Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:34 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Świadectwo ogromnej miłości 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
Czyste serce i tak jest w rękach Boga, więc co chcesz Mu dać? To co posiada? Ha, ha, dobre.
Chyba, że chcesz Mu dać skażone grzechem, ale kto daje brudne, porysowane, zmięte prezenty.
srebrny napisał(a):
W którym miejscu napisałem,że proponuję Bogu barter?

a kto chce dawać coś w zamian? Sam wróć do swoich wcześniejszych postów i je przeanalizuj. Życzę miłej lektury.
srebrny napisał(a):
Bo wiesz,pertraktując z diabłem musisz uważać.

Jaaa? To ty wszedłeś w słodki dialog z piekłem, więc martw się o siebie. I jeszcze jedno: na co muszę uważać? Pytam na wypadek gdyby zachciało mi się pertraktować z diabłem. :twisted:


Pt kwi 18, 2014 5:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
Z tych kilku wypowiedzi wynika,że nie musisz dyskutować z diabłem. Największym zagrożeniem dla siebie jesteś Ty sama i Twoja skrzywiona "mądrość".
Poproszę tylko o cytat,w którym piszę Boże daj mi "to i to",a w zamian otrzymasz "to i tamto".


Pt kwi 18, 2014 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
Takie coś autorka postu miała na myśli przed świętami.
srebrny napisał(a):
W trakcie takich pertraktacji możesz wyrażać prośby,dając coś w zamian.

Trzeba być przynajmniej klonem j-bw, żeby za userką nadążyć.


Wt kwi 22, 2014 3:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2014 9:21 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
św. Paweł pisał w Rz 14, 4-12:

"4 Kim jesteś, że potępiasz czyjegoś sługę? Jego Pan podtrzymuje go lub pozwala mu upaść. Ostatecznie i tak postawi go na nogi, bo ma taką moc.

5 Dla jednego wszystkie dni tygodnia są takie same, dla innego niektóre z nich mają szczególne znaczenie. Każdy niech się trzyma własnego przekonania. 6 Kto uważa pewne dni za szczególne, robi to dla Pana. I kto spożywa każdy pokarm, również czyni to ze względu na Pana – bo dziękuje Bogu za jedzenie. Ten zaś, kto nie je wszystkiego, też robi to dla Pana i on także Mu dziękuje. 7 Nikt z nas nie żyje dla siebie ani dla siebie nie umiera. 8 Czy żyjemy, czy umieramy – wszystko robimy dla Pana. I w życiu, i w śmierci – zawsze należymy do Niego! 9 Chrystus umarł i powstał z martwych właśnie po to, aby być Panem życia i śmierci.

10 Dlaczego więc potępiasz innego wierzącego? Albo dlaczego gardzisz nim? Przecież wszyscy staniemy przed tym samym sądem Bożym. 11 Czytamy przecież:

„Przysięgam na swoje życie – mówi Pan
– że przede Mną ugnie się każde kolano,
a każdy język uczci Boga”.

12 Każdy z nas odpowie przed Bogiem za siebie. 13 Nie oskarżajcie się więc nawzajem, ale raczej starajcie się nie być przeszkodą lub zniechęceniem dla innych wierzących."

Znowu obstaję przy tym, że nie należy nikomu zarzucać złych intencji, lecz w każdym dobra szukać. Z pokorą należy przystępować do tego co inni mają na myśli, bo przyczepić się można do wszystkiego, a zły dba o to, byśmy nie zauważali tego, że to on stara się w nas zasiać zwątpienie.
Zły chce byśmy nie zwracali uwagi na jego istnienie, bo wtedy może działać " niezauważenie".


Wt kwi 22, 2014 10:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
tenalbotamten napisał(a):
5 Dla jednego wszystkie dni tygodnia są takie same,

Ciekawe jak to się ma do trzeciego przykazania.

Gdzie tu ktoś kogoś potępia, czy gardzi nim? A słyszałeś o upominaniu błądzących?


Śr kwi 23, 2014 6:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 1:48 pm
Posty: 152
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
Błądzących nie ma co upominać. Najbezpieczniej ująć ich dłoń i uśmiechając się, poprowadzić ku właściwej drodze.


Śr kwi 23, 2014 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadectwo ogromnej miłości
joannabw napisał(a):
Nie wiem, czy dobrze odbieram, ale dla mnie pertraktacja= stawianie warunków. Prośba to jakby co innego. I uważam, że to właśnie z diabłem się pertraktuje.


I tu się mylisz, ojciec rodziny kiedy zachorowala córka ofiarował sie w zamian za jej wyzdrowienie chodzić co roku przez jakis okres(tego nie wiem ile miało to trwac) do miejsca świętego z pielgrzymką.Córka żyje ma sie dobrze,w jej życiu dzieją sie same dobre rzeczy i wie że to przez wyproszone wtedy ojca modlitwą łaski. Czuje sie powierzona Bogu.


Pt maja 23, 2014 7:02 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL