Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Uczucie po Spowiedzi 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Ja na razie tylko dwa razy przyjąłem Komunię po spowiedzi a już chciałbym aby Jezus przemienił mnie w Siebie ;-)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 27, 2013 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
To znaczy że pragniesz cierpieć za innych?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 28, 2013 12:48 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Każdy chrzseścijanin powinien chcieć cierpieć za innych, choć ja cierpienia nie lubię. Gwoli wytłumaczenia: nie piszę że tak szyko zacząłem chcieć, ale że proces przemiany mnie to musi potrwać, przyjąłem dwa razy Komunię, a już wyobrażam sobie że się przemienię? Może przez 30 lat regularnego przyjmowania coś da? Tyle że znając mnie to trudne do wykonania.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So gru 28, 2013 4:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Elbrus napisał(a):
joannabw napisał(a):
Barney napisał(a):
Przekleństwem naszych czasów jest mylenie relacji z Bogiem z "poczuciem że ma się relację z Bogiem".

I znowu ta łamigłówka o poczuciu.
To nie jest żadna łamigłówka.
Przykład:
Dwójka osób bierze ważny ślub. Potem im się "nie układa" i dochodzi do rozejścia.
Jedno z nich może (a nawet oboje mogą)
czuć, że nie są związani węzłem małżeńskim, mimo że są.
Inna para może twierdzić z kolei, że wprawdzie sobie nie ślubowali,
ale czują, jakby byli już małżeństwem, mimo że nie są.
No i jak się ma to 'czucie' do stanu faktycznego? Nijak.

joannabw napisał(a):
Barney napisał(a):
Niekoniecznie. To nie chodzi o to by się dobrze czuć.

A o co?
O to, żeby być w stanie łaski uświęcającej, pełnej komunii z Bogiem.

Tylko jak stwierdzić, że jest się faktycznie blisko Boga? Jak zmierzyć tą bliskość? Boga nie widać i nie raz nie wiadomo czy jeszcze idzie się przed Jego oblicze, czy już za głosem innego pana. Bóg dopuszcza do zniszczenia psychiki człowieka, a potem taki człowiek w chwili śmierci może się obudzić z ręką w nocniku, bo całkowicie przeinaczył boże przykazania.
Andy72 napisał(a):
Każdy chrzseścijanin powinien chcieć cierpieć za innych, choć ja cierpienia nie lubię. Gwoli wytłumaczenia: nie piszę że tak szyko zacząłem chcieć, ale że proces przemiany mnie to musi potrwać, przyjąłem dwa razy Komunię, a już wyobrażam sobie że się przemienię? Może przez 30 lat regularnego przyjmowania coś da? Tyle że znając mnie to trudne do wykonania.

Dla ciebie przyjmowanie komunii to miernik udoskonalenia?
Współczuję tym, którzy mieszkają w jakiejś głuszy i ten rodzaj nagrody mają raz na parę lat.


So gru 28, 2013 9:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Chodzi o to, aby być przeważnie w Łasce Uświęcającej a nie tylko od święta.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So gru 28, 2013 9:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Ale można żyć w łasce uświęcającej i nie przyjmować komunii? Piję do tych z głębokiej Kamczatki, czy Syberii.


So gru 28, 2013 10:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
To znacznie trudniejsze, przez rok nie popełnić grzechu i to bez wzmacniania się Komunią i bez spowiedzi...

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So gru 28, 2013 10:20 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2013 10:44 pm
Posty: 73
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Nie mozna zyc w lasce bez przyjmowania komunii, przeciez upadamy codziennie po 100 razy. Komunia nas wzmacnia i gladzi grzechy lekkie. I tak jak pisze Andy72, norma powinno byc trwanie w lasce uswiecajacej. Najprosciej wiec przyjmowac komunie codziennie. Jezus objawia sie komu chce i kiedy chce, ale jest w nas ZAWSZE, nawet kiedy nie jestesmy w lasce uswiecajacej.


N sty 05, 2014 11:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
joannabw napisał(a):
Ale można żyć w łasce uświęcającej i nie przyjmować komunii? Piję do tych z głębokiej Kamczatki, czy Syberii.

Można przyjmować komunię duchową, to pragnienie przyjęcia komunii.

Kiedyś rozmawiałam z zakonnicą - Czeszką. Pominę zabawny epizod z jej życia, że będąc ateistką i mając narzeczonego chciała jako wolontariuszka wyjechać na misje. I przez przypadek skierowano ją do zakonu a jej się tam spodobało.
Z wielkimi emocjami opowiadała mi o misjach i tym, że ksiądz jedzie do nich 8h i zjawia się co 8-9 miesięcy a u nas stoi trzech księży każdego dnia przed oltarzem. Bóg wam błogosławi, ale ja i tak wołam: Boże, jak tak można niesprawiedliwie! Macie wszystko na wyciągnięcie ręki- spowiedź, msze codziennie. A my nie mamy nawet możliwości spowiedzi.


N sty 05, 2014 11:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2013 10:44 pm
Posty: 73
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
To jest cos niesamowitego. Ja mam mozliwosc przyjecia komunii tylko w niedziele i w ciagu tygodnia jest mi ciezko. A tu 8 miesiecy ??! koszmar 8O


N sty 05, 2014 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Miało być o uczuciu po spowiedzi a zeszło na po komunii. Ale faktycznie po spowiedzi co najwyżej uczucie ulgi +dużo pracy serca (umysłu i woli) w zakresie refleksji i planów. Po komunii poczucie spokoju, wsparcia, "otoczenia", "obecności", pewności, łagodne, nie na rzucające się, w najlepszym z możliwych sensie/stylu. Eucharystia jest nośnikiem tych stanów. Jednak identyczne (czasem kilka razy dziennie) mogą pojawiać się bez udziału w mszy i bez przyjmowania Sakramentu, komunia duchowa? Trudno tu mówić o jakiś "wyzwalaczach", typu pragnienie przyjęcia komunii (kojarzy się z doświadczeniem stanu a to tylko - na zdrowy rozum - efekt uboczny), może bardziej po doprecyzowaniu, np. że chodzi o postawę serca (umysłu i woli), ograniczenia czy wyrzeczenia poszukiwania własnej korzyści na rzecz kontemplacji, refleksji nad przymiotami Boga, Jego słowem, czy intelektualne rozważenie własnej kondycji w odniesieniu do Bożych atrybutów i słów. Tak czy inaczej odczucia po spowiedzi i po komunii to pewnie bardzo subiektywna sprawa. Ja uważam, że odczucia są i są powtarzalne, są też "pociechą, duchowym wsparciem" i subiektywnym znakiem Bożej łaski. Są OK i to bardzo. Z drugiej strony są tylko konsekwencją z jednej strony postaw człowieka z drugiej atrybutów Boga. Bez możliwości jakiejkolwiek "dostępności". Nie są też najważniejsze, nie stanowią istoty wiary/relacji, ale to inny temat i w dodatku o wiele trudniejszy (dla mnie), chociaż i ten jest dość "odjechany".


Pn sty 06, 2014 1:20 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sty 01, 2014 11:17 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Ja czuje ulgę i dopiero w tamtym roku kalendarzowym, dotarło do mnie, że powinienem się spowiadać częściej niż "od święta" i robić dokładniejszy rachunek sumienia.


Pn sty 06, 2014 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Barney napisał(a):
A kto powiedział że oznaką obecności Jezusa jest dobre samopoczucie?


Jeżeli człowiek jest oczyszczony ze swoich grzechów, ma uczucie lekkości jest uskrzydlony, zadowolony,to jest to oznaka, obecności Jezusa w moim sercu.Tak miałam kilka razy po spowiedzi.


Pt sty 10, 2014 9:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Ja czuję ulgę, że wreszcie skończył się ten magiel (chociaż u mnie spowiedź trwa rekordowo krótko) i zarazem czuję zmęczenie. Tzn. że się źle spowiadam?


Pt sty 10, 2014 10:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczucie po Spowiedzi
Ja juz 11 dzien z rzedu przyjmuje eucharystie codziennie a zamierzam przez 54 dni oczywiscie czasami miedzy czasie sie spowiadam gdyz wytrwac w stanie bez grzesznym jest ciezko.Co zauwazylam w zwiazku spowiedzia jesli dobrze przeprowadzi sie rachunek sumienia oraz jesli bedzie temu towazyszyl zal za grzechy i wyspowiadamy sie sklonnosc do grzechu sie zmiejsz tzn jesli bedziemy sie spowiadac np z klamstwa i zalowaz za grzechy bedziemy stopniowo od grzechu odchodzic przeduskyskutoalam te sprawe z ksiedzem i przyznal mi racje a wiec jeszcze jeden powod dla ktorego warto sie spowiadac.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt sty 31, 2014 10:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL