Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:24 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Zmarnowane życie 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lut 25, 2021 6:59 pm
Posty: 55
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
Andy72 napisał(a):
Ciężko jest. Bóg milczy, zwłaszcza tak od roku. Modlę się, chodzę do kościoła, a i tak dobrzy są dręczeni a źli dobrze się mają. Odmawiałem Nowennę Pompejańską o znalezienie pracy, a okazało się, że w jedynym miejscu, gdzie mógłbym uzyskać pracę, nie przyjęli mnie, bo mam rentę.


Będzie lepiej, trzeba przetrzymać najgorsze. Życie generalnie jest trudne - z Bogiem i bez Boga. Z Bogiem jest łatwiej, co nie znaczy, że bez problemów i trudów. Może przestałeś wierzyć, że Bóg Tobie pomoże? Może popadłeś w rozpacz, a w takim stanie duszy trudno uzyskać bliskość z Bogiem.

Ewangelia wg św. Marka 11:22
Jezus im odpowiedział: «Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze».


Andy72 napisał(a):
dobrzy są dręczeni a źli dobrze się mają


Nie wszyscy dobrzy są dręczeni (znam takich, co nie są) i nie wszyscy źli dobrze się mają (znam takich, co są "źli" i miewają się źle). Oceniamy rzeczywistość na podstawie naszego otoczenia, ale oprócz naszego otoczenia jest jeszcze reszta świata i ona nie jest czarno-biała.

Odnośnie pracy, szukaj do skutku, na pewno w Twojej okolicy są też inne aktywne ogłoszenia. Jak nie dziś, pojawią się za tydzień, dwa.

Głowa do góry, będzie lepiej :wink:


Pn kwi 05, 2021 6:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
joasia.majka napisał(a):
Nie wszyscy dobrzy są dręczeni (znam takich, co nie są) i nie wszyscy źli dobrze się mają (znam takich, co są "źli" i miewają się źle). Oceniamy rzeczywistość na podstawie naszego otoczenia, ale oprócz naszego otoczenia jest jeszcze reszta świata i ona nie jest czarno-biała.

Chodzi o moje otoczenie,. Kiedy skończy się to najgorsze?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 05, 2021 7:01 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lut 25, 2021 6:59 pm
Posty: 55
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
Nie znam Twojej sytuacji życiowej, ale na pewno jest z niej wiele wyjść, tylko trzeba zbliżyć się do Boga, aby te potencjalne rozwiązania zrozumieć i usłyszeć. To jest praca, którą musisz niestety wykonać sam, nikt na forum nie rozezna za Ciebie. Nie ustawaj w modlitwach, stosuj wszystkie praktyki, które stosujesz (wiem, że wkładasz dużo energii w budowanie relacji z Bogiem). Każdy z nas dźwiga inne ciężary, nie jesteś w tym sam, wszyscy idziemy po trudnej, krętej drodze. Dokładną ścieżkę wyjścia z sytuacji wskaże Tobie tylko Bóg.

Być może to, że nie dostałeś tamtej pracy jest wbrew pozorom dobrym rozwiązaniem, być może te prace nie służyłyby Twojemu zdrowiu. Zaufaj Bogu. I tak, jak napisałam wcześniej - gdy rozpaczamy, wątpimy i narzekamy, oddalamy się od Boga, nie słyszymy Jego głosu, sugestii, wskazówek. W relacji z Bogiem nie chodzi tylko o recytowanie jak największej liczby modlitw, ale odpowiednią dyspozycję serca i duszy, wsłuchiwanie się w Jego głos, Jego wolę oraz naszą zgodę na niesienie swojego krzyża. Może warto nad tym popracować :wink:


Pn kwi 05, 2021 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
W tym wątku, aby nie tworzyć wielu krótkich wątków,
polecam film
Wspólnota Świadectwo - rekolekcje 2012 Murzasichle
https://www.youtube.com/watch?v=ld4mCwZVW1A
Przypominają się moje dobre czasy, gdy miałem coś podobnego, ta niewinność i pokój...

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So kwi 10, 2021 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
Świadectwo:
Ks. Sławomir Kostrzewa prezentuje świadectwo pewnej młodej kobiety, która jako nastolatka, bezmyślnie zaprosiła kiedyś szatana do swojego życia. Wydawało się jej, że dzięki temu zapewni sobie powodzenie i sukces. Niestety, w krótkim czasie przekonała się, że szatan, dając, zabiera potem wszystko - wiarę, duszę, bliskich, wszystko, co człowiek kocha, zostawiając pustkę i cierpienie.
Ks. Sławomir Kostrzewa tłumaczy, dlaczego tak łatwo wpadamy w pułapkę zagrożeń duchowych, pomimo coraz większej dostępności wiedzy na ten temat. Radzi także, jak skutecznie pomagać osobom uwikłanym w rzeczywiste zagrożenia duchowe. Zapis konferencji w kościele pw. św. Michała w Birmingham, 5 lipca 2019 r.
Link do drugiej części świadectwa: https://youtu.be/cPs1drUsMqY

https://www.youtube.com/watch?v=CpxmWWdvmlY

Zaczęło się od homeopatii

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt kwi 13, 2021 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmarnowane życie
Byłem na weselu, specjalnie dużo nie piłem, bo nie lubię alkoholu, ale pomyślałem że szatanowi zależy żeby nie tylko niszczyć mi życie seksem, ale żebym się wdał jeszcze w alkohol. Postanowiłem już nie pić ani kropli, dając świadectwo jak ludzie z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wylałem resztki dobrego wina, które mi smakowało, takim winem można by się przyzwyczaić do alkoholu, nie podaję więc jego nazwy by nie reklamować.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn cze 14, 2021 6:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL