Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 4:44 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Maryja Współodkupicielka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
sam2 napisał(a):
No to wiec jak ty w koncu rozumiesz ponadczasowa Ofiare Jezusa?

Tak, że Jezus po swojej śmierci odkupił wszystkich, zarówno żywych jak i zmarłych, a także tych, którzy mieli się urodzić już po tym wydarzeniu.
A jak Ty to rozumiesz sam?


So gru 28, 2019 11:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
sam2 napisał(a):
sahcim napisał(a):
No ale zarówno ludzie ST jak i Nowego nieustannie potrzebują Zbawiciela(w każdym momencie) gdyż jak jest napisane w Piśmie bez Niego nic uczynić nie możemy gdyż w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, a ty twierdzisz, że w tamtym momencie życia/istnienia tychże ludzi ani Mojżesz z Eliaszem ani rodzice Maryi z Nią samą nie potrzebowali Zbawiciela(Chrystusa), a zatem z czego/kogo innego wg ciebie pochodziła ich wiara i czyny dzięki którym znamy ich jako Świętych.. ??


Moze wiec na poczatek wyjasnij skad pochodzila wiara Mojzesza?
Potrafisz, czy bedziesz wprowadzal kombinacje alpejskie?
Pytanie nie na temat - jedynym jego celem jest odwrócenie uwagi od tego, że nie masz odpowiedzi na argumentację sahcima.
sam2 napisał(a):
feelek napisał(a):
sam2 napisał(a):
Ogolnie potrzebowali, ale w tamtym momencie o ktorych mowa, nie, bo byli juz Zbawieni, jeszcze przed Narodzeniem Jezusa.

Jak to przed Narodzeniem Jezusa, czyli byli już zbawieni zanim Jezus zstąpił do krainy zmarłych? To jak dawno przed Jezusem wg Ciebie sam, sprawiedliwi zostali wyzwoleni z piekieł?

No to wiec jak ty w koncu rozumiesz ponadczasowa Ofiare Jezusa?
Odpowiedz, zanim zadasz pytanie. Chyba że przyznajesz, że odpowiedzi nie znasz, bo to co napisałeś to stek bzdur i herezji.
sam2 napisał(a):
merss napisał(a):
To naczelne zawołanie Lutra; wiarą jesteście zbawieni. Kiedy go przyparto do muru nie miał nic prócz swego przekonania o prawdzie. Ty oskarżasz adwersarzy, ze nie posiedli umiejętności czytania ze zrozumieniem. Na jedno wychodzi.
Miał Luter jeszcze jedno zawołanie: Quis rogavett Dominum ut me doctorem croaret. Był przekonany o swym boskim posłannictwie. Nie wahał się odpierać argumentów przeciwników oświadczeniem, że on tak chce i tak mówi a jest doktorem ponad wszystkie doktory w całym papiestwie.
Zupełnie to samo proezentujesz w odniesieniu do nauki Kościoła o Maryi - Miepokalanym Poczęciu.
Może czas to przemyśleć?

A co ma tu Luter do tego tematu?
To, że czynisz dokładnie to co on.
Cytuj:
Moze wytlumacz mi jak ty rozumiesz to Nauczanie Kosciola?
Tak jak to pisalas, wytlumacz jak pastuch krowie na rowie. Jestes w stanie wlasnymi slowami wytlumaczyc?
Powtarzanie dogmatow to nie jest tlumaczenie.
Trzeba było uważać na katechezie. A jak nie uważałeś, to poczytaj Katechizm, a nie każ innym odwalać roboty za siebie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 28, 2019 11:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
No to jak Samie...dowiem się w końcu z czego/kogo innego poza Zbawicielem(którego na tamten czas wg ciebie nie potrzebowali) pochodziła wiara i te godne naśladowania czyny Mojżesza z Eliaszem oraz rodziców Maryi wraz z Nią samą ??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So gru 28, 2019 11:28 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
No, jak juz forumowy papiez oglosil nowy dogmat to juz chyba tak musi byc, wiec spadam. Mozecie dalej sobie wieszac psy na mnie.
Rozumiecie wszystkie dogmaty wiec nie mam juz nic wiecej do dodania. Po co macie czytac jakiegos sama2.


So gru 28, 2019 11:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
sam2 napisał(a):
No, jak juz forumowy papiez oglosil nowy dogmat to juz chyba tak musi byc, wiec spadam. Mozecie dalej sobie wieszac psy na mnie.
Rozumiecie wszystkie dogmaty wiec nie mam juz nic wiecej do dodania. Po co macie czytac jakiegos sama2.
Chętnie bym poczytał co ma do dodania sam2 w kwestii o którą pytam(i zapewne nie tylko ja chętnie poczytał bym odpowiedzi sam2 na postawione pytania) ale jak widać sam2 "przyparty do muru" woli ucieczkę niż odpowiedzi...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So gru 28, 2019 11:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
sam2 napisał(a):
A co ma tu Luter do tego tematu?
Moze wytlumacz mi jak ty rozumiesz to Nauczanie Kosciola?
Tak jak to pisalas, wytlumacz jak pastuch krowie na rowie. Jestes w stanie wlasnymi slowami wytlumaczyc?
Powtarzanie dogmatow to nie jest tlumaczenie.

Luter ma do Ciebie; uznał, ze posiadł tajemnicę Boga i glejt na usproawedliwienie. Żadne argumenty, najwyższych hierarchów zbywal: ja wiem swoje.

Podejdź do sprawy od strony grzechu. Źródłem grzechu jest nasza natura i pokusy szatańskie (to czynnik zewnętrzny). Grzech pierworodny to było pęknięcie natury. To pęknięcie skutkuje naszym skłonnościom do złego. Jeśli nie postawimy temu tamy ześlizgniemy się w zwierzęcość i zatracimy tożsamość człowieka (człowiek może się wówczas uznać za kogo chce). To pęknięcie spowodowało, że utraciliśmy kanał łączności z Bogiem. Pozostał jeszcze GPS w postaci sumienia (dla wszystkich) i dodatkowo pomoc Boga poprzez życie sakramentalne. Dzięki temu można nabrać azymut na Boga i iść w miare pewnie. Zważ, że otwartość na łaskę zależy od stopnia tego pęknięcia, staje się coraz mniejsze, gdy człowiek ćwiczy się w cnotach (łaska Boża buduje na naturze).

Jeśli grzech pierworodny to to tajemnicze pęknięcie natury, którego Bóg nie chciał zszyć, bo uznał, że damy sobie radę dojść do Niego, mimo obijania sobie nosów to brak grzechu pierworodnego oznacza jednorazową ingerencję Boga w przygotowanie takiej natury, która żadnych pęknięć nie będzie miała. Instynkty, emocje, psychika są podporządkowane duszy. Nie mają swojego odrębnego zdania. Króko mówiąc, tak natura została zoperowana przez Boga, że oczy duszy widzą wolę Boga i się całkowicie z nią zgadzają, natura nie przeszkadza. Widzą dobro per se, czyli takie jakie ono naprawdę jest a nie często iluzję, która dostrzegamy jako ludzie (mamy mechanizmy obronne). Jeśli więc widzą dobro jakim jest, wola takiego człowieka jest taka jak wola Boga. Rozumie też cierpienie. Jeśli nie rozumie, zostawia to Bogu uznając że Bóg wie co robi. Nazywamy to pokorą.

To pękniecie natury jest dziedziczone, więc jedynym sposobem, by Syn Boży urodził się bez skłonności do złego jest przygotowanie czystego łona naprawionej natury. Naprawa odbyła się Mocą Bożą, tyle wiemy. Nie znamy więc szczegółów technicznych tej 'operacji'.

Tylko raz Bóg zaingerował w ludzką naturę, by wszystko naprawić, scalić i ukierunkować na Siebie. Bóg nie może być grzeszny, nawet jako człowiek. Unia hypostatyczna zapewniała Jezusowi jedność dwóch natur wobec grzechu. Musiał oddziedziczyć naturę ludzką bez skłonności do grzechu. Został zrodzony a nie stworzony jak mamy w Credo.

Tak to rozumiem w przekładzie na góralski.


N gru 29, 2019 12:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
sam2 napisał(a):
No, jak juz forumowy papiez oglosil nowy dogmat to juz chyba tak musi byc, wiec spadam.
No proszę, doszliśmy kolejny raz do ostatniego punktu "algorytmu rozmowy z samem". Jak już nie ma żadnej odpowiedzi, to rejteruje ;)
Sami powiedzcie, czyż nie wyprorokowałem:
Barney napisał(a):
Sachcim, daj spokój. W przeciwnym wypadku nastąpi sekwencja zdarzeń, którą tu widzieliśmy niejednokrotnie w wykonaniu Sama - najpierw niejasne wypowiedzi, potem jakaś bzdura, potem obwinianie adwersarzy (że go nie rozumieją, ze przekręcają, że nie dają mu dojść do słowa- choć będzie pisał bezustannie, tylko nie na temat), Ty będziesz się domagał wyjasnień o co Mu właściwie chodzi o On zamiast tego będzie zadawał pytania nie na temat, w końcu sie obrazi.


No, ale żeby pisać takie "proroctwa" nie trzeba posiadać mocy nadprzyrodzonych. Wystarczy kilka razy odbyć podobną "rozmowę" z Samem (vel Sapperem).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 29, 2019 12:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
A przy tym wszystkim szkoda faceta, bo jak nie idzie w te swoje odloty, pisze całkiem ciekawe rzeczy. Westchnijmy dziś za nim.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 29, 2019 4:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
Nie chodzi o sam dogmat, może rzeczywiście jest potrzebny,
ale
co mają znaczyć słowa: "Dlatego przynoszę te Nowe Słowa w tym czasie i mówię: jestem Panią Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją. Powiedz to waszym teologom. Te słowa mają dla teologów takie znaczenie"
Prawdziwa Maryja mówiła o sobie np. Niepokalane Poczęcie, ale nigdy "która kiedyś była Maryją".

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sty 24, 2021 9:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
Andy72 napisał(a):
Nie chodzi o sam dogmat, może rzeczywiście jest potrzebny,
ale
co mają znaczyć słowa: "Dlatego przynoszę te Nowe Słowa w tym czasie i mówię: jestem Panią Wszystkich Narodów, która kiedyś była Maryją. Powiedz to waszym teologom. Te słowa mają dla teologów takie znaczenie"
Prawdziwa Maryja mówiła o sobie np. Niepokalane Poczęcie, ale nigdy "która kiedyś była Maryją".

https://dorzeczy.pl/religia/168232/dziw ... skich.html

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N sty 24, 2021 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja Współodkupicielka
O niebezpieczeństwach objawień prywatnych:
Schwytani przez diabła w sieć prywatnych objawień - kazanie ks. Szymona Bańki FSSPX
https://www.youtube.com/watch?v=PXtCmnWOtcs

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn sty 25, 2021 6:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL