Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 9:55 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 O Eucharystii 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 29, 2013 4:20 pm
Posty: 22
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post O Eucharystii
Nieustannie staram się umacniać moją wiarę. Niedawno skończyłam czytać książeczkę "O Mszy Świętej najprościej" ks.Jerzego Stefańskiego. Jest ona dostępna w sklepach Biblos, a także w internecie.

Dzięki tej lekturze odkryłam ogromną moc Eucharystii, nauczyłam się aktywnie w niej uczestniczyć i przez to odczuwam jeszcze intensywniej pokój Boży w sercu. Gorąco polecam tę książeczkę!

I proszę o radę: jakie są inne sposoby umocnienia wiary?


N gru 29, 2013 4:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 9:56 am
Posty: 207
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Mnie bardzo pomógł Dzienniczek Św. Faustyny Kowalskiej. POLECAM! :)
No i nie można zapominać o codziennym Różańcu. Wspaniała sprawa!

_________________
www.pokochajmilosc.pl


Pn gru 30, 2013 12:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Ksiądz Stefański jest ŚWIETNY. Jesli chodzi o Eucharystię polecam gorąco "Uczta Baranka. Eucharystia-niebo na ziemi" (Scotta Hahna znanego niektórym ze znakomitej książki o jego -i jego żony - nawróceniu "W domu najlepiej - nasza droga do Kościoła Katolickiego")

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 30, 2013 1:44 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 3:05 pm
Posty: 404
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Świetne pytanie :-) - "jak można umacniać wiarę" ? Sprawa jest troszkę złożona, bo czasem dochodzi się do takiego momentu, że samemu już nic nie da się zrobić. Mam tak obecnie, chociażbym nie wiem co robił, to i tak pojawiają się pewne problemy, a wiara przygasa, jednak............:-), no właśnie przecież trwają: wiara, nadzieja i miłość, z nich zaś jest największa jest miłość. Dlatego też trzeba po prostu ufać, że pomimo trudu, pokus a czasam ciemności Bóg prowadzi w życiu i dlatego nie można całkowicie zwątpić i poddać się rozpaczy. Ja tak mam, w duszy sucho i pusto, a pomimo tego trwam, i staram się modlić :-), chociaż modlitwa moja przypomina raczej jarmark, niż prawdziwą modlitwę. To nie znaczy, że całkowicie nie mogę się skupić na modlitwie, ale gdy już zacznę to zaczynają się takie rozproszenia, że muszę modlić się na siłę, no ale modlę się. Polecam codzienny rachunek sumienia, ale uwaga, dopiero tutaj wróg zaczyna hałasować, należy go olewać i modlić się O.R.S (polecam znaleźć ogólny rachunek sumienia św. Ignacego i modlić się codziennie -to tylko 15 minut :-), jednak te 15 minut jest warte wysiłku, bo św. Ignacy mówił, że jest to "modlitwa miłującej uwagi" i że to jest najważniejsze ćwiczenie w ciągu dnia od którego nie można się zwolnić, nawet w czasie choroby. Trochę straszę, ale naprawdę praktykowanie O.R.S przynosi błogosławione skutki a przede wszystki wzrost nadzieji i dążęnie do miłości.


Pn gru 30, 2013 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Jak umacniać wiarę? Ja radzę to samo,co misjonarz: postanowić sobie codziennie się modlić i codziennie rachunek sumienia i codziennie chociaż werset z Biblii nosić w sercu. Uważam, ze wtedy na pewno się będzie miało więź z Bogiem i nie zostanie ona utracona nawet gdyby w duszy było pusto.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Wt gru 31, 2013 12:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Kochajmy Pana! napisał(a):
.....................
I proszę o radę: jakie są inne sposoby umocnienia wiary?

Najwspanialszym sposobem na umocnienie wiary (poza modlitwą i Eucharystią) jest Twoje codzienne życie. Modlitwa i Eucharystia pomagają trwać w Bogu ale to Twoje codzienne życie jest świadectwem Twojej wiary. To Twój stosunek do innych ludzi (bez względu kim są) jest świadectwem o Tobie. Można codziennie modlić się i codziennie przyjmować Eucharystię albo nawet krzyżem leżeć w kościele ale dopiero przez sposób życia i postępowania jest się świadectwem i dopiero wtedy umacnia się wiara i dopiero wtedy codzienna modlitwa i Eucharystia dają największą moc.

Pozdrawiam serdecznie.
Zosia


Wt gru 31, 2013 11:37 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 3:05 pm
Posty: 404
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Zbierało mnie na rozważanie, ale odkładałem, jednak, jak zwykle w nocy mam największe natchnienia i spokój do pisania :-), a więc trochę popiszę.
Popiszę i dam do myślenia :-D, tzn zadam pytanie kontrowersyjne - modlitwa (łączność osobowa z Bogiem), czy Eucharystia ? Oj pytanie dosyć intrygujące, bo troszkę ciężko na to odpowiedzieć. Tzn. sprawa jest prosta, tutaj chodzi o miłość a tę zyskuje się i też daje poprzez kontakt osobowy a soobowy kontakt to jednoczenie się z Chrystusem w eucharystii i poprzez komunię św. Jednak sprawa jest złożona, bo nie wystarczy przyjmować Pana Jezusa, trzeba go przyjmować z "czystym sercem" i sercem. No tak, ale co znaczy "czyste serce" ? To nie jest stan bezgrzeszności ale stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu. W takim stanie można z czystym sercem przyjmować Jezusa.
No dobrze, ale teraz zacytuję sługę Bożą - mistyczkę M. Robin ( z pamięci) - zapytana co jest ważniejsze modlitwa, czy komunia św. - odpowiedziała modlitwa, ponieważ komunię św. przyjmują również ludzie w stanie grzechu ciężkiego a nie ma takich osób, które regularnie by się modliły.
Natomiast św. Faustyna pisała, że "wszystko zawdzięcza komunii św. i że wszystkie łaski otrzymane od Jezusa zawdzięcza jej", i że jeden dzień bez niej jest dla niej właściwie dniem straconym. Faustyna kochała Jezusa eucharystycznego, ale też wiedziała, że eucharystia to jest "ofiara". Eucharystię rozumiała ona jako ofiarę mszy św. ale też jako przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Gdy Faustyna przyjmowała komunię św. to była bardzo radosna a po momencie przyjęcia hostii często miała doświadcznia mistyczne a czasem jakgdyby słabła, bo nagle doświadczała stanów, które były jakby omdleniemi. Także dla Faustyny komunia św. była najważniejsza, ale też wiedziała, że trzeba do komunii św. przygotować się należycie. Jezus mówiąc do Faustyny, lub ukazując się jej mistycznie był zadowolony, że ona tak mocno łączyła się wewnętrznie z Chrystusem, zwłaszcza po komunii św, ale też Jezus żalił się Faustynie, że "jest bardzo mało dusz, które z takim żarem miłości podchodzi do tej uczty niebieskiej". Jezus był bardzo smutny, że niewiele dusz łączy się z nim w czasie i po komunii św., żalił się, że do niektórych dusz przychodzi, ale jakby "na powtórną mękę". To powiedzenie nie miało wymiaru pozytywnego, ale to był wyrzut, że "duszę lekceważą Chrystusa, nawet w czasie komunii św". Tak więc Chrystusowi nie chodzi o sam fakt przyjmowania Jego, ale o nastawienie wolnej woli i swojego serca do tego faktu. Chrystusowi chodzi o serce człowiecze i do serc gorących On przychodzi z wielką radością.
Teraz do tematu wątku - jak rozwijać wiarę ? No właśnie poprzez rozwój swojego serca, poprzez miłość a tę miłość mamy kierować w odpowiednim kierunku, czyli do Chrystusa. Chyba zbyt często koncentrujemy się na sobie a zapominamy o Bogu ?
Dlatego też bardzo ważna jest modlitwa i m.inn. dlatego też polecam i wręcz zalecam - ogólny rachunek sumienia zwłaszcza jego 1 pkt. - dziękować za otrzymane dobrodziejstwa bo dziękczynienie czyni nas coraz bardziej otwartymi na Boga. Oczywiście inne pkt. O.R.S też są ważne - np. przegląd swoich uczynków i grzechów, ale pkt. 1 jest najważniejszy. A więc rozwijać wiarę trzeba przez modlitwę, lecz też przez komunię św. a tej nie da się właściwie przeżywać bez czystego serca, dlatego tak ważny jest sakrament pokuty i pojednania, z jego 5 warunkami. To jest ważne, ale 5 warunków bywa trudne do wypełnienia, bo człowiek bywa zagubiony i zdezorientowany, ale też zły duch przyczynia się do nie wypełniania tych warunków. Złemu duchowi trzeba się przeciwstawiać i trzeba starać się wypełnić 5 war. dobrej spowiedzi, co nie oznacza, że już mamy być idealnymi. Tu nie chodzi o perfekcjonizm, czyli nie chodzi o postawę - "od jutra już nie grzeszę", tutaj chodzi o małe kroczki. No właśnie, mnie mój spowiednik zaleca abym pracował nad 1 wadą między kolejnymi spowiedziami, myślę, że to jest dobra metoda, chociaż inni spowiednicy mogą mieć inne wymagania. Wogóle należy raczej słuchać spowiedników (raczej, bo onie też czasami mogą jakoś popełniać błędy - ranić) i starać się wypełniać ich zalecenia. Trzeba jednak mocno używać rozumu do rozeznawania, no właśnie - ostatni pkt . O.R.S brzmi - postanowię poprawę za Twoją łaską. Ach ten św. Ignacy, to naprawdę fenomen rozwoju duchowego. A tak na marginesie, jeżeli ktoś czuje się na siłach, to niech spróbuje rekolekcji Ignacjańskich, św. Ignacy mówił, że 1 tydzień mogą odprawić wszyscy, pozostałe są dla ludzi mocniejszych. No właśnie, to jeszcze dołożę, ale 1 tydzień to jest doświadczenie Miłosierdzia Bożego, co jest bardzo dobrą sprawą. A tak trochę z innej beczki i na koniec wkleję mój ulubiony obrazek. Pozdrawiam i życze wytrwałości - również ze św. Ignacym :-).[img]http://faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1046&Itemid=1046[/img]

p.s. - po otwarciu linka, proszę kliknąć "zobacz obraz", ja takie zobaczenie, nazywam "objawieniem" :-). Pozdrawiam.


Cz sty 02, 2014 1:18 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 29, 2013 4:20 pm
Posty: 22
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
Serdecznie dziękuję wszystkim ze te cenne rady. Na pewno z nich skorzystam :)


Cz sty 02, 2014 1:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O Eucharystii
W pelni się zgadzam z ZOSIĄ,moje codzienne życie, zachowanie wobec bliźnich,męża,żony, dzieci, teściów, rodziców i współpracowników,a modlitwa bedzie umacniać moją miłość,a w konsekwencji prowadzić do Eucharystii.


Pn lut 03, 2014 5:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL