Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:59 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kompendium Katechizmu Kościoła katolickiego On-line/Download 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 3:14 pm
Posty: 5
Odpowiedz z cytatem
Post Kompendium Katechizmu Kościoła katolickiego On-line/Download
Witajcie :)
Właśnie przygotowuję się do bierzmowania. Jako materiał Ksiądz pożyczył mi Kompendium Katechizmu Kościoła katolickiego wydawnictwa "Jedność" jednocześnie zalecając mi konsultacje z nim w razie jakichkolwiek wątpliwości. Jednak ja nie za bardzo lubię czytać książki, wolę tekst na monitorze, jednocześnie mógłbym z takiego tekstu kopiować fragmenty do których mam pytania.
I w tym momencie chciałbym poprosić społeczność tego forum o miejsce gdzie mógłbym pobrać lub czytać on-line KKKK.

Znalazłem nawet sam takie KKKK http://www.katolicki.net/katechizm_kosciola_katolickiego_tresc.html .
Jednak różni się ono od tego które dostałem. Nie ma pytań są tylko odpowiedzi i wszystkie punkty są oddzielnie, a w KKKK Wydawnictwa "Jedność" Punkty są zebrane razem.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


Pn kwi 21, 2008 12:35 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Niestety, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego jest tylko w wydaniu książkowym Wydawnictwa Księgarni Jedność. W Internecie jest tylko pełny tekst Katechizmu Kościoła Katolickiego.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Pn kwi 21, 2008 7:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja tam korzystam z tej wyszukiwarki:
http://overkott.dyndns.org/kkk-poszukiwanie.htm
Wprwadzie trochę narowista jest przy polskich literkach, ale ta strona Alberta za to mi się stale zawiesza.


Pn kwi 21, 2008 9:29 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2005 2:16 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Kalisz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Posiagam Katechizm KK w postaci pliku .doc. (nie kompendium)

_________________
Forums Immunabwehr


Pn kwi 21, 2008 8:18 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 3:14 pm
Posty: 5
Odpowiedz z cytatem
Post 
No nic trudno, będę musiał zadowolić się starodawną formą :)
Dziękuję wszystkim za próby pomocy bo to one się liczą a nie efekt.

Jednak zastanawiam się, czy przepisanie KKKK wydawnictwa "Jedność" i udostępnienia go w sieci byłoby naruszeniem praw autorskich. Jeżeli nie, to może powinniśmy zebrać grupkę osób i przepisać go, aby ludzie mogli zdobywać jego treść w sposób łatwy, przyjemny i bez kosztów. Koszty w zasadzie są mizerne, chodzi mi głownie o lepsze rozpowszechnienie jego treści.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam.


Pn kwi 21, 2008 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Albert123 napisał(a):
Jednak zastanawiam się, czy przepisanie KKKK wydawnictwa "Jedność" i udostępnienia go w sieci byłoby naruszeniem praw autorskich.


TAK ! ! ! !


Wt kwi 22, 2008 4:43 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 7:28 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ale chyba nie praw wydawnictwa Jedność, raczej Kościoła, bo to jego dokument (o ile myślimy o tym samym Katechizmie "dużym" lub "małym" zatwierdzonym przez Watykan, ja innych nie znam).
Jeśli strona/witryna/portal na którym by go zamieszczono nie była komercyja lub nie zawierała treści kolidujących z nauczaniem Kościoła, to uzyskanie zezwolenia chyba nie powinno być problemem.

_________________
Obrazek
i PO co wam to było?


Śr kwi 23, 2008 3:38 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 3:14 pm
Posty: 5
Odpowiedz z cytatem
Post 
Szkoda :/

Dziwne, że nie możemy rozdawać, tego kompendium za damo, przecież to są nauki kościoła.


Śr kwi 23, 2008 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ale papier nie jest za darmo i drukarnie za darmo nie drukują, pomijam farby do okładek itp ;) Natomiast ograniczenie się do formy internetowej uniemożliwi dostęp do kompendium osobom nie podłączonym do sieci.

_________________
Cor unum et anima una :)


Śr kwi 23, 2008 9:08 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lut 01, 2008 3:14 pm
Posty: 5
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ale ja mówię o rozdawaniu za darmo wersji cyfrowej. Nie zamierzam rozdawać książek których wyprodukowanie kosztowało. Chodzi o treść... Ona powinna być darmowa.


Cz kwi 24, 2008 12:56 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Na oficjalnej stronie Watykanu jest KKKK w kilku językach

"Catechism of the Catholic Church: Compendium: English, French, German, Hungarian, Italian, Lithuanian, Portuguese, Romanian, Russian, Slovenian, Spanish, Swedish"

... ale z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu nie ma w języku polskim. Ale ponieważ są tam teksty udostępnione za darmo, to pewnie i polski nie powinien być objęty ograniczeniami. Szkoda, że nasz wielki papież nie zarządził, by polski był jednym z języków strony www.vatican.va A jak ktoś zna któryś z powyższych języków, (na przykład węgierski ;)) może sobie poczytać kompendium tutaj:

http://www.vatican.va/archive/ccc/index.htm

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


N gru 14, 2008 5:35 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 7:28 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedz z cytatem
Post 
O ile się nie mylę (gdzieś było to wyjaśniane, nie pamiętam gdzie) z oficjalnymi dokumentami kościoła - a takim jest Katechizm - problem nie polega na prawach autorskich lecz na zgodności z oryginałem.

Myślę, że jeśli by ktoś imiennie, z nazwiskiem, adresem itd. (czyli nie jakiś Misio123) dostarczył ww. serwisowi Watykanu polskie tłumaczenie z prośbą o jego udostępnienie na jego stronie www, to z pewnością by je tam zamieścili.
Właściwie najlepiej gdyby to uczynił ktoś ze strony kościoła w Polsce, ktoś kto zlecał tłumaczenie. Dlaczego o to nie zadbali, nie mam pojęcia. Właśnie co jak co, ale katechizm upowszechniany winien być wszelkimi dostępnymi sposobami. Inne względy powinny być uznane za nieistone, uboczne.

Myślę, że indywidualna zgoda na zamieszczenie na prywatnej stronie też jest możliwa. Trzeba być po prostu poważnym i wiarygodnym. Na przykład taki dokument raczej nie pasowałby do strony gdzie obok katechizmu byłaby galeria adresów do agencji uciech wszelakich.

_________________
Obrazek
i PO co wam to było?


Wt gru 16, 2008 2:36 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kompendium Katechizmu Kościoła katolickiego On-line/Download
Znalazłem jeden plik .pdf zawierający KKK, Kompendium KKK i wszystkie dokumenty SV2: http://rapidshare.com/files/159767727/K ... CKIEGO.rar

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


So paź 24, 2009 7:09 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kompendium Katechizmu Kościoła katolickiego On-line/Download
http://www.michael.org.pl
:buja: :gazeta:

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Pt lis 06, 2009 4:53 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL