Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Świadectwo uzdrowienia. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 03, 2019 5:41 pm
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Świadectwo uzdrowienia.
Dziś w Słowie Bożym mamy trzy świadectwa o zmartwychwstałym. Maria Magdalena i Magdalena, uczniowie i fałszywe arcykapłanów...

Moje jest takie. Pięć lat temu
Jezus Chrystus uzdrowił mnie pewnego wieczoru w moim domu z obsesji picia alkoholu i palenia marihuany. Do dziś dnia niezmiennie jestem trzeźwy i zdrowy.

Zaświadczam, że to On dał mi nowe życie i wiarę oraz nadzieję. Nowe oczy słuch i serce (dosłownie), abym już nigdy nie zbłądził w tym świecie.

Dzięki Niemu wyznaję dziś, że ostatecznie będę świętym, albo nikim.
Alleluja!


Pn kwi 13, 2020 5:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo uzdrowienia.
Szczerze podziwiam, gratuluję Ci i życzę wszystkiego najlepszego, a piszę też z pewną refleksją, którą pewnie też posiadasz, ale napiszę.

Że najlepiej nie chcieć stać się świętym, lecz zostać sobie nikim, a całą energię przenieść na kontemplowanie Boga, Jego miłości, Jego Osoby. To jest najbezpieczniejszy sposób, zwłaszcza jeśli będzie w tobie coraz większa miłość do Niego, a przez to do bliźnich.
Wtedy ten stan świętości pojawi się jako efekt uboczny życia w promieniach miłości do Boga, a nie będzie ci grozić faryzejskie dążenie do świętości. Nie postawisz wtedy na piedestale siebie zamiast Boga.

Wybacz, że to piszę, bo z pewnością to wiedziałeś. Pozdrawiam Cię i dziękuję za świadectwo i radość, która była źródłem twojego świadectwa. :-)


Pn kwi 13, 2020 8:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo uzdrowienia.
lekarstwo napisał(a):

Że najlepiej nie chcieć stać się świętym, lecz zostać sobie nikim, a całą energię przenieść na kontemplowanie Boga, Jego miłości, Jego Osoby. To jest najbezpieczniejszy sposób, zwłaszcza jeśli będzie w tobie coraz większa miłość do Niego, a przez to do bliźnich.
Wtedy ten stan świętości pojawi się jako efekt uboczny życia w promieniach miłości do Boga, a nie będzie ci grozić faryzejskie dążenie do świętości. Nie postawisz wtedy na piedestale siebie zamiast Boga.


Jak to mawiał sp. Ks. Pawlukiewicz "Bedziesz swietym albo będziesz nikim". Swietym jak najbardziej trzeba chciec być i tego pragnać ale trzeba pamiętać że świetość nie równa śię bezgrzeszność i że nie osiagniemy tego swoimi staraniami.


Pn kwi 13, 2020 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo uzdrowienia.
Nie wiem, ja kiedyś chciałem być świętym i nieraz pluję sobie w brodę, że to wyznałem Bogu. Widzę bowiem, że choć ja bym się chciał wycofać, to On nie odpuszcza i wciąż pokazuje mi kim jestem - a to nie jest wtedy dla mnie fajne. Niestety, wypalanie wrzodów ogniem boli. Tak więc, trzeba uważać czego się nieraz chce.


Pn kwi 13, 2020 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo uzdrowienia.
lekarstwo napisał(a):
Nie wiem, ja kiedyś chciałem być świętym i nieraz pluję sobie w brodę, że to wyznałem Bogu. Widzę bowiem, że choć ja bym się chciał wycofać, to On nie odpuszcza i wciąż pokazuje mi kim jestem - a to nie jest wtedy dla mnie fajne. Niestety, wypalanie wrzodów ogniem boli. Tak więc, trzeba uważać czego się nieraz chce.

To jak nie chcesz byc świetym to kim? Potepionym? Pośredniego stanu nie ma. Jak juz pisalm świetosc nie równa sie bezgrzeszność. Widocznie masz złe wyobrażenie o świetosci. Pozatym czym jest czyściec jest własnie cierpieniem oczyszczajacym. Im wiecej masek, i oszustw o samym sobie odkryjemy na ziemi tym męki w czyscu będa krotsze.


Pn kwi 13, 2020 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo uzdrowienia.
lekarstwo napisał(a):
Nie wiem, ja kiedyś chciałem być świętym i nieraz pluję sobie w brodę, że to wyznałem Bogu. Widzę bowiem, że choć ja bym się chciał wycofać, to On nie odpuszcza i wciąż pokazuje mi kim jestem - a to nie jest wtedy dla mnie fajne. Niestety, wypalanie wrzodów ogniem boli. Tak więc, trzeba uważać czego się nieraz chce.

Żeby to mozna było być tylko szarym nikim, w nas czasi się niebezpieczeństwo że możemy stać się potworami, a przynajniej jakimiś skończonymi gnojkami.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 14, 2020 5:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL