Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 5:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Świadectwo dajemy 24 h na dobę 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 10:23 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
srebrny napisał(a):
A no tak. Natomiast załóżmy,że dla 1% będzie to faktyczny,dobry start. Wynik okaże się być zdumiewający. Mam kolegę,który dwa lata temu poszedł w poście do spowiedzi po 11 latach. Od tego momentu spowiada się co miesiąc. Stwierdził,iż dostał od księdza tak mądrą zje...kę,że woli jednać się z Bogiem częściej. Mniej wówczas boli,a lepiej się czuje:)

To tylko można się cieszyć ,że na twojego kolegę ta spowiedź tak podziałała . Ktoś inny mógłby całkowicie się zamknąć na Wiarę i Kościół .


Cz maja 01, 2014 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
No wiesz, przez księdza przemawia Duch Boży 8)


Cz maja 01, 2014 6:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
joannabw napisał(a):
No wiesz, przez księdza przemawia Duch Boży 8)


Dlatego lepiej,gdy to robi raz w roku niż wcale ;)


Cz maja 01, 2014 7:14 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Czy nie zauważyliście, że Alegria napisała tylko jeden post na samym początku i ten post stał się dla was iskrą zapalną do sprzeczek o jajku i kiełbasie.... Żenujące... Daliście kolejny dowód potwierdzający to czym katolicy zajmują się...

Alegrio, chciałam Ci napisać, że w tym wszystkim masz rację. Jest tylko jedno "ale" przesądzające o wszystkim: to właśnie do takich osób, jakie opisałaś przyszedł Jezus i za takie cierpiał. Kwestia jest taka, że osoby nie wierzące nie chcą tej ofiary przyjąć a wierzący ludzie pomimo, że postępują źle to ofiarę Jezusa przyjmują. To jest ta różnica - masz wolną wolę i to od Ciebie zależy czy wierzysz w Jezusa i tym samym przyjmujesz Jego ofiarę, czy może nie wierzysz w Jezusa i tym samym odrzucasz Jego ofiarę i zbawienie siebie - to od Ciebie zależy. To od Ciebie zależy czy chcesz być zbawiona czy chcesz trwać w duchowej pustce i obrzydzeniu do wierzących.

Pozdrawiam Cię. Zosia


Pt maja 09, 2014 2:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
zosiek napisał(a):
Czy nie zauważyliście, że Alegria napisała tylko jeden post na samym początku i ten post stał się dla was iskrą zapalną do sprzeczek o jajku i kiełbasie.... Żenujące... Daliście kolejny dowód potwierdzający to czym katolicy zajmują się..

To co? Mam zawczasu informować forum, że czuję że mi odwala i dopada mnie fala nienawiści ew. pogardy do forumowiczów?


Pt maja 09, 2014 4:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
zosiek napisał(a):
Czy nie zauważyliście, że Alegria napisała tylko jeden post na samym początku i ten post stał się dla was iskrą zapalną do sprzeczek o jajku i kiełbasie.... Żenujące...

Masz rację. Na forum winien obowiązywać całkowity zakaz dyskusji i wymiany poglądów. W założonych wątkach każdy user powinien odpowiadać "Alleluja" i "Szczęść Boże". Byłoby to gwarantem zachowania ładu i pokoju :D


Pt maja 09, 2014 6:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Ironia przebija przez Wasze odpowiedzi.
Zosia


Wt maja 13, 2014 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Gdzie wypatrzyłaś u mnie ironię? 8O


Wt maja 13, 2014 11:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Joannobw, masz chyba wielki niepokój w duchu i sporo wstrętu do innych ludzi. Jeśli tak, to poniekąd rozumiem Cię, bo przeszłam przez wstręt i obrzydzenie i pisałam o tym w swoim temacie. Wychodziłam z tego ponad rok czasu i nie mogę powiedzieć żebym całkiem się uwolniła od tego. Sloganem i rutyną będzie powiedzenie, że pomogła mi modlitwa - tak pomogła mi - ale to za mało. To co chyba najważniejsze, to to, że przez całe moje doświadczenie wstrętu i obrzydzenia byłam cały czas świadoma tego co we mnie siedzi. Całą moją nienawiść wylałam na mojego męża - on to przyjął z wielką pokorą - Bogu niech będą dzięki. Miałam świadomość i mężowi też to mówiłam, że mniejszym złem będzie gdy wszystko jemu wygadam niż wszystkie te pomyje miałabym wylać na osobę, do której to czuję a wtedy byłam zdolna do tego. Ta osoba, do której to czułam postępowała tak samo jak większość chrześcijan i może forumowiczów.
Może i dobrze, że wypływa z Ciebie nienawiść i ewntualna pogarda, bo to oznacza, że ma miejsce walka wewnątrz Ciebie. Gdy coś z człowieka wypływa, to jest nadzieja, że wypłynie całkowicie. I wcale nie chodzi o to, żeby nagle czuć wielką miłość do wszystkich ale żeby zrozumieć, że pomimo tak wstrętnego postępowania wielu ludzi, Bóg wszystkich kocha i nie smaga wszystkich batem na lewo i prawo - więc ja także nie mam prawa do tego. To, do czego mam prawo, to wyrażenie swojego zdania, upomnienie, wytłumaczenie ale nie wolno mi gardzić innymi ludźmi. Wcale nie muszę chwalić innych ani podlizywać się ale też nie powinnam poniżać ich.

Ps. Dla wielu ludzi święcenie jajka i kiełbasy będzie prymitywem, bo będą uważali siebie za niezwykle uduchowionych. Ale dla wielu ludzi, którzy myślą, że rozumieją istotę Miłości Bożej, święcenie pokarmów będzie oznaką wiary. Gdybyśmy wszyscy mieli jednakowe umysły byłoby nudno. Każdy dochodzi do sensu wiary w taki sposób na jaki go stać - jeden będzie unosił się w chmurach a drugiemu wystarczy kropla święconej wody.

Zosia


Pt maja 16, 2014 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Ależ nie czuję wstrętu do innych ludzi. Bywają nawet zabawni. Ludzie, z którymi stykam się oko w oko w życiu codziennym nie robią na mnie większego wrażenia. Śmieję się, żartuję (bo lubię żarty), ale jak trzeba staję się twarda i wymagająca.
Kiedy pojawiam się na forum włącza mi się nieraz agresor. I takie poczucie dzikiej wesołości. Jak złośliwy chochlik.


So maja 17, 2014 2:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Chcialam dodac, ze tez czesto czuje pogarde do uczestnikow forum, wstyd sie przyznac juz kilka razu udalo mi sie to poczuc a wlasnie jak sie czuje znaczy ze nie siedzi w srodku tylko dochodzi do glosu, w ogole gardze ludzmi chodzacymi do kosciola u mnie w parafi, gardze wspolnotami czuje do nich pogarde nie wiem skad to oczucie moze to wynika z chwil kiedy czlowiek od kosciola sie odciol.Piszac to nie chce nikogo obrazac jednak czasami tak wlasnie czuje jak wy.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So maja 17, 2014 10:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Z tego co wiem jest to forum katolickie,złości nie powinno być,lecz słowa przepełnione miłością


Pt maja 23, 2014 7:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
tesia napisał(a):
Z tego co wiem jest to forum katolickie,złości nie powinno być,lecz słowa przepełnione miłością
Złość czy gniew, to uczucia które się w nas rodzą bez udziału naszej woli, i to że się pojawiają, to jeszcze nic złego, ważne jest co się z nimi dalej zrobi, czy będzie się je dokarmiało(podsycało) rozumnymi aktami woli czy pozwoli się aby "umarły śmiercią naturalną"...
Gniewajcie się, a nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce
Ani nie dawajcie miejsca diabłu

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt maja 23, 2014 8:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Alegria napisał(a):
Chciałam tylko zwrócić uwage na fakt, że jako chrześcijanie dajemy świadectwo cały czas.


Obłuda dotyka każdego z nas.Zwłaszcza wówczas kiedy gorszymy się innymi.
Nie ma bowiem na świecie człowieka ,który by sam nie zgrzeszył.Dzisiejszy świat choruje na zanik - pokory ,której to świadectwo dawać winniśmy "cały czas" ,bo nie ma lepszej "reklamy" naszej wiary.

Cytuj:
Inna para kaloszy czy jest to świadectwo pozytywne czy negatywne. Niestety z moich doświadczeń wynika, ze katolicy dają bardzo często świadectwo negatywne. Niektórzy mysla, że jak chodzą codziennie do kościoła i leżą krzyżem to już są prawie świeci. Niestety swiadectwo dajemy nawet w drobiazgach dnia codziennego. Przykład z dzisiaj: stoję w kolejce od ok. pół godziny. jestem czwarta, przychodzi pani, dwie osoby przede mna to jej znajomi, rozmawiają, czekamy. Chcąc nie chcąc rozmowę słyszałam. pani śpiewa w scholi, była juz u spowiedzi, regularnie chodzi do koscioła. Po godzinie rzyjechał sprzedawca formułuje sie ostatecznie kolejka, pani oczywiscie pcha sie przede mnie, znajomi - praktykujacy chrześcijanie" oczywiście, że ja nie mam racji, bo ta pani tu stała. Czy dali świadectwo prawdzie? No nie, dali swiadectwo kłamstwu. Kiedy powiedziałam do pani, ze przydaoby się troche uczciwosci. zbliazją się przeciez swięta to prawie zawału nie dostała. "Ja nieuczciwa???!!!" No przeciez jak może byc świetoszka, która chodzi codziennie do kościoła, spiewa w scholi i ktoś jej nieuczciwośc zarzuca. A niestety to nie było uczciwe ani ze strony tej pani ani ze strony znajomych. czyli jakie swiadectwo dały te osoby???
Mam sporo znajmomych takze wśród niewierzacych i musze z przykroscią powiedzieć, że maim zdaniem mają o niebo wyzsze morale niż osoby, które szumnie podkreslaja swoją przynależność do Koscioła. Świadectwo dajemy przez cały czas czy nam sie to podoba czy nie. Obyśmy swoim zachowaniem nie zniechecali innych do Koscioła.


Ewangelia uczy nas (tzn. mnie, konkretnie mam się skupić na pracy nad sobą ,a nie nad innymi) bycia jak Bóg ,w tym znaczeniu iż prowadzi do doskonałości.Jeśli więc mamy być jak Jezus ,to warto zastanowić się ,co by On uczynił w powyższej sytuacji?

Ja znam Jezusa ,który milczał gdy działa się Mu niesprawiedliwość.Cierpliwie znosił i wybaczał krzywdy ,kiedy go lżono.Takiego znam Jezusa i takiego, uzbrojony w cierpliwość i miłosierdzie, staram się w sobie poprzez codzienne różne doświadczenia wzbudzić.

Gorszyć się innymi ,samemu nie raz będąc gorszycielem ,to postawa faryzejska. Co zrobić kiedy jęzor nas świerzbi ,a rozum nakazuje nam w sprawiedliwym gniewie ,wyrzucić całe oburzenie niesprawiedliwości? A przecież wewnątrz nas niczym wulkan kłębią się emocje ,czekając na upust uzasadnionej frustracji.

Pewna kobieta została przyłapana na cudzołóstwie.Przyprowadzili ją do Jezusa ,a ten zamiast przyłączyć się do oskarżycieli ,wskazał drogę doskonalszą.
"Popatrzcie na własne życie ,a jeśli nie znajdziecie w nim skazy wówczas rzućcie kamieniem ". A więc najpierw patrzymy na siebie ,potem sądzimy drugiego .Na siebie ,potem na drugiego ,na siebie i na drugiego ,co się dzieje na końcu ?

Już nie sądzimy ,ale usprawiedliwiamy jego słabości !

Tak właśnie wypełniamy 2 pod względem wielkości - oparte na wzajemnej miłości przykazanie i to jest właściwa postawa chrześcijańska.

Jeśli więc kto z was znajdzie się w podobnym miejscu ,a spotykając go niesprawiedliwość wyda owoc pokornego milczenia ,wolny od sporów ,zawiści i osądzania ,pełen ustępstw i cierpliwego znoszenia - jeden drugiego ,niech wie że jest na właściwej - Jezusowej drodze.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So maja 24, 2014 11:21 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Sahcim i Jozek, zgadzam się z Wami w zupełności. Nam wszystkim brakuje pokory i do tego trzeba otwarcie przyznać się, widzieć i rozumieć własne postępowanie. Dopiero wtedy można zacząć pracę nad sobą. To, że się kogoś nienawidzi lub kocha, że się kogoś brzydzi albo nie, to wszystko są ludzkie emocje. I żadną sztuką jest wylanie tych emocji, sztuką jest panowanie nad nimi.
Pewnego razu na krótki czas zostałam obdarzona wielką łagodnością wobec własnego dziecka - mógłby robić co chce a ja bym go tylko głaskała - taka była we mnie leniwa miłość i maślane oczy do własnego dziecka. I wiecie co, zrozumiałam, że to jest złe. Na szczęście Bóg zostawił mi jasny umysł i zapanowałam nad przesadną łagodnościa, bo dziecku zaczynały "rogi rosnąć". Miłość nie polega na głaskaniu ale na nauce. Może to, że ktoś czuje obrzydzenie wobec innych i śmiech go ogarnia, to może jest to z dopustu bożego, po to człowieku, żebyś zrozumiał swoją postawę. Może jest to forma nauki dla ciebie. Może zrozumiesz, ze inni też mają uczucia, emocje, rozum i tak samo jak ty będą czuć i miłość i wstręt.
Gdybym doświadczała tylko samych pozytywnych uczuć i pisałabym słowa przepełnione tylko miłością, nie przeżyłabym na tym świecie, bo nie znałabym zła jakie jest na ziemi - nie umiałabym sobie z nim poradzić. Gdybym doświadczała tylko i wyłącznie złych uczuć i złych emocji i pisałabym same obrzydlistwa, to nie miałabym po co żyć na tym świecie, a na następny świat nie miałabym szans, bo nie znałabym miłości. Wszystkie emocje są człowiekowi potrzebne, bo w połączeniu z jasnym rozumem pozwalaja człowiekowi na odróżnienie dobra od zła - to jest szkoła jaką dał nam Bóg. Rozróżnienie jednego od drugiego i zapanowanie nad tym jest wielką sztuką.

Zosia


Cz maja 29, 2014 9:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL