Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 523 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Spowiedź II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Ręce i nogi się uginają.. :roll:
Jeśli przypomina Ci się coś co nabroiłeś przed tą spowiedzią, to nie musisz zaraz w te pędy iść na powtórkę - chyba że nie wyznałeś tych grzechów świadomie. Na spowiedzi są odpuszczane wszystkie grzechy, także i te zapomniane.
Po drugie - ksiądz nie może "patrzeć na Ciebie inaczej", bo to by było sprzeczne z bezwzględną tajemnicą jaką ów ksiądz musi bezapelacyjnie zachować - w mowie, bez aluzji, bez komentarzy, czy gestów. Wreszcie ksiądz nie jedno słyszał "za kratkami", więc trudno go czymkolwiek zaskoczyć, czy zaszokować.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lut 17, 2020 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
PeterW napisał(a):
Ręce i nogi się uginają.. :roll:
Jeśli przypomina Ci się coś co nabroiłeś przed tą spowiedzią, to nie musisz zaraz w te pędy iść na powtórkę - chyba że nie wyznałeś tych grzechów świadomie. Na spowiedzi są odpuszczane wszystkie grzechy, także i te zapomniane.
.

Zapomniane grzechy ciężkie trzeba wyznać przy następnej spowiedzi.


Wt lut 18, 2020 6:47 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lut 13, 2020 1:43 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Są to grzechy ciezke strasznie sie bałem tej spowiedzi i jak mowie zapomniałem bo wyznałem wszystko co miałem na sumieniu :|


Pt lut 21, 2020 8:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Piotrekk8392 napisał(a):
Są to grzechy ciezke strasznie sie bałem tej spowiedzi i jak mowie zapomniałem bo wyznałem wszystko co miałem na sumieniu :|

Co tzn ze grzechy ciezkie strasznie. Strach ma wielkie oczy a szatan pewnie jeszcze go wyolbrzymia. Wyznaj grzechy zapomniane przy nastepnej spowiedzi.
Bog odpuszcza nawet tak straszny grzech jak aborcja. Jego milosierdzie jest niezglebione dla skruszonych grzesznikow


Pt lut 21, 2020 10:04 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Nietypowa sytuacja podczas spowiedzi.
Chciałem podzielić się dziwną sytuacją jaka przytrafiła mi się podczas spowiedzi.
Podczas jej trwania ksiądz ( leciwy i z wadą słuchu) przerwał mi i pomomo mych uwag, że jeszcze nie wyznalem wszystkich grzechów ( trzy razy mu to mówiłem głośno i wyraźnie), dał mi pokute i rozgrzeszenie.
Zdziwiony odszedlem od konfesjonału. Po krótkim namyśle poszedłem do spowiedzi obok do innego ksiedza. Ostatni raz bylem u spowiedzi 5 minut temu, wybrażacie sobie jak to zabrzmialo. Wyjaśnilem sytuacje i ksiadz poprosil o wyznanie tylko tych pozostalych grzechow.
Jaka jest wasza ocena tego zdarzenia. Czy Bóg mi dał do zrozumienia ,że nie muszę wyznawać tych grzechów? Dodam tylko,że nie zabardzo poczowałem się do nich a w przypadku jednego to jedna osoba obraziła sie na mnie niesłusznie, jak sądze.


N maja 31, 2020 11:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nietypowa sytuacja podczas spowiedzi.
Pierwszy leciwy, więc doświadczony spowiednik, uznał że stajesz się skrupulantnikiem. Drugi wysłuchał tego czego wcześniej nie wyznałeś, by wiedzieć o tym czy czegoś ważnego nie dpowiedziałeś. Nic więc dziwnego się nie wydarzyło.


Pn cze 01, 2020 6:48 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 03, 2020 10:15 am
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Mam ważne pytanie , jakieś 3lata temu kupiłem nieświadomie kradzioną rzecz (po kilku dniach dowiedziałem się że prawdopodobnie jest kradziona), zostałem po prostu oszukany,nic z tą sprawą nie zrobiłem, międzyczasie się nawróciłem,ale o tym nie myślałem, użytkuje cały czas tą rzecz, teraz mi się dopiero o tym przypomniało i nie wiem co robić,czy użytkowanie tej rzeczy nie jest grzechem ciężkim? oddać właścicielowi nie ma możliwości,nawet przy udziale policji myślę że będzie to niemożliwe, proszę bardzo o pomoc, przede wszystkim czy przy użytkowaniu tego dalej nie będzie grzechu ciężkiego


Śr cze 03, 2020 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Nie prościej było zapytać o to spowiednika przy ostatniej spowiedzi?


Śr cze 03, 2020 1:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Na innym forum ksiądz udzielił odpowiedzi, by załatwić to w konfesjonale i temat zamknął. To przychodzi się na następne forum. Potem się dziwią ci i inni, że reaguję wskazując sytuacje i ich prawdopodobne przyczyny i nazywając je po imieniu. Jeśli to w dobrej wierze, to mamy skrupulantyzm. W takich sytuacjach, dla dobra pytającego, ignoruje się zapytania i odsyła do konfesjonału tak jak uczynił to YZ. Tylko skrupulant lub troll będą pytać dalej.


Śr cze 03, 2020 1:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 11:18 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wrocław - gdzie "normalna" spowiedź w konfesjonale?
Dzień dobry,

Wrocław i okolice:
gdzie teraz (w czasie korony) można się wyspowiadać w miarę normalnie w konfesjonale w kościele (nie np. w salce) i bez specjalnego umawiania się/dzwonienia po księdza itp.
Chodzi o spowiedź wielkanocną w ciągu najbliższych dni - do niedzieli 07.06 włącznie.


Śr cze 03, 2020 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wrocław - gdzie "normalna" spowiedź w konfesjonale?
Siobhan napisał(a):
Dzień dobry,

Wrocław i okolice:
gdzie teraz (w czasie korony) można się wyspowiadać w miarę normalnie w konfesjonale w kościele (nie np. w salce) i bez specjalnego umawiania się/dzwonienia po księdza itp.
Chodzi o spowiedź wielkanocną w ciągu najbliższych dni - do niedzieli 07.06 włącznie.

W Łodzi w parafiach spowiadają normanie w konfesjonałach. Zatem pewnie we Wroc podobnie


Cz cze 04, 2020 9:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
A nie prościej zadzwonić do parafii i zapytać? Telefony są na stronach internetowych parafii.
Z tego co wiem to juz wszystko wróciło do normy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 04, 2020 10:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Myślę, że wszędzie.
Chyba, że któraś plebania jest akurat w kwarantannie, co będzie na ich stronie w necie.

Zerknij na ogłoszenia np. tu:
http://michaelwroc.blogspot.com/


Cz cze 04, 2020 11:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Cytuj:
Dzień dobry,

Wrocław i okolice:
gdzie teraz (w czasie korony) można się wyspowiadać w miarę normalnie w konfesjonale w kościele (nie np. w salce) i bez specjalnego umawiania się/dzwonienia po księdza itp.
Chodzi o spowiedź wielkanocną w ciągu najbliższych dni - do niedzieli 07.06 włącznie.


Pytanie chyba trochę nieaktualne, bo w kościołach od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (31 maja) nie ma żadnych limitów i ograniczeń, więc spowiedź też odbywa się już "normalnie".

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 04, 2020 1:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź II
Czy trzeba mieć maseczkę przy spowiedzi?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz cze 04, 2020 3:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 523 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL