Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Trudne pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne pytania
jacek 64 napisał(a):
Jak to jest ? Bóg daje ludziom wolną wolę a potem wszystkich ich zabija bo zachowują się inaczej niż chciał ( został tylko Noe z rodziną)
Każdą przypowieść należy stosować w zakresie jej przesłania. Inaczej można dojść do absurdów: np. że dobrze jest oszukiwać (Łk 16:8).

I druga sprawa: wolna wola nie oznacza braku konsekwencji.
Mam wolną wolę by popełnić przestępstwo. Ale jak popełnię, ponoszę konsekwencje.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt mar 18, 2022 5:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne pytania
Nie wiem czy to "trudne" pytanie, ale je zadam, bo już drugi dzień się nad tym głowię...

Czy kapłan na Mszy Świętej może w czasie kazania przekazywać i mówić o nie zatwierdzonych przez Kościół rzekomych objawieniach w Medjugorje?? 13 maja mieliśmy rocznicę objawień fatimskich i 41 rocznicę zamachu na św Jana Pawła II. Byłem na Mszy, nabożeństwie majowym. Podczas kazania ksiądz najpierw wspomniał o Fatimie, zamachu a na koniec nawiązał do Medjugorje...I tak się zacząłem zastanawiać, czy w związku z tym, że Kościół ich do tej pory nie uznał za prawdziwe ksiądz może czy raczej w ogóle powinien przekazywać treści z niepotwierdzonych objawień...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 14, 2022 2:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne pytania
No ja też nie rozumiem powoływania się na nieuznane objawienia prywatne. Chyba wystarczająco jest tych uznanych że nie trzeba się posiłkować tymi niepewnymi. Jak dla mnie jest to głoszenie osobistych preferencji czy zainteresowań księdza. Kontrowersje wokół Medjugorje chociaż są bardziej znane - bo w Europie i współczesne. Ja się za to spotkałam z wymienianiem na jednym oddechu Fatimy i Akita - te ostatnie teraz zyskały na pewnej popularności jako ze niby przestrogi tam zawarte się zaktualizowały - co jest jednak pewnym nadużyciem.


N maja 15, 2022 7:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne pytania
mniszek_pospolity napisał(a):
Nie wiem czy to "trudne" pytanie, ale je zadam, bo już drugi dzień się nad tym głowię....

Sam sobie odpowiadałeś na to pytanie. Kościół utracił jedność nauczania. Akita jest objawieniem nie tylko uznanym, ale wpisuje się w cykl objawień: La Salette, Lourdes, Fatima. Wszystkie podnoszą tę samą sprawę: kryzys Kościoła i środek zaradczy w postaci nawracania się. Medjugorie trwa w zawieszeniu, ale nie wnosi chyba nic nowego w tej kwestii. Nie ma tam epatowania szczegółami odnośnie wojny na Ukrainie. Spokojnie wyjaśnia się, że spokój wewnętrzny jest niezależny od stanu wojny. Osiąga się go zawierzając Bogu.


N maja 15, 2022 8:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne pytania
Odnośnie Medjugorie to zdania są podzielone i cześć teologów wypowiada się ze są one fałszywe. Na całe szczęście wiara w objawienia prywatne nie jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 15, 2022 9:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL