Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:04 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być szkodl 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Ok, trochę mnie przekonałeś.

Ale wytłumacz mi jedno:

Jeżeli mam szansę skończyć studia na niezłym kierunku uczelni technicznej, po której mogę mieć fajną pracę w sympatycznym i inteligentnym środowisku, a dzięki modlitwie pastora łatwiej mi się myśli, to czy modlitwa pastora była czymś złym? Czy jeżeli można sobie pomóc, to czy to coś złego?


Pt kwi 15, 2016 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Ok, trochę mnie przekonałeś.

Ale wytłumacz mi jedno:

Jeżeli mam szansę skończyć studia na niezłym kierunku uczelni technicznej, po której mogę mieć fajną pracę w sympatycznym i inteligentnym środowisku, a dzięki modlitwie pastora łatwiej mi się myśli, to czy modlitwa pastora była czymś złym? Czy jeżeli można sobie pomóc, to czy to coś złego?
Nie napisałem że czyjakolwiek modlitwa jest czymś złym.

Natomiast dziwne jest - jak napisała Skała - że idziesz z prośbą o modlitwę do innego wyznania.
Nadto trochę niepokoi mnie traktowanie modlitwy jako terapii (łatwiej Ci się myśli) - to się ociera o wzywanie imienia Pańskiego nadaremno.

Proponuję raczej modlić się tam (i tam prosić o modlitwę) gdzie praktykujesz swoją wiarę. DO tego uczyć się i oddawać efekty Bogu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 15, 2016 9:39 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Ja w każdym razie cieszę się, że pomogła mi modlitwa tego pastora i dziękuję Bogu za uzdrowienie. Szczerze mówiąc liczyłem, że otrzymam wsparcie i zrozumienie, ale to nic. W każdym razie nie zgadzam się z tym co napisaliście i dalej będę jeździć do tego pastora (nie często, gdyż jestem z Łodzi, a on podróżuje po całej Polsce). Uważam, że jeżeli czyjaś modlitwa nie działa i nie uzdrawia, to znaczy, że ten ktoś nie ma wiary i nie jest w bliskiej relacji z Bogiem.

Nawet katoliccy uzdrowiciele pomagali ludziom i ludzie do nich przychodzili. Jakoś tu nie protestujecie. Np. św. O. Pio i ks. John Bashobora. Modlitwa katolika skuteczna jest dobra a inna nie. Wybaczcie, ale ja się z tym nie zgadzam. Do widzenia


So kwi 16, 2016 8:15 am
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Do widzenia . :wink:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


So kwi 16, 2016 1:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Ja w każdym razie cieszę się, że pomogła mi modlitwa tego pastora i dziękuję Bogu za uzdrowienie. Szczerze mówiąc liczyłem, że otrzymam wsparcie i zrozumienie, ale to nic. W każdym razie nie zgadzam się z tym co napisaliście i dalej będę jeździć do tego pastora (nie często, gdyż jestem z Łodzi, a on podróżuje po całej Polsce). Uważam, że jeżeli czyjaś modlitwa nie działa i nie uzdrawia, to znaczy, że ten ktoś nie ma wiary i nie jest w bliskiej relacji z Bogiem.

Nawet katoliccy uzdrowiciele pomagali ludziom i ludzie do nich przychodzili. Jakoś tu nie protestujecie. Np. św. O. Pio i ks. John Bashobora. Modlitwa katolika skuteczna jest dobra a inna nie. Wybaczcie, ale ja się z tym nie zgadzam. Do widzenia



Byc może rogaty umyslił sobie ze wykorzysta Twoją sytuację aby odsunąć Cię tym sposobem od Koscioła katolickiego.
No bo skoro nie znalazłes w nim pomocy a pomógł pastor?
Nie ma to jak zasiać wątpliwosć....

Ja swego czasu uważałem że skoro pewien wróżbita mówi o 'najwyższym' to pewnie ma na mysli tego który przemawia przez Pismo Święte. No i pudło. On tylko wkleił sobie tego 'boga' aby uwiarygodnić swoje pseudonauki. I aby ludzie za nimi szli.
Tak, oczywiscie Twoja sytuacja jest inna.

Moim zdaniem modlitwa pastora nie jest szkodliwa sama przez się i zakładam że miał szczere intencje. Tylko konsekwencje tej sytuacji mogą być takie że odsuniesz się od Koscioła...

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


So kwi 16, 2016 1:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Tak straciłam koleżankę . Jak wpadła w ten protestantyzm to automatycznie zmieniła jej się osobowosć , jakby była cały czas w ''traumie''. Nic do niej nie dociera , tylko bo pastor to, a pastor to powiedział i wkółko ten pastor . Nie ma nawet własnego zdania tylko recytuje zdania pastora :?

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


So kwi 16, 2016 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Ja w każdym razie cieszę się, że pomogła mi modlitwa tego pastora i dziękuję Bogu za uzdrowienie. Szczerze mówiąc liczyłem, że otrzymam wsparcie i zrozumienie, ale to nic.
Krótko mówiąc, nie pytałeś nas o zdanie, tylko chciałeś przytaknięcia - by uspokoić niepokój (bo myślę że czujesz że źle robisz...
Cytuj:
W każdym razie nie zgadzam się z tym co napisaliście i dalej będę jeździć do tego pastora (nie często, gdyż jestem z Łodzi, a on podróżuje po całej Polsce).
Krotko mówiąc chodzi o pastora, a nie o Boga. To już jest, Michale, podejście magiczne.
Cytuj:
Uważam, że jeżeli czyjaś modlitwa nie działa i nie uzdrawia, to znaczy, że ten ktoś nie ma wiary i nie jest w bliskiej relacji z Bogiem.
Może tak, może nie. Poruszamy się tu pomiędzy nauką płynącą z różnych wypowiedzi Jezusa.
Z jednej strony wydawałoby się, że masz rację:
J 14:12 bt4 "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca."
z drugiej:
Mat 24:24-99 bt4 "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych."

Dlatego sam fakt wydarzenia nadprzyrodzonego to jeszcze mało - Biblia niejednokrotnie pokazuje cuda czynione przez różnych magów.
nawet zresztą w Dziejach Apostolskich czytamy:
Dz 16:16-18 bt4 "(16) Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. (17) Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia. (18) Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł. I w tejże chwili wyszedł."
Zauważ - ten demon wieszczył prawdę - Paweł i jego towarzysze byli przecież naprawdę sługami Boga Najwyższego - a jednak apostołowie nie byli bynajmniej z takiego "proroctwa" zadowoleni.

W 2 Liście do Tesaloniczan mamy opisane znaki towarzyszące przyjściu antychrysta:
2Tes 2:9-13 bt4 "(9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, (12) aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. (13) Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę."

Przy czym "fałszywy cud" to nie taki który "nie działa" - lecz taki, który odciąga od Boga (wprawdzie np.uzdrowienia ezoteryczne zwykle po jakimś czasie wpędzają w znacznie gorsze kłopoty...)

Kryterium jest inne - czystość głoszonej przy tych znakach nauki:
Pwt 13:2-5 bt4 "(2) Jeśli powstanie u ciebie prorok, lub wyjaśniacz snów, i zapowie znak lub cud, (3) i spełni się znak albo cud, jak ci zapowiedział, a potem ci powie: Chodźmy do bogów obcych - których nie znałeś - i służmy im, (4) nie usłuchasz słów tego proroka, albo wyjaśniacza snów. Gdyż Pan, Bóg twój, doświadcza cię, chcąc poznać, czy miłujesz Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej duszy. (5) Za Panem, Bogiem swoim, pójdziesz. Jego się będziesz bał, przestrzegając Jego poleceń. Jego głosu będziesz słuchał, Jemu będziesz służył i przylgniesz do Niego."

Czy to znaczy że cuda czynione przez owego pastora są fałszywe?
Uczciwa odpowiedź jest tylko jedna: nie wiem.
Mogą być fałszywe, a mogą być prawdziwe - gdyż Bóg, nawet wśród heretyków działa, gdy wzywane jest Jego Imię.
Na pewno chodząc tam, narażasz sie na duchowe niebezpieczeństwo.
DO tego wyraźnie pokładasz nadzieję w człowieku.

Cytuj:
Nawet katoliccy uzdrowiciele pomagali ludziom i ludzie do nich przychodzili. Jakoś tu nie protestujecie. Np. św. O. Pio i ks. John Bashobora.
Bo głosili czystą naukę.
Zauważ, że np. w stosuku do o.Klimuszki, już Kościół wypowiada się co najmniej z dystansem, nie będąc pewien czystości Jego nauki.
Cytuj:
Modlitwa katolika skuteczna jest dobra a inna nie.
Obawiam się, że przypisujesz mi słowa, których nie tylko nie napisałem, ale wręcz im (w poprzednim poście) zaprzeczyłem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 16, 2016 2:34 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Cytuj:
Krótko mówiąc, nie pytałeś nas o zdanie, tylko chciałeś przytaknięcia - by uspokoić niepokój (bo myślę że czujesz że źle robisz)...

Ciąg dalszy w najbliższym czasie. Proszę spoglądać na ten wątek, coś się najprawdopodobniej zmieni. Jak pisałam- myślenie życzeniowe/magiczne to nieświadome i przypisane do tożsamości osoby. Łatwiej się nawrócić z ateizmu na katolicyzm (jeśli nie karykaturalny obraz Boga był przyczyną niewiary) niż zauważyć u siebie obraz Boga - Zapchajdziury i kostura.


So kwi 16, 2016 4:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz maja 05, 2016 11:08 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Pozwoliłem sobie z czystej ciekawości przeczytać całość i uważam, że... powinniśmy się modlić o nawrócenie autora na właściwą drogę i o ochronę go przed złym duchem. Co prawda nie wiemy, czym się te uzdrowienia mogą skończyć, ale możemy spróbować mu pomóc modlitwą, ochronić go, albo może pomodlić się za jego uzdrowienie, a nie tylko mu wypominać, że robi źle, wskazywać dlaczego itd.


N maja 08, 2016 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
To zawsze dobra rada...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 08, 2016 5:13 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N gru 12, 2010 1:59 pm
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Pewna uwaga:charyzmatyczne ruchy protestanckie i katolickie dzialaja na pewnym styku oczekiwan:pragna namacalnych przejawow Ducha Sw.w swoim zyciu.Zreszta wielu czlonkow z katolickiej odnowy w Duchu Sw.przeszlo do protestanckich charyzmatykow(podobno o.Rydzyk poniosl onegdaj spektakularna porazke,gdy jego podopieczni wymkneli sie w ten sposob)zazawyczaj w momencie,gdy zaczeli oddawac czesc Bogu tylkow imieniu Chrystusa,bez posilkowania sie rzekomym wstawiennictwem zmarlych swietych.Czy posluga Leszka Korzenieckiego,Artura Ceronskiego i wielu innych z tych kregow moze byc szkodliwa?Wedlug ich adwersarzy jest to posluga szkodliwa,ja nie widze zagrozenia.Jesli wec adwersarz Korzenieckiego posiada potencjalny wplyw psychologiczny na jakiegos wierzacego,to mu odradzi.Jesli zas wierzacy posiada duchowe rozeznanie,a czestokroc i wiedze,to nie bedzie sie sugerowac,co jeden,czy drugi madry teolog(mowiac kolokwialnie): napluje mu do ucha.


N maja 08, 2016 10:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 1:55 am
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
skała napisał(a):
Tak straciłam koleżankę . Jak wpadła w ten protestantyzm to automatycznie zmieniła jej się osobowosć , jakby była cały czas w ''traumie''. Nic do niej nie dociera , tylko bo pastor to, a pastor to powiedział i wkółko ten pastor . Nie ma nawet własnego zdania tylko recytuje zdania pastora :?

To ja też dodam coś od siebie...Sam otarłem się o protestantyzm i w poszukiwaniu drogi do Boga chodziłem na nabożeństwa do różnych zborów protestanckich.....Finał tego był taki doznałem tzw. pomieszania myśli i by wrócić do siebie zacząłem chodzić na spotkania Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.....I powiedziałem sobie zero ruchów protestanckich.....


N maja 08, 2016 10:30 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N gru 12, 2010 1:59 pm
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Adam,napisze niezupelnie na temat:w ruchach protestanckich(oprocz tych autentycznie charyzmatycznych,ktore wychodza z ewangelia na ulice,nakladaja z powodzeniem rece na chorych)panuje pewnego rodzaju skostnienie,niewiara we wlasna wiare,nieodpowiedni dyktat doktrynalny itp.Wiecej napisze na Tw.priva.Moja zona pochodzi z katolickiej odnowy w D.Sw,Duch Sw.dzialal.W pewnym momencie osobe prowadzaca odsunieto,a na jego miejsce przyszedl ksiadz(obecnie piastuje znacznie wyzsza funkcje),ktory suchymi wykladami ugasil Ducha.Apodyktycznie i bezdyskusyjnie gloszona litera prawa gasi Ducha.Uwazam,ze to skostnienie dogmatyczne,nieufnosc co do przejawow,darow Ducha objelo wiekszosc nominalnych organizacji chrzescijanskich,katolicyzm ledwo toleruje ruch odnowy w swoich szeregach,poniewaz ten ruch jest niewygodny,wraca do korzeni,maluczcy manifestuja dary Ducha,ktorych rozmaite,uczone glowy,pobielane sciany nie sa w stanie dotknac.


N maja 08, 2016 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
"SKostnienie dogmatyczne" to takie pejoratywne określenie na wierność Ewangeliii przekazywanej przez apostołów? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn maja 09, 2016 6:59 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N gru 12, 2010 1:59 pm
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Potraktuj to,Barney,jako przyjacielska podpowiedz,nie jako zgryzliwosc z mojej strony:bezrefleksyjne zaufanie autorytetom religijnym podszyte jakas nutka strachu,przyzwyczajeniem,przywiazaniem do tradycji,zagluszanie sumienia to jest wlasnie skostnienie dogmatyczne.Ze skostnienia mozna sie wyleczyc,badz tkwic w nim cale zycie.Wiedze historyczna posiadasz,a wiec co do uczciwego przekazywania prawd Ewangelii rozeznanie masz,a sumienia nie wylaczysz.


Śr maja 11, 2016 6:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL