Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney,

Czasami zrozumienie powstaje po dłuższym pisaniu tematu... We współudziale innych też.
To co się niszczy w zarodku może nie powstać.
Obsesyjna lękowa kontrola wydarzeń może być niezdrowa.

Ale z wybuchem to mnie rozbawiłeś.
Jeżeli jakiś wybuch miałby być to śmiechu. :)
Warto ostrożnie z oceną emocji po literach.

Ja wierzę, że możesz rozumieć więcej niż do tej pory.


N gru 05, 2021 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
TS7 napisał(a):
Barney,

Czasami zrozumienie powstaje po dłuższym pisaniu tematu... We współudziale innych też.
To co się niszczy w zarodku może nie powstać.
Obsesyjna lękowa kontrola wydarzeń może być niezdrowa.
Chłopie, zamiast jęczeć, zacznij pisać z sensem i w sposób komunikatywny.

Cytuj:
Ale z wybuchem to mnie rozbawiłeś.
Jeżeli jakiś wybuch miałby być to śmiechu. :)
Warto ostrożnie z oceną emocji po literach.
Możesz się zarzekać, ale była wręcz erupcja oskarżeń - wobec moderacji, wobec "nie rozumiejących" itd.

Cytuj:
Ja wierzę, że możesz rozumieć więcej niż do tej pory.
Na razie nie ma czego "rozumieć", bo to, co przedstawiłeś, to bełkot (w sensie, w jakim definiuje to pojecie Bocheński, czyli "Mowa ludzka pozbawiona sensu." (za http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/belkot.html )

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 06, 2021 11:26 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wycięty post TS7 zawierał także poniższe zdanie
Cytuj:
A "wychowywać" możesz sobie małe dzieci, jak Tobie na to pozwolą. Ja nie mam zamiaru dawać się Tobie wychowywać "koleżanko".

Uprzedzająco wyjaśniam, ze każda rozmowa o charakterze etycznym ma charakter wychowawczy. Nie interesuje mnie więc co TS7 myśli o wychowywaniu i jaką sobie sklecił definicję. Powyższe stwierdzenie więc oznacza, że działać to powinno w dwie strony i jakakolwiek odpowiedź z mojej strony nie jest możliwa. Zapytanie TS7 także. Ten wątek ma charakter stricte wychowawczy, bo gros uwag ma taki charakter.
Facet się sam wkręcił w zakaz pisania w tym wątku. Dał też mi przyzwolenie na cięcie wszelkich jego wystąpień prorockich, bo mają charakter prostujący umysły innych, czyli wychowawcze.

To są właśnie różne kody językowe. Ktoś sobie coś wymyśli i uważa, że to obowiązujące wszystkich. Wyleje wiadro pomyj na innych, ale to dla niego jest neutralne etycznie. Nie jest. Dostał więc ostrzeżenie za całkokształt ad personam wobec innych. Nie masz TS7 też prawa zabraniać mi pisania w twoich wątkach.
Zablokować sobie udział w tym wątku. Genialne samozaoranie. :)


Wt gru 07, 2021 11:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie spodziewam się co prawda odkrywczej odpowiedzi ( precyzyjnej ). Bo taką pisze się wprost jeśli ma się dane i chce się je ujawnić.
Tetaz tak. W moim PW. Napisałem do TS7. Nie mógł mi odpowiedzieć, więc włączyłem funkcję takiej możliwości. Napisałem jeszcze coś, by powiadomić że pewno może mi dać odpowiedź.
No i teraz pytanie. Kto mi w tej drugiej odpowiedzi napisał :) cwaniak.
Wiem co to oznacza i dlaczego ktoś tak pisze. Lecz takie chistorie, nie pierwsze, tylko na tym forum. Są dla mnie sygnałem trefnego forum. Nie mogę uznać forum jako dobre, które daje możliwość wyrażania poglądów. Lecz jednocześnie są w nim stosowane, choć by takie ukryte wyrażanie o kimś opini. Ja się z tą opinią nawet zgadzam. Bo po prostu chcę być cwany, by jakoś żyć na tej ziemi według swych potrzeb.
Tylko że, to można przynajmniej mnie wprost napisać. Przy okazji może być o tym dyskusja. Natomiast ukryte formy nawet prawdziwe, są dla mnie krecią robotą. Niedopuszczalną, niweczącą nawet moją dobrą wolę, wobec takich wybryków. Gdzieś z ukrycia może sobie każdy poszczekiwać, z zerowym odzewem i sensem.


Śr gru 08, 2021 11:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nawet jak - zwyczajowo - narzekasz na forum na którym jesteś (pod przymusem?) nie potrafisz wprost napisać o co chodzi.
Ty coś napisałeś, by dać znać T7 że może coś napisać, na co on coś napisał, o czym Ty "wiesz co oznacza i dlaczego tak pisze" i to jest dla Ciebie "sygnałem trefnego forum".
Kurcze, ogarnij się chłopie.
Jak inaczej nie umiesz, to przed wysłaniem tego, co nasmarowałeś przeczytaj tekst z założeniem że jesteś innym forumowiczem - który ani nie czytał Twojej wymiany korespondencji na priv, ani nie wie co tam sobie w głowie myślisz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 08, 2021 12:03 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie twoja tu rola coś odpowiadać. Na dodatek niczego nie kumasz co się do ciebie pisze. Co wskazuje na brak analityczności, albo pilnowanie tajemnicy ( jak by było co pilnować ). No cóż każdy ma życie, jakie mu się przydażyło. Nie mam o to do ciebie pretensji. A że narzekanie to akurat twój wymysł, a możliwe że obsesja. Bo każde nawet z jakiegoś powodu uznane za najgłupsze pytanie. Ma swój jedyny sens właśnie zapytania. Na które normalnie łatwo się odpowiada.

Tu zapytałem bo nie wiem kto robi sobie ze mnie szopki, tak to odczytuję. Może to być ktoś z zewnątrz forum ( włamywacz ), niezależnie czy to pirat, czy jakiś czyjś sługa. Może to być ktoś z wewnątrz forum. Onsługa, bądź administrator, choć jego o gry nie posądzam.
A to z własnej autopsji. Miałem forum i byłem administratorem jego. Z tym że mój syn był jego super administratorem. Bym po prostu czegoś na forum nie zepsuł. Znam więc możliwości wejścia komuś na wpis.
A było tak jak już podałem. Odblokowałem możliwość dania mi odpowiedzi. No i klikam na wiadomość, do TS7. W okienku wpisu widzę to :) cwaniak. Zamiast pustego pola. Kasuję i piszę informację, podaję swe poglądy. Wspominam nawet o tym incydencie. Wysyłam i nic. Nawet potwierdzenia że poszło, oraz samego wpisu też nie ma. Został jeszcze stary wpis do TS7. Co sprawdzając teraz okazało się że też go nie ma.
Co wy na to. O ile w ogle wolno wam na takie coś odpowiadać. Wystarczy bez obwijania w bawełnę, zrozumiem właściwie.
Można napisać nawet że nie odpowiecie. To też odpowiedź. Moim zdaniem tak wygląda uczciwość.
Nie chcę bowiem propagandy. Do niczego ona, przynajmniej mi nie służy.


Śr gru 08, 2021 12:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Cytuj:
Co wy na to. O ile w ogle wolno wam na takie coś odpowiadać. Wystarczy bez obwijania w bawełnę, zrozumiem właściwie.

Napisalam ci, że zamiast wycinać prawie wszystko o czym piszesz założyłam ci akwarium, byś tam pływał i nie zaśmiecał forum pisząc nie na temat. Byłeś spokojny, nie wdawałeś się w awantury, więc to tolerowałam. Kiedy naprawdę pisałeś bełkotliwie to sam odchodziłeś na jakiś czas z forum, żegnając się zwykle z nim. Teraz poczułeś siłę i wsparcie w bracie bliźniaku i wszedłeś w tryb agresji. To całkowicie zmienia moje podejście. Krótko i treściwie: przestań się awanturować, wspierać bez treści merytorycznych tego czy innego użytkownika. Mogą się spierać, gdy czytana jest w tym treść. To nie forum plotkarskie ani ambona w parku dla wszystkich, którzy muszą paplać. Nieczytelny jesteś nie tylko ze względu na to, że trudno odczytać o czym piszesz, ale zaczynasz kolejne zdanie nie kończąc poprzedniego.
Sumarycznie w odniesieniu do regulaminu: błędy ortograficzne, zła składnia powodująca nieczytelność tekstu, brak precyzji w wyrażaniu myśli. Teraz dochodzi awanturnictwo i wspieranie innych bez podania treści merytorycznych dotyczących tematu: szczepienia to zło nie jest faktem. To ocena i z tym się nie dyskutuje. Trzeba to udowodnić, nawet błędnie.
I nie zapomnij, że pytałeś o to co napisałam.
Awanturnictwo nigdy nie była na tym forum tolerowane.

______________________
PW
Nigdy do nas nie doszło, że ktoś komuś wchodzi na priv. Modzi tego na pewno nie robią. Jeśli ktoś skasuje wiadomość po wysłaniu to dostajesz puste pole. Rozmyślił się po czasie. Kiedy odbierze wiadomość to uwalnia ci się informacja o wysłanych i wiesz, że wiadomość odebrana. TS7 sygnalizował, że masz zapchaną skrzynkę, bo widział to, że nie przeszła do wysłanych i odebranych. Można sobie zwiększyć liczbę przechowywanych wiadomości poprzez założenie dodatkowych folderów. Widać zresztą, że przyszła wiadomość, ale trzeba oczyścić skrzynkę, by ją przyjąć. Nowi użytkownicy to kiedyś zgłaszali nie znając systemu, ale od lat nikt nie pyta.


Śr gru 08, 2021 1:05 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Można to było prościej, ale nic nieważne.
Co trzeba wiedzieć o tym świecie wiem. Gierki mnie nie intetesują. Sama się wydałaś, że wiesz że chciałem odejść.
Zostawiam je graczom, z wydumanym mniemaniem, że to coś im pomoże.
Że prawda na tym świecie ostateczna i do końca nie przejdzie. Wiedziałem przygotowując się do 1 komuni.
I jakby co, ja tego jako awanturowanie się, tak nie traktowałem. A dyskusje, to po prostu test, czy można coś usprawnić ulepszyć. Jak widzę na forum nie. A w realu, zapraszam ludzi dobrej woli. Nadzieja u mnie umarła ostatnia. Dzięki za szczerość. Być może kiedyś oddam z nawiązką. Albowiem w przyrodzie nic nie ginie. A mnie nic po całym bagarzu, beznadziejnych działań.
Możesz to traktować jak chcesz.


Śr gru 08, 2021 2:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Cytuj:
Sama się wydałaś, że wiesz że chciałem odejść.

Mam dość dobrą pamięć, wytrenowaną w słuchaniu ludzi. Nie wydałam się, ale zapamiętałam. To, że nie pamiętasz co piszesz to nie mój problem. :)
Uwagi są po to, by coś poprawić i wszystkim poprawić warunki rozmowy. Ty odczytujesz atak personalny. To znów twój problem, bo z mojej strony pojawiła się odpowiedź i to punktowa. O takie wypunktowanie odpowiedzi prosił cię Barney i nie wiedziałeś, że to test szkolny na rozumienie. Nie dałeś rady go zdać. W mojej wypowiedzi należało rozumieć jedynie pojęcia: ortografia, składnia, komunikatywność, wiedza. Tylko tak udowodnisz mnie, że się mylę.
Jeśli odpowiadasz, że znasz życie to odpowiadasz na inny temat. To nie jest fakt, ale własne mniemanie. Niechrzeciajańskie do tego, bo chowa czujność do kieszeni.
Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią: tak lub nie. Czasem należy dać zachować twarz komuś i przyjąć, że zrozumiał. Człowieka czytamy przede wszystkim niewerbalnie, ale na forum to trudniejsze.


Śr gru 08, 2021 2:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisał(a):
Uwagi są po to, by coś poprawić i wszystkim poprawić warunki rozmowy.


Teoretycznie tak. W praktyce na tym forum niespecjalnie daje się to zauważyć. Bardziej ten wątek przypomina pole bitew i potyczek personalnych niektórych użytkowników z moderacją niż cokolwiek innego.

Na pewno warunki rozmowy na forum bardzo by się poprawiły, gdyby przyjęto rozwiązanie sprawdzone w praktyce i polegające na tym, że moderatorzy nie uczestniczą w dyskusjach jako użytkownicy.
Dobrego moderatora można porównać do sędziego w meczu piłki nożnej - jest niezbędny, jest stale widoczny "w tle" i ma określone uprawnienia, ale zarazem jest "bezosobowy", nie pokazuje swojej indywidualności i nie może w żadnym razie być zawodnikiem jednej z drużyn. Oczywiście to, co napisałam w żadnym razie nie jest odkrywcze, to wiadomo od dawna. Nie jest też stricte sugestią, by coś zmieniać - po prostu ten układ pogarsza warunki rozmowy. Z mniejszym lub większym nasileniem, ale pogarsza. Oraz zniechęca do rozmowy.

Samo moderowanie, oceniane z punktu widzenia "zasad sztuki", zdecydowanie bliższe jest na tym forum kierowaniu i zarządzaniu niż moderowaniu. Za dużo ustawiania, porządkowania i prób zmieniania (trącącego czasem silnie "wychowywaniem") użytkowników, za mało dystansu i części mediacyjnej. Co zapewne wynika przede wszystkim z predyspozycji osób moderujących - tego się nie przeskoczy, na przykład dobry kierownik czy szef zespołu nie ma szans być dobrym moderatorem, nie te cechy osobowości. Można się bardzo wysilać, szkolić, nabywać doświadczenia - a bez predyspozycji i tak efekty pracy są w najlepszym razie mierne, nieadekwatne do włożonego wysiłku.


Śr gru 08, 2021 6:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
W takim razie musiałbyś nająć zawodowych moderatorów i płacić im. Szanujmy, że wykonują tę pracę społecznie i nie zabierajmy im możliwości dyskusji. A większość (nie wszystkie, ale większość przytłaczająca) wpisów w tym wątku to zwykłe marudzenie albo co gorsze pieniactwo. Pochodzące zresztą w większości od relatywnie małej grupy osób.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 08, 2021 8:01 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 9#p1198289
Pamiętam te uwagi i nie wiem dlaczego są przypominane. Nic nowego. Modzi nie mają zakazu pisania jako uczestnicy dyskusji.
Mamy zaledwie kilka aktywnych wątków, reszta leży odłogiem. Tam można się realizować i nie zwracać uwagi na spierających się w kontrowersyjnych tematach. Lubią się kłócić to dlaczego im przeszkadzać? Nie przekraczają regulaminu, no czasem ich poniesie..
Odrębną sprawą są osoby, które nie potrafią wpisać się w formułę forum i chciałaby czynić to mimo-, bo nie uznają żadnych ograniczeń. Mają swe układy z Panem Bogiem i realizują powołanie zlecone przez Boga. Piszą o tym, że forum należy do Boga. Być może należało zareagować wcześniej, ale na to zawsze jest czas. Rozmowy pozwalają na lepszy ogląd sytuacji, z kim mamy do czynienia. Może uda się coś ocalić?
Zapraszam do rozmów tam, gdzie możesz to czynić z klasą. Nie wejdę do tych wątków, więc będzie i komfort psychiczny. :)


Cz gru 09, 2021 1:07 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Czemu admin, nie zabrał głosu w sprawie mego pytania. Może nie zna sprawy jeszcze, to rozumiem.
Za to zawodowy porządkowy i dyżurny co prada, dobry znawca biblii, to nie w jego jednak gestii to jest. A jeśli któreś z was zna sprawę, czy nie można wprost tego powiedzieć. Zamiast wywijać o nieudaczności, o nie posiadaniu racji? Dla mnie są proste tego kryteria, nie wiem nie piszę i nie ubarwiam. Najwyżej pytam jak w tym przypadku. Nic nie poradzę że piszę prostym językiem, ( który dla wielu jest za prymitywny ). Znacie regulamin lepiej ode mnie. On mówi nie mieszamy tematów gdy ktoś pyta konkretnie, to taka jest odpowiedź. Że opisałem jak doszło do tego że na pW. Coś się zadziało dziwnego.

To już nie ważne było to, o co pytam. Za to ważniejsze było to, że padł tam nik usera, który w swych dociekaniach za wiele wyraził słowami. Dociekania bywają różne. Na koniec może potem powiedzieć że zbyt popłynąłem, bez potrzeby. Pewno by tak było, chciełem z nim to omówić. Bez wtrętów innych osób. Nawet takiej szansy nie otrzymał. On a mnie zamknięto drogę na taką poufną rozmowę. Bo celnik zadziałał nie w duchu ugody, tylko wyroku.
Trzeba nazywać sprawy po imieniu, nie zasłaniać się imunitetem. Tu - sensevierja podeszła jak to kobiety, w złagodzonej formie do tematu. Oby więcej takich postaw.


Cz gru 09, 2021 11:59 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Dobra dość tego pieniactwa.
Masz uwagi odnośnie pracy moderacji to pisz do admina i wyjaśnia sobie z nim. Tutaj sprawa jest zamknięta. Kolejne twoje wpisy na ten sam temat będą usuwane.
I popracuj nad przejrzystością swoich wypowiedzi bo ten bełkot który uskuteczniasz w większości tematów jest nie do przyjęcia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz gru 09, 2021 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
witoldm napisał(a):
Nic nie poradzę że piszę prostym językiem, ( który dla wielu jest za prymitywny ).

Witoldzie, zanim wyślesz swój tekst, możesz uprzednio go sprawdzić pod względem poprawności ortograficznej, stylistycznej, gramatycznej i typograficznej tu:
https://www.ortograf.pl/


Cz gru 09, 2021 12:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL