszną praktykę zezwalał dopuszczając, by naśmiewano się ze Słowa Bożego poprzez Jego recytację w języku sakralnym, w języku własnym Kościoła łacińskiego...
Kurcze, to teraz nie wiem - skoro czytanie Słowa w języku, którego nie znają wszyscy zgromadzeni jest taką obrazą, to jak na Mszę NOM odprawianą w Polsce przybłąka się jakiś nie gaworzący po polsku turysta zza granicy, to będzie mógł się oburzyć, że ksiądz naśmiewa się ze Słowa Bożego? Poważna sprawa, papież powinien niezwłocznie coś z tym zrobić.

Na koniec swojego wywodu papież mówi najciekawszą rzecz, a mianowicie że konieczność ubiegania się o zgodę Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy Trydenckiej przez nowo wyświęconych księży jest rodzajem zgody na "birytualizm", podobnie jak wydawanie pozwolenia na celebrację w którymś ze wschodnich rytów. Jest to niejako rozwinięcie myśli z motu proprio, gdzie stoi, że Msza Pawła VI jest jedynym wyrazem lex orandi rytu rzymskiego. Wbrew yarpenowym wykrętom i unikom, wychodzi na to, że to faktycznie oznacza, że Mszał z 1962 roku nie jest wyrazem rytu rzymskiego. Papież w tym wywiadzie zdradza jak go postrzega, porównując go do liturgii Kościołów wschodnich. Szkoda, że w wywiadzie nie pociągnięto tego wątku, bo rodzi to bardzo poważne wątpliwości. Np. takie czy jeśli jest to inny ryt niż rzymski, inny obrządek, na który kapłan ma dostawać specjalne zezwolenie, to mamy też do czynienia z dwoma Kościołami? I jakim cudem ryt Mszy, który przez wieki stanowił lex orandi Kościoła zachodniego i którego żaden papież nie śmiał znieść, nagle przestał nim być i stał się formą celebracji dla jakiejś bliżej nieokreślonej grupy nostalgicznych dziwaków należących do innego obrządku? A może jest na odwrót? Bo jeśli nie mamy ciągłości i reforma liturgiczna stanowiła jakiś rozłam, to gdzie jest ten prawdziwy Rzym?
Oczywiście powyższe dywagacje pewnie nie doczekają się nigdy wyjaśnienia ze strony Ojca Świętego, który swoim zwyczajem coś tam powiedział, czego może do końca nie przemyślał, albo nie rozumie jakie konsekwencje niosą jego słowa. A może powiedział co chciał powiedzieć i naprawdę tak myśli. Tego nie wiemy. Ale widać jak na dłoni, że o ile Benedykt XVI głosił hermeneutykę ciągłości, wierząc że uda się zachować jedność i ciągłość, to jego następca nie zaprząta tym sobie głowy i odwraca to o 180 stopni. Mamy do czynienia z zerwaniem i z autorytarnym wyrzucaniem na margines albo nawet poza nawias Kościoła czegoś, na czym Kościół opierał się przez większość swego istnienia.


So wrz 04, 2021 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Nie tłumaczę siebie, tylko Yarpena.
Yarpen nie potrzebuje. Ty owszem.

Cytuj:
Yarpen, Barney i ktokolwiek tam jeszcze ma problemy ze zrozumieniem tego, co Franciszek myśli o Mszy Trydenckiej - polecam wam wywiad, jakiego papież udzielił niedawno hiszpańskiemu radiu COPE. Wywiad (tłumaczenie na angielski) jest do przeczytania pod poniższym linkiem:
https://www.vaticannews.va/en/pope/news ... esign.html
Padło pytanie o Traditionis Custodes. Papież podzielił się kilkoma oryginalnymi przemyśleniami. Najpierw orzekł, że przywiązanie do starszej formy Mszy i niemożność zaakceptowania zmian to kwestia "nostalgii"]
To oczywiste.
Cytuj:
i z troski o tych, którzy kierowani nostalgią trzymali się starej Mszy, poprzednicy Franciszka zezwolili tak hojnie na jej odprawianie.
Jak najbardziej.
Cytuj:
Ale oto stała się rzecz straszna i nostalgia zamieniła się w "ideologię"!
Tak niestety się stało.
Cytuj:
No tak, bo przecież "ideologią" a nie szukaniem stałości i wierności jest to, by nie tylko liturgia, ale też wszystko, co ona wyraża była bliższa temu, czego Kościół nauczał przez 2000 lat przed nastaniem posoborowia.
To Twoja opinia. Błędna.
Cytuj:
Zapewnił też papież, że ciężko pracował nad tym, by "wesprzeć i wzmocnić" Summorum Pontificum. Dziwne, bo myślałem, że swoim motu propio je anulował, co zresztą stwierdził w swym dokumencie.
Nic w tym dziwnego. Pracował, ale okazało się, że niektórzy są niereformowalni.
Cytuj:
Przynajmniej Ewangelia czytana/śpiewana jest najpierw po łacinie, a potem w języku narodowym.
W jakim celu jest najpierw po łacinie?
Cytuj:
Co do pozostałych czytań to są mszaliki, gdzie są wszystkie przekłady, można też sobie sprawdzić w internecie czytania na dany dzień przed Mszą.
Powiedz, że żartujesz...
Cytuj:
Ale mniejsza z tym, bo najlepsze jest gdy papież wyjaśnia czemu trzeba, by czytania były po narodowemu. Otóż inaczej byłoby to jak - uwaga! - "śmianie się ze Słowa Bożego"! Czujecie?
Czuję. Ma 100% racji. Zamiast SŁUCHANIA Słowa Bożego robi się z niego nic nie znaczący rytuał.
Cytuj:
Na koniec swojego wywodu papież mówi najciekawszą rzecz, a mianowicie że konieczność ubiegania się o zgodę Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy Trydenckiej przez nowo wyświęconych księży jest rodzajem zgody na "birytualizm", podobnie jak wydawanie pozwolenia na celebrację w którymś ze wschodnich rytów.
To oczywiste.
Żeby odprawiać w innym rycie niż aktualny, trzeba mieć zezwolenie. Nie inaczej było po wprowadzeniu mszału po Soborze Trydenckim.

Cytuj:
Jest to niejako rozwinięcie myśli z motu proprio, gdzie stoi, że Msza Pawła VI jest jedynym wyrazem lex orandi rytu rzymskiego. Wbrew yarpenowym wykrętom i unikom, wychodzi na to, że to faktycznie oznacza, że Mszał z 1962 roku nie jest wyrazem rytu rzymskiego.
To oczywiste. Jeden na raz mszał jest wyrazem rytu rzymskiego. Dziwi mnie, że to Cię dziwi.

Cytuj:
Oczywiście powyższe dywagacje pewnie nie doczekają się nigdy wyjaśnienia ze strony Ojca Świętego
[/quote][/quote]Właśnie przecież wyjaśnił. Co Ci ma jeszcze "wyjaśniać"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So wrz 04, 2021 10:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Pewnie polexit oczekuje, że papież "wyjaśni", iż robi wszystko, aby zniszczyć Mszę Trydencką. :D


N wrz 05, 2021 11:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Barney napisał(a):
polexit napisał(a):
Padło pytanie o Traditionis Custodes. Papież podzielił się kilkoma oryginalnymi przemyśleniami. Najpierw orzekł, że przywiązanie do starszej formy Mszy i niemożność zaakceptowania zmian to kwestia "nostalgii"]
To oczywiste.

Dla kogo? Ciebie, Yarpena i Jockeya? No popatrz, widocznie wiecie lepiej od tych, którzy na Mszę Trydencką uczęszczają, w przeciwieństwie do Was...

Cytuj:
Cytuj:
i z troski o tych, którzy kierowani nostalgią trzymali się starej Mszy, poprzednicy Franciszka zezwolili tak hojnie na jej odprawianie.
Jak najbardziej.

To co pisał chociażby Benedykt XVI temu przeczy. Nie chodziło bynajmniej tylko o nostalgię.

Cytuj:
Cytuj:
Ale oto stała się rzecz straszna i nostalgia zamieniła się w "ideologię"!

Tak niestety się stało.

Nie wątpię, że w to właśnie wierzysz.

Cytuj:
Cytuj:
No tak, bo przecież "ideologią" a nie szukaniem stałości i wierności jest to, by nie tylko liturgia, ale też wszystko, co ona wyraża była bliższa temu, czego Kościół nauczał przez 2000 lat przed nastaniem posoborowia.
To Twoja opinia. Błędna.

A co czyni Twoją opinię bardziej prawdziwą poza tym, że Ty ją wygłaszasz?

Cytuj:
Cytuj:
Zapewnił też papież, że ciężko pracował nad tym, by "wesprzeć i wzmocnić" Summorum Pontificum. Dziwne, bo myślałem, że swoim motu propio je anulował, co zresztą stwierdził w swym dokumencie.
Nic w tym dziwnego. Pracował, ale okazało się, że niektórzy są niereformowalni.

Och, oczywiście że pilnie pracował, ale z pewnością nie nad "wsparciem i wzmocnieniem" dokumentu, który swoim motu proprio całkowicie przekreślił.

Cytuj:
Cytuj:
Przynajmniej Ewangelia czytana/śpiewana jest najpierw po łacinie, a potem w języku narodowym.
W jakim celu jest najpierw po łacinie?

Bo po łacinie jest cała Msza?

Cytuj:
Cytuj:
Co do pozostałych czytań to są mszaliki, gdzie są wszystkie przekłady, można też sobie sprawdzić w internecie czytania na dany dzień przed Mszą.
Powiedz, że żartujesz...

Co Cię tak zdziwiło? To, że są mszaliki, czy to że istnieje internet? To drugie chyba nie, skoro z niego korzystasz...

Cytuj:
Cytuj:
Ale mniejsza z tym, bo najlepsze jest gdy papież wyjaśnia czemu trzeba, by czytania były po narodowemu. Otóż inaczej byłoby to jak - uwaga! - "śmianie się ze Słowa Bożego"! Czujecie?
Czuję. Ma 100% racji. Zamiast SŁUCHANIA Słowa Bożego robi się z niego nic nie znaczący rytuał.

Nie wiem jakim cudem na tym "nic nie znaczącym rytuale" śmiania się ze Słowa Bożego uświęcały się przez wieki zastępy błogosławionych i świętych? Jak Kościół mógł się przez te wszystkie stulecia tak straszliwie mylić?
Daj spokój, jedyne co tu jest ośmieszane, to powaga urzędu papieskiego, jeśli papież mówi coś takiego.

Cytuj:
Cytuj:
Na koniec swojego wywodu papież mówi najciekawszą rzecz, a mianowicie że konieczność ubiegania się o zgodę Stolicy Apostolskiej na odprawianie Mszy Trydenckiej przez nowo wyświęconych księży jest rodzajem zgody na "birytualizm", podobnie jak wydawanie pozwolenia na celebrację w którymś ze wschodnich rytów.
To oczywiste.
Żeby odprawiać w innym rycie niż aktualny, trzeba mieć zezwolenie.

No popatrz, jakoś jeszcze 2 miesiące temu nie trzeba było... Przez 13 poprzednich lat nie trzeba było. Ponadto każdy ksiądz dostał po wieczne czasy prawo do posługiwania się tym Mszałem bullą jednego z poprzednich papieży, jeśli to oczywiście ma jeszcze dla kogokolwiek jakieś znacznie... I o ile kojarzę, nikt nadal nie stwierdził, że ten Mszał jest nieważny i nieaktualny.

Cytuj:
Nie inaczej było po wprowadzeniu mszału po Soborze Trydenckim.

Tzn.? O ile wiem inne ryty niż ten skodyfikowany przez Piusa V na Soborze Trydenckim - lokalne lub zakonne - były nadal dozwolone, jeśli były odpowiednio stare. I żaden nowo wyświęcony dominikanin nie musiał za każdym razem pytać papieża o zgodę na odprawienie Mszy w rycie dominikańskim. W sumie dziś chyba też nie musi, bo motu proprio Franciszka w ogóle się do tego rytu nie odnosi.

Cytuj:
Cytuj:
Jest to niejako rozwinięcie myśli z motu proprio, gdzie stoi, że Msza Pawła VI jest jedynym wyrazem lex orandi rytu rzymskiego. Wbrew yarpenowym wykrętom i unikom, wychodzi na to, że to faktycznie oznacza, że Mszał z 1962 roku nie jest wyrazem rytu rzymskiego.
To oczywiste. Jeden na raz mszał jest wyrazem rytu rzymskiego. Dziwi mnie, że to Cię dziwi.

Poprzedni papież stwierdził, że oba Mszały są równie ważne, bo oba są dwiema formami tego samego rytu. I to było prawdą do 16 lipca b.r., a po tej dacie jest już nieprawdą... Spytam więc - wyrazem jakiego rytu jest wobec tego Mszał z 1962? Bo tego właśnie Ojciec Święty nie wyjawił. Był sobie przez ileś tam stuleci i poprzednich wersji Mszałem rytu rzymskiego, nawet po reformach nie przestał nim być, nikt go formalnie nie zniósł i nie zakazał, a papież traktuje go teraz jako co? Jako liturgię jakiegoś innego obrządku?

Cytuj:
Właśnie przecież wyjaśnił. Co Ci ma jeszcze "wyjaśniać"?

Wątpliwości o których pisałem w poprzednim poście. Oczywiście nie spodziewam się, by to uczynił.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Pewnie polexit oczekuje, że papież "wyjaśni", iż robi wszystko, aby zniszczyć Mszę Trydencką. :D

To, że to robi, to ja wiem. Ale oczywiście dobrze by było gdyby przyznał to wprost, a nie kluczył i udawał, że coś tam robi dla środowisk Tradycji, gdy de facto podcina im możliwość rozwoju. Dobrze by było, by powiedział jaki konkretnie status ma obecnie Mszał z 1962 roku. Bo niby zniesiony nie jest, dopuszczony na normalnych warunkach też nie jest - istnieje w próżni. Niby jest to Mszał rzymski, ale kapłani obrządku łacińskiego potrzebują specjalnej zgody na jego używanie jakby chcieli odprawiać Mszę w innym obrządku. O tym pisałem w poprzednim poście i jakoś żaden z Was się na ten temat na razie słowem nie zająknął.


N wrz 05, 2021 2:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pewnie polexit oczekuje, że papież "wyjaśni", iż robi wszystko, aby zniszczyć Mszę Trydencką. :D

To, że to robi, to ja wiem.

Nikt Ci nie powiedział, że urojenia się leczy?


N wrz 05, 2021 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Kilka razy podawałem argumenty za tym, że długofalowo taki ma być cel. Wynika to jasno z tekstów papieża i zawartych tam regulacji. Nie odnosisz się do nich, tylko robisz osobiste wycieczki. Na to nie będę reagował.


N wrz 05, 2021 7:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Dla kogo? Ciebie, Yarpena i Jockeya? No popatrz, widocznie wiecie lepiej od tych, którzy na Mszę Trydencką uczęszczają, w przeciwieństwie do Was...

Wystarczy poczytać wasze wypowiedzi na tym forum. I nie tylko na tym. Pretensje możecie mieć do siebie ze papież ogłosił obostrzenia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 05, 2021 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Problem w tym, że właśnie albo ich nie czytacie albo czytacie po łebkach i bez zrozumienia, czego właśnie powyższy post jest przykładem.


N wrz 05, 2021 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Kilka razy podawałem argumenty za tym, że długofalowo taki ma być cel. Wynika to jasno z tekstów papieża i zawartych tam regulacji. Nie odnosisz się do nich, tylko robisz osobiste wycieczki. Na to nie będę reagował.

Nie interesuje mnie to, co sobie wymyślasz i przypisujesz papieżowi, tylko to, o on rzeczywiście napisał/powiedział w danej sprawie. Nie moja wina, że w teksach papieża nie ma tego, co twierdzisz, przez co muszę stwierdzić, iż to Twoje urojenia, a nie fakty.


N wrz 05, 2021 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Kilka razy podawałem argumenty za tym, że długofalowo taki ma być cel. Wynika to jasno z tekstów papieża i zawartych tam regulacji. Nie odnosisz się do nich, tylko robisz osobiste wycieczki. Na to nie będę reagował.
Czyli to Twoje mniemania, a nie to co napisał papież.

Nie chce mi się odpowiadać na Twoją odpowiedź - prawdę mówiąc uważam, ze same Twoje odpowiedzi są bardziej wymowne dla ośmieszenia tego co piszesz, niż moja ewentualna polemika. Chyba zapiszę sobie tę wymianę zdań do wykorzystania jako zabawny przykład zakręcenia pseudotradycjonalistów ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N wrz 05, 2021 9:11 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL