Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:06 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Niebiańskie chwile 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Niebiańskie chwile
Jakie były wasze najbardziej niebiańskie chwile w życiu?
Ja wspominam pamiętne ognisko, w ogóle takie spotkania należą do najlepszych, np.
https://www.poezjaspiewana.pl/stare-dobre-malzenstw-spiewnik/387-przy-ognisku-nad-szczawniczkiem
tylko nie było "czasem kieliszka z wódką czystą"
Było nas ośmiu, grupa przyjaciół, a jedna osoba była dla mnie zupełnie wyjątkowa.
Jeszcze niedawno poczucie braku i oddzielenia, a teraz byłem jednym z nich, zupełny brak samotności.
napisałem w pamiętniku:
"Pojechaliśmy na działkę. Rozpaliliśmy ognisko. Drewna były obok.
komary strasznie cięły, mimo że zabezpieczałem się na nie środkiem.
Nabiłem najpierw jedną, potem dwie kiełbasy.
Gdy wziąłem do ust razem z bułką - doceniłem tą chwilę."
Chciało by się rzec "trwaj chwilo, jesteś taka piękna".
Ten moment trwał aż mnie komar dziabnął. Co nie znaczy że do końca spotkania nie było wspaniale.
Tak musi być w Niebie: fantastyczni Zbawieni, a wyjątkowy w tym wszystkim Bóg.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 23, 2021 9:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niebiańskie chwile
Niebiańskie chwile? W moim przypadku nazwałbym tak krótkie (dosłownie kilka sekund) chwile podczas różańca, dwie, może trzy chwile takiego poczucia całkowitego "odprężenia psychicznego", poczucia, że wszystkie sprawy zajmujące rozum, znikają, poczucie takiego, niewiem jak to nazwać, błogości(?), cokolwiek to znaczy, coś takiego jakbym sobie myślał: "Kurde czym ja się przejmuję, jakby nic na ziemi nie miało dla mnie znaczenia". I spokój, a raczej pokój w sobie/duszy/sercu(?).

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Pt lip 23, 2021 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niebiańskie chwile
Dawno temu, w pewnej sytuacji, gdy całą wolą oddałem się w duchu Bogu, nastąpiło nieoczekiwanie "przejście do stanu", w którym bardzo namacalnie odczułem przed sobą realną obecność odrębnego bytu, osoby, która bez słów "telepatycznie" zalała mnie falą bezwarunkowej, pełnej, czystej miłości do mnie, takiej jakiej nigdy w życiu od nikogo nie poczułem, nie czytałem o czymś takim, nie wyobrażałem sobie. Uznałem, że to był Bóg. Zmieniło mnie to całkowicie na resztę życia.
Nie stałem się lepszy, momentami byłem i jestem gorszy, ale mam od tamtej pory tęsknotę.


Śr cze 01, 2022 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niebiańskie chwile
Niebiańskie chwile... Jeżeli chodzi o sferę duchową, to zdecydowanie mój pierwszy indywidualny pobyt w opactwie benedyktynów w Tyńcu. 7 dni życia jakby w innym wymiarze inne miejsce, malownicze położone, w dole Wisła a rankiem szczyty Tatr z oddali widać, już samo miejsce, na wapiennym wzgórzu dodawało poczucia, że tutaj jakoś "bliżej" Pana Boga . Wzlecieć do góry było łatwiej :aniol:

W kościele grupa mężczyzn w liczbie ponad 30 , w czarnych habitach z kapturami, w kukullach (płaszcz chórowy z długimi i szerokimi rękawami)... w prezbiterium, w barokowych stallach.... stukanie w pulpit, wstają, ktoś zaczyna: "Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu....reszta odśpiewuje - Panie pośpiesz ku ratunkowi memu...

Nieszpory a tu ten słynny mnich z tv Leon Knabit OSB, tak blisko, taki skupiony i ta radosna twarz, te mądre oczy, łacina, niewiele rozumiem , ale jest pięknie, wzniośle, chorał gregoriański...czy jestem w Średniowieczu? Czy to film pt "Imię Róży" ?
Kolacja, zima, ciemno, takie nieco "mroczne" krużganki , jedzenie w całkowitej ciszy, szwedzki stół, obiad jest wspólny - wyjątkowy wtedy staje się refektarz (klasztorna jadalnia) , śpiew, modlitwa, Opat daje znak, stuka młoteczkiem w pulpit, wszyscy zasiadają, lektor czyta - lektura duchowa, fragmenty Pisma Świętego, Reguły św Benedykta - jedzenie w ciszy, skupieniu, bez pośpiechu - jaka inna atmosfera od tej jaką serwuje nam McDonald...

Bicie dzwonów o 05.30 rano, ciemno, za oknami śnieg, mój pokoik jak cela zakonna, na korytarzu łazienki, nawet branie prysznica w takim miejscu wydaje się być inne :) , Jutrznia o 06.00 rano..."Panie otwórz wargi moje - a usta moje będą głosić Twoją chwałę " , hymn, psalmy, czytania, responsoria , kantyk Zachariasza , zaraz Msza święta konwentualna - wszyscy mnisi sprawują w koncelebrze, benedyktyni umiłowali dwie rzeczy: Pismo Święte i Liturgię, pracę też, ta czeka po śniadaniu, "Święty jest chleb, ale jeszcze świętsza praca"...

Tak minął chyba najwspanialszy tydzień w moim życiu, w innej duchowej rzeczywistości, doprawdy był niebiański - wróciłem jeszcze raz za jakiś czas, ale tylko na 3 dni, po drodze byli cystersi 3x , w Mogile - tam już żyłem jak zakonnik a nie gość, wpuszczono za klauzurę, poznałem smak mniszego życia....

Po latach wybrałem jeszcze co innego, coś czego do końca nie znałem i myślę, że gdybym wybrał zakon, klasztor, w którym "zakochałem się od pierwszego wejrzenia " a nie jeszcze kilka lat szukał, analizował, porównywał, to było inne moje życie, ale cóż da teraz gdybanie? W pamięci pozostanie to wszystko, furta, schody , Prefekt Gości... w 2006 roku Dom Gości był też inny, teraz trochę chyba inaczej to wszystko "smakuje" - ale Bogu dzięki za ten niebiański czas, który na zawsze w mej pamięci i sercu pozostanie... :buja:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lip 10, 2022 12:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL