Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Projekt Biblia - Czytaj Słowo 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Projekt Biblia - Czytaj Słowo
Często wyrywane z kontekstu zdania mogą mocno zniekształcić całą treść.
Po drugie: nie jestem luteraninem.
Po trzecie: liczyłem na współczesne dowody na to, co pisałeś.

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Pt lip 26, 2019 1:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Projekt Biblia - Czytaj Słowo
Eden napisał(a):
Często wyrywane z kontekstu zdania mogą mocno zniekształcić całą treść.

Baśń o takim, który bez kontekstu był diabłem, a z kontekstem aniołem. A Hitler i Stalin to pewnie byli dobrzy, tylko nie wiedzieli, co robią podwładni? Nie znasz Lutra, a głosisz jego frazesy. Tak mogą pisać ci, których oszukano. Albo ci, którzy chcą oszukać innych.

Eden napisał(a):
Po drugie: nie jestem luteraninem.
Po trzecie: liczyłem na współczesne dowody na to, co pisałeś.

Nauka Lutra oddziałuje na wszystkie denominacje protestanckie i postprotestanckie. Podobnie jak nauka Ojców Kościoła oddziałuje na Kościół Rzymski i inne Kościoły mające sukcesję apostolską.

Przykładowo, o protestanckim Westminsterskim wyznaniu wiary czytamy, że:

"Prawo moralne, choć stanowi dla odrodzonych obiektywną zasadę życia – umożliwiając im poznanie woli Bożej i pouczając ich o obowiązkach (trzecia funkcja prawa) – nie ma mocy skazać ich na potępienie, gdyż należąca się im kara za każde wykroczenie tego prawa została zapłacona na mocy przymierza łaski przez Chrystusa, który umarł w ich miejsce (doktryna odkupienia jako zastępczego potępienia). Toteż wierzący, choć są wezwani do posłuszeństwa prawu i sumiennego przestrzegania przykazań, są równocześnie uwolnieni od przekleństwa potępienia, jakie prawo nakłada na tych, którzy je łamią (...). Opisane powyżej relacje Prawa i Ewangelii zostały przyjęte w identycznej treściowo formie przez środowiska purytańskie, zarówno historycznych prezbiterianów[22], kongregacjonalistów[23], jak i baptystów[24]."
(Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_i_Ewangelia)

Z rozmów z zielonoświątkowcami wiem, że tylko cząstka z nich rozumie, że przez złe uczynki można utracić zbawienie. Oni są protestantami przez pomyłkę i trzeba szczególnie ich ratować, bo mają dobrą wolę. Reszta wyznaje jak wyżej, że dopóki masz wiarę, to żadne uczynki nie mogą skazać cię na potępienie. Tych też trzeba ratować, ale szansa na to jest mniejsza, bo kochają grzech bardziej niż Słowo Boże.


Pt lip 26, 2019 2:31 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Projekt Biblia - Czytaj Słowo
jotef napisał(a):
Reszta wyznaje jak wyżej, że dopóki masz wiarę, to żadne uczynki nie mogą skazać cię na potępienie.

Nie należę do tych.

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


Pt lip 26, 2019 2:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 20, 2018 5:17 am
Posty: 339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Projekt Biblia - Czytaj Słowo
A wracając do tematu, to znam wszystkie nagrania: https://www.youtube.com/channel/UCUiBzN ... /playlists
i mogę z całą pewnością gwarantować, że nie znajdzie się w nich żadnej sugestii, że niebo jest otwarte dla tych, co sobie beztrosko grzeszą!
Jeśli ktoś tak kiedyś nauczał, albo robi to obecnie, to nie jest to po myśli Bożej. Znam nauczanie luteran ze zboru w Wiśle-Malince (w internecie one są), i wiem, że tam też niczego takiego się nie naucza.

Zatem: nie straci się nic na tym, że się w/w nagrania obejrzy.

_________________
Łaską jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to waszą zasługą, lecz darem Boga.
Nie za dokonane czyny...
Ef 2,8-9


So lip 27, 2019 6:55 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL