Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ciekawi święci 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 12, 2015 8:33 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Święty od wychowania dzieci małych
Potrzebuję znaleźć Świętego, który pomoże mi w wychowywaniu synka, ma on 2 lata i to ja mężczyzna wychowuję go w domu i spędzam z nim najwięcej czasu. Niestety nie mam tej wrażliwości, cierpliwości i cech, które posiadają matki, które zwykle opiekują się dzieckiem do 3 roku życia. Opiekę zacząłem,gdy synek miał 6 miesięcy. Widzę teraz, jak ważna jest mama w tym okresie 0-3 lat życia. Niestety do 3 roku życia to ja się nim muszę zajmować i być "mamą". Nie daję rady psychicznie dać mu to wszystko co mama. Miałem natchnienie, żeby znaleźć i zaprosić do wychowywania dziecka świętego. Ale w google nie potrafię znaleźć odpowiedniego. Może ktoś z Was zna takiego świętego od małych dzieci.


Śr lis 04, 2015 11:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
Witaj.

Święta Maryja.
Święty Józef.

Ci święci na pewno dobrze wychowaliby dziecko. Święta Rodzina z Nazaretu może być wzorem dla innych rodzin.

Z Panem Bogiem
Pozdrawiam

EDIT:
Przychodzą mi jeszcze na myśl św. Joachim i św.Anna, rodzice św.Marii z Nazaretu.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 04, 2015 11:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
Rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus (z Lisieux) św. Ludwik i Maria Zelia Martin, niedawno kanonizowani przez papieża Franciszka. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Śr lis 04, 2015 12:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
Przeczytałam Twój post i wzruszyłam się.
Chcę Ci także pogratulować i wyrazić swoje zachwycenie Twoją pracą i poświęceniem.
Kiedyś synuś Ci to wszystko wynagrodzi.
A mama jest bardzo potrzebna dziecku, nie tylko w wieku 0-3 lat, ale przez całe jego życie, podobnie zresztą jak tata.

Ale dziś masz określoną sytuację i bądź nadal dzielny, jak do tej pory :)

Powiem, jak ja sobie radzę przy wnuku, bo swoje dzieci już wychowałam.
Zresztą, wnuki inaczej się chowa, niż własne dzieci, ale mniejsza o to.

A więc ja w czasie jak czuje się bezsilna i potrzebuję pomocy (np nie chce jeść, jest trudny do opanowania), to w cichości serca odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zawsze mi to pomogło.

Zresztą w każdej innej trudnej sytuacji, kiedy potrzebuję pomocy, robię to samo - odmawiam Koronkę i to tak długo, aż poczuję ulgę, lub po prostu mi się więcej nie chce modlić. Jakoś okazywało się, że to wystarczało :)


Śr lis 04, 2015 7:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 6:26 pm
Posty: 525
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
Jolu, ale czego gratulujesz? że wychowuje wlasne dziecko? Samotnej matce nikt nie gratuluje, to norma, a facet to od razu bohater :/ jeśli jednego rodzica nie ma (śmierć, porzucenie) to normalne i logiczne, ze drugi bierze na siebie caly ciezar wychowania. Co innego mial zrobic? Moze to ze nie oddal babci/do adopcji/porzucil jest czym budzacym zachwyt :dokitu:


Pt lis 06, 2015 12:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
koteczek napisał(a):
Jolu, ale czego gratulujesz? że wychowuje wlasne dziecko? Samotnej matce nikt nie gratuluje, to norma, a facet to od razu bohater :/ jeśli jednego rodzica nie ma (śmierć, porzucenie) to normalne i logiczne, ze drugi bierze na siebie caly ciezar wychowania. Co innego mial zrobic? Moze to ze nie oddal babci/do adopcji/porzucil jest czym budzacym zachwyt :dokitu:


Koteczek jak widzę bardzo modny - równouprawnienie i tu i tam.. Otóż do pielęgnowania małego dzidziusia najlepiej biologicznie predysponowana jest kobieta. Mężczyzna jest trochę inaczej skonstruowany - bardziej pasuje mu rola nauczyciela, obrońcy nieco bardziej wyrośniętego malucha. Tak więc podjęcie się przez mężczyznę samodzielnej opieki (a właściwie pielęgnacji) od samego początku (nieomal) jest nie lada (dla niego) wyzwaniem, większym niż samotnej matki - no sorry - tacy już jesteśmy :-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 06, 2015 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Święty od wychowania dzieci małych
św. Jan Bosko
św. Dominik Savio
św. Stanisław Kostka

p.s. św. Jan Bosko to szczególnie 'silny' święty, pewnie współpracuje z Naszym świętym Janem Pawłem II :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lis 08, 2015 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
"5 grudnia o godzinie 10:00 czasu miejscowego, podczas uroczystej mszy świętej o. Michał Tomaszek (klik),

o. Zbigniew Strzałkowski (klik) i ks. Alessandro Dordi zostali beatyfikowani. Mamy nowych błogosławionych, pierwszych misjonarzy męczenników!"

http://meczennicy.franciscans.eu/chimbo ... a-oltarze/


N gru 06, 2015 12:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
Św. Katarzyna Tekakwitha dziewica - bardzo ciekawa święta zwłaszcza, że jest Indianką. klik
Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej prowadzi misje jej imienia wśród Indian Amerykańskich - Tekakwitha Indian Missions. klik
Film "Kateri" klik pozwala pobieżnie się z nią zapoznać.
Obrazek


N gru 18, 2016 8:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
ojciec Pio


N gru 18, 2016 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
Napiszę jeszcze parę słów o Kateri. Otóż przypisuje się jej cudowne uzdrowienie chłopca (Jake Finkbonner klik), który na skutek niefortunnego upadku na boisku do koszykówki (został popchnięty na powierzchnię boiska przez zawodnika z przeciwnej drużyny, który wpadł na niego) zakaził się bakterią powodującą martwicze zapalenie powięzi klik. Zapalenie gwałtownie postępowało i wydawało się, że nie ma już mowy o uratowaniu życia. Siostra Kateri Mitchell (przybrała to imię na cześć błogosławionej klik)modliła się żarliwie o zdrowie chłopca i przyłożyła do jego ciała relikwie I stopnia. Po tym wydarzeniu postępujące zapalenie zatrzymało się i zaczął się długotrwały proces gojenia się ciała dziecka. Św "Kateri Tekakwitha jest bohaterką powieści Leonarda Cohena, Beautyfull Losers (pol: Cudowni Straceńcy) napisaną w latach 60-tych XX wieku przez późniejszego poetę i piosenkarza światowej sławy. Dzisiaj ta eksperymentalna powieść jest uważana jako początek epoki postmodernizmu w literaturze kanadyjskiej i tym samym ma zarezerwowane miejsce wśród klasyków literatury kanadyjskiej." (z Kroniki Montrealskiej klik).

In Her Footsteps. The Story of Kateri Tekakwitha
https://www.youtube.com/watch?v=zNicPMv2P8E


N gru 18, 2016 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
c.d. c.d. Relikwia I stopnia wspomniana wyżej to kość nadgarstka Kateri klik.
Zastanawiam się nad tym, że Bóg użył niewinnego upadku dziecka (kto by się mógł spodziewać, że przez zdartą skórę można nabawić się tak poważnych komplikacji zdrowotnych i narażenia życia), by Kateri mogła być uznana za świętą. A taka święta jest bardzo potrzebna do ewangelizacji. Ciekawe jak te wydarzenia wpłyną na dalsze życie chłopca i ludzi z nim związanych?


Pn gru 19, 2016 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
Już chyba taka moja natura, że lubię "odkopywać" starsze tematy z forum. W końcu ile można "siedzieć w Aktualnościach" :wink:

Ciekawi święci... Dla mnie niezmiernie ciekawą postacią bez wątpienia jest święty Bernard z Clairvaux, Odnowiciel Zakonu Cysterskiego, Doktor Kościoła, wielki mistyk, wzór życia kontemplacyjnego i monastycznego. Nazwany też "Doktorem Miodopłynnym", stąd pszczelarze obrali Go swoim patronem.

Urodził się we Francji, w 1090 roku, zmarł 20 sierpnia (niebawem wspomnienie) w 1153 roku. Bliżej poznałem tegoż świętego jeżdżąc na indywidualne pobyty w opactwie cysterskim w Krakowie - Mogile.

Tak bez żadnej pomocy i "ściągi" - był z rodu arystokratów, wstąpił w wieku lat 22 do nowego klasztoru w Citeaux - kolebka cystersów, czyli zreformowanych benedyktynów. Przyszedł do cystersów kiedy nowy zakon miał się ku upadkowi, był "świeży", ale mnisi żyli tak surowo, że umierali w tejże dolinie. Namówił około trzydziestu przyjaciół, braci, krewnych i znajomych do takiej ofiary z życia, do pójścia na drogę życia mniszego. W Wieku 25 lat został Opatem z Jasnej Doliny - Clairvaux - tam reformował zakon.

Oprócz tego był duchowym ojcem Europy swego czasu - doradcą papieża bł. Eugeniusza III (także z zakonu cysterskiego), napisał regułę życia dla templariuszy, toczył spory, np. z Piotrem Abelardem. On też jest organizatorem II wyprawy krzyżowej. Miał wiele zasług, ale prowadził głębokie życie wewnętrzne.

No i On jest autorem Maryjnej modlitwy (swoją droga mojej ulubionej) "Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo..."

Pisać o Nim można do rana, ale mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem tę piękną postać mnicha cysterskiego.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So lip 27, 2019 10:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
Ja kiedyś poznałem pewnego Bernarda.Nie był praktykującym katolikiem i czasem modlę się za niego modlitwą św. Bernarda. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So lip 27, 2019 10:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ciekawi święci
Dla mnie Sw. Marcin jest niie tylko moim patronem bierzmowania, ale takze wzorem do nasladowania.
Obraz z jego wizerunkiem przedstawiajacy go odcinajacego szate dla nagiego biedaka mial i ma gleboka wymowe.


So lip 27, 2019 11:50 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL