Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 12:27 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Prawda to czy kłamstwo? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:52 pm
Posty: 235
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Prawda to czy kłamstwo?
Co o tym sądzicie? Czy jest to zgodne z nauczaniem Kościoła i jest zgodne z Jego zasadami?
Autor jest wg. mnie co najmniej "podejrzany".

http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni ... oc93811759


Cz mar 20, 2014 4:01 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Nie masz innych problemów?

Słuchaj Boga, a nie ludzi - wiem to trudne - staraj się, Bo© nie opuści człowieka,.





Pozdrawiam


Cz mar 20, 2014 11:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Tajemnice Fatimskie są prawdziwe i autentyczne (uznane przez Kościół). Papież Benedykt XVI – “Nie dołączajcie do proroków klęski, głoszących koniec, czy też brak sensu życia konsekrowanego w Kościele naszych czasów”

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress ... ch-czasow/

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz mar 20, 2014 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Agniecha ja ten opis wydarzen (nie wiem czy to jest III tajemnica) czytałam już 35 lat temu,ale czy mamy jej wierzyć nie mam pojęcia


Cz mar 20, 2014 9:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:52 pm
Posty: 235
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Nie chodzi mi o jakieś zagłębianie się w katastrofizmie, ale o zgodność z religią.
Miałam pewne wątpliwości bo pochodzi to z książki, którą napisał pan zajmujący się też okultyzmem - wróżby - przynajmniej o tym pisze książki.

A prawda jest taka, co ma być to będzie.


Pt mar 21, 2014 12:56 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Może to prawda, może kłamstwa a może pomieszana prawda z kłamstwem. Kto to wie?

Pierwszy problem to osoba, która podaje tę "dalszą część" III Tajemnicy Fatimskiej. Jest to Andrzej Józef Sieradzki (pseudonim) Andy Collins. Jest on autorem m.in takich publikacji jak "Magiczny świat wróżb" ( :!: ). Jak dla mnie - to już go dyskwalifikuje. Na linkowanej stronie stawia obok siebie Fatimę i Nostradamusa.
Autor powołuje się na późniejsze objawienia, jakich dostąpiła s. Łucja. Przekazywała je o. Augustynowi Fuentes. Nie podaje jednak skąd ma dostęp do tych objawień (wykradł a może dostał się do listów s. Łucji, które znajdują się w Watykanie - on lub kto inny?)

Poszlaką o prawdziwości tej "dalszej części" objawienia może być wypowiedź Jana Pawła II z 1980 roku:

Cytuj:
“Ze względu na powagę jej treści (III Tajemnicy) moi poprzednicy nie opublikowali jej. Zresztą każdemu powinno wystarczyć to, co powiem: jeżeli czyta się tam, że oceany zaleją znaczny obszar ziemi, a miliony ludzi będą umierać z minuty na minutę – wówczas rzeczywiście nie powinno się pragnąć opublikowania Tajemnicy. Wielu pragnie ją znać tylko z ciekawości, dla sensacji, zapominając, że znajomość oznacza także odpowiedzialność. Chcą tylko zaspokoić ciekawość, lecz jest to niebezpieczne, jeśli równocześnie nie usiłuje się przeciwstawić złu”
. I pokazując różaniec powiedział:
Cytuj:
“To jest środek zaradczy przeciw temu złu. Módlcie się; módlcie się i nie pytajcie o więcej. Wszystko inne powierzcie Matce Bożej”. (...) “Będziemy się musieli wkrótce przygotować na wielkie doświadczenia, które mogą nawet domagać się narażenia naszego życia oraz poświęcenia się bez reszty Chrystusowi i dla Chrystusa. Może to być złagodzone dzięki naszej modlitwie, ale nie może być już odwrócone, ponieważ tylko w ten sposób może nastąpić prawdziwe odnowienie Kościoła. Jakże często Kościół odnawiał się przez krew. Nie inaczej dokona się to także i tym razem. Obyśmy byli silni, przygotowani i pełni ufności pokładanej w Chrystusie i w Jego świętej Matce. Odmawiajmy wiele razy i często Różaniec”.

Nie ma przecież w ujawnionym tekście III Tajemnicy mowy o zalaniu przez oceany i milionach ofiar, więc papież musiał korzystać z jakiegoś nieujawnionego objawiania.

Tekst dotyczący przyszłości jest bardzo szczegółowy - cały przebieg geopolityki w III wojnie światowej, nawet informacje dotyczące tego, które miasta mają być w Polsce zbombardowane. To bardzo zaskakujące. Z reguły objawienia mają bardziej ogólne i ponadczasowe przesłanie.

Rola Polski jest w tym opisie taka sama jak w innych orędziach (także uznanych przez Kościół). Osobny wątek na ten temat założyłem tutaj:
Polska mesjaszem narodów?

Ogólnie zalecam ostrożność. Opisywane wydarzenia miały się już ponoć wypełnić w II poł XX wieku a jakoś tak szczęśliwie... :wink:


Pt mar 21, 2014 12:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
Jedynym prawdziwym Objawieniem jest to co zawarte jest w Biblii i Tradycji Kościoła. Wszystko inne objawienia (prywatne) są w pewnym sensie fakultatywne - nie ma obowiązku w nie wierzyć.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 22, 2014 12:05 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:52 pm
Posty: 235
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawda to czy kłamstwo?
O to mi chodziło właśnie bo też wyczytałam kim jest autor tej informacji.

Nie wydaje mi się być osobą godna zaufania, a do tego powołuje się na Tajemnice Fatimską.

Dziękuję za odzew i rozwianie na 100% moich obiekcji. Szczęść Boże.


So mar 22, 2014 1:00 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL