Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 103  Następna strona
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Koziels, miałem o tej dwoistości myślenia napisać, ale bez słów trafiłeś w "dychę".

Żeby była jasność nie jestem tradycjonalistą. Uważam, że za Jezusem się idzie do obiecanej "całej prawdy" i nie ma doskonałych form, które raz na zawsze trzeba oprawić w ramki. Niemniej jeżeli ktoś chce tak a tak, czy mi to szkodzi iść za Jezusem dokąd On mnie zaprowadzi? NAWET JEŻELI taki Bergoglio (albo ktokolwiek inny) uznaje się za "dojrzalszego" duchowo to czy cała rodzina nie idzie tępem najmniejszych dzieci?
_________________________________________ _
Skoro mowa... Od kiedy należy liczyć apostazję Bergoglio?

_________________
A Jezusa pytałeś?


N lip 18, 2021 2:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Jak linkujemy różne treści odnośnie decyzji papieża która uważam za słuszna bo to co było to popieranie schizmy i tworzeni się sekty dla której ważniejsza forma niż Bóg.
Znalazłem ciekawy komentarz dość mocno kontrowersyjnego kapłana. Ale tym razem się z nim zgadzam.
https://youtu.be/LZxG3-2_1aE

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 18, 2021 3:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
filo.mj napisał(a):
NAWET JEŻELI taki Bergoglio (...)Od kiedy należy liczyć apostazję Bergoglio?

Przemyśl lepiej siebie i to, czy aby sam powoli nie stajesz się apostatą, skoro tak piszesz o papieżu Franciszku.


N lip 18, 2021 3:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
filo.mj napisał(a):
NAWET JEŻELI taki Bergoglio (...)

Po pierwsze to JEST PAPIEŻ FRANCISZEK i jeśli jesteś katolikiem to uznajesz w nim Namiestnika Chrystusa.
filo.mj napisał(a):

Skoro mowa... Od kiedy należy liczyć apostazję Bergoglio?

Bacz na siebie, żebyś się nie znalazł poza Kościołem bo jak na razie pokazujesz, że idziesz w takim kierunku.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 18, 2021 4:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wypowiedziałeś już posłuszeństwo papieżowi i złożyłeś akt apostazji?


Franciszek robi wszystko żeby tak uczynić. Ale jest jeszcze opcja modlić się o papieża katolika który zniesie te szkodliwe M.P.

Jockey napisał(a):
Po pierwsze to JEST PAPIEŻ FRANCISZEK i jeśli jesteś katolikiem to uznajesz w nim Namiestnika Chrystusa.


Benedykt IX albo Liberiusz też byli


N lip 18, 2021 4:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Suzuja napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wypowiedziałeś już posłuszeństwo papieżowi i złożyłeś akt apostazji?


Franciszek robi wszystko żeby tak uczynić.

Jaki Franciszek? Wiesz, nie znam Twoich znajomych i nie mam pojęcia o kim piszesz...

Suzuja napisał(a):
Ale jest jeszcze opcja modlić się o papieża katolika który zniesie te szkodliwe M.P.

Hm... Z tego, co mi wiadomo, mamy papieża katolika. Może żyjesz w jakimś innym wszechświecie, w którym w Kościele katolickim można wybrać na papieża osobę, która katolikiem nie jest?


Cytuj:
Cytuj:
Po pierwsze to JEST PAPIEŻ FRANCISZEK i jeśli jesteś katolikiem to uznajesz w nim Namiestnika Chrystusa.

Benedykt IX albo Liberiusz też byli

Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka?


Ostatnio edytowano N lip 18, 2021 4:56 pm przez Yarpen Zirgin, łącznie edytowano 1 raz



N lip 18, 2021 4:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
No niestety, już Paweł IV mówił żeby nie słuchać nauczania papieża heretyka. Jeżeli taki będzie rządził


N lip 18, 2021 4:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Suzuja napisał(a):
No niestety, już Paweł IV mówił żeby nie słuchać nauczania papieża heretyka. Jeżeli taki będzie rządził

I znowu: Co ma piernik do wiatraka, a Twoja wypowiedź do tego, co ja napisałem?


N lip 18, 2021 4:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Bardzo dużo. Ale nie będę ci nic tłumaczył bo rozumiesz co napisałem tylko pajacujesz


N lip 18, 2021 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
I mamy atak personalny, czyli zwyczajnie poplatałeś aby poplatać i dać upust swojej "niechęci" do papieża, a nie żeby wnieść coś do dyskusji.


N lip 18, 2021 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Barney napisał(a):
Papież zrobił dokładnie to, co zrobiono po wprowadzeniu mszału "trydenckiego".

Bzdura. Gdyby tak było, ograniczyłby albo wręcz zniósł NOM, tak jak Pius V zniósł ryty młodsze niż 200 lat, bo niosły w sobie ryzyko skażenia reformatorskimi nowinkami.
Nic podobnego. Wprowadzono mszał i zadbano, by tylko w nim były odprawiane Msze Święte.
Tak jak teraz.

Cytuj:
Reszty tej "mowy miłości" o psach i wężach nawet nie chce mi się komentować, bo komentuje się samo.
Znacznie lepiej komentują je wypowiedzi "tradsów" w tym wątku, epitety rzucane na papieża i wypowiadanie posłuszeństwa Stolicy Apostolskiej.

Cytuj:
bluejay napisał(a):
Tak było do tej pory. MW w kościołach parafialnych. Obok NOM. W grafiku - w każdą niedzielę lub rzadziej. A teraz?

Barney napisał(a):
Na NOM, oczywiście. Czego tu nie rozumiesz?

Barney oczywiście rżnie głupa. Jasne jest, że ten paragraf obliczony jest na faktyczne uniemożliwienie albo bardzo mocne ograniczenie odprawiania MW w ogóle, bez formalnego i definitywnego zakazu.
Raczej na ograniczenie grup warcholących, plujących przy każdej okazji na "NOM" itd.
Próbowano wyciągnąć rękę (BXVI). Niestety, tradi-warchoły tę rękę poczęły gryźć, kwestionując nawet orzeczenia kanonizacyjne.

Powtarzam: jeśli ktoś "nie ma gdzie sie podziać" bo nie ma możliwości pójścia na Mszę Świętą w swoim ulubionym rycie, to powinien poważnie się zastanowić, czy na pewno jeszcze jest w Kościele i po co w ogóle na Mszę Świętą chodzi.

Znakomicie to podsumował Yarpen:
Yarpen Zirgin napisał(a):
I właśnie dlatego papież anulował decyzję Benedykta XVI: Te grupy już postawiły się poza życiem parafii, skoro nagle "nie ma dla nich miejsca" gdy nie mogą uczestniczyć w Mszy Trydenckiej. Jeżeli katolik stwierdza, że nie ma jak uczestniczyć w Eucharystii, bo w okolicznych parafiach "nie ma jego rytu", to jest z nim bardzo źle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 18, 2021 5:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Simon, oczywiście, że jestem winny posłuszeństwo przełożonym, ale nie posłuszeństwo ślepe.

Słowa "gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,8 ) odnoszą się do całości modernistycznych zmian w Kościele.

Nie uważa Pan, że słowo "wiara w sobór" czy w "ducha soboru" pokracznie? Kościół Katolicki nie wypowiada się w taki sposób, tylko na normalnych soborach doktrynalnych określa wprost tezy, za które grozi ekskomunika. Dziwne stwierdzenia o wierze w sobory i duchy soborów nie mają nic wspólnego z normalnym językiem Kościoła.


N lip 18, 2021 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Iustus napisał(a):
Słowa "gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,8 ) odnoszą się do całości modernistycznych zmian w Kościele.

Pozostaje Waszej Ekscelencji wykazanie, że Kościół katolicki głosi Ewangelię odmienną od tej, którą przekazali Apostołowie.


N lip 18, 2021 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Mówię wyraźnie o modernistach. Proszę czytać uważnie. Jeśli Pan jest naprawdę zainteresowany tematem to gorąco polecam arcyciekawe wykłady, które wyjaśniają ten problem czarno na białym z cytowaniami dokumentów SWII:
Michał Rzepka, Najsmutniejsza z rocznic albo Złote Gody Novus Ordo, czyli Krótka analiza... cz. 1
Michał Rzepka, Najsmutniejsza z rocznic albo Złote Gody Novus Ordo, czyli Krótka analiza... cz. 2
Konferencja w trosce o wiarę katolicką w naszej Ojczyźnie. Kościół Katolicki w czasach zamętu (3/3)


N lip 18, 2021 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Rozmowa dotyczy Kościoła katolickiego i Mszy Trydenckiej, więc niech Wasza Ekscelencja nie udaje Greka i nie ściemnia, że nie odnosiła się do jego nauczania.


N lip 18, 2021 8:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL