Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Aborcja 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Cytuj:
trzy sposoby to brzmi jakby naprawde byly rozne mozliwosci
a w praktyce liczy sie na ile szybko lekarz zoper
uje usuwajac ciezarny jajowod aby chociaz kobieta przezyła...no, serio

Nie możesz swojej sytuacji stawiać jako jedynej, bo w przywołanych przez mnie linkach pisano o różnych rozpoznaniach. Są też różne procedury postępowania. To w zasadzie inny temat, bo dotyczy ciąży a nie aborcji, ale w telegraficznym skrócie, by wyprostować tę pewność, którą z siebie przenosisz na wszystkie przypadki ciąż ektopowych.
Ciąża pozamaciczna jest to zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej poza błoną śluzową jamy macicy. Biorąc pod uwagę lokalizację ciąży pozamacicznej, dotyczy ona przede wszystkim jajowodu – ok. 92%. Inne lokalizacje, to śródścienna – 2,5%, jajnikowa 0,4%, szyjkowa i brzuszna, które występują skrajnie rzadko. Ze względu na implantację blastocysty ciąża jajowodowa może przebiegać jako bańkowa, cieśniowa lub śródścienna. Częstość występowania ciąży pozamacicznej, biorąc pod uwagę odsetek ogólnej liczby ciąż, wynosi ok. 2%.
Należy podkreślić, że aż do 1970 r. więcej niż 80% ciąż pozamacicznych było rozpoznawanych po pęknięciu. Obecnie proporcja ta odwróciła się i ok. 80% z nich rozpoznaje się przed pęknięciem, co wiąże się ze znacznym spadkiem śmiertelności z powodu pęknięcia jajowodu i następowego wstrząsu hipowolemicznego
W postępowaniu po rozpoznaniu niepękniętej ciąży pozamacicznej można w chwili obecnej wyodrębnić 3 opcje: leczenie chirurgiczne, leczenie farmakologiczne oraz postępowanie wyczekujące.


So lis 24, 2018 11:30 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
" w telegraficznym skrócie, by wyprostować tę pewność, którą z siebie przenosisz na wszystkie przypadki ciąż ektopowych."
-zostawmy to merss...nie byłam w pozamacicznej ...poza tym naprawde duzo widziałam w szpitalach...a przede wszystkim nie chce sie tu z nikim klocic
czemu mi nie oddajesz znaku pokoju, hę? ;)

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


So lis 24, 2018 11:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
AntoninaJ. napisał(a):
podam przyklad ktory mnie dotyczył -zakazenie- grozilo zejsciem nas obojga,
i przyklad ktorych mase sie naogladalam na oddziale -ciąza pozamaciczna

nie można komuś nakazac umrzec za wiare
(koniec zwierzen i szczerosci tośki)

Leków na to nie było?
Podam mój przykład- ciąża zagrożona, zakażenie- na świat przyszedł wcześniak.
I inny przykład- zapalenie wyrostka robaczkowego- trzeba pilnie operować. Kilka miesięcy później na świat przychodzi zdrowe dziecko urodzone o czasie.
Jeszcze inny przykład? Ciąża pozamaciczna- zarodek w jajowodzie. Kobieta bardzo chciała dziecka, ale usunęła. Po kilku latach dorobiła się dwojga szkrabów.
Jak daleko rozwinie się płód z ciąży pozamacicznej (jajowodowej)?
Dla mnie to dość trudny temat. Bóg postawił drzewo poznania na środku raju i zabronił ludziom spożywać jego owoce- dając im w ten sposób możliwość wyboru. Dlaczego więc my decydujemy za innych w kwestii aborcji? Dlaczego jednocześnie nie kastrujemy pedofili, czy nie wieszamy seryjnych morderców?


So lis 24, 2018 5:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
joannabw napisał(a):
Podam mój przykład- ciąża zagrożona, zakażenie- na świat przyszedł wcześniak.

I inny przykład- zapalenie wyrostka robaczkowego- trzeba pilnie operować. Kilka miesięcy później na świat przychodzi zdrowe dziecko urodzone o czasie.

Jeszcze inny przykład? Ciąża pozamaciczna- zarodek w jajowodzie. Kobieta bardzo chciała dziecka, ale usunęła.


1. dokładnie tak jak u mnie
2. wyrostek nie jest bezposrednim zagrozeniem
3.na co to jest przyklad? pozamaciczną -usunęla

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Ostatnio edytowano So lis 24, 2018 6:36 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono cytowanie



So lis 24, 2018 6:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
dziękuję za poprawienie cytowania, ale postanowiłam w tym wątku sie juz nie udzielac
zbyt odnawiają mi się traumy z przeszlosci

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


So lis 24, 2018 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
joannabw napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Czy czlowiek zdaje sobie sprawe ze swojej wielkosci?

Myślę, że nie do końca.
.

Nie do konca sobie zdajemy sprawe z tego ze kazdy jestedzieckiem bozym


So lis 24, 2018 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
AntoninaJ. napisał(a):
jeżeli istnieje zagrożenie życia matki, to lekarze zaczynają leczenie, ktore zaklada dokonanie aborcji
mow jak jest

Domyślam się że chodzi o taki typowy zabieg w gabinecie ginekologa, a nie poronienie na skutek brania leków?
AntoninaJ. napisał(a):
1. dokładnie tak jak u mnie
2. wyrostek nie jest bezposrednim zagrozeniem
3.na co to jest przyklad? pozamaciczną -usunęla

1) Bawimy się w przyrównywarkę?
2)Oczywiście, że nie, pani doktor. Gorzej jak pęknie, wyleje i zaserwuje zapalenie otrzewnej.
3) Przykład aborcji ciąży pozamacicznej, o którą z merss toczycie boje. Tutaj zadecydowali lekarze, nie kobieta. Ta ciąża z punktu widzenia medycznego nie miała szansy dalszego istnienia. Jest jeszcze inna sytuacja, gdy USG wykazuje, że zarodek się nie rozwija. Też usuwa się taką ciążę.


N lis 25, 2018 4:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Tematów o aborcji było multum. Po raz pierwszy jednak zostałam zaatakowana, bo ktoś nie przepracowal traumy i swoje udziwnione poglądy prezentuje jako odniesienie do aborcji, tymczasem jest to zupełnie inny problem - medyczny a etyka chrześcijańska nie widzi w tym zła moralnego. Za to, że napisałam, że to nie jest zło moralne zostałam zaatakowana...bo to nie jest zło! Tak to jest jak ktoś nie czyta tego co napisano. Z nikim nie wchodziłam w spór, ale wyraziłam swoje zdanie.
O aborcji może przywołam co kiedyś pisałam, więcej nie chce mi się szukać, bo każdy może poszukać w wyszukiwarce. aborcja była ostatnim ogniwem zła, które zaczęło się wcześniej
viewtopic.php?p=1033868#p1033868


N lis 25, 2018 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Czytam na Sieci:
  • Podziękowania za pomoc w aborcji w Holandii.
  • Podziękowania za pomoc w zamordowaniu dziecka w wieku praktycznie porodowym (37 tygodni).
  • Podziękowania za zamordowanie dziecka w momencie porodu.
Nie pytam "dlaczego". Pytam JAKIM PRAWEM osoby umożliwiające dokonanie czynu, będącego przestępstwem nie są ścigane?
Obrazek

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lut 09, 2022 4:25 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Ustawę karną polską stosuje się do sprawcy, który popełnił czyn zabroniony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak również na polskim statku wodnym lub powietrznym, chyba że umowa międzynarodowa, której Rzeczpospolita Polska jest stroną, stanowi inaczej.


Cz lut 10, 2022 11:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
merss napisał(a):
Ustawę karną polską stosuje się do sprawcy, który popełnił czyn zabroniony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak również na polskim statku wodnym lub powietrznym, chyba że umowa międzynarodowa, której Rzeczpospolita Polska jest stroną, stanowi inaczej.

...albo w stosunku do obywatela polskiego.
A także, gdy na terenie Polski propaguje się działalność przestępczą.
A nadto jedynie pierwsza rzecz została popełniona poza granicami Polski.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 11, 2022 1:52 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
https://dorzeczy.pl/swiat/300049/senat- ... yjnej.html

USA.

"Z Sądu Najwyższego wyciekł szkic decyzji autorstwa sędziego Samuela Alito, który stwierdza, że „Konstytucja nie odnosi się w żaden sposób do aborcji i prawo do niej nie jest chronione przepisami konstytucyjnymi”. Dlatego też ocenia on, że legislacyjne obwarowanie rzekomego „prawa” do aborcji było „od samego początku rażąco błędne”.

Perspektywa cofnięcia federalnego „prawa” do aborcji, które było przez prawie 50 lat narzucane wszystkim stanom, wywołała falę agresji ze strony lobby aborcyjnego i jego zwolenników. Prezydent Joe Biden nie szczędził ostrych słów obrońcom życia, nazywając ich „najbardziej ekstremalną grupą w historii Ameryki”."

Jest szansa na odwrócenie orzeczenia SN Roe vs. Wade, zgodnie z którym jakikolwiek ograniczenia prawne w dokonywaniu aborcji w pierwszym trymetrze ciąży jest niekonstytucyjne na całym terenie USA..

W przypadku odwrócenie Roe vs. Wade w 17 stanach automatycznie zostanie zakazana aborcja. Są uchwalone ustawy, które nie mogą wejść w życie.

Na sędziach wywierana jest gigantyczna presja. Z dziewięciu sędziów w SN sześciu jest katolikami z czego czterech jest za obaleniem Roe vs. Wade.

Wyrok w czerwcu lub na początku lipca.


Pt maja 13, 2022 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
https://www.catholicnewsagency.com/news/251305/archbishop-cordileone-nancy-pelosi-communion-abortion
Arcybiskup San Francisco zabrania przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przystępowania do Komunii Świętej do czasu dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla aborcji.
Kiedy wreszcie u nas?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 21, 2022 8:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Deo gratias! Wreszcie znalazł się jakiś odważny biskup, który wyciąga konsekwencje z nauki Kościoła i prawa kościelnego. Mam nadzieję, że inni dobrzy biskupi, których na pewno jest więcej, pójdą za tym przykładem (przynajmniej kilku hierarchów już poparło abp Cordileone). Przyłączam się do pytania - kiedy u nas hierarchowie zaczną tego pilnować, zamiast przepraszać za księży, którzy wykazali się poszanowaniem prawa kanonicznego, jak to miało miejsce w przypadku odmowy udzielenia Komunii niejakiemu Hołowni?


N maja 22, 2022 5:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja
Bogu niech będą dzięk!!!!

Jest wyrok SN USA.
Od dzis zakaz uchwalania prawa antyaborcyjnego jest niekonstytucyjny.

https://dorzeczy.pl/swiat/316957/wazna- ... orcji.html


Pt cze 24, 2022 5:29 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL