Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kanał YT: Dawid Mysior 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Kanał YT: Dawid Mysior
Polecam:
filmy np.
https://www.youtube.com/watch?v=-SIfgJ2LbBI

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz maja 14, 2020 3:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Właśnie oglądam Co Ukrywa Kościół - Ujawniam Mroczny Sekret
https://www.youtube.com/watch?v=jqUniQtXnNY
Jak ktoś ma pól godziny czasu, to polecam.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 16, 2021 4:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Dziwne, dopiero napisałem tutaj komentarz, a go dnie widzę.
Co do tytułu to świetny clickbait, ale odpowiedź w materiale naprawdę świetna i pomysłowa. Nie będę spoilerował, dołożę się tylko do rekomendacji powyższego materiału.


Wt mar 16, 2021 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Na kanale Dawid Mysior TV pojawił się nowy komentarz:
Papież Franciszek Uderza w Mszę Tradycyjną - Motu Proprio TRADITIONIS CUSTODES.
który z tego miejsca polecam. Jest tam dużo trafnych spostrzeżeń oraz jego "comming out".


Pn lip 19, 2021 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Na kanale Dawid Mysior TV, pojawiły się nowe materiały od ostatniego czasu. Ciekawe/druzgocące są dwa poniższe:
PRZEGLĄD SPRAWEK - Łamanie Sumień, Zdrowaś Pachamama, Abp Gądecki krytykuje Rząd
SPRAWKI - Napisał do mnie Ksiądz, Zamknięcie Parafii Pomimo Tancerki, Facebook dla Dzieci i inne...

To dla ludzi o mocnych nerwach. Są tam rzeczy jak poniżej:
Nowa Msza "przyciągająca" wiernych
Zaprezentowana wyżej parafia wspiera także LGBT, a kazania przybierają formę peanów dla Franciszka. Zastanawiające jest to, że takie "przybytki" mogą sobie działać do woli, aż się zamkną same, jak uprzednio odstraszą wszystkich wiernych - tej parafii to się udało. W tym samym czasie tradycyjna Msza Wszechczasów jest rugowana.


Pt sie 13, 2021 10:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Iustus napisał(a):
Na kanale Dawid Mysior TV, pojawiły się nowe materiały od ostatniego czasu. Ciekawe/druzgocące są dwa poniższe:
PRZEGLĄD SPRAWEK - Łamanie Sumień, Zdrowaś Pachamama, Abp Gądecki krytykuje Rząd

Zmarnowałem pół godziny na:
a) pokaz nieświadomości tego, że w kwestii odmowy udzielania Komunii Świętej idzie się lub wysyła skargę do biskupa (sam to kiedyś zrobiłem), a nie tworzy apele na YT;
b) pokaz niezrozumienia (nieświadomości) co do dyspensy z powodu ograniczeń z racji COVID-19;
c) słuchanie teorii spiskowych i pretensji o to, że biskup Bombaju z księżmi przygotował piosenkę zachęcającą do szczepień przeciwko COV19 (nie mówiąc już o totalnych idiotyzmach w kwestii tego, co wg. księży/biskupów ważne dla zbawienia)
d) idiotyzmów, że wizerunek ciężarnej NMP z rysunkiem Hostii w łonie, to przedstawienie Pachamamy;
e) fałszywe informacje jakoby na stronie diecezji Venado Tuerto pojawiła się modlitwa do Pachamamy (w rzeczywistości stronie Caritasu tej diecezji i to Caritas przepraszał);

Drugi film:

Kolejne zmarnowany czas na:
a) pretensje o to, że Kościół angażuje się w kwestię namawiania do szczepień przeciwko COVID-19, bo wg. autora filmu w kościołach powinno mówić się tylko o kwestiach związanych z tym, co prowadzi do zbawienia;
b) list kapłana, który pod płaszczykiem troski o konsekrowane Hostie de facto sprzeciwia się biskupom odnośnie decyzji co do tego, jakie są dozwolone formy udzielania Komunii Świętej w Polsce (wyżej wspominałem o mojej skardze do biskupa - dotyczyła właśnie takiej odmowy udzielenia Komunii na rękę) i neguje wiarę tych księży, którzy nie mają problemów z jej udzielaniem na rękę;
c) "wykładu" jak działa dopamina na kanwie projektu Instagramu dla dzieci (było by lepiej, gdyby pogadał o tym, jak gry czy media społecznościowe mogą uzależniać)
d) pretensje, że Msza w USA nie jest kopią Mszy w Polsce
I tu się przyznam, że przestałem mieć ochotę na dalsze tracenie czasu i przerwałem oglądanie w mniej więcej połowie.


Pt sie 13, 2021 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zmarnowałem pół godziny na...
dyskredytowanie wszystkiego, co rzetelnie wykazuje patologie postępowego Kościoła rozkładanego przez modernizm, hierarchii kierującej się ideologią czysto świecką nie uznającej rzeczy nadprzyrodzonych, etc...


Pt sie 13, 2021 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Niestety, nie znalazłem tam rzetelnej krytyki, a jedynie krytykanctwo, ignorancję, teorie spiskowe i brak rzetelności, które zmarnowały 45 minut mojego czasu.


Pt sie 13, 2021 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Prezentowanie strony jednej z diecezji USA, ich materiałów, cytowanie i komentowanie doniesień zwykłych mediów to teorie spiskowe? Czy chodzi o piosenkę duchownych z Korei Południowej, w której to duchowni zachęcają, aby się dźgnąć igłą? Przecież Dawid Mysior powiedział wprost, że jest przed tłumaczeniem tego materiału. Był rzetelny w tej kwestii, a Pan mimo to, zarzuca mu teorie spiskowe. Jeśli ma Pan tłumaczenie, to proszę się podzielić.

Rzeczy, które Pan pisze, są nieprawdziwe. Posąg pachamamy w Meksyku stoi w jakimś kościele przy krzyżu. Pan prezentowanie i krytykowanie czegoś tak ohydnego nazywa idiotyzmem? W takim razie jak nazwać ten komentarz, który to nazywa idiotyzmem?

Co do modlitw to pachamamy. Swego czasu byłem na NOM tutaj w Polsce, kiedy wspomniano 2-3 misjonarzy zabitych w Ameryce Południowej. I wie Pan co zaśpiewano na koniec na Mszy? No właśnie jakąś pioseneczkę, bo nie nazwę tego pieśnią, w której treści było odniesienie do pchamamy wprost - z imienia. Przecież ci ludzie, co to śpiewali w kościele napluli w twarz tym męczennikom. Ci misjonarze pojechali tam walczyć z pogańskim kultem pachamamy, a tu zatańczyli sobie na ich grobach.


Pt sie 13, 2021 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Iustus napisał(a):
Prezentowanie strony jednej z diecezji USA, ich materiałów, cytowanie i komentowanie doniesień zwykłych mediów to teorie spiskowe?

Niech wasza ekscelencja przeczyta jeszcze raz tego posta, ale tym razem w całości, a nie jedynie pierwsze cztery słowa.

Cytuj:
Rzeczy, które Pan pisze, są nieprawdziwe. Posąg pachamamy w Meksyku stoi w jakimś kościele przy krzyżu.

Wobec tego poproszę o wskazanie tego kościoła, ponieważ w tym, z którego zdjęcie zamieścił autor podlinkowanych przez waszą ekscelencję filmów, tego posągu nie ma.

Iustus napisał(a):
Pan prezentowanie i krytykowanie czegoś tak ohydnego nazywa idiotyzmem?

Owszem, bo autor wykazał się idiotyzmem nazywając Pachamamą wizerunek ciężarnej NMP.

Iustus napisał(a):
Co do modlitw to pachamamy. Swego czasu byłem na NOM tutaj w Polsce, kiedy wspomniano 2-3 misjonarzy zabitych w Ameryce Południowej. I wie Pan co zaśpiewano na koniec na Mszy? No właśnie jakąś pioseneczkę, bo nie nazwę tego pieśnią, w której treści było odniesienie do pchamamy wprost - z imienia.

No przykro mi, ale ja już waszej ekscelencji nie wierzę na słowo. Zbyt często padały z ze strony waszej ekscelencji oskarżenia, których nie poparła wasza ekscelencja żadnymi dowodami. Jak przedstawi wasza ekscelencja nagranie z tego wydarzenia, to pogadamy.


Pt sie 13, 2021 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Tak mówi, bo tak postępowcy chcą Pachamamę wrzucić do kościoła, jako ciężarną Najświętszą Maryję Pannę. Pan Mówi, jakby nie znał metod działania modernistów. Właśnie takimi szwindlami się posługują, jak widać skutecznie.

Znowu kazuistykę Pan uprawia. Tu jest zdjęcie Pachamamy w meksykańskim kościele:
Pachamama image used as monstrance in Mexican parish
Pachamama została wykorzystana jako monstrancja dla Ciała Jezusa Chrystusa. Bluźnierstwo i świętokradztwo to mało powiedziane.

A tutaj Pachamama w samym Watykanie:
Od Sobóru Watykańskiego II do Pachamamy


Pt sie 13, 2021 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Iustus napisał(a):
Tak mówi, bo tak postępowcy chcą Pachamamę wrzucić do kościoła, jako ciężarną Najświętszą Maryję Pannę.

Przepraszam za sformułowanie, ale trzeba mieć równo narąbane pod sufitem aby w wizerunki ciężarnej NMP, który dobitnie podkreśla, że nosiła w sobie Boga człowieka, dopatrzyć się wyobrażenia Pachamamy...

A może wg. waszej ekscelencji NMP będąc w ciąży z Zbawicielem, nie miała zewnętrznych objawów, czyli między innymi powiększonego brzucha?

Cytuj:
Pan Mówi, jakby nie znał metod działania modernistów. Właśnie takimi szwindlami się posługują, jak widać skutecznie.

Skutecznie to jedynie wasza ekscelencja pokazuje to, że poza bzdurnymi hasłami i filmikami o wątpliwej, delikatnie mówiąc, jakości, nie ma niczego na poparcie swoich tez. :D

Cytuj:
Znowu kazuistykę Pan uprawia. Tu jest zdjęcie Pachamamy w meksykańskim kościele:
Pachamama image used as monstrance in Mexican parish

Ja tam widzę NMP w ciąży, a nie Pachamamę. Przepiękne połączenie w jednej monstrancji dogmatu o Przeistoczeniu i Matce Bożej.
No, ale ja patrzę przez pryzmat wiary katolickiej, więc pewnie mam spaczone wyobrażenia, bo nie zapominam, że Chrystus narodził się z Maryi Panny po normalnej ciąży. :D


Pt sie 13, 2021 9:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
A tak swoją drogą jak rozróżnić sylwetki Pachamamy, od Przyszłejmamy?
Czy każda kobieta w ciąży uosabia Pachamamę? Niech się Wasza Miłość zastanowi w tym radosnym ferowaniu osądów i wyroków, bo tak się zapędzi że wyjdzie że Miriam nie mogła być w ciąży, bo byłaby tym samym Pachamamą.
Skoro (z pewnością i na 100%) Wasza Wysokość nie wierzy w żadne Pachamamy to po co kojarzyć sylwetkę kobiety noszącej dziecko w swym łonie właśnie z tym bóstwem?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt sie 13, 2021 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Kolejna kazuistyka... to jak nazwiemy tego bożka i który to jest bożek dokładnie to jest sprawa trzecio, czwartorzędowa... to nie ma najmniejszego znaczenia. W domu Bożym - w kościele - dokonuje się bluźnierstwa i świętokradztwa, a Panowie zamiast zareagować na obrazę Boskiego Majestatu, to się zastanawiają nad tym, co to za figurka...


Pt sie 13, 2021 10:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kanał YT: Dawid Mysior
Zaskakuje sposób przedstawiania Maryi spodziewającej się dziecka, a także różnorodność sytuacji – tych znanych z Ewangelii i tych raczej legendarnych


Pt sie 13, 2021 10:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL