Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 wielki ucisk czy to Ja? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lip 20, 2015 10:56 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post wielki ucisk czy to Ja?
Witam . Jestem Kuba i mam 23 lata. Postaram sie opisac swoja historie jak najzrozumialej i krotko bo by wejsc w kazdy szczegol musial bym napisac zapewne ksiazke . Otoz od 3 lat jestem wierzacym czlowiekiem . Zanim do tego doszlo nie bylem 'swietnym' czlowiekiem . Wiecie podworko , alkohol , koledzy . Nastepnie spotkalem w pracy czlowieka ktory pewnego dnia mmie zaskoczyl . Gdy krzatalem sie po kuch stwierdzil 'Kuba wiem o czym myslisz' . Taa? O czym? 'O tym co jest dobre a co zle' odparl i mial racje.. doslownie . Od dawna zaczynalem o tym myslec ale, okurat w tamtej chwili rowniez. Nawrocil mnie i tu zaczyna sie historia. Zmienilem sie ale, moje zycie rowniez. Zaczelo sie od tego ze, moja matka zachorowala na raka. W domu byla bieda i ogolnie ogarnial mnie wszechobecny smutek . I teraz cos co ciagnie sie za mna przez caly ten czas ... ludzie zaczeli mnie nienawidziec . Spotkalem sie z tyloma sytuacjami i nadal spotykam gdzie nic nikomu nie zawinilem a ludzie obrazaja mnie gdzies za plecami lub uwaza za gorszego . Co zadziwiajace jak bylem tym nie najlepszym czlowiekiem to ludzie bardzo mnie szanowali i sie usmiechali . Dzis choc jestem z pewnoscia bardziej wyciszony i spokoj y spotykam sie z niepojeta dla mnie wrecz zawiscia ludzka. Przeciez jestem tylko zwyklym skromnym czlowiekiem ktory chce zyc spokojnie. Wiem ze, moze to byc ta ziemska proba a ludzi kusic szatan ale, nie wiem czy dam tak rade trwac tymbardziej ze, nie mam w tej chwili pracy i moge stac sie bezdomny nie wiedzac co poczac dalej sam jak palec. Czy to swiadectwo? Nie wiem . Chcialbym spytac po prostu dlaczego ludzie tak zmienili do mnie nastawienie gdy ja sie poprawilem . Pozdrawiam .


Pn lip 20, 2015 11:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N lut 08, 2015 1:24 pm
Posty: 132
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wielki ucisk czy to Ja?
Czołem przyjacielu.

To, że ludzie wyzywają to nie jest ucisk tylko wyzywający ludzie ;) Przynajmniej ja to tak odbieram, każdy może odebrać to inaczej.

A czy to jest świadectwo? Nie wiem. Zapraszam do lektury googli.

Pozdrawiam kolegę


Wt lip 21, 2015 3:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wielki ucisk czy to Ja?
Filozoficznie :D rzecz ujmując to szacunek się należy zarówno sobie samemu jak i innym. Nieważne, że inaczej myślącym czy inaczej się zachowującym. Tu nie ma sprzeczności. Szanując innych łatwo postawimy granicę, wymóg szacunku samych siebie. Inaczej mówiąc w każdym przypadku liczymy na reakcję (powinniśmy się liczyć z reakcją) jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Czy to w praktyce coś da... nie wiem w sensie, że nie wiem czy zmieni zachowania innych. Może tak może nie to nie jest ważne! Ważne jest to, że zmieni się nasze samopoczucie :twisted:


N sie 09, 2015 11:35 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 6:13 pm
Posty: 536
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wielki ucisk czy to Ja?
cubix199 napisał(a):
Wiecie podworko , alkohol , koledzy .

No wiemy do alkoholu nie potrzebni sa prawdziwi przyjaciele bo kazdy jest ci przyjacielem do czasu jak z nim pijesz :dokitu:

_________________
"Pan mój i Bóg mój"


N sie 09, 2015 2:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL