Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 11:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Świadectwo dajemy 24 h na dobę 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2014 11:07 am
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Chciałam tylko zwrócić uwage na fakt, że jako chrześcijanie dajemy świadectwo cały czas. Inna para kaloszy czy jest to świadectwo pozytywne czy negatywne. Niestety z moich doświadczeń wynika, ze katolicy dają bardzo często świadectwo negatywne. Niektórzy mysla, że jak chodzą codziennie do kościoła i leżą krzyżem to już są prawie świeci. Niestety swiadectwo dajemy nawet w drobiazgach dnia codziennego. Przykład z dzisiaj: stoję w kolejce od ok. pół godziny. jestem czwarta, przychodzi pani, dwie osoby przede mna to jej znajomi, rozmawiają, czekamy. Chcąc nie chcąc rozmowę słyszałam. pani śpiewa w scholi, była juz u spowiedzi, regularnie chodzi do koscioła. Po godzinie rzyjechał sprzedawca formułuje sie ostatecznie kolejka, pani oczywiscie pcha sie przede mnie, znajomi - praktykujacy chrześcijanie" oczywiście, że ja nie mam racji, bo ta pani tu stała. Czy dali świadectwo prawdzie? No nie, dali swiadectwo kłamstwu. Kiedy powiedziałam do pani, ze przydaoby się troche uczciwosci. zbliazją się przeciez swięta to prawie zawału nie dostała. "Ja nieuczciwa???!!!" No przeciez jak może byc świetoszka, która chodzi codziennie do kościoła, spiewa w scholi i ktoś jej nieuczciwośc zarzuca. A niestety to nie było uczciwe ani ze strony tej pani ani ze strony znajomych. czyli jakie swiadectwo dały te osoby???
Mam sporo znajmomych takze wśród niewierzacych i musze z przykroscią powiedzieć, że maim zdaniem mają o niebo wyzsze morale niż osoby, które szumnie podkreslaja swoją przynależność do Koscioła. Świadectwo dajemy przez cały czas czy nam sie to podoba czy nie. Obyśmy swoim zachowaniem nie zniechecali innych do Koscioła.


Cz kwi 17, 2014 11:38 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 12:36 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
cześć

Wiem sama po sobie, że często ciężko sie powstrzymać przed obroną- zwykłą , ludzką obroną w sytuacji gdy ktoś upokarza, sprawia przykrość. Jezusa wyśmiewano, opluwano, bito a mimo wszystko milczał. Ile razy jestem w podobnej sytuacji ( chodzi o jakies oskarżenia, czy upokorzenia) nie jestem w stanie nie odpowiedzieć( odpysknąć) czego poźniej żałuje mimo, ze nie zasłużylam na takie czy inne traktowanie. W dzisiejszych czasach wiele ludzi nie wiem świadomie czy nie są bardzo wredni, sama doświadczam tego (sytuacja sprzed kilku dni- badź co bądz okres przedswiąteczny- w ludzi jakby diabeł wchodził, krzyczą, są nerwowi, nieprzyjemni, warcza na siebie... Czesto daje sie sprowokowac takim ludziom czego poźniej załuje patrząc na Medalik ,który noszę uświadamiam sobie jak cieżko naśladowac Jezusa Chrystusa. Znosić cierpliwie wszystkie doznawane obelgi, upokorzenia. Ludzi nie zmienisz, nie wiem co musiało by sie stać chyba zbiorowy Cud na skale całego świata. Przykro, ze narazie światem rządzi szatan ale mam nadzieję, ze już niedługo nastąpi Pokój :)


;)

_________________
Pax et Bonum ;)


Pt kwi 18, 2014 1:00 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Dokładnie! Przedświąteczny nastrój dobitnie ukazuje ludzką obłudę i niegodziwość. Uderza mnie szczególnie postawa ludzi starych,którzy przez lata nie dostrzegli faktu,że to Jezus przez krzyż i zmartwychwstadnie nas zbawił. Hołdują zaś białej kiełbasie i szynce.


Pt kwi 18, 2014 1:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
A przed świętami zawsze miałam wielką szopkę. Właśnie z tej całej zakupologii, kilometrowych kolejek do konfesjonałów, tłumów z koszyczkami do pokropienia wodą. Tak, właśnie do pokropienia wodą. Bo widać z daleka, że jak ksiądz chodzi z kropidłem w górę wznosi się las koszyków, aby choć kropelka przenajświętszego płynu spadła na kiełbasę, czy jajko.


Pt kwi 18, 2014 3:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
joannabw napisał(a):
A przed świętami zawsze miałam wielką szopkę. Właśnie z tej całej zakupologii, kilometrowych kolejek do konfesjonałów, tłumów z koszyczkami do pokropienia wodą. Tak, właśnie do pokropienia wodą.

Tak,tak tylko się śmiać z ludzi,którzy wypełniają przykazanie "Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie WIELKIEJ NOCY Komunię Świętą przyjmować". Dobre...
...i te koszyczki - pluć na wiekową tradycję! Kto widział pokarmy święcić i to wodą! Mlekiem to ja rozumiem,ale wodą??!
Żenada.


Pt kwi 18, 2014 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Lubisz się ze mną sprzeczać? Ok, objaśnię trochę:
1.Załóżmy, że tydzień przed tym najważniejszym dla chrześcijan świętem w ziemię uderza asteroida. Ginie wielu ludzi i ogromna rzesza wśród nich odłożyła spowiedź na ten raz do roku, na ostatnią chwilę. Ups... A jak ktoś ma grzech ciężki?
2. Wiele osób przychodząc święcić pokarmy skupia się na łapaniu wody święconej do koszyka. Niestety nie łapią sensu wypowiedzi kapłana przed pochlapaniem pokarmów.


Wt kwi 22, 2014 4:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Czy lubię się z TOBĄ sprzeczać? Nie koniecznie,natomiast irytuje mnie narzucająca forma wypowiedzi.
Nie wiem czy się orientujesz,ale człowiek może zgrzeszyć bezpośrednio po odejściu od konfesjonału. Każdy spowiadj się z taką częstotliwością,jaką mu podpowiada sumienie. A może większość idzie do spowiedzi na ostatnią chwilę ponieważ chcą faktycznie przyjąć Komunię w pełni łaski? Brałaś to pod uwagę? W Poście spowiadałem się trzy razy - tak wyszło... Ostatni raz byłem w czwartek. Pewnie ludzie Twego pokroju komentowali "przyszedł na ostatnią chwilę" :)
Meteoryt... Dobre.

Swoją drogą pochlapać to może przejeżdżający przez kałużę samochód;)


Wt kwi 22, 2014 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
srebrny napisał(a):
natomiast irytuje mnie narzucająca forma wypowiedzi.

Jakoś nie zauważyłam, ale przyjmuję do wiadomości.
srebrny napisał(a):
Nie wiem czy się orientujesz,ale człowiek może zgrzeszyć bezpośrednio po odejściu od konfesjonału.

Wiem, wiem. Na przykład zaklnie w kościele.
srebrny napisał(a):
A może większość idzie do spowiedzi na ostatnią chwilę ponieważ chcą faktycznie przyjąć Komunię w pełni łaski? Brałaś to pod uwagę?

Nie brałam tego pod uwagę. A spowiedź powszechna nie daje pełni łaski? Przy grzechach pomniejszych oczywiście.
srebrny napisał(a):
Swoją drogą pochlapać to może przejeżdżający przez kałużę samochód;)

No co, ksiądz raz tak powiedział o kropieniu wodą święconą.


Wt kwi 22, 2014 5:01 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2014 9:21 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
Joanno, zgodzę się ze srebrnym, w Twoich wypowiedziach trochę brak pokory, z góry oceniasz postawy innych ludzi, i niejako narzucasz swoje opinie. Też nieraz mam pokusę oceniania ludzi, ale staram się tego nie robić, bo nie znam czyjejś sytuacji na tyle, abym mógł się stawiać ponad kimś i oceniać. Toteż obstaję przy wersji, że jeśli czyjaś wiara wymaga wysoko podniesionego koszyka do "pochlapania" to dlaczego to potępiać/wytykać ? I skąd pewność, iż ktoś wysoko podnoszący koszyk nie skupia się na słowach księdza ?

Wracając do tematu, prawdą jest, że bycie dobrym chrześcijaninem w życiu codziennym to duże wyzwanie, dookoła mnóstwo jest pokus, a zachowania chrześcijańskie nie należą do szczególnie pochwalanych aprobowanych.
Wszystkim bliżej do zasady oko za oko, ząb za ząb. Chociaż pomimo tego, zawsze kiedy uda mi się zapanować nad gniewem, staję się szczęśliwszy, bo nawet danie upustu gniewowi poprzez krzyk/obelgi nie przywraca nam spokoju.


Wt kwi 22, 2014 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
tenalbotamten napisał(a):
Joanno, zgodzę się ze srebrnym, w Twoich wypowiedziach trochę brak pokory, z góry oceniasz postawy innych ludzi, i niejako narzucasz swoje opinie. Też nieraz mam pokusę oceniania ludzi, ale staram się tego nie robić, bo nie znam czyjejś sytuacji na tyle, abym mógł się stawiać ponad kimś i oceniać.

j-bw nie ocenia. j-bw posłuchała dobrych rad i wpasowała się we wroga, którego nie mogła pokonać.


Wt kwi 22, 2014 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
joannabw napisał(a):
A przed świętami zawsze miałam wielką szopkę. Właśnie z tej całej zakupologii, kilometrowych kolejek do konfesjonałów, tłumów z koszyczkami do pokropienia wodą. Tak, właśnie do pokropienia wodą. Bo widać z daleka, że jak ksiądz chodzi z kropidłem w górę wznosi się las koszyków, aby choć kropelka przenajświętszego płynu spadła na kiełbasę, czy jajko.





Jak wiesz w święceniu pokarmów nie chodzi wcale o pokropienie wodą,chodzi o modlitwę, która odmawia kapłan,woda to tylko dodatek.Kolejki do konfesjonałów,być powinni przed Swiętami ,bo jest w katechiźmie napisane aby przynajmniej raz w roku przystępować do spowiedzi.Ludzie się różnie zachowują,nawet w kościele,wiele ludzi nie rozumie że stojąc do spowiedzi odwroceni powinniśmy być do ołtarza, a nie do konfesjonału.Trzeba wiernych na nowo ekumenizować,nawet i tych starszych


Cz maja 01, 2014 11:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
I taka spowiedź z komunią raz do roku wystarczy? :?
To jakby wbić wizę do raju w paszporcie swojej duszy. To po co produkować się co miesiąc. Wystarczy raz do roku przyjąć odpowiednie sakramenty i przez resztę roku starać się nie grzeszyć.


Cz maja 01, 2014 4:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
"Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie WIELKANOCY Komunię Świętą przyjmować"
Święta Zmartwychwstania to najważniejsze dla Nas Święto. Są dowodem zwycięstwa życia nad śmiercią i tym samym głównym punktem wiary. Chrystus zmartwychwstał!
W czasie Wielkiego Postu wielu ludzi "zagląda" do Świątyń,nie jedno ludzkie serce kruszeje. Jest to okazja do nawrócenia,pojednania i odprawienia pokuty. Zapewne nie wystarcza jedna spowiedź w roku,ale samo pojawienie się zabłąkanego u drzwi kościoła dobrze dla niego rokuje. Może to jego start w życie z Bogiem? Może dla niego przełamanie się i wyznanie grzechów poprawi komfort duszy,w którym zechce pozostać? Każdy czas jest dobry,ale ten jest wyjątkowy.


Cz maja 01, 2014 4:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
...itakcoroku. :roll:


Cz maja 01, 2014 4:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo dajemy 24 h na dobę
joannabw napisał(a):
...itakcoroku. :roll:

A no tak. Natomiast załóżmy,że dla 1% będzie to faktyczny,dobry start. Wynik okaże się być zdumiewający. Mam kolegę,który dwa lata temu poszedł w poście do spowiedzi po 11 latach. Od tego momentu spowiada się co miesiąc. Stwierdził,iż dostał od księdza tak mądrą zje...kę,że woli jednać się z Bogiem częściej. Mniej wówczas boli,a lepiej się czuje:)


Cz maja 01, 2014 5:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL