Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 12:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być szkodl 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Nie rozumiesz sensu cierpienia . Bóg dopuszcza cierpienie, aby skłonić człowieka do skruchy. Cierpienie przypomina człowiekowi, że jest słaby i od Boga zależny. A ty chcesz być Panem samego siebie . Cierpienie to inaczej Krzyż Chrystusowy. A Krzyżem Chrystusowym jest wprowadzanie nauk Chrystusowych w życie. A jak jest z tymi naukami u ciebie :?: Wprowadzasz w życie , czy tylko żądzasz :?:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 7:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Mnie uczono, że krzyż jest symbolem śmierci, a nie cierpienia. Śmierci starego człowieka i narodzenia nowego.


Pt kwi 15, 2016 7:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Cytuj:
Jaki jest w takim razie sens Ofiary Chrystusa, dzięki której jesteśmy zbawieni, mając wiarę w jego Boskość, skoro musimy cierpieć to samo co On? Chyba po to umarł, abyśmy my mogli żyć i mieli życia w obfitości?


..
To samo co on to lekka przesada. Umarł w mękach których do swoich raczej porównać nie możesz. Natomiast życie w obfitości owszem - pośmiertnie!!!
W tym życiu mamy go naśladować i dźwigać dzielnie swój krzyż życia - jak on to uczynił. Czy to jest choroba, nałóg czy cokolwiek - trzeba nam go dźwigać aż do śmierci.
Módl się - nie przestawaj. Proś go o spoełnienie jego woli w Twoim życiu.
On wie co zrobić - wie najlepiej.Nie poddawaj się i znajdz w życiu cel!
Każdy jakiś ma - nie każdy dostrzega.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pt kwi 15, 2016 8:02 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Krzyż kojarzy się z cierpieniem, poświęceniem. To Symbol cierpienia, a zarówno zwycięstwa.

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 8:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Mnie uczono, że krzyż jest symbolem śmierci, a nie cierpienia. Śmierci starego człowieka i narodzenia nowego.

...
To raczej chrzest.

W Krzyżu zbawienie i cierpienie jest jak pisze skała.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pt kwi 15, 2016 8:05 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Po co Bogu nasze cierpienie? Czy Bóg cieszy się, kiedy widzi, że cierpimy? Chyba Chrystus cierpiał po to, abyśmy my nie musieli cierpieć?


Pt kwi 15, 2016 8:07 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Po co Bogu nasze cierpienie? Czy Bóg cieszy się, kiedy widzi, że cierpimy? Chyba Chrystus cierpiał po to, abyśmy my nie musieli cierpieć?

Cierpienie nie pochodzi od Boga . Jest spowodowane brakiem dobra i miłosći i o tym doskonale wiesz chociażby z Ksiąg Starego Testamentu. To sami ludzie są tego sprawcami, sami zgotowali sobie taki los , i to stało się źródłem cierpienia i tym śmierci . Cierpienie jest zwykle konsekwencją tego, iż człowiek nie słucha Boga i nie kieruje się Jego przykazaniami. A tak właściwie to nie jesteśmy w stanie uniknąć cierpienia na ziemi . Ziemia jest miejscem zdobywania zasług i dlatego jest też miejscem cierpienia. :wink: W cierpieniu jednoczymy się z Bogiem,upodabniamy się do Chrystusa. :wink: .To zbyt obszerna tematyka , mozna wiele pisać .

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 8:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Ja nie pytałem, czym jest i skąd się bierze cierpienie.

Pytałem, po co Bogu nasze cierpienie? Chyba istotą chrześcijaństwa jest śmierć Jezusa i jego zmartwychwstanie, a nie jego cierpienie i zmartwychwstanie?


Pt kwi 15, 2016 8:31 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Pisałam ,żeby skłonic człowieka do skruchy . Oj :D . A to piękny werset podaję odnośnie cierpienia .


"Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział. Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną."
- Apokalipsa 3:17-20

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Jezus aby odkupić nasze grzechy musiał się nacierpieć i umrzeć aby zmartwychwstać. Tak i my musimy postąpić aby znaleźć się tam gdzie on jest.
Trud i cierpienie ma nas do niego zbliżyć bo człowiek który żyje lekko odchodzi od Boga i kieruje się własną mądrością która prowadzi do zguby.
Mądrość Boża nas przewyższa i dał nam wzorzec co czynić aby zwyciężyć zło i żyć wiecznie już bez buly, chorób i cierpienia w Niebie.
Zaufaj mu. Tu jest największa trudność.

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


Pt kwi 15, 2016 8:38 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Czyli Twoim zdaniem, w tym fragmencie mowa jest o ludziach, którzy żyją w dostatku i szczęściu, bez względu na wyznawane wartości? Ale dalej nie wiem, po co Bogu nasze cierpienie?

PS. Piszesz o zasługach. A to chyba niezgodne z Pismem Świętym. "Zbawienie z wiary, nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił".


Pt kwi 15, 2016 8:38 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Nie rozumiesz przesłania tego wersetu .

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 8:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
Ale, jak rozumiem, Ty rozumiesz, więc wytłumacz mnie i, być może innym.


Pt kwi 15, 2016 8:48 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Ale, jak rozumiem, Ty rozumiesz, więc wytłumacz mnie i, być może innym.

Dam ci link . Poczytaj na spokojnie :wink:


http://www.korneliuszmatauszek.pl/kazan ... /pas5.html

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


Pt kwi 15, 2016 8:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18254
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy modlitwa o uzdrowienie przez protestanta może być sz
michalprog napisał(a):
Pytałem, po co Bogu nasze cierpienie?
Bogu? Po nic. Nam bywa potrzebne - niekiedy.
Cytuj:
Chyba istotą chrześcijaństwa jest śmierć Jezusa i jego zmartwychwstanie, a nie jego cierpienie i zmartwychwstanie?
Przeczytaj pieśń o cierpiącym słudze Jahwe u Izajasza (zwanego V Ewangelią).
Od twierdzenia, że Bóg "musi" uczynić cud, bo inaczej rzekomo byłoby to nielogiczne, skoro nie chce naszego cierpienia i chce byśmy żyli w obfitości (to ostatnie zresztą jest prawdą, tylko trzeba to dobrze rozumieć) już blisko to tzw. "ewangelii sukcesu" - no, bo przecież na tej samej zasadzie możemy powiedzieć:
Czy Bogu potrzebne jest nasze ubóstwo?
...i żądać od Boga powodzenia materialnego.

To tak nie działa - a podobne myślenie jest bardzo "światowym" zwiedzeniem szatańskim.

Pierwsze z kuszeń na pustyni było związane dokładnie z takim myśleniem:
"A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód.Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego:
Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem.
Lecz On mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. "
/Mt 4,2-4/

Zauważ, że szatan namawia Jezusa do uczynienia cudu - właśnie na tej zasadzie - wykorzystania mocy znaku (bo tym przede wszystkim sa cuda) do celów utylitarnych (przecież dobrych - przecież po co Bogu nasz głód?

Pismo zawiera ostrzeżenie:
1Kor 15:19 bt4 "Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania."

Pismo nie mówi "jesteście dziedzicami Królestwa, więc teraz będziecie zdrowi, bogaci i sprawni".
Mówi za to że jako dziedzice, cierpimy wraz z Chrystusem, oczekując na pełnię Królestwa:
"Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.
Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, który ma się w nas objawić.
Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia.
Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując - odkupienia naszego ciała. "
/Rz 8,17-23/

Czy oznacza to, że cudów nie ma?
Przeciwnie, są. Ale nie na zasadzie "zawsze i na zawołanie".
Weżmy takiego Tymoteusza - apostoła ustanowionego przez św.Pawła. Paweł, pisząc do niego wspomina o jego chorobie:
"Samej wody już nie pij, używaj natomiast po trosze wina ze względu na żołądek i częste twe słabości!"/1Tm 5:23/

Zauważ, że nie napisał Tymoteuszowi "Bogu po nic Twoje cierpienie, pomodlę się nad Tobą i Ci przejdzie". Zalecił całkiem "przyziemne", doczesne środki.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 15, 2016 8:55 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL