Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 103  Następna strona
 Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Jakich informacji? Pisałem przecież o swoich wrażeniach i przemyśleniach na temat polityki papieża Franciszka względem różnych grup i środowisk w Kościele i podwójnych standardów wobec nich stosowanych jeśli idzie o "wsłuchiwanie" się w ich głos. Jedyną "informacją" w ścisłym znaczeniu tam zawartą jest ta o braku reakcji papieża na "Dubia" czterech kardynałów dotyczących adhortacji Amoris Laetitia.


Wt sie 03, 2021 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Jakich informacji?

Tych:
polexit napisał(a):
Tak się składa, że kard. Burke był także jednym z autorów "dubiów" dotyczących właściwej interpretacji Amoris Laetitia, do których papież Franciszek - o ile mi wiadomo - również się do dnia dzisiejszego nie odniósł, nie odpowiedział też na prośbę tych czterech (obecnie już dwóch żyjących) kardynałów o audiencję. Także ta cała "synodalność" jest najwyraźniej zarezerwowana dla hierarchów prezentujący poglądy bliższe Franciszkowi.

I nie rżnij głupa, że prezentowałeś swoje "wrażenia i przemyślenia".


Wt sie 03, 2021 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
polexit napisał(a):
Jakich informacji?

Tych:
polexit napisał(a):
Tak się składa, że kard. Burke był także jednym z autorów "dubiów" dotyczących właściwej interpretacji Amoris Laetitia, do których papież Franciszek - o ile mi wiadomo - również się do dnia dzisiejszego nie odniósł, nie odpowiedział też na prośbę tych czterech (obecnie już dwóch żyjących) kardynałów o audiencję. Także ta cała "synodalność" jest najwyraźniej zarezerwowana dla hierarchów prezentujący poglądy bliższe Franciszkowi.

I nie rżnij głupa, że prezentowałeś swoje "wrażenia i przemyślenia".

Bez takich personaliów, konkretne odpowiedzi odnośnie mszy, nie opinie o userach.


Wt sie 03, 2021 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Masz coś merytorycznego do dodania w kwestii źródeł tych rewelacji?


Wt sie 03, 2021 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
polexit napisał(a):
Jakich informacji?

Tych:
polexit napisał(a):
Tak się składa, że kard. Burke był także jednym z autorów "dubiów" dotyczących właściwej interpretacji Amoris Laetitia, do których papież Franciszek - o ile mi wiadomo - również się do dnia dzisiejszego nie odniósł, nie odpowiedział też na prośbę tych czterech (obecnie już dwóch żyjących) kardynałów o audiencję. Także ta cała "synodalność" jest najwyraźniej zarezerwowana dla hierarchów prezentujący poglądy bliższe Franciszkowi.

Ostatnia informacja jaką znalazłem odnośnie dalszych losów "Dubiów" pochodzi z września 2018 r., kiedy to nadal nie było na nie żadnej formalnej odpowiedzi
https://religionnews.com/2018/09/06/us- ... r-answers/
To było dwa lata po opublikowaniu listu przez kardynałów. Nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, by od tego czasu coś się w tej sprawie zmieniło, dlatego stwierdziłem, że o ile mi wiadomo, takiej reakcji nadal nie ma. Jeśli masz jakąś inną wiedzę na ten temat, to chętnie przeczytam.

Cytuj:
I nie rżnij głupa, że prezentowałeś swoje "wrażenia i przemyślenia".

To rozkmiń - najlepiej przy użyciu jakiegoś słownika - znaczenie zwrotów "mieć wrażenie", "być może", "najwyraźniej" - wszystkich użyłem w swoim poście.


Wt sie 03, 2021 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
No cóż, ja wiem, że na pewno nie będę się odnosił do tego, co Ci się wydaje. Zajmę się tym, co jest:

Cytuj:
Cytuj:
Wysłuchanie głosu krytycznego nie oznacza od razu, że trzeba zmienić zdanie i w te pędy dostosować się do tego, co krytyk powiedział.

Oczywiście, że nie.

Dlatego powstrzymaj się od tekstów, że papież ignoruje głosy krytyczne, bo nie wiesz, czy tak wygląda rzeczywistość. "Wydaje mi się" to dużo za mało jako potwierdzenie takich oskarżeń.


Wt sie 03, 2021 8:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Oczywiście że Franciszek nie odpowiada na krytykę. Przykładem powyższe dubia czy list abp. Vigano


Wt sie 03, 2021 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Wiesz, są pytania zamknięte (a takimi są pytania w dubiach), na które nie można odpowiedzieć zgodnie z regułą "tak/nie", ponieważ stanowią pułapkę. Ot np. pytanie, które musi pozostać bez odpowiedzi jeżeli człowiek nie dopuścił się takiego czynu:

Czy przestałeś maltretować dzieci?

Żywię nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z przyczyny, która sprawia, że takie pytanie musi pozostać bez odpowiedzi.

Aha.. Są listy, na które po prostu się nie odpowiada, ponieważ są poniżej wszelkiej krytyki.


Śr sie 04, 2021 8:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, ja wiem, że na pewno nie będę się odnosił do tego, co Ci się wydaje. Zajmę się tym, co jest:

Cytuj:
Cytuj:
Wysłuchanie głosu krytycznego nie oznacza od razu, że trzeba zmienić zdanie i w te pędy dostosować się do tego, co krytyk powiedział.

Oczywiście, że nie.

Dlatego powstrzymaj się od tekstów, że papież ignoruje głosy krytyczne, bo nie wiesz, czy tak wygląda rzeczywistość. "Wydaje mi się" to dużo za mało jako potwierdzenie takich oskarżeń.

Ja nie wiem co mu tam w duszy gra, nie znam jego przemyśleń na temat tych głosów krytyki i dlatego nie je oceniam - oceniam za to czyny, działania, ew. oficjalne wypowiedzi, czy nauczanie, które świadczyłyby, że bierze ten głos pod uwagę. A w tym przypadku tego brakuje. To każdy może zobaczyć i odpowiednio ocenić. Polityka Watykanu wobec licznych problemów we współczesnym Kościele budzi obawy, niepokój, niezrozumienie części bardziej konserwatywnie nastawionych hierarchów, teologów czy zwykłych wiernych. Czy te głosy są ignorowane? No cóż, na pewno nie widać żeby przekładały się na jakąkolwiek korektę kursu.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Wiesz, są pytania zamknięte (a takimi są pytania w dubiach), na które nie można odpowiedzieć zgodnie z regułą "tak/nie", ponieważ stanowią pułapkę. Ot np. pytanie, które musi pozostać bez odpowiedzi jeżeli człowiek nie dopuścił się takiego czynu:

Czy przestałeś maltretować dzieci?

Żywię nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z przyczyny, która sprawia, że takie pytanie musi pozostać bez odpowiedzi.

Czytałeś te pytania zawarte w Dubiach? Żadne z nich nie jest pułapką, bo trudno za taką uznać prośbę o jasną deklarację na temat stałości i niezmienności nauczania i doktryny Kościoła. Czy pytania o to, czy istnieją bezwzględne normy zakazujące czynów wewnętrznie złych, o to czy grzech jest zawsze grzechem, którego nie likwidują intencje i okoliczności, są jakoś podchwytliwe w świetle odwiecznego Magisterium katolickiego? Może problemem jest raczej to, że Kościół współczesny w znacznym stopniu zatracił zdolność nazywania rzeczy po imieniu, mówienia "tak, tak; nie, nie", że nauczanie zostało zastąpione przez "rozeznawanie", że w imię niewykluczania nikogo (oprócz tradycjonalistów, oczywiście) z Kościoła toleruje się grzechy i odstępstwa, pudrując je "duszpasterską troską".


Śr sie 04, 2021 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
polexit napisał(a):
Ja nie wiem co mu tam w duszy gra, nie znam jego przemyśleń na temat tych głosów krytyki i dlatego nie je oceniam - oceniam za to czyny, działania, ew. oficjalne wypowiedzi, czy nauczanie, które świadczyłyby, że bierze ten głos pod uwagę.

To oceniaj to, co papież zrobił lub powiedział, a nie swoje pomysły, które mu przypisujesz.

Cytuj:
Polityka Watykanu wobec licznych problemów we współczesnym Kościele budzi obawy, niepokój, niezrozumienie części bardziej konserwatywnie nastawionych hierarchów, teologów czy zwykłych wiernych. Czy te głosy są ignorowane? No cóż, na pewno nie widać żeby przekładały się na jakąkolwiek korektę kursu.

Skoro kurs jest prawidłowy, to dlaczego papież miałby go korygować? To, że komuś się wydaje, że papież wydaje niewłaściwe decyzje tudzież głosi niewłaściwe nauki, nie oznacza jeszcze, że to "wydaje się" jest odbiciem rzeczywistości.

Cytuj:
Czytałeś te pytania zawarte w Dubiach? Żadne z nich nie jest pułapką, bo trudno za taką uznać prośbę o jasną deklarację na temat stałości i niezmienności nauczania i doktryny Kościoła. Czy pytania o to, czy istnieją bezwzględne normy zakazujące czynów wewnętrznie złych, o to czy grzech jest zawsze grzechem, którego nie likwidują intencje i okoliczności, są jakoś podchwytliwe w świetle odwiecznego Magisterium katolickiego?

Jeżeli taka jest treść pytań, to nie dziwne, że nie ma odpowiedzi. Pytania po prostu pogrążają osobę, która je zadaje, zwłaszcza, kiedy pytającym jest wysoki hierarcha Kościoła, który od dawna powinien znać na nie odpowiedzi, bo jak wół stoją w KKK.

Cytuj:
Może problemem jest raczej to, że Kościół współczesny w znacznym stopniu zatracił zdolność nazywania rzeczy po imieniu, mówienia "tak, tak; nie, nie", że nauczanie zostało zastąpione przez "rozeznawanie", że w imię niewykluczania nikogo (oprócz tradycjonalistów, oczywiście) z Kościoła toleruje się grzechy i odstępstwa, pudrując je "duszpasterską troską".

Problemem są urojenia podobnych Twoje i osób podobnych Tobie, w których przeinaczacie dokumenty Kościoła lub papieża (vide np.pomysły Tonasa w tym temacie) i dopatrujecie się w nich rzeczy, których tam nie zapisano. Zajmij się wreszcie tym, co jest, a swoje pomysły zachowaj dla siebie, bo nie wnoszą niczego poza zamętem i oskarżeniami papieża o to, czego nie zrobił.


Śr sie 04, 2021 1:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
YZ napisał(a):
Jeżeli taka jest treść pytań, to nie dziwne, że nie ma odpowiedzi. Pytania po prostu pogrążają osobę, która je zadaje, zwłaszcza, kiedy pytającym jest wysoki hierarcha Kościoła, który od dawna powinien znać na nie odpowiedzi, bo jak wół stoją w KKK.


Kolejny post ktorym dowodzisz że dyskusja z tobą nie ma sensu


Śr sie 04, 2021 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Ślicznie pokazujesz, że nie masz argumentów merytorycznych, którymi mógłbyś obalić to, co napisałem. Prawda boli, ale jest niezmienna: Pytanie Kongregacji Nauki Wiary przez kardynała o to, czy nauczanie Kościoła jest niezmienne, jakie są warunki aby grzech był ciężki itd. jest po prostu kuriozalne i pogrąża go jako duszpasterza. To są rzeczy, których uczy się dzieci na katechezach w szkole, i to dzieci zadają takie pytania, a nie biskup czy kardynał.


Śr sie 04, 2021 2:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Chlopie, wyskakujesz z KKK podczas gdy Dubia odnoszą się do Amoris Leticia. I żądasz argumentów? śmieszne


Śr sie 04, 2021 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Wiesz, czytałem tę adhortację i jakoś tak nie znalazłem tam niczego, co by uzasadniało zadawanie takich pytań w jej kontekście. Jeżeli tak było, to ci kardynałowie pogrążyli się jeszcze bardziej, niż sądziłem, bo nie znają podstawowych nauk Kościoła w tych kwestiach.


Śr sie 04, 2021 2:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tradycjonalizm Katolicki FSSPX Msza Trydencka
Aha, w autorytecie swoim ogłaszasz że niczego nie znalazłeś zatem sprawa skończona. Tym łatwiej byłoby Franciszkowi odpowiedzieć na te Dubia skoro nic tam nie ma


Śr sie 04, 2021 3:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL