Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kanał YT: Dawid Mysior 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Iustus napisał(a):
(...) nie wiadomo kto, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego, nie wiadomo jak... ale się dzieje, potem nie ma żadnych znaczących konsekwencji, sprawa rozchodzi się po kościach, przechodzimy do porządku dziennego, a jak coś to zrobimy podobny numer, bo znowu "nieznani sprawcy" nie zostaną uchwyceni. Skąd my to znamy...


Można się domyślać, że Padre José Luis González Santoscoy (znany jako Padre Pollo) ponosi jakieś konsekwencje, gdyż w swoim kraju jest znanym katolickim influencerem a w ostatnim czasie zamilknął (nie widać jego wpisów w mediach społecznościowych, chociaż ma ich bardzo dużo w czasie poprzedzającym wydarzenie z monstrancją).


N sie 15, 2021 2:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Oby nie było tak jak zwykle, że się człowieka ukrywa na jakiś czas, aż ludzie zapomną o sprawie, a potem on dalej będzie robił swoje, albo przeniosą go w inne miejsce i że to niby jest ta odpowiedzialność. Oczywiście w nowym miejscu, wcale się nie poprawi. Módlmy się o jego rehabilitację.


Pn sie 16, 2021 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Od niedawna subskybuję ten kanał i nadrabiam starsze filmy. Podoba mi się zdroworozsądkowe podejście pana Mysiora i opisywanie pewnych niepokojących zjawisk we współczesnym świecie i Kościele przy pomocy zwykłej logiki i uczciwości, jaką jest nazywanie rzeczy po imieniu.

W najnowszym programie:
Msza dla Zwierząt, Abp Ryś Przeprasza, Małoletni w Kościele...
Jednym z tematów są przeprosiny abp Rysia za profanację Mszy św., której dopuścił się podczas niedawnego eventu. A raczej nie za samą profanację, tylko za to, że niektórzy poczuli się urażeni... Wszyscy, którzy odczuli jakiś rodzaj satysfakcji z tego, że w ogóle ks. abp raczył odnieść się do problemu i nawet przyznać, że nie dochował wszystkich norm, polecam komentarz pana Mysiora. Bo problem nie zniknął i nie wiem czy jest się z czego "cieszyć".


Wt wrz 28, 2021 11:01 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
To ciekawe wydarzenie, jakim jest Arena Młodych 13.9.2021 może zostać wciśnięte w schemat wojenki polsko-polskiej. Doprowadzi to do utworzenia kolejnego tematu, o którym w dobrym towarzystwie się nie rozmawia. Znowu Polacy mogą zostać mniej więcej równo podzieleni na tych co pragną powrotu do wiernego naśladowania Jezusa, przeciwko tym, co chcą uszanować tradycje Kościelne.

Ostatnio w związku z areną młodych zauważyłem że faktycznie ai na youtubie ciągle mnie wywala. Dziwne, bo nie namawiałem nikogo do nienawiści, a wydaje mi się że pewne moje wnioski mogłyby przynieść dużo dobrego. Irytuje mnie montowanie kolejnej wojenki polsko-polskiej. Niepokoi mnie działalność Dawida Mysiora, mimo że zgadzam się z wieloma rzeczami o których mówił.

Znajomy, który też zauważył działanie tej współczesnej cenzury, udostępnił platformę ipolska.pl. Na razie głównie ja tam piszę. Chciałbym podzielić się z innymi swoją wiarą i od innych też uzyskiwać wsparcie w tym temacie. Osobiście uważam że każdy musi w coś wierzyć. Jeżeli twierdzi inaczej, oszukuje się po prostu. Na tym zakłamaniu, traci się wiele dobrego w życiu. Zapraszam https://ipolska.pl/invite/9hYQqwTk

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Wt wrz 28, 2021 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Pojawił się nowy komentarz:
SPRAWKI - Kościół Słuchający, Granica z Białorusią, Różaniec Dzieci...
Ogólnie traktuje on on patologii w Kościele, który nagle postanowił, że nie będzie nauczał, tylko posłucha świat, czego to on by chciał, aby Kościół nauczał...


Śr paź 20, 2021 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Nowy odcinek: SPRAWKI [#27] - Szaman na Mszy, Papież a Uchodźcy, Netflix…
W odcinku:
- papież zatroskany o "uchodźców", ale nie o opuszczonych przez Kościół katolików z komunistycznej Kuby
- szamańskie tańce na synodalnej Mszy
- budki telefoniczne do rozmów ze zmarłymi już w Polsce
- postępowy świat chce "spalić" komika za stwierdzenie, że są 2 płcie
- komentarz do historyjki o.Szustaka, z której wynika, że Bóg błogosławi konkubinatom


Śr paź 27, 2021 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Nowy odcinek:
SPRAWY [#31] - Kamil Durczok Nie Żyje, Szkoły w USA Niszczą Dzieci, Granica z Białorusią
Warto obejrzeć, Pan Mysior tłumaczy na czym polega różnica zwalczania poglądu od człowieka wyznającego błąd. Warto wziąć to sobie do serca, bo obecnie dyskutując z ludźmi - szczególnie z lewicą, rewolucją i postępem - słyszy się od nich, że ich atakujemy, co jest oczywistą bzdurą. Oni wyjątkowo nie rozróżniają krytyki błędnego poglądu od atakowania człowieka.


Śr lis 17, 2021 1:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
SPRAWKI [#32] - Nabożeństwo LGBT, Biskupi USA a Komunia Św., „Walka Duchowa”
W tym odcinku:
- Rektor łódzkiego seminarium - ksiądz nominalnie katolicki - na tęczowo-ekumenicznym nabożeństwie. Sporo postępowych imprez w tej Łodzi.
- Episkopat amerykański uznaje, że można dawać Komunię publicznym gorszycielom, m.in. propagatorom zabijania dzieci, etc.


Pn lis 22, 2021 11:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Nowy, naprawdę dobry odcinek na kanale:
SPRAWKI [03*22] - Novak Djokovic, Australia, Niedobry Ksiądz na Malcie
W Bośni i Hercegowinie poradzili sobie z covidowym reżimem i mają to w swoim prawie. Jak widać można.


Wt sty 11, 2022 11:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Motzne podsumownie rozmowy z Dariuszem Pawlakiem, nawróconym modernistą, z wykształcenia teologiem:

33:44
"Dlaczego ludzie odchodzą od "Kościoła"? Bo nie widzą tam Boga."

Cała bardzo dobra, ciekawa, na wysokim poziomie rozmowa
https://banbye.pl/watch/v_5CMFfyFXEeUO


N sty 23, 2022 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Wespecjan napisał(a):
Motzne podsumownie rozmowy z Dariuszem Pawlakiem, nawróconym modernistą, z wykształcenia teologiem:

33:44
"Dlaczego ludzie odchodzą od "Kościoła"? Bo nie widzą tam Boga."

Cała bardzo dobra, ciekawa, na wysokim poziomie rozmowa
https://banbye.pl/watch/v_5CMFfyFXEeUO

Jeszcze jeden bardzo ciekawy fragment z tego wywiadu: pan Pawlak przytacza tu epizod na niesławnym "Asyżu" gdzie zorganizowano spęd wieloreligijny i buddyści postawili na tabernaculum figurkę Buddy. Oburzyli się tym zaproszeni tam protestanci, powtarzam: protestanci by nie eksponować tam bożków czy idoli obcych chrześcijaństwu i zaprotestowali przed Janem Pawłem II, i ten, wg relacji pana Pawlaka, odpowiedział im: "ale to jest zgodne z duchem Soboru Watykańskiego II!"


Śr sty 26, 2022 3:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL