Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 11:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak się modlimy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlimy
A jak to jest u was z chodzeniem na różne nabożeństwa i Msze św. w tygodniu?


Cz cze 30, 2016 1:09 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr cze 29, 2016 4:15 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlimy
Hades napisał(a):
No czasem mówię ale wolę w myślach - pomijając wargi. Bo czasem zastanawiało mnie jakim tonem to robić czy głośno czy cicho? Czy nie brzmię dziwnie itd.


I do jakiego wniosku doszedłeś? Że lepiej cicho, czy głośno, skoro już decydujesz się na rozmowę z Bogiem na głos?

PS Ja też wolę bez książeczki...


Cz cze 30, 2016 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlimy
W myślach jest mi najlepiej. W ciszy - zamknięte oczy i w ten sposób eliminuję wszelkie zbędne rozproszenie.
Jak ktoś tu pisał często wdzierają się do głowy jakieś przyziemne myśli podczas modlitwy - i słusznie ktoś napisał że to nic strasznego - warto i o tym porozmawiać z Bogiem. Przedyskutować i powrócić do dalszej modlitwy.

Podoba mi się to podejście :)

W ciszy i przy zamkniętych oczach takich myśli (przyziemnych) jest jednak o wiele mniej - przynajmniej u mnie. Zdarza się że nie ma ich w ogóle - co jest fajne.

Lepiej cicho - bo błogosławieni cisi :)

Pozdrawiam...

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


N lip 03, 2016 12:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlimy
RepAL napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Ja klękam przed łóżkiem i odmawiam Ojcze Nasz i Zdrowaś Mario.
Ostatnio zamiast skupiać uwagę na przeciwległej ścianie, skupiam uwagę na moich wargach, dzięki czemu uważniej słucham to co mówię.


Trafiłem na ten temat i choć został stworzony jakiś czas temu, to zastanawia mnie, czy ta technika modlitwy się sprawdza. Bo ja sam mam jeszcze czasami problemy z koncentracją przy modlitwie...

Jeszcze będąc dzieckiem łapałem się na tym, że podczas modlitwy, szczególnie przy odmawianiu różańca, moje myśli odbiegały na przykład ku piłce nożnej, sprawom przyziemnym, ale zajmującym dzieci. A z drugiej strony wszyscy wpajali mi, że mam się modlić uważnie, a nie klepać modlitwę bez skupienia. I czułem się z tym bardzo źle, ale nie mogłem sobie poradzić z tym rozkojarzeniem.

Mieliście też tak w dzieciństwie?


Też. Mama bała się, że w szkolnej ławce nie dam rady usiedzieć i po części tak było. Mam wrażenie, że od dziecka kiedyś dużo wymagano. Dużo za dużo. Teraz 3-5 letnie dzieci mogą więcej rozrabiać w kościele, więcej im wolno Czasem im zazdroszczę. My musieliśmy siedzieć grzecznie i sztywno. Nie było mowy o tym, żeby przynieść np. własną zabawkę, czy pobiegać. Teraz uważa się, że dziecko w kościele modli się przez zabawę i wszelką aktywność właściwą wiekowi.
Trudności w skupieniu uwagi to u dziecka rzecz normalna. Im dziecko młodsze tym trudniej mu się skupić nieco dłużej.
Oczywiście człowiek "rodem" z gimnazjum, swoją postawą i zachowaniem modli się inaczej niż maluszek.

Nawet w czasie Mszy św przychodzą różne myśli. Teraz mam na to "sposób". Wszystkie sprawy,( najczęściej dotyczące rodziny, lub pracy) do których odbiegają myśli, ofiarowuję Panu, porozmawiam i niech On się dalej martwi. Wtedy zwykle jest lepiej. Musimy pamiętać kto jest Panem czasu i naszych myśli

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N lip 03, 2016 7:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się modlimy
Czytając dzisiaj książkę o początkach chrześcijaństwa dotarła do mnie ważna rzecz:
Cytuj:
Modlitwa mnichów była bardzo konkretna, polegała na recytacji kolejnych strof Psalmów. Pozostawiając modlitwę własnym słowom i myślom pozostajemy na powierzchni kontaktu z Bogiem. Psalmy dawały mnichom język pozwalający czytać księgę serca i wejść głębiej w dialog z Bogiem.


Odczytałem w tym wskazówkę dla siebie, że Pismo Święte jest wspaniałą modlitwą i mogę częściej nie tylko je czytać ale też modlić się przy jego pomocy.


N lip 03, 2016 2:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL