Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 103  Następna strona
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Tonans napisał(a):
Chyba nikt normalny nie może stwierdzić, że Apostołowie głosili takie kwiatki jak dziś Kościół katolicki czyli:
1. Nie należy Żydom głosi Ewangeli ponieważ nie muszą oni wyznawać Chrystusa aby się zbawić.

Uprzejmie proszę o wskazanie stosownego dokumentu Kościoła, w którym znajduje się taka nauka.

Cytuj:
2. Rozwodnicy mający relacje seksualne z obecnym nowym partnerem i niewykazyjacy mocnego postanowienia poprawy ( nie wykazujacy woli zaprzestania tych relacji) mogą po rozeznaniu dostać rozgrzeszenie i przystąpić do komunia świętej.

Jw.

Cytuj:
3. Kara śmierci jest zawsze złem.

O, a to ciekawe. To ja poproszę o wskazanie fragmentu Ewangelii, w którym znajduje się nauka na temat dopuszczalności kary śmierci.

Cytuj:
Do tego dochodzą dogmaty o których dzisiejszy Kościół i jego duchowni starają się nie nauczać, woleli by o nich zapomnieć.

Poproszę o wskazanie co najmniej dwóch takich dogmatów.


N lip 18, 2021 8:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Barney napisał(a):
bluejay napisał(a):
Może czegoś nie rozumiem.
Papież wytłumaczył:
Cytuj:
<Wiosną roku 2020 Kongregacja Doktryny Wiary rozesłała do biskupów całego świata ankietę dotyczącą wprowadzenia w życie motu proprio „Summorum Pontificum” i dostrzeganych przez nich skutków uregulowania statusu tradycyjnej liturgii.
Odpowiedzi francuskich hierarchów zostały zebrane przez biuro Konferencji Episkopatu Francji, które przygotowało podsumowanie.
Autorzy „podsumowania” opinii francuskich biskupów wskazują na dłuższą listę aspektów negatywnych, które to hierarchowie mają wiązać właśnie z tradycyjną liturgią. Wśród nich znalazły się m. in.: „kontestacja II Soboru Watykańskiego”,
„izolacja”,
„subiektywizm i indywidualizm”, „brak uczestnictwa w życiu diecezjalnym”,
„pozbawianie się liturgicznego bogactwa reformy”,
trudności ze „wzajemnym ubogaceniem”,
sprzyjanie „turystyce liturgicznej”[tzn. nie uczestniczenie w życiu własnej parafii, a zamiast tego wyjazdy do innych miejscowości na msze w rycie trydenckim],
„słaby wymiar misyjny”, aż po zarzut, że formacja w takich wspólnotach posiada charakter "rytualny, a nie teologiczny”. Wśród tych aspektów negatywnych znalazł się także zarzut pod adresem duchownych należących do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra, a dotyczy on … braku koncelebracji.
Jednym z pojawiających się zarzutów jest to, że celebracje zgodnie z księgami z roku 1962 tworzą „równoległy Kościół”, podczas gdy… celem motu proprio „Summorum Pontificum” było przecież umożliwienie „pokojowej koegzystencji” różnych „form” liturgicznych.
Cytuj:
Chciałabym wiedzieć, gdzie te grupy mają się teraz podziać, Mnie się wydaje, że nie ma dla nich miejsca.
Tam, gdzie reszta katolików. Na Mszy Świętej w kościele parafialnym.

Lub zgodnie z " Misericondia et Misera" Franciszka, która o ile wiem nie została anulowana na Mszy w Bractwie Św. PIUSA X.
Zgodnie z tym dokumentem katolik godnie i bez grzechu może przystępować tam do Sakramentu pokuty. A jak sakramentu pokuty to i innych.

Oczywiście pewnie jest to przeoczenie i możemy się spodziewać, że dokument ten będzie uchylony ale jak na razie wszyscy do tej pory legalnie Tradycjonaliaci mogą legalnie iść do BŚPX.


N lip 18, 2021 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Tonans napisał(a):
Lub zgodnie z " Misericondia et Misera" Franciszka, która o ile wiem nie została anulowana na Mszy w Bractwie Św. PIUSA X.
Zgodnie z tym dokumentem katolik godnie i bez grzechu może przystępować tam do Sakramentu pokuty. A jak sakramentu pokuty to i innych.

Nie naciągaj tekstu dokumentu pod przyjętą tezę. Dotyczy on wyłącznie Sakramentu Pojednania, a nie wszystkich możliwych.


N lip 18, 2021 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Iustus napisał(a):
Simon, oczywiście, że jestem winny posłuszeństwo przełożonym, ale nie posłuszeństwo ślepe.

Słowa "gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,8 ) odnoszą się do całości modernistycznych zmian w Kościele.
Proszę pilnie o cytat z Ewangelii na temat mszału trydenckiego.

Cytuj:
Nie uważa Pan, że słowo "wiara w sobór" czy w "ducha soboru" pokracznie? Kościół Katolicki nie wypowiada się w taki sposób, tylko na normalnych soborach doktrynalnych określa wprost tezy, za które grozi ekskomunika. Dziwne stwierdzenia o wierze w sobory i duchy soborów nie mają nic wspólnego z normalnym językiem Kościoła.
To, oczywiście, nieprawda. Masz obowiązek posłuszeństwa soborowi - czy ogłasza dogmaty, czy nie.
Tonans napisał(a):
Lub zgodnie z " Misericondia et Misera" Franciszka, która o ile wiem nie została anulowana na Mszy w Bractwie Św. PIUSA X.
Zgodnie z tym dokumentem katolik godnie i bez grzechu może przystępować tam do Sakramentu pokuty. A jak sakramentu pokuty to i innych.
Po pierwsze - nie ma takiego wynikania.
Po drugie - ktoś zabronił przystępowania do sakramentów w Mszach sprawowanych przez Bractwo?
Był co prawda warunek - uczestnictwo nie może być podyktowane odrzuceniem mszału NOM.

Cytuj:
Oczywiście pewnie jest to przeoczenie i możemy się spodziewać, że dokument ten będzie uchylony ale jak na razie wszyscy do tej pory legalnie Tradycjonaliaci mogą legalnie iść do BŚPX.
Tak. Pod powyższym warunkiem. Choć jeśli okaże się, że kapłan Bractwa nielegalnie odprawia tridentinę (co prawdopodobnie będzie w wyniku tego co papież wydał) to już nie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 9:52 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Lub zgodnie z " Misericondia et Misera" Franciszka, która o ile wiem nie została anulowana na Mszy w Bractwie Św. PIUSA X.
Zgodnie z tym dokumentem katolik godnie i bez grzechu może przystępować tam do Sakramentu pokuty. A jak sakramentu pokuty to i innych.

Nie naciągaj tekstu dokumentu pod przyjętą tezę. Dotyczy on wyłącznie Sakramentu Pojednania, a nie wszystkich możliwych.

Nic nie naciągam. Jak ktoś może udzielać ważnie i godnie sakramentu pokuty to inne tym bardziej (bez Bierzmowania bo to należą do biskupa i Kapłaństwa ale to już nie dotyczy wiernych). Najwięcej jest zastrzeżeń do sakramentu pokuty. Na sakrament Małżeństwa też jest pozwolenie pod pewnymi warunkami.
Twierdzisz, że Kapłan może godnie udzielić sakramentu pokuty a jeżeli chodzi o Eucharystie to jest już schizmatykiem? To teraz ja poproszę o oficjalne dokumenty Kościoła które dopuszczają taka możliwość (z wyjątkiem chrztu).


N lip 18, 2021 9:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N maja 30, 2021 11:53 pm
Posty: 90
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Barney napisał(a):
Powtarzam: jeśli ktoś "nie ma gdzie sie podziać" bo nie ma możliwości pójścia na Mszę Świętą w swoim ulubionym rycie, to powinien poważnie się zastanowić, czy na pewno jeszcze jest w Kościele i po co w ogóle na Mszę Świętą chodzi.


Barney, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, o czym pisałam, czy celowo odpowiadasz pokrętnie? Mnie chodzi o sytuacje, kiedy biskup wyraża zgodę na celebracje MW, ale jest jednocześnie zobligowany zarządzeniem papieża do znalezienia nowego na nie miejsca - poza parafią. Pytam zatem gdzie? Pod mostem?

_________________
Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Mt 12,36


N lip 18, 2021 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
bluejay napisał(a):
Barney napisał(a):
Powtarzam: jeśli ktoś "nie ma gdzie sie podziać" bo nie ma możliwości pójścia na Mszę Świętą w swoim ulubionym rycie, to powinien poważnie się zastanowić, czy na pewno jeszcze jest w Kościele i po co w ogóle na Mszę Świętą chodzi.


Barney, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, o czym pisałam, czy celowo odpowiadasz pokrętnie? Mnie chodzi o sytuacje, kiedy biskup wyraża zgodę na celebracje MW, ale jest jednocześnie zobligowany zarządzeniem papieża do znalezienia nowego na nie miejsca - poza parafią. Pytam zatem gdzie? Pod mostem?
A mało to kaplic nie będących parafiami?
Sztuczny problem

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 10:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał:

Cytuj:
Co zrobił św. o. Pio, kiedy dostał zakaz sprawowania posługi kapłańskiej i zamknięcia się za klauzurą?

Nie sprawował jej przez cosik 10 lat. Natomiast w interesującym nas temacie, brał potem udział w eksperymentach liturgicznych versus populi (są gdzieś na jutubie urywki). Następnie nie czekał już w pokorze i jako pierwszy poprosił Pawła VI o indult na ryt dotychczasowy. Stąd nazywany w kręgach tradycji jest ojcem indultowców, prekursorem przywiązania do mszy o nazwie obecnej - ryt nadzwyczajny o czym z przyjemnością informuje czytających.

Cytuj:
Co powinni zrobić księża i wierni, którzy uczestniczyli w Mszach Trydenckich, w kwestii polecenia papieża Franciszka?


Zły adresat. Powinno być:

Co zrobią biskupi, którzy mają kłopot w kwestii kościoła nieparafialnego?
Może być brak w okolicy lub być jakiś mało reprezentacyjny obiekt w dalekim zasięgu, trudniej dostępny.
Z dnia na dzień biskupi zostali postawieni przez swojego brata w biskupstwie papieża Franciszka w trudnej sytuacji, potraktowani jak chłopcy na posyłki. Tym bardziej, że większość biskupów przejawia coś takiego jak troska duszpasterska o wiernych i nie ma zamiaru porzucić swoich owieczek. Być może będą tacy co to zrobią, byłoby to zgodne z intencją wypchnięcia po za Kościół.


Barney napisał

Cytuj:
Powtarzam - jeśli nakaz papieski co do konkretnej formy odprawiania Mszy Świętej kogoś "wyrzuca z Koscioła" to powinien przemyśleć priorytety.
To nie teatr.

Tak się może wydawać w wycinkowym podejściu do tematu. Jeśli jednak spojrzy się od wewnątrz wygląda to inaczej. Rozumiem że to trudne, lecz można sobie wyobrazić kłopot z pozbawieniem pewnej duchowości z której czerpie się siłę.

Cytuj:
Roma locuta, causa finita
A Wy zrobicie jak chcecie.


Pisanie per wy wywodzi się z marksistowskiej retoryki i służy dzieleniu. To właśnie jeden z przejawów stygmatyzacji służącej do wypchnięcia z Kościoła.

Benedykt VI w 2007 - causa finita, Franciszek 2021 odwrotnie - causa finita, a możliwe że kolejny papież odmrozi coś tam, coś tam i znów będzie - causa finita. Powstało już na to dobre określenie erozja władzy, dodałbym autorytetu. Coś wywodzącego na czym przez wieki rozwijał się trwał Kościół zostało przedmiotem przetargów, czysto prawnym rozwiązaniu. Sprowadzanie wszystkiego do ślepego posłuszeństwa jest co najmniej żałosne, kolejne świadectwo obecnego upadku Rzymu.


Wcześniej podany był link.
https://youtu.be/LZxG3-2_1aE

Warto poczytać komentarza. W sposób spokojny i rzeczowy wykazują totalną ignorancje autora przemieszaną z manipulacją. Nie wiem czego więcej. Co do ducha czasów tam straszącego warto przypomnieć sobie co powiedział Chesterton:

Kościół nie może iść z duchem czasów-z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie.

Z komentarzy też pochodzi wieść o krążącym we Włoszech memie. Dwóch tradycyjnych księży i napis - może powiemy, że jesteśmy gejami, to nam pozwolą odprawiać mszę...
Coś na rzeczy w tym będzie.


N lip 18, 2021 10:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N maja 30, 2021 11:53 pm
Posty: 90
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Barney napisał(a):
bluejay napisał(a):
Barney napisał(a):
Powtarzam: jeśli ktoś "nie ma gdzie sie podziać" bo nie ma możliwości pójścia na Mszę Świętą w swoim ulubionym rycie, to powinien poważnie się zastanowić, czy na pewno jeszcze jest w Kościele i po co w ogóle na Mszę Świętą chodzi.


Barney, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, o czym pisałam, czy celowo odpowiadasz pokrętnie? Mnie chodzi o sytuacje, kiedy biskup wyraża zgodę na celebracje MW, ale jest jednocześnie zobligowany zarządzeniem papieża do znalezienia nowego na nie miejsca - poza parafią. Pytam zatem gdzie? Pod mostem?
A mało to kaplic nie będących parafiami?
Sztuczny problem


Restrykcje dotyczą całego świata, a nie tylko Polski. Nie wszędzie jest pełno kaplic. Bywa, że nawet do kościoła parafialnego bardzo daleko.

_________________
Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Mt 12,36


N lip 18, 2021 10:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Chyba nikt normalny nie może stwierdzić, że Apostołowie głosili takie kwiatki jak dziś Kościół katolicki czyli:
1. Nie należy Żydom głosi Ewangeli ponieważ nie muszą oni wyznawać Chrystusa aby się zbawić.

Uprzejmie proszę o wskazanie stosownego dokumentu Kościoła, w którym znajduje się taka nauka.
https://episkopat.pl/wp-content/uploads ... 82alne.pdf
"Komisja do spraw relacji religijnych z Judaizmem" gdzie znajdujemy takie kwiatki:

Pkt 36
" ....Z teologicznego punktu widzenia
nie ma żadnych wątpliwości, że Żydzi SĄ UCZESTNIKAMI BOŻEGO ZBAWIENIA, ale
jak to może być MOŻLIWE BEZ WYRAŹNEGO WYZNAWANIA CHRYSTUSA, jest i pozostaje
niezgłębioną TAJEMNICĄ BOŻĄ...."
Pkt 37
".....Stajemy tutaj przed tajemnicą działania
Bożego, które NIE JEST SPRAWĄ WYSIŁKOW MISYJNYCH, BY NAWRÓCIĆ ŻYDÓW, ale
oczekiwania „znanego tylko Bogu dnia, w którym wszystkie ludy jednym
głosem będą wzywać Pana i «służyć Mu jednomyślnie» (So 3,9)” („Nostra
aetate”, artykuł 4).
PKT 40
".....Kościół musi zatem postrzegać ewangelizację Żydów, którzy wierzą w jednego
Boga, w sposób odmienny od ewangelizacji skierowanej do ludzi innych religii i
światopoglądów. W praktyce oznacza to, że Kościół katolicki NIE PROWADZI, ANI NIE POPIERA żadnej konkretnej instytucjonalnej PRACY MISYJNEJ SKIEROWANEJ KU ZYDOM..."


Cytuj:
2. Rozwodnicy mający relacje seksualne z obecnym nowym partnerem i niewykazyjacy mocnego postanowienia poprawy ( nie wykazujacy woli zaprzestania tych relacji) mogą po rozeznaniu dostać rozgrzeszenie i przystąpić do komunia świętej.

Jw.
Adhortacja "Amoris Laetitia"
Wiem wiem. Ty uważasz, że adhortacja ta nie zezwala na komunie rozwodników ale już Franciszek, jego najbliżsi współpracownicy i wiele episkopatów w tym Niemiec, Malty i Argentyny twierdzą już co innego.


Cytuj:
3. Kara śmierci jest zawsze złem.

O, a to ciekawe. To ja poproszę o wskazanie fragmentu Ewangelii, w którym znajduje się nauka na temat dopuszczalności kary śmierci.
Fragmentu Ewangelii? A dlaczego nie chcesz w tym przypadku Oficjalnych dokumentów KK zezwalających a nawet nakazujących, w niektórych przypadkach, stosowanie kary śmierci?
Uznam to z przypadek. Łk 23, 40-43 "Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 4 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».
Cytuj:
Do tego dochodzą dogmaty o których dzisiejszy Kościół i jego duchowni starają się nie nauczać, woleli by o nich zapomnieć.

Poproszę o wskazanie co najmniej dwóch takich dogmatów.

Dlaczego dwóch? Jeden nie wystarczy? Może dlatego, że kiedyś już jeden przykład na forum podałem i zapadła cisza w eterze?

Sobór Florencki - Dekret do Greków
"Dusze zaś tych, którzy umierają bądź w [url]uczynkowym grzechu śmiertelnym[/url] lub w samym grzechu pierworodnym, natychmiast zstępują do piekła, gdzie jednak nierównym podlegają karom.”

O tym dogmacie współczesny KK (przynajmniej większość Kapłanów) stara się nie pamiętać, nie wspominać - jednym słowem ukrywa go bo nie można straszyć piekłem. .
I nie chodzi o problem "nieoczyszczonych dzieci" ale o to co dzieje się po śmierci z osobami z uczynkowym grzechu śmiertelnym.
Nie jestem nawet pewien czy Ty i Barney w ten dogmat wierzycie.

Drugi dogmat to "Po za Kościołem nie ma zbawienie" interpretowany współcześnie ,że osoba będąca we wspólnocie protestanckiej może zostać zbawiona przez Chrystusa nie pomimo, że była członkiem tej wspólnoty ale dzięki temu.


N lip 18, 2021 10:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Ktoś powiedział ze o.Pio prosił o to żeby mógł odprawiać w rycie trydenckim. Oczywiście jest to kłamstwo bo w 1969 wprowadzono reformę mszy a w tym czasie o.Pio już odszedł do Domu Ojca.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 18, 2021 10:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Robur napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał:

Cytuj:
Co zrobił św. o. Pio, kiedy dostał zakaz sprawowania posługi kapłańskiej i zamknięcia się za klauzurą?

Nie sprawował jej przez cosik 10 lat. Natomiast w interesującym nas temacie, brał potem udział w eksperymentach liturgicznych versus populi (są gdzieś na jutubie urywki). Następnie nie czekał już w pokorze i jako pierwszy poprosił Pawła VI o indult na ryt dotychczasowy. Stąd nazywany w kręgach tradycji jest ojcem indultowców, prekursorem przywiązania do mszy o nazwie obecnej - ryt nadzwyczajny o czym z przyjemnością informuje czytających.
A gdyby nie dostał, jak myślisz - nie byłby posłuszny? Serio?


Cytuj:
Cytuj:
Powtarzam - jeśli nakaz papieski co do konkretnej formy odprawiania Mszy Świętej kogoś "wyrzuca z Koscioła" to powinien przemyśleć priorytety.
To nie teatr.

Tak się może wydawać w wycinkowym podejściu do tematu. Jeśli jednak spojrzy się od wewnątrz wygląda to inaczej. Rozumiem że to trudne, lecz można sobie wyobrazić kłopot z pozbawieniem pewnej duchowości z której czerpie się siłę.
Jesli czerpie się siłę z tego, że się odprawia w tym a nie innym mszale, a nie z istoty Mszy Świętej, to lepiej natychmiast przestać "czerpać" i się nawrócić.

Cytuj:
Cytuj:
Roma locuta, causa finita
A Wy zrobicie jak chcecie.


Pisanie per wy wywodzi się z marksistowskiej retoryki i służy dzieleniu. To właśnie jeden z przejawów stygmatyzacji służącej do wypchnięcia z Kościoła.
Daruj sobie manipulacje, i to prymitywne. "Wy" w marksistowskiej retoryce było używane do pojedynczej osoby i pochodzi z języka rosyjskiego.
Ja piszę jak najbardziej dosłownie do was, którzy tu dokazujecie przeciw rozporządzeniu papieża.

Cytuj:
Benedykt VI w 2007 - causa finita, Franciszek 2021 odwrotnie - causa finita, a możliwe że kolejny papież odmrozi coś tam, coś tam i znów będzie - causa finita. Powstało już na to dobre określenie erozja władzy, dodałbym autorytetu. Coś wywodzącego na czym przez wieki rozwijał się trwał Kościół zostało przedmiotem przetargów, czysto prawnym rozwiązaniu.

To jest właśnie przejaw tej bezczelności, która być może spowodowała decyzję papieża. To, że BXVI usiłował się jakoś "na miękko" dogadać z tradsami, ustępował im dla zgody (bez powodzenia, bo wykorzystano jego dobroć do wzmożenia ataków) teraz usiłujesz wykorzystać przeciw papieżom.
Bezczelna i obrzydliwa postawa.

Cytuj:
Sprowadzanie wszystkiego do ślepego posłuszeństwa jest co najmniej żałosne, kolejne świadectwo obecnego upadku Rzymu.
Negowanie posłuszeństwa pod pozorem epitetowania go jako rzekomo "ślepego" jest co najmniej żałosne, kolejne świadectwo warcholstwa.

Cytuj:
Z komentarzy też pochodzi wieść o krążącym we Włoszech memie. Dwóch tradycyjnych księży i napis - może powiemy, że jesteśmy gejami, to nam pozwolą odprawiać mszę...
Coś na rzeczy w tym będzie.
Prymitywne. Ale biorąc pod uwagę, co napisałeś powyżej, nic dziwnego, że uznałeś, że taki "argument" pasuje do Twojej wypowiedzi...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 10:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Jockey napisał(a):
Ktoś powiedział ze o.Pio prosił o to żeby mógł odprawiać w rycie trydenckim. Oczywiście jest to kłamstwo bo w 1969 wprowadzono reformę mszy a w tym czasie o.Pio już odszedł do Domu Ojca.

Były jeszcze ryty przejściowe - 1965 i 1967.


N lip 18, 2021 10:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Tonans napisał(a):
Lub zgodnie z " Misericondia et Misera" Franciszka, która o ile wiem nie została anulowana na Mszy w Bractwie Św. PIUSA X.
Zgodnie z tym dokumentem katolik godnie i bez grzechu może przystępować tam do Sakramentu pokuty. A jak sakramentu pokuty to i innych.
[/quote]
Barney napisał:
"Po pierwsze - nie ma takiego wynikania.
Po drugie - ktoś zabronił przystępowania do sakramentów w Mszach sprawowanych przez Bractwo?
Był co prawda warunek - uczestnictwo nie może być podyktowane odrzuceniem mszału NOM."


Oczywiście, że jest takie wynikanie. Kapłan nie może legalnie i godnie sprawować tylko jednego sakramentu a drugiego nie bo tu już jest schizmatykiem.
Jak papież na cos zezwolił (w tym przypadku na udzielanie przez Kapłanów bractwa sakramentu pokuty) i zezwolił wiernym na spowiedź u kapłan w bractwie, to znaczy, że wcześniej było to zakazane.
Dokument ten nie zawiera warunku braku akceptacji NOM.


N lip 18, 2021 10:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Tonans napisał(a):
Oczywiście, że jest takie wynikanie. Kapłan nie może legalnie i godnie sprawować tylko jednego sakramentu a drugiego nie bo tu już jest schizmatykiem.
Nic podobnego. Kapłan może sprawować te sakramenty, na które zezwoli biskup miejsca. Niezależnie od powodu.
Cytuj:
Jak papież na cos zezwolił (w tym przypadku na udzielanie przez Kapłanów bractwa sakramentu pokuty) i zezwolił wiernym na spowiedź u kapłan w bractwie, to znaczy, że wcześniej było to zakazane.
Zgadza się. Ale to nie znaczy, że coś INNEGO jest dozwolone.
Cytuj:
Dokument ten nie zawiera warunku braku akceptacji NOM.
Nie jeden dokument jest na świecie. Nie pamiętam dokładnie podstawy, ale takowa istnieje.
Zreszta taka jest zasada indultu ogólnie - nie może wynikać z odrzucenia części nauczania Koscioła.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 10:56 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL