Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 10:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Metoda Silvy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Metoda Silvy
http://newage.pingwin.waw.pl/index.php?tekst=artykuly/Metoda_Silvy.html
Książka W matni New Age pojawiła się w moim życiu w momencie, gdy po wielomiesięcznym odejściu pojednałem się z Bogiem w sakramencie spowiedzi i komunii św., co miało miejsce przy okazji Pierwszej Komunii św. mojego syna. Dziś jestem przekonany, że nie był to przypadek. Pomimo iż moja religijność była nadal dość konwencjonalna i niezbyt żarliwa, Pan Bóg upomniał się o mnie i zaczął powoli otwierać mi oczy. Podczas kolejnej spowiedzi, gdy wyznałem kapłanowi, że brałem udział w kursie Silvy i - co więcej - posłałem na niego także moje dziecko, łagodnie, ale stanowczo przypomniał mi pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną". Co prawda nie dotarło do mnie jeszcze wtedy, że oto - przypisując mu nieograniczone możliwości - ubóstwiłem swój umysł, ale po tej spowiedzi poczułem się znacznie lepiej niż zwykle.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr lip 13, 2016 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Metoda Silvy
Andy72 napisał(a):
http://newage.pingwin.waw.pl/index.php?tekst=artykuly/Metoda_Silvy.html
Książka W matni New Age pojawiła się w moim życiu w momencie, gdy po wielomiesięcznym odejściu pojednałem się z Bogiem w sakramencie spowiedzi i komunii św., co miało miejsce przy okazji Pierwszej Komunii św. mojego syna. Dziś jestem przekonany, że nie był to przypadek. Pomimo iż moja religijność była nadal dość konwencjonalna i niezbyt żarliwa, Pan Bóg upomniał się o mnie i zaczął powoli otwierać mi oczy. Podczas kolejnej spowiedzi, gdy wyznałem kapłanowi, że brałem udział w kursie Silvy i - co więcej - posłałem na niego także moje dziecko, łagodnie, ale stanowczo przypomniał mi pierwsze przykazanie: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną". Co prawda nie dotarło do mnie jeszcze wtedy, że oto - przypisując mu nieograniczone możliwości - ubóstwiłem swój umysł, ale po tej spowiedzi poczułem się znacznie lepiej niż zwykle.

Straszne. :no: :no:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Śr lip 13, 2016 6:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Metoda Silvy
Ale co straszne? New Age wchodzi szeroko do naszych domów. W wielu szkołach w czasie wf jest joga, w ramach projektów wspolfinansowanych z EFS mamy jogę i inne tego typu metody. Wszędzie pełno wróżek i horoskopów, lekarze kierują na homeopatyczne leczenia. Coraz popularniejsza jest tzw. medycyna alternatywna czy tzw. naturalna. Zamieszania jest mnóstwo a w dodatku wiedza katolickiego kleru w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia.
Czasami można nawet trafić księży czy zakonnice parających się jakimiś dziwnymi praktykami. Pamietam ze był nawet pewien biskup senior pozytywnie wypowiadający się o NA. Jedna z mistrzyń Reiki była zakonnica. O słynnej sprawie ks. Klimuszko już nawet nie wspominam.
Brak w kościele nauczania na ten temat. Najlepiej jakby UNK wypowiedział się konkretnie a tak mamy trochę zamieszania i takie zdziwienie jak A72. Miałeś dużo szczęścia ze trafiłeś na świadomego księdza.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 24, 2016 7:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL