Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:11 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Głoszenie Ewangelii w naszych czasach 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 20, 2015 5:36 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Głoszenie Ewangelii w naszych czasach
Z góry przepraszam jeżeli nie powinnam tutaj zamieszczać takiego wątku ale nie jestem pewna gdzie go umiejscowić. :)

Ostatnio poczułam potrzebę wyjścia i dzielenia się wspaniałym uczuciem z napotkanymi ludźmi, że się nawróciłam, znalazłam Jezusa i chciałabym żeby każdy Go odnalazł. Ładnie zagajałam, pytałam, czy ludzie mają chwilkę, chciałam w 3-4 zdaniach im powiedzieć że zachęcam do znalezienia osobistej więzi z Bogiem i np czytania Pisma Sw. Ba, nawet miałam (dla chętnych) wydrukowane karteczki z cytatami z Biblii, szczególnie fragmenty w których Bóg przemawia się do nas bezpośrednio żeby do każdego serca trafiło - nawet jeśli nie dziś to w przyszłości. Reakcja ludzi to raczej "nie, dziękuję", "aha", "proszę porozmawiać z kimś innym", "nie tędy droga, nie chcę" a nawet pod nosem raz był wulgaryzm. Szybko schowałam pudełeczko z cytatami żeby ludzie nie myśleli ze zbieram jakieś datki, zaznaczałam że należę do Kościoła Katolickiego (ludzie nie przepadają za Swiadkami Jehowy i w sumie Katolikami też więc już sama nie wiedziałam co zrobić żeby ich nie zrazić) ale reakcje były podobne i się zdemotywowałam. Prosiłam Ducha Swiętego o to żeby moje intencje były czyste, żeby mnie poprowadził, żebym pokonała strach i wstyd, o mądrość (chociaż chciałam tylko krótko mówić ludziom że zbawienie jest możliwe jeśli się odda Chrystusowi i że ja jestem szczęśliwa że teraz mogę być przy Nim). Może w grupie byłoby inaczej, może niedziela byłaby lepszym dniem..
Mam mały mętlik w głowie. Naprawdę chciałabym żeby każdy z nas mógł kiedyś stanąć u boku Naszego Boga bo przecież po to nas wszystkich stworzył, tam jest nasze miejsce!
Boli mnie też to (i to bardzo) że nie dajemy Bogu to na co zasługuje. Jasne, nigdy nie będziemy w stanie odpłacić mu nawet odrobinę za Jego miłość ale powinniśmy jak tylko umiemy. Tymczasem jest jak jest. Wylałam na ekran to co mam ostatnio w sercu, ciekawa jestem Waszych opinii. Wiem że można zacząć od rodziny, znajomych, świecić dobrym przykładem itp ale macie jeszcze jakieś inne doświadczenia i pomysły?

_________________
"Syn Człowieczy nie przyszedł aby Mu służono, lecz żeby służyć i oddać swoje życie jako okup za wielu."


Śr wrz 23, 2015 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Głoszenie Ewangelii w naszych czasach
Znajdź wspólnotę, z którą będziesz ewangelizowała :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz wrz 24, 2015 8:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL