Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:51 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Reportaż Egzorcyzmy Anneliese Michel do ściągnięcia 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N kwi 11, 2004 9:48 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Sulechów / Paradyż
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Reportaż Egzorcyzmy Anneliese Michel do ściągnięcia
Portal SzukalemWas.org.pl gorąco poleca do sciagnięcia reportaż Lecha Dokowicza na temat Egzorcyzmów Niemki Anneliese Michael. Jest to dokument przedstawiający jak naprawdę przebiegała ta walka młodej dziewczyny z szatanem. 30 lat temu skazano w Niemczech cztery osoby za udział w egzorcyzmach, które rzekomo przyczyniły się do śmierci 23-letniej dziewczyny. Od 30 lat trwa zmowa milczenia wokół „egzorcyzmów Anneliese”. Reportaż był puszczany w Telewizji w Wielki Czwartek.

http://www.szukalemwas.org.pl/index.php ... &Itemid=80

_________________
www.wykonstron.pl zapraszam do E-biznesu


Pt maja 23, 2008 4:23 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 10:44 pm
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
jest też książka na ten temat:

Obrazek

http://www.tolle.pl/pozycja/egzorcyzmy-anneliese-michel[/img]

_________________
Obrazek


So wrz 13, 2008 8:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 22, 2008 4:04 pm
Posty: 241
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Czytałem książkę, oglądałem film, oglądałem dokument, czytałem wypowiedzi demonów po niem., które mówiły przez nią.

Muszę powiedzieć, że człowiek musi na prawdę się upokorzyć, by zrozumieć, co ta dziewczyna przeszła.

_________________
Omnia possibilia sunt apud Deum..


N wrz 14, 2008 10:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 16, 2004 9:13 pm
Posty: 2081
Lokalizacja: Krużewniki :)
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja ogladalem na youtube egzorcyste, ktory wypedzal demony z tej dziewczyny.Polowy nie przesluchalem i dostalem takiego pietra, ze w nocy nie moglem dobrze spac.Mysle, ze nigdy wiecej czegos takiego nie bede ogladal.


Pn wrz 15, 2008 1:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lis 06, 2007 10:44 pm
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
Zygmunt napisał(a):
Ja ogladalem na youtube egzorcyste, ktory wypedzal demony z tej dziewczyny.Polowy nie przesluchalem i dostalem takiego pietra, ze w nocy nie moglem dobrze spac.Mysle, ze nigdy wiecej czegos takiego nie bede ogladal.


moja Narzeczona do dziś (emisja była w Wielki Czwartek) od czasu do czasu ma takiego pietra w nocy, że ho ho! :o Wtedy zresztą przez parę dni nie mogła spać!

_________________
Obrazek


Pn wrz 15, 2008 9:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Zygmunt napisał(a):
Ja ogladalem na youtube egzorcyste, ktory wypedzal demony z tej dziewczyny.Polowy nie przesluchalem i dostalem takiego pietra, ze w nocy nie moglem dobrze spac.Mysle, ze nigdy wiecej czegos takiego nie bede ogladal.

Bo w ogóle takie nagrania nie powinny być rozprowadzane :(

_________________
Cor unum et anima una :)


Wt wrz 16, 2008 12:05 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 11:09 am
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
Zdecydowanie odradzam ludziom wrażliwym.

_________________
pozdrawiam:)
Migdala Szulamit


Wt wrz 16, 2008 11:56 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Annnika napisał(a):
Bo w ogóle takie nagrania nie powinny być rozprowadzane :(

Nie widzę przeciwwskazań. O szatanie należy mówić w czasie, gdy usiłuje się zanegować jego istnienie (a przecież m.in. o to mu chodzi).
Czytałem książki ks. Gabriele Amortha, oglądałem film "Egzorcyzmy Emily Rose" widziałem reportaż Dokowicza, słuchałem oryginalnych nagrań i co z tego? W ten sposób się nie zarazimy. To co może nas zarazić to grzech.

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


Pn wrz 29, 2008 1:17 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 11:09 am
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
siloam napisał(a):
Annnika napisał(a):
Bo w ogóle takie nagrania nie powinny być rozprowadzane :(

Nie widzę przeciwwskazań. O szatanie należy mówić w czasie, gdy usiłuje się zanegować jego istnienie (a przecież m.in. o to mu chodzi).
Czytałem książki ks. Gabriele Amortha, oglądałem film "Egzorcyzmy Emily Rose" widziałem reportaż Dokowicza, słuchałem oryginalnych nagrań i co z tego? W ten sposób się nie zarazimy. To co może nas zarazić to grzech.

"Zarazić" wprost pewnie nie. Może to jednak wywołać lęki (ja się przez kilka tygodni bałam), osłabić, zaburzać przez to funkcjonowanie. Może też rozbudzić chore zainteresowanie tematem.

Moim zdaniem kolejną straszną rzeczą w tym przypadku jest robienie z opętania dobra, niektórzy przedstawiali to jako wzór, co ciężko pojąć wiedząc czym jest opętanie (opętana dziewczyna, złe owoce w jej otoczeniu i całym kraju, gdzie zabroniono egzorcyzmować).

_________________
pozdrawiam:)
Migdala Szulamit


Pn wrz 29, 2008 2:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:31 am
Posty: 171
Lokalizacja: Kontrreformacja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Shulamit napisał(a):
Może to jednak wywołać lęki (ja się przez kilka tygodni bałam)

Ja bałem się tylko po przeczytaniu "Wyznań Egzorcysty". Czytałem je w nocy jeszcze jako licealista. Po tym filmie i reportażu już się nie bałem.

Cytuj:
Moim zdaniem kolejną straszną rzeczą w tym przypadku jest robienie z opętania dobra, niektórzy przedstawiali to jako wzór

Wzór czego?

_________________
Objawienia.info: poznaj objawienia prywatne uznane przez Kościół katolicki


So paź 04, 2008 5:40 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 6:45 pm
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
Shulamit napisał(a):
Zdecydowanie odradzam ludziom wrażliwym.


ja też, ja się bałem normalnie włosy mi dęba stawały, schowałem się pod kołdrę i zgasiłem telewizor jak to pokazywali - NIE POLECAM WRAŻLIWYM!!

_________________
jestem piękniejszy niż na avatarze


So paź 04, 2008 5:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2008 3:31 pm
Posty: 12
Odpowiedz z cytatem
Post 
siloam napisał(a):
Ja bałem się tylko po przeczytaniu "Wyznań Egzorcysty". Czytałem je w nocy jeszcze jako licealista. Po tym filmie i reportażu już się nie bałem.

Ja odniosłem podobne wrażenie.
I muszę powiedzieć że po raz pierwszy zetknąłem się z egzorcyzmami Anneliese (nie wiedziałem o nich wcześniej) w filmie. Tak bardzo mnie on zainteresował że odważyłem się zaraz po nim obejrzeć dokument(film skończyłem oglądać ok 02:00).
Owszem strach wystąpił ale myślę że o to chodziło w przesłaniu Anneliese.
Z tym że nie był to strach przed tym że zostanę opętany, ale raczej przed grzechem. A nawet jeśli był jakiś strach przed diabłem w sensie autentycznej istoty, to było to tylko podświadome uczucie.


So paź 04, 2008 6:48 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 11:09 am
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post 
Żadna książka ani tym bardziej rozmowa z żadnym egzorcystą nie wywołała we mnie żadnego lęku. Przeciwnie - bardzo lubię wszystkich egzorcystów jakich w życiu spotkałam, emanuje od nich dobroć, wręcz zarażają zachwytem nad Bożą miłością i zaufaniem do Niego.

Siloam napisał(a):
Szulamit napisał(a):
Moim zdaniem kolejną straszną rzeczą w tym przypadku jest robienie z opętania dobra, niektórzy przedstawiali to jako wzór

Wzór czego?

W wielu artykułach, w reportażu i w filmie na podstawie tych zdarzeń, była mowa o opętaniu ekspiacyjnym. To znaczy, że to dobrze że oddała się diabłu! Argumenty to np. objawiła jej się inna zjawa, podająca się za Maryję i obiecała zbawianie innych dusz. Oddanie się szatanowi zostało nazwane więc zasługę.

Fakt, że po tych wydarzeniach zrezygnowano w Niemczech z egzorcyzmów, a sama dziewczyna zmarła w męczarniach, dokonując bluźnierstw i zjadając żywe stworzenia, są dla mnie dowodem na skuteczność szatana (ojca kłamstwa).

_________________
pozdrawiam:)
Migdala Szulamit


Pn paź 20, 2008 4:21 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 6:03 pm
Posty: 32
Odpowiedz z cytatem
Post 
Obejrzałem wczoraj ten film i nie powiem, wywarł na mnie duże wrażenie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz: czy Hitler, Neron i ten upadły ksiądz nie powinni grzecznie siedzieć w piekle cierpiąc niewypowiedziane męki zamiast opętywać młode kobiety? Czy dusza potępieńca zmienia się w demona?


Wt cze 23, 2009 12:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So gru 20, 2008 11:57 pm
Posty: 12
Odpowiedz z cytatem
Post 
GrzegorzJ napisał(a):
Ale zastanawia mnie jedna rzecz: czy Hitler, Neron i ten upadły ksiądz nie powinni grzecznie siedzieć w piekle cierpiąc niewypowiedziane męki zamiast opętywać młode kobiety? Czy dusza potępieńca zmienia się w demona?

No cóż. Pytanie dotyczy wszystkich poza lucyferem. Ja słyszałem taką teorię, że ludzie nie są opętywani przez dusze ludzi, tylko przez demony, które doprowadziły ich do upadku. Zastanawiam się, czy to, że opętały kogoś ludzkie duchy jest możliwe (można przyjąć taką wersję zdarzeń)?

_________________
Ps 33,22 Niech nas ogarnie łaska Twoja Panie, według ufności pokładanej w Tobie!

http://www.adoracja.bielsko.opoka.org.pl


Wt cze 23, 2009 9:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL