Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 12:33 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Świadectwo dajemy 24 h na dobę 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
zosiek napisał(a):
Gdybym doświadczała tylko i wyłącznie złych uczuć i złych emocji i pisałabym same obrzydlistwa, to nie miałabym po co żyć na tym świecie, a na następny świat nie miałabym szans, bo nie znałabym miłości.
Czyli że ludzie, którzy urodzili się i wyrośli w społecznym rynsztoku nie z własnej winy nie trafią do Nieba?


Cz maja 29, 2014 11:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
W społecznym rynsztoku też można znaleźć Miłość i to przez wielkie M.

Jak myślisz, dla czego przestępca, który czyni samo zło, po popełnieniu jakiejś zbrodni ukrywa się? Dla tego, że podświadomie lub świadomie wie, że zrobił źle - czyli gdzieś głęboko w środku takiego przestępcy tkwi zalążek Miłości. Poprostu wybiera zło, bo wokół siebie ma więcej przykładów złych niż dobrych. Ale to wcale nie jest powiedziane, że taki człowiek nie trafi do Nieba. Taki człowiek na chwilę przed śmiercią może zrobić jeden gest, który otworzy mu bramy niebios - może np swoje życie ofiarować za kogoś innego - gest najwyższej Miłości.
Nie do nas należy osądzanie społecznego rynsztoku. Lepiej sprawdźmy, co sami jesteśmy w stanie zrobić.
Podany wyżej przykładowy przestępca będzie uważał, że nie ma nic do stracenia oddając swoje życie (powie: i tak jest marne). A czy Tobie albo mi przyszłoby to samo do głowy? Ojejku, przecież my mamy rodziny, jak tu oddać swoje życie?

Zosia


Pn cze 02, 2014 8:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Ja zawierzyłam swoje życie Jezusowi na rekolekcach byłam troche zła dlaczego przeszłam całe rekolekcje a nic sie nie działo nie otrzymałam zadnych łask o które podczas rekolecji sie modliłam .Byłam bardzo zła nie na Boga ale na siebie ,że nic mi rekolekcje nie dały.Teraz widze jak Bóg przez ten czas biernosci pracował pospotykałam osoby które mi pomagały i cały czas pomagają wierze ,że za sprawa ducha swietego robią to zupełnie za darmo nie wydałam ani grosza są swietni w tym co robią sa to miedzy innymi psychologowie ale nie tylko .Pomagaja mi pozdejmowac moja przeszłosc ze mnie która sie nazbierała pomagaja mi zawrócic czuje sie jakbym rozbierała albo sprzatała szafe w której nazbierało sie duzo niepotrzebych ubrań.Sposób w jaki zadziałam Bóg w moim zyciu bardzo mnie zadziwił,na rekolejcach otrzymałam od Boga wiadomosc ,że ten zdejmnie ze mnie obojetnosc ,że obdarzy mnie potrzebnymi łaskami ale także ,że bede mu słuzyc jako owoc nawrócenia i bede nawracac,nie czuje sie jeszcze na siłach aby nawracac gdy mój proces nawrócenia sie jeszcze nie zakończyl ,jednak powoli sie zmieniam ,otwieram sie,zrzucam z siebie przeszłosc,pokłady emocji ktore zalegaja w mojej podsiwiadomosc i jednoczesnie powoli uzdrawia sie moje ciało.Choroby to niz innego jak poklady zlosci ,nienawisc i innych negatywnych uczuc cos co jest pzreciwne miłosc ,boskiemu stwórcy.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt cze 03, 2014 12:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Obserwuje tych co są blisko kościoła nie koniecznie blisko Boga i zasmuca mi ich zachowanie.Być za wszelką cene w centrum zainteresowania ,niech zobaczą inni w kościele,ze ja daję kwiaty,zawsze ja, księdzu na imieniny,że moje dziecko składa życzenia siostrze zakonnej,jakie to polskie i katolickie.Pokazać się............


Wt cze 17, 2014 6:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
tesia napisał(a):
Obserwuje tych co są blisko kościoła nie koniecznie blisko Boga i zasmuca mi ich zachowanie.Być za wszelką cene w centrum zainteresowania ,niech zobaczą inni w kościele,ze ja daję kwiaty,zawsze ja, księdzu na imieniny,że moje dziecko składa życzenia siostrze zakonnej,jakie to polskie i katolickie.Pokazać się............


Przypomina mi się powiedzenie z moich rodzinnych stron. w pierwszej ławce najwięksi grzesznicy siedzą. Jeszcze z czasów dzieciństwa pamiętam, że tam wręcz była taka tradycja, ze nikt się nie pchał do przodu. Był problem z wejściem do ogromnej świątyni. Można było spokojnie usiąść No właśnie ale....

Nie przypisywałbym tego tylko do Kościoła. Ja to obserwowałem w każdej grupie ludzi, czy to formalnej czy nie. Jednak w przeciwieństwie do ciebie wzbudza we mnie to zupełnie inne uczucia. Przede wszystkim odbieram ich jako czynnie szukających bliskości Boga i ludzi poprzez taką formę aktywności. Jak pamiętam zawsze w grupie potrzebni są ludzie działający, aktywnie uczestniczący nie tylko deklarujący się, że identyfikują się z dana społecznością. To nic, że czasem te działanie jest bardzo nieporadne wobec wstępnych założeń.
Warto tylko przyjrzeć się postawie św Piotra. W wielu sytuacjach jest on przedstawiany w bardzo podobny sposób jako nieporadny nadgorliwiec. Jednak Jezus jego nazywa Opoką. Nurtowało mnie długo dlaczego. Odpowiedź jest w zupełnie innym patrzeniu na człowieka. My widzimy raczej to co powierzchowne tylko to co się dzieje. Bóg patrzy w serce.
Nie wiem może ten twój żal ma jakieś głębsze podłoże. Może to okazja do samopoznania i do nauczenia się jak widzi cię Bóg.
Niektórzy stwierdzają, że najbardziej nam przeszkadza w innych to co w nas jest najmniej doskonałe. Ja też to wielokrotnie stwierdzałem.
Drażniło mnie samochwalstwo - zauważyłem, ze wielokrotnie brakowało mi poczucia, ze to co robię jest wartościowe. Żaliłem się na obłudę w działaniu moich współbraci po fachu, a jak przychodziło co do czego okazywało się, ze nie mam żadnych dowodów , że z tym co u nim mnie bolało jest lepiej u mnie.
Znam wiele osób przeczulonych na punkcie uczciwości - gdzie same są wielokrotnie łapane na gorącym uczynku, ze są z tym na bakier.


Śr cze 18, 2014 9:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Ja dzis mialam dziwny sen , ktory jest potwierdzeniem istnienia szatana.Mysle, ze to tez moze byc swiadectwo.Najpierw wchodzilam na jakies strony internetowe szatanskie, tzn o tematyce diabla pozniej we snie zobaczylam przepyszny deser jaki lezal na stoliki a na koniec widzialam siebie stajaco przed lustrem z powykreconymi galkami ocznymi.Przerazajacy sen.Znaczy to tylo, ze jestem prawdopodobnie opetana przez szatana...

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr cze 25, 2014 11:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
zosiek napisał(a):
W społecznym rynsztoku też można znaleźć Miłość i to przez wielkie M.

Jak myślisz, dla czego przestępca, który czyni samo zło, po popełnieniu jakiejś zbrodni ukrywa się? Dla tego, że podświadomie lub świadomie wie, że zrobił źle - czyli gdzieś głęboko w środku takiego przestępcy tkwi zalążek Miłości. Poprostu wybiera zło, bo wokół siebie ma więcej przykładów złych niż dobrych. Ale to wcale nie jest powiedziane, że taki człowiek nie trafi do Nieba. Taki człowiek na chwilę przed śmiercią może zrobić jeden gest, który otworzy mu bramy niebios


W jakim ty świecie żyjesz? W kucykowej krainie? Głęboko zdemoralizowany przestępca będzie klął na prawo i ukrywał się, bo nie chce siedzieć. Cały sekret zalążka miłości. Jak nie nauczysz właściwie kochać to miłość będzie wypaczona oparta na własnym JA.


Śr cze 25, 2014 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Ten który nie zaznał miłosci w domu rodzinnym,nie nauczono go kochac,będzie egoistą,nawet upomnienie bedzie traktował z wrogościa,nigdy się nie przyzna do winy,a bedzie odpowiadał atakiem.


Pt wrz 26, 2014 12:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
I często taka osoba myśli, że jest dobra tylko inni są źli. Nie widzi tego, co sama czyni, bo nie potrafi tego, ale obiektywnego spojrzenia na siebie można się nauczyć. To wymaga trochę pracy.


So wrz 27, 2014 9:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Odwiedzil mnie we snie Jezus dotknol moich dloni , glowy a na koncu mnie pocalowal.Mial brode.Bylo to tak bardzo realne.Jak myslicie co mi Jezus chcial przekazac moze uzdrowil mnie gdyz dotknol mojej glowy chociaz nie czuje sie jakos zdrowsza.W tym snie prawie, ze zaczelam plakac a jak mysle o tym zbiera mi sie na placz wlasnie.Tego dnia mowilam koronke na ulicach miast.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn wrz 29, 2014 7:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL