Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:53 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Iustus trafił tu niecały rok temu i to właśnie on jest dla mnie przykładem tego kogoś
merss napisał(a):
...którzy tej pomocy szukają lub trafią tutaj przypadkowo i zorientują się, że ten Kościół jest inny...

Iustus nie szukał tu pomocy, bo miał już ugruntowane poglądy. Nie przyszedł tu prorokować. Przyszedł w dobrej wierze. Merss tak dobrze odczytuje intencje, że z góry wie, kto stanowi zagrożenie dla forum. To wy ( Merss, Jockey, PeterW ze wsparciem Barneya i Yarpena) spowodowaliście swoim postępowaniem rozchwianie emocjonalne widoczne w ostatnich wpisach Iustusa a raczej nie widoczne bo wycięte nie wiem po co. Żeby nie ucierpiał wasz autorytet?


N sty 16, 2022 9:43 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Niektórym ludziom nie można pomóc, ponieważ drzwi pomocy otwierają się od wewnątrz. Rozchwianie emocjonalne ma swe przyczyny znacznie wcześniej, potem wpisuje się w cechę osobowości i bardzo trzeba nad tym pracować, by powolutku obejmować kontrolę nad swoim życiem. Błędnie szukasz winnego, ale w szczepieniach stosujesz ten sam mechanizm. Przyczyna leży w innym miejscu.
U nas wyleciał, bo chciał i to planowo. Niczego nie przyspieszano. Moim zdaniem za długo to jednak trwało.


N sty 16, 2022 10:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Aquarius napisał(a):
Iustus nie szukał tu pomocy, bo miał już ugruntowane poglądy. Nie przyszedł tu prorokować. Przyszedł w dobrej wierze. Merss tak dobrze odczytuje intencje, że z góry wie, kto stanowi zagrożenie dla forum. To wy ( Merss, Jockey, PeterW ze wsparciem Barneya i Yarpena) spowodowaliście swoim postępowaniem rozchwianie emocjonalne widoczne w ostatnich wpisach Iustusa a raczej nie widoczne bo wycięte nie wiem po co. Żeby nie ucierpiał wasz autorytet?

Oczywiście ze nie szukał pomocy. On przyszedł zrobić zadymę a ci wredni moderatorzy ograniczyli mu to jakże ważne zadanie. I co on biedaczek zrobi? No pójdzie na inne forum siać zamęt. Albo za chwile założy nowe konto na tym forum i będzie udawał ze nie jest Iustusem zmieni sposób pisania aż do momentu jak moderatorzy wyłapią ze maja do czynienia ze starym bywalcem.
A teraz jeszcze zastanów się czy to jest pierwsze forum katolickie z którego Iustus wyleciał?
A co do emocji to masz racje w jednym. Moderatorzy doprowadzili do tego ze odsłonił swoją prawdziwa twarz.

A teraz do ciebie skoro jest tutaj tak fatalnie i skoro nadal wciąż piszesz to mam rozumieć ze jesteś masochista? Kiedyś na innym portalu uznałem ze moderacja przegina i opuściłem ich bezpowrotnie. Tak postępuje każdy rozsądny człowiek który nie lubi się narażać na ból.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 16, 2022 11:52 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Aquarius napisał(a):
Iustus nie szukał tu pomocy, bo miał już ugruntowane poglądy.
Cytuj:
Nie przyszedł tu prorokować.
Te dwa stwierdzenia są sprzeczne.
Nie szukał pomocy, przyszedł "nauczać". A że okazało się, że treści owych nauczań... no, nie ma Go, nie wracajmy do tego.
Cytuj:
Merss tak dobrze odczytuje intencje, że z góry wie, kto stanowi zagrożenie dla forum.
Iustus był tu rok. Więc miał szanse, ocena nie była aprioryczna.
Cytuj:
To wy ( Merss, Jockey, PeterW ze wsparciem Barneya i Yarpena) spowodowaliście swoim postępowaniem rozchwianie emocjonalne widoczne w ostatnich wpisach Iustusa a raczej nie widoczne bo wycięte nie wiem po co.
Rozchwianie emocjonalne może się co najwyżej ujawnić.
Cytuj:
Żeby nie ucierpiał wasz autorytet?
Hmmmm. Wpisy zdradzające rozchwianie emocjonalne Iustusa groziły autorytetowi kogo innego?
"Oryginalne" rozumowanie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sty 16, 2022 12:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Oczywiście ze nie szukał pomocy. On przyszedł zrobić zadymę a ci wredni moderatorzy ograniczyli mu to jakże ważne zadanie.
A to notoryczne prześladownie Iustusa za jego wybór form grzecznościowych? Po co to było skoro regulamin nie zabraniał mu tego?


N sty 16, 2022 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Zgodnie z netykietą formy "pan/pani" używa się tylko wobec osób, które tego żądają od innych, a nie względem wszystkich, nawet tych, którzy przeciwko temu protestują. Skoro uważał się za lepszego od innych i nie chciał się spoufalać z plebsem przez stosowanie ogólnie przyjętych norm zwracania do innych w Internecie, to plebs uznał, że należy Iustusa tytułować odpowiednio do jego zadzierania nosa. :D


N sty 16, 2022 1:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Oczywiście ze nie szukał pomocy. On przyszedł zrobić zadymę a ci wredni moderatorzy ograniczyli mu to jakże ważne zadanie.
A to notoryczne prześladownie Iustusa za jego wybór form grzecznościowych? Po co to było skoro regulamin nie zabraniał mu tego?

Pół roku temu wyleciał z innego forum jego brat bliźniak, więc wiedzieliśmy co czynić, by nie urządził nam takiego samego 'pożegnania'. Było tylko trochę zbliżone, więc to on podjął decyzję o odejściu. Uznał, że jego czas na tym forum dobiegł końca. Nie będzie mógł bezkarnie trolować. Ciebie ostrzegliśmy, że masz sytuację podbramkową, bo uznaliśmy, że ci zależy i masz wpływ na to co czynisz, widzisz cokolwiek z boku. I tak tego nie docenisz, ale mamy wciąż nadzieję, że dasz radę. Niektóre twoje wpisy czyta się z prawdziwą przyjemnością (np wczorajszy o liturgii). Sprawy duchowości masz w zakresie uporządkowanej wiedzy i wiesz, że to trudne. To dużo, bo idziesz w kierunku umiejętności.
Najpierw trzeba uporządkować emocje, by wejść w duchowość i księża to rozpoznawszy wysyłają do specjalisty świeckiego. To już poza naszymi możliwościami. Cały w tym ambaras, aby chciało swoje na raz. On nie chciał.

Odnośnie form grzecznościowych, które stosował. Książkowo to zapewniało mu poczucie bezpieczeństwa, dystans. Nie ma to nic wspólnego z żadną kulturą.


N sty 16, 2022 2:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zgodnie z netykietą formy "pan/pani" używa się tylko wobec osób, które tego żądają od innych, a nie względem wszystkich, nawet tych, którzy przeciwko temu protestują. Skoro uważał się za lepszego od innych i nie chciał się spoufalać z plebsem przez stosowanie ogólnie przyjętych norm zwracania do innych w Internecie, to plebs uznał, że należy Iustusa tytułować odpowiednio do jego zadzierania nosa. :D

Nie ma żadnej "netykiety". Są tylko regulaminy danych miejsc.


N sty 16, 2022 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wespecjan napisał(a):
Nie ma żadnej "netykiety". Są tylko regulaminy danych miejsc.

Tak, tak... "Nie ma wróżki Zębuszki, nie ma świętego Mikołaja, a w Anglii nie rządzi żadna Królowa!"
Tytan, "Megamocny", 2010

:D :D :D


N sty 16, 2022 2:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Pamiętam przynajmniej jeden taki wątek, w którym Iustus wypowiedział się (moim zdaniem) merytorycznie i całkiem do rzeczy do osoby nowej na tym forum i za chwilę zjawiła się para moderatorów z tymi waszymi wysokościami. Jeśli nie rozumiecie dlaczego Iustus używał takich form grzecznościowych tylko opowiadacie jakieś kocopoły to co wy w ogóle rozumiecie? O czym warto z wami rozmawiać? Sam bym chętnie używał takich form ale ja tu przyszedłem po pomoc. Więc zanim się jeszcze zarejestrowałem, przeczytałem regulamin rozejrzałem w tematach i postarałem dostosować. Pomoc otrzymałem. Gdybym wyjechał wam z Pan, Pani to pewnie figę z makiem. Ale ja to nie Iustus.


N sty 16, 2022 3:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Aquarius napisał(a):
Pamiętam przynajmniej jeden taki wątek, w którym Iustus wypowiedział się (moim zdaniem) merytorycznie i całkiem do rzeczy do osoby nowej na tym forum i za chwilę zjawiła się para moderatorów z tymi waszymi wysokościami. Jeśli nie rozumiecie dlaczego Iustus używał takich form grzecznościowych tylko opowiadacie jakieś kocopoły to co wy w ogóle rozumiecie? O czym warto z wami rozmawiać? .

No masochizm czystej wody

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 16, 2022 4:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Może nie odczytałeś merytorycznie? Wskazałeś na czas się pojawienia a nie okoliczności. Były skoro się pojawili.

Nie przyszedłeś po pomoc. Czytanie to za mało. Nigdy nie brałeś udziału w tego typu dyskusjach. Ty też wiesz. Nigdy ci nic nie wskazywałam, bo nie pytałeś. Nie możesz wiedzieć, ty od razu zgadujesz i to zamyka rozmowę. Nawet, gdy pisałeś o sobie, nie zareagowałam, bo odczytałam, że to ty dajesz wskazówki moderatorowi. Odczytałam totalne zamknięcie. Kiedy toczy się rozmowa o charakterze pomocy pojawiają się uwagi. Tak być musi, bo widzi się problem. Pojawia się opór i widać czy można dalej rozmawiać, czy na ten czas trzeba zamilknąć. Zdarza się, że ktoś nawet odchodzi z forum i wraca z tymi samymi problemami za jakiś czas i wówczas jest gotów na rozmowę, na wyłuskanie swych racji. Czytasz szczerość i tylko wówczas możliwa jest jakakolwiek rozmowa. Szczery jest też ktoś kto mi powie w oczy: nie powiem ci nic, bo ci nie ufam. Ma rację, bo tylko zaufanie pozwala na skupienie się na sprawie a nie osobie. Ty tego nie potrafisz, bo sam o sobie to napisałeś, że czytasz w kluczu: lubię/nie lubię. Możesz rozmawiać tylko z tymi, których lubisz. I tu wykluczasz od razu wiele osób.to etyka oparta na uczuciach, bardzo zwodnicza. Zaufanie natomiast jest czymś innym. Nie każdemu zaufamy. Po co więc jesteś na tym forum?
To pytanie to nie wskazanie drzwi. Tak samo pyta YZ i zapytanie jest tłumaczone z pozycji wrogości i uczucia. Pojawiają się od razu epitety pod jego adresem. Tymczasem on chce zmusić kogoś do myślenia, do myślenia nie emocjonalnego, ale refleksyjnego. To wyższa szkoła jazdy, bo podanie komuś jego problemów można zignorować, zamienić w negatywną ocenę osoby. Jeśli je zobaczysz swoimi oczami to spojrzysz na to samo inaczej. Widzimy to samo inaczej.


N sty 16, 2022 4:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Yarpen zazwyczaj pokazuje luki w rozumowaniu i brak dowodów. To co przeciwników u niego najbardziej wkurza to prośba dokładnego zacytowania wykładni i podania konkretnych przepisów czy cytatów. Zazwyczaj jest tak ze ktoś powtarza jakaś bzdurę która nie ma żadnych podstaw.
Zreszta za to samo obrywa Barney. Bo chce dowodów na twierdzenie a nie tylko zdania rodem z magla.
Co do Iustusa czy Wespecjana to jeden poziom. Trochę mniejszy problem u Aquarius ale tez są emocje. Problemy z emocjami i emocjonalne czytanie wszystkiego i to doprowadza do braku oceny czegoś na chłodno.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 16, 2022 5:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Kiedy myśli się emocjonalnie to zawiesza się myślenie refleksyjne (w afekcie to zawsze wystapi). W myśleniu bowiem biorą udział inne części mózgu; to po części cecha wrodzona i mężczyźni z natury mają prościej (teoria, bo mamy pięć rodzajów mózgu). W dyskusjach wymagane jest myślenie refleksyjne i tego typu ciekawość, która nakierowana jest na poznanie prawdy, jaka by nie była. Osoby myślące emocjonalnie nakładają osobie lubianej aureolę a osobę nielubianą traktują niesprawiedliwie i czarno ją widzą. Należy mieć tego świadomość.
Osobę myślącą refleksyjnie jestem w stanie przekonać, argumentując. Osoby myślącej emocjonalnie nie przekonam, jeśli wcześniej wystawiła mi negatywną ocenę.
EOT


N sty 16, 2022 5:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Uprzejmie proszę o scalenie mojego postu w wątku "Kącik towarzyski", zagapiłam się i przekroczyłam czas edycji. Z góry dziekuję :)


Śr sty 19, 2022 1:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL