Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Metanoja napisał(a):
sachol napisał(a):
Cytuj:



Zasadnicze moje pytanie jest takie: czy wobec tego z chrztem tym nie wiązało się udzielanie Ducha Świętego? Przecież ów chrzest, o którym mowa nie był to chrztem Jana! Udzielano tego chrztu w imię Jezusa!

Nie wiazalo. Sami apostolowie otrzymali Ducha Sw juz po Zmartwychwstaniu.


Sachol, mylisz się, gdyż chrzest o którym mowa w Dziejach (np. działalność Filipa - akapit wcześniej od przytoczonego przeze mnie) miała miejsce już właśnie PO zmartwychwstaniu! Tak więc rzecz dzieje się PO zmartwychwstaniu.

Nie wiem czego nie rozumiesz. Wszyscy ludzie ochrzczeni po Zmartwychwstaniu otrzynuja taki sam chrzest jak od Jana. A aposyolowie to dzisiejsi biskupi. Udzielali sakramentu bierzmowania.
Prosze odpowiedz na wszystkie pytania czy juz zajrzalas do katechizmu aby tam szukac odpowiedzi na swoje pytania?


Pt sty 27, 2017 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Sachol, chrzest Jana był chrztem pokuty, po zmartwychwstaniu jest chrzest z wody i z Ducha św., będący Nowym Narodzeniem.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt sty 27, 2017 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
A na dowód sachol, to proszę bardzo Dzieje Apostolskie rozdział 19:

1 Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów1. 2 Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». 3 «Jaki więc chrzest przyjęliście?» - zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». 4 «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa» - powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około2 dwunastu mężczyzn.


No więc jaki chrzest przyjmujemy obecnie? Janowy powiadasz? ;) Nie rozwajal proszę następnego wątku.

Proszę trzymać się regulaminowego koloru niebieskiego o numerze #0000FF (PW)

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt sty 27, 2017 1:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Metanoja napisał(a):
A na dowód sachol, to proszę bardzo Dzieje Apostolskie rozdział 19:

1 Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów1. 2 Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». 3 «Jaki więc chrzest przyjęliście?» - zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». 4 «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa» - powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około2 dwunastu mężczyzn.


No więc jaki chrzest przyjmujemy obecnie? Janowy powiadasz? ;) Nie rozwajal proszę następnego wątku.

Chrzest Janowy nie rozni sie niczym od naszego wspolczesnego chrztu. A ten fragment znaczy tylko tyle ze chrzest i bierzmowanie sa scisle ze soba poloczone. W pierwszych wiekach po chrzcie zaraz byl udzielany sakrament bierzmowania o w tym fragmencie jest to zaznaczone. A teraz jest inaczej, po prosru zmienila sie tradycja na przestrzeni wiekow


Pt sty 27, 2017 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
sachol napisał(a):
Metanoja napisał(a):
A na dowód sachol, to proszę bardzo Dzieje Apostolskie rozdział 19:

1 Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów1. 2 Zapytał ich: «Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę?» A oni do niego: «Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty». 3 «Jaki więc chrzest przyjęliście?» - zapytał. A oni odpowiedzieli: «Chrzest Janowy». 4 «Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest Jezusa» - powiedział Paweł. 5 Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. 6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około2 dwunastu mężczyzn.


No więc jaki chrzest przyjmujemy obecnie? Janowy powiadasz? ;) Nie rozwajal proszę następnego wątku.

Kolejny raz Cie poprosze o odpowiedz na pytanie czy zajrzalas do kKK aby zglebic nauczanie o Chrzcie i Bierzmowaniu. Jesli je zglebisz bedzie mozliwa falsza dyskusja. Poki co w kolejnym watku z uporem maniaka sama czytasz Pismo sama wyciagasz wnioski niezgodne z Nauczaniem KK i uwazasz sie za katoliczke. Juz Ci pisalam Ze Sola Scriptira jest u protestantow nie u katolikow
To ze sola scriptura jest niebiblijna to prawda, ale nie zapominajmy, że Pismo (interpretowane w Kościele) jest najważniejszym źródłem.

Cytat podany prze Metanoię uzasadnia jej tezę - rzeczywiście, chrzest Janowy i chrzest Jezusa to nie to samo.
Chrzest Janowy jedynie zapowiadał to, co w pełni objawiło się w Chrystusie.
Tak też czytamy w Katechizmie:
"720 Wreszcie przez Jana Chrzciciela Duch Święty zapoczątkowuje to, co spełni z Chrystusem i w Chrystusie: przywróci człowiekowi "podobieństwo" Boże. Chrzest Jana był chrztem pokuty; chrzest z wody i Ducha będzie nowym narodzeniem."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 27, 2017 7:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Metanoja napisał(a):
Barney napisał(a):
Sądzę, że Jezus w rozmowie z Nikodemem rozstrzygnął to całkiem zgrabnie:
J 3:5 bt5 "Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego."
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że co do zasady chodzi o chrzest.



Barney i Jozku, mam do Was głównie pytanie, gdyż nie daje mi spokoju pewien fragment z Dziejów Apostolskich 8 rozdział. Toczyła się tu bowiem rozmowa na temat Chrztu i Nowych Narodzin. Tymczasem w Dziejach jest taki fragment, który sugeruje, że Chrzest jest niewystarczający. Krótko mówiąc nasuwa się więc wniosek prosty taki, by być chrześcijaninem i żyć jak chrześcijanin, potrzebne jest też .... bierzmowanie? które jest wylaniem Ducha św.?

Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, 15 którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. 16 Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. 17 Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.

Co na to powiecie? Jakie wnioski należałoby wyciągnąć z tego Słowa? Co robi w nas chrzest a do czego w takim razie potrzebne jest bierzmowanie? itd.. itp... Bierzmowanie wszak jest jednorazowym wydarzeniem, ale nie gwarancją, że tego Ducha się nie utraci...o człowieka duchowego w sobie trzeba się modlić i dbać. To nasz obowiązek codzienny w zasadzie troszczyć się o to, by stać się żyzną glebą, a nie cierniem, drogą, skałą. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć? A jak się ma sprawa np. dzieci, które są przed bierzmowaniem? Jaka jest różnica między tymi przed bierzmowaniem, a tymi po dokładnie? Przecież bierzmowanie nie jest formacją, lecz wydarzeniem.

Zasadnicze moje pytanie jest takie: czy wobec tego z chrztem tym nie wiązało się udzielanie Ducha Świętego? Przecież ów chrzest, o którym mowa nie był to chrztem Jana! Udzielano tego chrztu w imię Jezusa!


W związku z tym, że pogawędka z sachol, nic nie wnosząca zresztą oprócz pomówień, prób przesłuchań, aluzji i oskarżeń mnie, zajęła półtora strony, moje pytania zasadnicze zostały już zapomniane, pozwolę je sobie przywołać. Czy macie jakieś refleksje i moglibyście mnie pouczyć w związku z tymi pytaniami i refleksjami jakie mam? Dziękuję.

Te Wasze najbardziej emocjonujące wypowiedzi przeniosłem do kosza (PW)

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So sty 28, 2017 12:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Zgadzam się. Oby być w pełni dojrzłym chrześcijaninem niewątpliwie konieczne jest bierzmowanie.
Z tym że nie stawiałbym tego w kontekście zbawienia, ale raczej pełni rozwoju życia chrześcijańskiego, tj. w Duchu Świętym.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 28, 2017 12:56 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
witoldm napisał(a):
Może tak
Rodzimy się raz i już wiemy że żyjemy.
Chrzest nie jest więc nowym narodzeniem, a pomimo to jest napisane że - kto się nie narodzi z wody i z Ducha nie może...
Zarówno chrzest jak i bierzmowanie, są odnowieniem pierwszego narodzenia.
Tylko że już z racji poznania więcej z tego świata, te odnowienia narodzenia są bardziej świadome.
Przyjmujemy to co poznaliśmy jako pewnik, a nie jak na początku bo tak trzeba.

Nie było by to konieczne, jeśli by nie było wpadki naszych prarodziców w raju.
A i teraz każdy z nas taką wpadkę nieposłuszeństwa słowu w dzieciństwie zalicza i to nie raz.

Sakramenty pozwalają nam na odcięcie się, od swego starego myślenia.
Łatwiej wtedy zrobić kolejny krok postępu w swojej życiowej drodze.
Tak należy na to patrzeć.
A kroki postępu i tak stawiamy następne, nawet gdy jesteśmy nie wierzący, tylko wtedy bez religijnej pomocy, więc możliwie że dalej bez refleksji na ślepo.
Tu każda pomoc jest bezcenna.


Wedlug mnie to chrzest jest chrztem Janowym, bierzmowaniie ma dac nam Ducha Sw. ale zwykle niie jestesmy w pelni swiadomi wiary, ktora jest jakby jeszcze niiepelna, nie wypelnia-objawia sie dzialanie Ducha Sw.
Dopiero w pozniejszym czasie gdy po roznych grzesznych przejsciach zaczynamy szczerze i prawdziwie wierzyc, czyli nawrocimy sie, objawia sie dzialanie Ducha Sw.
Innaczej mowiac, brak naszej gotowosci i szczerej pelnej wiary nie pozwala na objawienie sie dzialania Ducha Sw. tak jak to bylo w czasach Apostolow.
Mozna by powiedziec ze w dzisiejszych czasach bierzmowanie trwa wiele lat, by objawilo sie dziialanie Ducha Sw.
To wlasnie wiara czyni cuda, czyli wiara pozwalamy-dopuszczamy dzialanie Ducha Sw.
Jak kiedys pisalem, nie jest to nowe narodzeniie, tylko nawrocenie grzesznika, przy ktorym niejako opoznione objawia sie dzialanie Ducha Sw. ktore grzechem i slaba wiara tlumilismy, nie pozwalalismy na ich objawienie.
Jest to jedynie zbiegajace sie z nawroceniem zakonczenie bierzmowania.
Wiem zaraz kazdy powie przeciez dzieci przed bierzmowaniem maja komunie itd. ale czy naprawde je dobrze przygotowalismy i rozumieja wszystko?
Czy nie polegamy czasem zbytnio na samej tradycji tychze Sakramentow, zamiast na wierze i nie traktujemy Sakramentow zbyt lekko?


So sty 28, 2017 12:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Nie bez kozery kolejność sakramentów jest - Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia, Pokuta." Trzy pierwsze należą do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, pierwotnie były udzielane łącznie. Ba, w katolickich kościołach wschodnich nadal bierzmuje się (chryzmacja) z chrztem i udziela komunii - Kodeks Kanonów Wschodnich kanon 697 "Wtajemniczenie sakramentalne w misterium zbawienia doskonali się w przyjęciu Eucharystii i dlatego Eucharystia powinna być udzielana chrześcijanom jak najszybciej po chrzcie i chryzmacji, według norm prawa partykularnego własnego Kościoła sui iuris." I ten porzadek jest bardziej poprawny teologicznie. Na zachodzie bierzmowanie oddzielono od chrztu w średniowieczu, a jeszcze do calkiem niedawna było ono udzielane przed Komunią. Dlatego budowanie teologii na podstawie współczesnych praktyk koscioła łacinskiego w zakresie udzielania sakramentów albo wlasnego przypadku nawrócenia to pomysł chybiony. Podobnie jak niejako rozdzielne traktowanie sakramentów. Sam Katechizm w pkt 1285 mówi "Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" .
sapper napisał(a):
Wiem zaraz kazdy powie przeciez dzieci przed bierzmowaniem maja komunie itd. ale czy naprawde je dobrze przygotowalismy i rozumieja wszystko?
Czy nie polegamy czasem zbytnio na samej tradycji tychze Sakramentow, zamiast na wierze i nie traktujemy Sakramentow zbyt lekko?

Nie no, ja powiem że bywa i tak że bierzmuje się i komunikuje niemowlęta. Zupelnie nieprzygotowane wg Twojego toku myślenia. Kodeks Prawa Kanonicznego udzielanie sakramentu bierzmowania łączy z używaniem rozumu, a domniemanie jest takie że po skończonym siódmym roku życia posiada się używanie rozumu. Czemu niby trzeba rozumieć wszystko i co to jest to "wszystko". To jakieś protestanckie ciagoty - bo tam odmawia się chrztu dzieciom jako nie mającym wiary.
sapper napisał(a):
Czy nie polegamy czasem zbytnio na samej tradycji tychze Sakramentow, zamiast na wierze i nie traktujemy Sakramentow zbyt lekko?

Jakie tradycji? Ty sam masz na uwadze praktyki w zasadzie od XX w. I nie wiem kim są "my". Kosciól polega na Chrystusie Panu - "Są one skuteczne, ponieważ działa w nich sam Chrystus: to On chrzci, to On działa w sakramentach, aby udzielać łaski, jaką oznacza sakrament. Ojciec zawsze wysłuchuje modlitwy Kościoła swego Syna, który to Kościół w epiklezie każdego sakramentu wyraża swoją wiarę w moc Ducha Świętego. Jak ogień przemienia w siebie wszystko, czego dotknie, tak Duch Święty przekształca w życie Boże to, co jest poddane Jego mocy." Jak wyjasnia tez Katechizm "Sakramenty wiarę nie tylko zakładają, lecz za pomocą słów i rzeczy dają jej wzrost, umacniają ją i wyrażają. Słusznie więc nazywają się sakramentami wiary". Z tym że "wiara Kościoła poprzedza wiarę wierzącego, który jest wezwany do przylgnięcia do niej. Gdy Kościół celebruje sakramenty, wyznaje wiarę otrzymaną od Apostołów. Wyraża to dawna zasada: lex orandi, lex credendi".
Barney napisał(a):
Z tym że nie stawiałbym tego w kontekście zbawienia, ale raczej pełni rozwoju życia chrześcijańskiego, tj. w Duchu Świętym.

Niezbyt fortunnie to chyba ująłes bo dla wierzących sakramenty Nowego Przymierza - a do nich należy przecież bierzmowanie - są konieczne do zbawienia.


So sty 28, 2017 9:59 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 10:06 am
Posty: 245
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
sapper napisał(a):
ale czy naprawde je dobrze przygotowalismy i rozumieja wszystko?
Czy nie polegamy czasem zbytnio na samej tradycji tychze Sakramentow, zamiast na wierze i nie traktujemy Sakramentow zbyt lekko?
absolutnie zgadzam się z tobą;
sapper napisał(a):
Dopiero w pozniejszym czasie gdy po roznych grzesznych przejsciach zaczynamy szczerze i prawdziwie wierzyc, czyli nawrocimy sie, objawia sie dzialanie Ducha Sw.
Innaczej mowiac, brak naszej gotowosci i szczerej pelnej wiary nie pozwala na objawienie sie dzialania Ducha Sw. tak jak to bylo w czasach Apostolow.
Mozna by powiedziec ze w dzisiejszych czasach bierzmowanie trwa wiele lat, by objawilo sie dziialanie Ducha Sw.
to jest coś co ja mielę już sama ze sobą jakiś czas i nie potrafię tego rozgryźć. W pewien sposób nakresliłeś, powiedziałeś coś czego nie potrafiłam ubrać w słowa nawet sama ze sobą. Bierzmowanie trwa wiele lat - chyba właśnie tego szukałam. Inaczej wychodziły mi głupoty ;)
Moja córka teraz jest w trakcie przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Na samym początku mieliśmy taką katechezę dla rodziców; i padły tam słowa, z których ja się osobiście ucieszyłam - że to nie będzie miało sensu jeżeli w domu nie ma wiary. I ta postawa rodziców jest tak bardzo kluczowa w tym wszystkim. Ja córkę byle jak przygotowałam do Pierwszej Komunii, trudno to wszystko później nadrobić. Syna już dobrze i to było bardzo widać; tą różnicę.

_________________
"Mamy tylko jedno miejsce w świecie, gdzie nie panuje ciemność. To osoba Jezusa Chrystusa"


So sty 28, 2017 10:14 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 10:06 am
Posty: 245
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
gabbar napisał(a):
że to nie będzie miało sensu jeżeli w domu nie ma wiary
oczywiście nie, że Bierzmowanie nie ma sensu, tylko ten cały proces formowania młodych ludzi (bądź co bądź czasami słabych w wierze) przez kapłanów, animatorów, spotkania itd. bez współpracy rodziców, ich ignorancji lub jakimś bezsensownym podgadywaniem w domowych pieleszach... a i tak bywa :-(

_________________
"Mamy tylko jedno miejsce w świecie, gdzie nie panuje ciemność. To osoba Jezusa Chrystusa"


So sty 28, 2017 10:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
gabbar napisał(a):
to jest coś co ja mielę już sama ze sobą jakiś czas i nie potrafię tego rozgryźć. W pewien sposób nakresliłeś, powiedziałeś coś czego nie potrafiłam ubrać w słowa nawet sama ze sobą. Bierzmowanie trwa wiele lat - chyba właśnie tego szukałam

Bo błędem jest traktowanie sakramentów niepowtarzalnych, które się przyjmuje raz - Chrzest, Bierzmowanie - jako zdarzeń które mialy kiedyś miejsce i się skończyły. Każdy sakrament jest "skutecznymi znakami łaski, ustanowionymi przez Chrystusa i powierzonymi Kościołowi. Przez te znaki jest nam udzielane życie Boże.". To rzeczywistość stale żywa bo źródła Sakramentów są w Misterium Paschalnym - męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.


So sty 28, 2017 10:47 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Naswietlilem jedynie sprawe ze to nasza wiara jest tym czynnikiem ujawniajacym dzialanie Ducha Sw.
Dlatego ze nie mamy jeszcze tej prawdziwej wiary w czasie Bierzmowania, nie ma natychmiastowego objawienia sie dzialania Ducha Sw. jak w opisach z czasow Apostolow.
Dopiero gdy prawdziwie uwierzymy, co jest jednoznaczne z nawroceniem objawia sie dzialanie Ducha Sw.
Nierozumienie tego spowodowalo rozne interpretacje Sakramentow ktory jest ktory.
Najgorsze w tym niezrozumieniu jest to ze wielu wykrzywiajac i manipulujac pojeciami Sakramentow stworzylo wypaczone rozumienie Biblii i odeszlo od Kosciola.


So sty 28, 2017 11:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Każdy sakrament wymaga współpracy - Łaska jest szafowana, ale mui być "odbiornik". To nie magia.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 28, 2017 11:34 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 22, 2012 10:06 am
Posty: 245
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
bergamotka napisał(a):
Bo błędem jest traktowanie sakramentów niepowtarzalnych
to nawet nie chodzi o to; chodzi o pewną korelację między wiarą a Sakramentami. Właśnie.... cudownie by było - silna wiara zainteresowanego lub rodziców i sakramenty; a często jest odwrotnie; pół biedy kiedy dojrzewamy, odnajdziemy Chrystusa i to co otrzymaliśmy w Sakramentach zaczyna działać -
sapper napisał(a):
wiara czyni cuda, czyli wiara pozwalamy-dopuszczamy dzialanie Ducha Sw.
; ale często jest to niweczone i to często przez rodziców, którzy sami nie dojrzeli.... jakoś tak w kółko tego się kręcę mam wrażenie... próbuję to ogarnąć jakoś...
Barney napisał(a):
Każdy sakrament wymaga współpracy - Łaska jest szafowana, ale mui być "odbiornik". To nie magia.
właśnie musi być "odbiornik" :)
A co jak po okresie przygotowań do Bierzmowania konkretnie, młody człowiek stwierdzi, że on nie jest gotowy i chce to odłożyć w czasie, argumentując to jeszcze zwiększeniem swojej świadomości w tym temacie? Co jako rodzice świadomi i silni w wierze zrobilibyście? Zakładając, że to wasze dziecko?

_________________
"Mamy tylko jedno miejsce w świecie, gdzie nie panuje ciemność. To osoba Jezusa Chrystusa"


So sty 28, 2017 11:45 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL