Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Modlitwa forumowiczów 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa forumowiczów
Czy zechciałaby ktoś rozwiązać ten problem? Mam dosyć stary modlitewnik i jest w nim:
Modlitwa przed każdym przedsięwzięciem.


Boże mój, Ojcze najdobrotliwszy, który nikogo nie opuszczasz i nikim nie gardzisz, do Ciebie zwracam myśl moją, do Ciebie podnoszę serce moje, u Ciebie szukam światła i natchnienia. Nie daj mi nie przedsiębrać, co sprzeciwiałoby się woli Twojej i świętym przykazaniom Twoim; nie daj mi nie rozpoczynać, niczego pożądać, co byłoby przeciwne zbawieniu mojemu. 
  Niech się żadnym zamyśle nie uwodzę światłem, jego próżną i doczesną chwałą, jego omylnymi sądami, lub znikomymi i zgubnymi dobrami, ale niech mną zawsze kieruje i rządzi bojaźń i miłość Twoja. Jeśli zamiar mój nie jest przeciwny niezbadanym wyrokom i chwale Twojej i ma się obrócić na dobro i na pożytek mej duszy, pobłogosław mi Panie i dozwól, aby się spełnił, nie dlatego, że ja tak pragnę, niegodny grzesznik, ale że taka jest święta wola Twoja, bo przede wszystkim pragnę szukać królestwa Twego i sprawiedliwości.  Amen.


Mam niepewność odnośnie słowa światłem. Nie za bardzo rozumiem dlaczego światłem. Czy nie powinno być światem? A jeżeli światłem, to czy mógłby ktoś wytłumaczyć dlaczego światłem?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Cz mar 25, 2021 9:42 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn mar 09, 2020 3:19 pm
Posty: 62
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa forumowiczów
W modlitwie jest: "światem".


Pt kwi 23, 2021 1:03 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn mar 09, 2020 3:19 pm
Posty: 62
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa forumowiczów
noe napisał(a):
W modlitwie jest: "światem".

Cały tekst (pisownia oryginalna):
Cytuj:
MODLITWA PBZED KAŻDEM WAŻNIEJSZEM PRZEDSIEWZIĘCIEM I POSTANOWIENIEM

Do Ciebie, Boże mój, Ojcze najdobrotliwszy,
który nikogo nie opuszczasz i nikim nie gardzisz, obracam myśli moje i serce moje;
od Ciebie szukam światła i natchnienia.
Nie daj mi nic przedsiębrać coby się przeciwić mogło woli Twojej i świętym
przykazom Twoim; błagam Cię, nie daj mi nic
rozpoczynać, ani niczego pożądać, coby było szkodliwe zbawieniu memu. Niech się w żadnym zamyśle moim nie uwodzę swiatem, ani jego nibezpieczną chwałą, ani jego omylnemi sądy, ani jego znikomemi i zgubnemi dobrami: ale niech mię zawsze prowadzi i mną rządzi bojaźń i miłość Twoja.
Jeśli to co sobie zamierzam, nie jest przeciwne woli Twojej, i chwale Twojej, i ma się obrócić na istotny duszy mej pożytek: pobłogosław mi Panie, i racz sprawić aby się ziściło: nie dlatego że ja, niegodny grzesznik, tak pragnę i umyślam; tylko dlatego że Tobie Ojcu najmiłościwszemu, tak się upodobało i jest przyjemnem. Albowiem potrzebuję i pożądam przedewszystkiem szukać Królestwa Twojego i sprawiedliwości Jego: przez Jezusa Chrystusa Syna Twojego najmilszego, Pana naszego, Odkupiciela i Zbawiciela. Amen.


Pt kwi 23, 2021 11:00 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa forumowiczów
Dziękuję Noe.

Brak litery "w" w tekście modlitwy, który napisałem, to błąd z mojej strony.

Wszystko już jasne.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pt kwi 23, 2021 8:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa forumowiczów
27 lipca - za miesiąc - o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynno - błagalna, m.in. z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla osób które wspierały mnie modlitwą w związku z moją operacją. Kto z was zalicza się do tej grupy może we wskazanym terminie wziąć osobiście udział we Mszy św. i łączyć się duchowo z ojcami sprawującymi Msze również w waszej intencji.


Śr cze 23, 2021 9:52 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL