Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 wizja od Boga 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
waznyczlonek napisał(a):
na tych obrazach ludzie mają zamknięte oczy ja miałem otwarte

Te obrazy to tylko wizja artystyczna. W rzeczywistości podczas paraliżu oczy są zwykle otwarte, jak u Ciebie.

Dodam jeszcze, że zjawisko jest na tyle powszechne, że w wierzeniach słowiańskich występowała tzw. Zmora, która siadała na piersi ofiar, które wybudziły się ze snu lecz nie mogły ruszyć i dusiła je. Nawiązywał do tego nawet Bolesław Leśmian w jednym wierszu.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr wrz 17, 2014 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Potwierdzam. ZJawisko jest znane i powtarzalne (choć oczywiście robi spore wrażenie).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr wrz 17, 2014 7:08 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Ja opisałem coś podobnego i mimo, że moja wizja była przyjemna, a opisu przyjemnego nie ma nigdzie, to i tak większość uważa to za koszmar. Za wiele się tu nie dowiesz na ten temat.


So wrz 20, 2014 4:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
P.S. Przepraszam, tak zostało to podsumowane na ateiscie.pl, podobieństwo wypowiedzi mnie zmyliło. Tutaj odpowiedziano mi bardziej "przyjaźnie" ;)

Dlaczego nie mogę edytować postu?


So wrz 20, 2014 4:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Pit CK napisał(a):
Ja opisałem coś podobnego i mimo, że moja wizja była przyjemna, a opisu przyjemnego nie ma nigdzie, to i tak większość uważa to za koszmar. Za wiele się tu nie dowiesz na ten temat.


W rozpoznawaniu wizji duchów, aniołów, świętych i Pana Jezusa i Maryi wskazany jest po prostu daleko idący sceptycyzm. Pan Bóg na pewno się nie obrazi, jak Jego wizję będziemy starać się racjonalnie badać (zresztą poprzez św. Pawła to wręcz zaleca), bo doskonale wie, że możemy mieć różne wizje związane ze stanami chorobowymi, lękowymi, zatruciem, nasza wyobraźnia też może być przebogata, a do tego Zły też może mieszać.
My, wierzący powinniśmy tak na serio wierzyć tylko w jedno Objawienie (z wielkiej litery), które jest zawarte w Biblii i Tradycji (też z wielkiej :) )Kościoła. W te inne, tzw. prywatne już niekoniecznie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So wrz 20, 2014 4:48 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 04, 2014 4:09 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Napisałeś " modlę się jak 1 na 1 000 000 ".(skąd o tym możesz wiedzieć?) Pomyśl ...... Często zły nam wciska takie myśli- wbijające w grzech pychy.
Nieraz nawet zaraz po spowiedzi, np podsuwa myśl "No tak dobrze jak ja, to się niewielu spowiada......" . z kościoła nie zdążymy wyjść i...już grzech.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a-ILH-mfUx8


Śr wrz 24, 2014 10:41 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr sie 20, 2014 9:45 am
Posty: 246
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
waznyczlonek napisał(a):
(ciach)zobaczyłem postac w habicie habit był brązowy postac klęczała w pozycji modlitwy, głowę miała schyloną a ręce złożone do modlitwy, widziałem tylko habit który wszystko zasłaniał, postac była cała zamazana. przestraszyłem się lecz zacząłem modlic się o to o co się zwykle modlę, wtedy postac podniosła ręce do góry i trzęsąc się jakby się żarliwie modliła, zobaczyłem wtedy czaszkę pod kapturem i dłonie z kości. po chwili jakieś 4 sekundy znikła.

Trochę głupio mi pisać, gdyż jestem na wojennej ścieżce z pewną częścią Kościoła, ale napiszę Ci co mi się wydaje. Ostrzegam: to są tylko moje refleksje które naszły mi mimowolnie czytając twój post.

Otóż ta postać wydaje mi się że symbolizuje obecny kościół, a konkretnie jego złą część. Być może pod wpływem modlitwy Bóg zareagował i najpierw zdemaskował, a następnie uwolnił Cię od tej postaci udającej mnicha.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr wrz 24, 2014 11:43 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr wrz 10, 2014 8:52 pm
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
krzysztof+++ napisał(a):
Napisałeś " modlę się jak 1 na 1 000 000 ".(skąd o tym możesz wiedzieć?) Pomyśl ...... Często zły nam wciska takie myśli- wbijające w grzech pychy.
Nieraz nawet zaraz po spowiedzi, np podsuwa myśl "No tak dobrze jak ja, to się niewielu spowiada......" . z kościoła nie zdążymy wyjść i...już grzech.


1 na 1 000 000 bo jeszcze nie spotkałem osoby która by się tyle modliła; krewni, znajomi nawet księża (nawet dziś mi ksiądz powiedział, że nie jestem w zakonie kontemplacyjnym i, że to źle że się tyle modlę) ja modliłem się dziś w kościele 4 godziny i ludzie wchodzą, wychodzą nikt nie siedzi tyle co ja...
to było takie porównanie.

chciałem ci zwrócic taką uwagę, że mówię o tym nie z powodu pychy tylko chcę świadczyc, że modlitwa jest skuteczna, jest to też radośc po prostu bo ja lubię się modlic gdyż Pan Jezus mnie wysłuchuje


Śr wrz 24, 2014 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
waznyczlonek napisał(a):
1 na 1 000 000 bo jeszcze nie spotkałem osoby która by się tyle modliła; krewni, znajomi nawet księża

Musiałbyś poznać moją mamę. Ona niemal z klęczek nie wstaje. :mrgreen:


Śr wrz 24, 2014 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
waznyczlonek napisał(a):
1 na 1 000 000 bo jeszcze nie spotkałem osoby która by się tyle modliła; krewni, znajomi nawet księża (nawet dziś mi ksiądz powiedział, że nie jestem w zakonie kontemplacyjnym i, że to źle że się tyle modlę) ja modliłem się dziś w kościele 4 godziny i ludzie wchodzą, wychodzą nikt nie siedzi tyle co ja...
to było takie porównanie.

Kilka aspektów:
  • porównywanie się z innymi (z dobrym dla siebie wynikiem) to duży błąd pychy
  • długość modlitwy to kiepskie kryterium „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani” (Mt 6,7).
  • Ksiądz miał rację. Wiesz zapewne, że Twoja choroba skłania do stanów związanych z nadmiernymi praktykami religijnymi - co może być dla Ciebie niebezpieczne (np. prowokować halucynacje)


Cytuj:
chciałem ci zwrócic taką uwagę, że mówię o tym nie z powodu pychy tylko chcę świadczyc, że modlitwa jest skuteczna, jest to też radośc po prostu bo ja lubię się modlic gdyż Pan Jezus mnie wysłuchuje
Sorry, ale Twoja pewność że jesteś tu lepszy niż inni świadczy o czymś zupełnie innym. Gdy chodziło o świadectwo, nie podkreślałbyś swojego wkładu (długotrwała modlitwa). Aż się sama narzuca "modlitwa faryzeusza":
"Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. A celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi, mówiąc: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika! Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. "/Łk 18,11-14/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 25, 2014 12:31 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Cytuj:
ja lubię się modlic gdyż Pan Jezus mnie wysłuchuje


Jestem zdumiona i w szoku. I tak się modlisz naprawdę przez 4 godziny w Kościele? To jest modlitwa prośby głównie? Jak to technicznie wygląda? Tzn. czy możesz opisać ten czterogodzinny czas spędzony na modlitwie - jak on wygląda? Jeśli chcesz oczywiście. Trochę mi trudno to sobie wyobrazić. A czas na inne obowiązki dnia codziennego masz jeszcze do dyspozycji?

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Cz wrz 25, 2014 8:19 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 04, 2014 4:09 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
"gdyż Pan Jezus mnie wysłuchuje" A co by było, gdyby nie wysłuchiwał ?? Modlił byś się 8, 12 godzin w kościele, czy zaprzestał modlitwy? Tak do rozeznania.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a-ILH-mfUx8


Cz wrz 25, 2014 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Cytuj:
(nawet dziś mi ksiądz powiedział, że nie jestem w zakonie kontemplacyjnym i, że to źle że się tyle modlę) ja modliłem się dziś w kościele 4 godziny i ludzie wchodzą, wychodzą nikt nie siedzi tyle co ja...
to było takie porównanie.


Jeśli Pan Jezus obdarza Ciebie zdolnością kochania (skoro wysłuchuje Twoich modlitw...), to trzeba tę miłość nieść dalej - do ludzi, nie zaś zatrzymywać dla siebie... Ileż dobra mógłbyś wyświadczyć innym gdybyś te 4 godz spędzone w kościele przeznaczył na bycie dla nich. A jeśli już tak lubisz być blisko i długo z Panem Jezusem to... proponuję posprzątać w Jego pobliżu, czyli zwyczajnie szczotka, szmatka :) Na pewno Panu spodoba się :) Jak spojrzysz niżej to zauważysz ile tam piasku...
Fajnie by było uciec od życia (jakże trudnego czasem) i tak trwać w zaciszu kościoła, ale przecież nie o to chodzi wierze...
I nie warto porównywać się z innymi, bo wskutek tak naprawdę niewiedzy - co w ich sercu, można popaść w pychę.

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Cz wrz 25, 2014 9:37 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Kto się wywyższa będzie poniżony... To człowiek nie może odczuwać swojej wartości właśnie przez obserwacje zachowania innych. Chyba czyniąc dobrze ma prawo czuć się kimś wartościowym. Kiedy grzeszy to niezwłocznie ma się z tego spowiadać i błagać o wybaczenie. Czasem ma później z tego powodu depresję i inne nieprzyjemne odczucia. I to Boga niby cieszy? A to, że człowiek jest z siebie po prostu zadowolony to już grzech pychy. Czy Wy potraficie nie popadać w skrajności?


Cz wrz 25, 2014 10:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: wizja od Boga
Pit CK napisał(a):
Kto się wywyższa będzie poniżony... To człowiek nie może odczuwać swojej wartości właśnie przez obserwacje zachowania innych.

To znaczy uważasz za rozsądne dowartościowywać samego siebie porównując się i to jeszcze subiektywnie z innymi? Czy stąd powinno się czerpać poczucie wartości?

Cytuj:
Chyba czyniąc dobrze ma prawo czuć się kimś wartościowym.


Znowu błędne opieranie swojej wartości na tym, czy postępuję dobrze czy nie. To wg Ciebie człowiek sparaliżowany, który nie ma możliwości zrobienia dobrego uczynku technicznie właściwie powinien czuć się bezwartościowy.
Więc pozostaje pytanie otwarte: na czym opierać swoją wartość? Jak myślisz?

Cytuj:
Kiedy grzeszy to niezwłocznie ma się z tego spowiadać i błagać o wybaczenie. Czasem ma później z tego powodu depresję i inne nieprzyjemne odczucia. I to Boga niby cieszy? A to, że człowiek jest z siebie po prostu zadowolony to już grzech pychy. Czy Wy potraficie nie popadać w skrajności?


Jeśli ma skrzywiony obraz Boga, to popadnie w poczucie winy i właśnie myśli błędnie, że to Boga cieszy.
Jak ma nie skrzywiony obraz Boga, to takie sytuacje nie mają miejsca.
Dlaczego uważasz, że zadowolenie z siebie to grzech pychy?

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Cz wrz 25, 2014 10:18 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL