Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jakby co to wytłumaczyć żebyś zrozumiał.
To co uprawiasz w temacie to trolling czyli rozwalanie tematu z rzeczy istotnych na bzdury które nie maja nic wspólnego z tematem. Jak już zapoznasz się z tym o czym jest dyskusja to napisz to pomyślimy czy przywrócić cię do dyskusji

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 11, 2022 7:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Zerknęłam na kryteria oceniania prac z języka polskiego, to są umiejętności szkolne, które uczeń zdobywa, by mógł się nimi sprawnie posługiwać we wszystkich innych obszarach swej działalności. Na poziomie ośmioklasisty wymaga się pisania pracy zgodnie z kryteriami i tym decydującym jest zgodność z formą podaną w poleceniu. Jeśli ośmioklasista pisze na temat, ale inny niż to wskazano to otrzymuje 0 punktów. Mamy też inne kryteria decydujące o ocenie, ale ...


Jeżeli za wypowiedź przyznano 0 pkt w kryterium Realizacja tematu wypowiedzi we wszystkich pozostałych kryteriach przyznaje się 0 pkt.za pisanie pracy niezgodnej z tematem


To poziom ośmioklasisty, niżej się nie da, by podchodzić do dyskusji. Przyjmuje się jednak, że to wyższy poziom intelektualny. Jest to jednocześnie kryterium wiarygodne, którym można się posiłkować w każdej innej sytuacji. Każdy egzamin, gdy student próbuje 'zagadać' egzaminatora kończy się oceną niedostateczną. Nie widzę powodu, by nadal tolerować wypowiedzi nie na temat. Dopuszczamy krótkie offtopy, ale indywidualnie się im przyglądamy, jaki mają charakter oraz czy użytkownik potrafi wracać do tematów zasadniczych.

Regulamin forum pozwala na posiłkowanie się wiedzą szkolną w ocenie merytoryczności wypowiedzi. Awanturnictwo pisane składnymi zdaniami pozostaje niedopuszczalną formą wypowiedzi i podlega karom regulaminowym.


Wt sty 11, 2022 9:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Myśle ze Iustus wykazał dokładnie ze nie rozumie o czym jest wątek o ekumenizmie i nawet nie zna określenia ekumenizm. Dlatego @Iustus aby ograniczyć twój trolling w temacie ekumenizmu daje ci zakaz pisania w wątku
Przecież to jest bez sensu. Zbanował mi Pan wątek, w którym już nie piszę? Naprawdę aż tak bardzo trzeba kneblować za obnażanie ekumenizmu, który w praktyce jest zrównywaniem jedynej Prawdziwej Religii - Katolicyzmu - z innymi religiami?
Jockey napisał(a):
Jakby co to wytłumaczyć żebyś zrozumiał.
To co uprawiasz w temacie to trolling czyli rozwalanie tematu z rzeczy istotnych na bzdury które nie maja nic wspólnego z tematem. Jak już zapoznasz się z tym o czym jest dyskusja to napisz to pomyślimy czy przywrócić cię do dyskusji
Szczerze mówiąc odgrzałem tamten wątek, bo był najbliższy problemowi, który chciałem poruszyć. Tamten wątek poruszał wykolejenia ekumenizmu i to co opisałem także jest jego wykolejeniem. Normalny katolik wie, czym jest ekumenizm, ale też nie trzeba się nie wiadomo jak doszukiwać, żeby zauważyć, że ten ekumenizm się zdegenerował. W Kościele mamy dni judaizmu i dni islamu. Co to jest jak nie zgniłe owoce ekumenizmu? Nie można o tym milczeć i udawać, że nic się nie dzieje. "Jeśli będziemy milczeć, to kamienie będą wołać." Tu trzeba bić w dzwony.


Wt sty 11, 2022 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey, ale z Pana bohater. Użył Pan pałki, jaką są uprawnienia moderatorskie do zakneblowania forumowicza:
viewtopic.php?p=1203872#p1203872
Z takiego postępowania należało by się wstydzić. Normalny człowiek się wstydzi, gdy na coś takiego patrzy, a co dopiero, gdyby się czegoś takiego dopuścić.

Jeśli chodzi o rozwalanie wątku, tudzież trollowanie, to Pan go rozwala. Tam się toczyła merytoryczna dyskusja (która Panu najwyraźniej przeszkadzała), a Pan to przekierował na szczujnię, ocenzurował wypowiedzi, zakneblował użytkownika, a potem go jeszcze nawyzywał. Na brawo Panie. Musi być Pan z siebie bardzo dumny...


Wt sty 11, 2022 11:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
No cóż, informacja nie dotarła i mamy pieniactwa ciąg dalszy a także udowadniania, że białe jest czarne i dialog międzyreligijny to synonim ekumenizmu, ale zdegenerowanego. I to wszystko po zdefiniowaniu pojęć. Brak rozumienia granic tematu jest też przeniesiony na Jockeya i udziela mu Iustus reprymendy ucząc zasad współżycia społecznego. Zaiste cyrk, ale kończy się OSTRZEŻENIEM....dla Iustusa. Reg. II/8.1


Śr sty 12, 2022 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisał(a):
No cóż, informacja nie dotarła i mamy pieniactwa ciąg dalszy a także udowadniania, że białe jest czarne i dialog międzyreligijny to synonim ekumenizmu, ale zdegenerowanego. I to wszystko po zdefiniowaniu pojęć. Brak rozumienia granic tematu jest też przeniesiony na Jockeya i udziela mu Iustus reprymendy ucząc zasad współżycia społecznego. Zaiste cyrk, ale kończy się OSTRZEŻENIEM....dla Iustusa. Reg. II/8.1
Pani mówi o zasadach współżycia społecznego? Nawet nie raczyła Pani wyjaśnić problemu. Jak Pani widzi, ja to próbuję uczciwie wyjaśnić i podaję konkretne argumenty z przykładami. Ale po co Pani dyskutować, czy jakiekolwiek argumenty, skoro można się wyżyć i bohatersko wystawić ostrzeżenie/bana. To jest tym bardziej bez sensu, że ostrzeżenie zostało wystawione w wątku poświęconym do tego, aby zgłaszać uwagi do forum. To jakiś dom wariatów. Ludzie widzą, jak naciągane są te ostrzeżenia, jak patologicznie jest wykorzystywany regulamin. Niech się Państwo nie dziwią, że nie mają poważania. Nie potrafią Państwo rzeczowo i merytorycznie dyskutować, zamiast tego niewygodne tematy i uwagi to patologicznego funkcjonowania forum sankcjonuje się kolejnymi ostrzeżeniami. To jest sposób działania człowieka który nie ma ani argumentu, ani szacunku, a ma tylko pałkę.
Pieniactwo jest wtedy, kiedy zarzuty są bezzasadne, albo na siłę, albo po to, aby głupio się pokłócić. Moje zastrzeżenia są do rozwalania merytorycznych dyskusji oraz to patologicznych metod "zarządzania" forum. Wiem, że i na ten komentarz nie usłyszę nic merytorycznego, za to wiem, że ta pałka trzymana za plecami już nie może się powstrzymać, aby znowu pójść w ruch...


Śr sty 12, 2022 12:13 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Można rozmawiać o problemach i wejść w błędne koło, zwłaszcza gdy korzysta się z książeczki dla małych oszustów: jak wygrywa się rozmowy. Można problemy rozwiązywać. Ten należy do rozwiązywalnych, przynajmniej czasowo.


Śr sty 12, 2022 12:52 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Pozwolę sobie na uczynienie uwagi z pozycji obserwatora.

Wedle "zasad sztuki" zarówno mediacji jak i moderacji ani mediator ani moderator nie zajmują (z założenia) względem czy to stron mediacji, czy uczestników dyskusji pozycji nauczycieli czy kierowników. Wejście przez mediatora/moderatora w rolę czy to nauczyciela/wychowawcy czy szefa/kierownika czy też (opcjonalnie) psychologa (to zdarza się rzadziej) to klasyczne "błędy w sztuce" . Trudne do wyrugowania u nauczycieli oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska. I bardzo niestety widoczne na tym forum w różnych wersjach i licznych odsłonach.

Mediator/moderator zasadniczo powinien zapobiegać zjawiskom utrudniającym dyskusję (trollingowi, przepychankom ad personam, przekierowywaniu dyskusji z tematu na osobę itp), nie wolno mu (jako mediatorowi czy moderatorowi) w sposób jednoznaczny wyrażać własnego stanowiska w sprawie dyskutowanej , pouczać stron czy uczestników itd. No mogę się rozpisać, ale to nie szkolenie tylko informacja zwrotna od użytkowniczki forum zatem tu robię stop :)
Poddaję to pod rozwagę mając intencję poprawy atmosfery dyskusji na forum.

Nie daruję sobie komentarza do @merss :wink:
Nieprawdą jest, że każdy egzamin , gdy student próbuje "zagadać" egzaminatora kończy się oceną niedostateczną. Wykształcenie mam humanistyczne, wyższe jak najbardziej i to na trudnym kierunku. Jako studentka jeden egzamin (z przedmiotu pobocznego, ale obowiązkowego) zdałam w ten sposób na bdb. Jako wykładowca zaś próby zagadywania traktowałam bardzo różnie - albowiem dla mnie istotne było i jest u studenta coś więcej, niż umiejętność wykucia "na blachę odtąd-dotąd". W swoim podejściu nie byłam i nie jestem odosobniona, choć oczywiście sądzę, że na studiach tak zwanych ścisłych to wygląda i chyba powinno wyglądać inaczej. No ale forum bliższe jest humanistycznym niż ścisłym studiom, jeśli już z tak karkołomnego porównania skorzystać.


Śr sty 12, 2022 12:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Tekst był informacją o granicach merytoryczności. To powinny być umiejętności na poziomie szkoły podstawowej. To jest wążne, bo podlega ocenie na forum.
Napisałam ci, byś pokazała się nie w tym wątku, ale siebie jak realizujesz te piękne idee w warunkach trudnych. Dopiero wówczas ma to wartość. :)
Po raz trzeci to samo. Mieliśmy tu niedawno siostrę bliźniaczkę, Interesowała ją tylko krytyka moderatorów i udzielała im rad. Kiedy podeszłam za innego moda, którego miała na muszce to dała się bez problemu złapać i rozpoczęła krytykę mnie chociaż ze sprawą nie miałam nic wspólnego; zupełnie ty jak teraz. Ja tylko dałam ostrzeżenie, ale najpierw podałam kryterium. Ty odczytałaś zupełnie coś innego, by móc skrytykować. ;)


Śr sty 12, 2022 1:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Sansevieria napisał(a):
Pozwolę sobie na uczynienie uwagi z pozycji obserwatora.
Nie żartuj. Od dawna jesteś po prostu krytykiem pewnych osób z moderacji, więc nie strugaj osoby niezależnej w tej sprawie.

Sansevieria napisał(a):
Wedle "zasad sztuki" zarówno mediacji jak i moderacji ani mediator ani moderator nie zajmują (z założenia) względem czy to stron mediacji, czy uczestników dyskusji pozycji nauczycieli czy kierowników. Wejście przez mediatora/moderatora w rolę czy to nauczyciela/wychowawcy czy szefa/kierownika czy też (opcjonalnie) psychologa (to zdarza się rzadziej) to klasyczne "błędy w sztuce" .
Wielu użytkowników (z Tobą włącznie) wchodzi w dyskusję z moderatorami usiłującymi przemówić im do rozumu. W ten sposób stają się "stronami" i gdyby w tym momencie się wycofywali, to nie mogli by nic zrobić.

Cytuj:
Nie daruję sobie komentarza do @merss :wink:
Nieprawdą jest, że każdy egzamin , gdy student próbuje "zagadać" egzaminatora kończy się oceną niedostateczną. Wykształcenie mam humanistyczne, wyższe jak najbardziej i to na trudnym kierunku. Jako studentka jeden egzamin (z przedmiotu pobocznego, ale obowiązkowego) zdałam w ten sposób na bdb. Jako wykładowca zaś próby zagadywania traktowałam bardzo różnie - albowiem dla mnie istotne było i jest u studenta coś więcej, niż umiejętność wykucia "na blachę odtąd-dotąd". W swoim podejściu nie byłam i nie jestem odosobniona, choć oczywiście sądzę, że na studiach tak zwanych ścisłych to wygląda i chyba powinno wyglądać inaczej. No ale forum bliższe jest humanistycznym niż ścisłym studiom, jeśli już z tak karkołomnego porównania skorzystać.
No cóż, umacniasz negatywne stereotypy o humanistach.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 12, 2022 11:14 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wszystko to pozornie dobrze, gdyby nie to. Zbawicielu- zbaw najpierw się sam.
Nie dotyczy to zasad i powinności. Bo to ustalenia, te nawet najgłupsze należy akceptować. No bo inaczej nikt by niczego nam z góry nie ustalił i nie było by postępu. Same ustalenia nie muszą być postępem. Lecz czy chciał czy nie, nie koniecznie od razu, do postępu wiodą. I spór jaki tu widzę, jest o to. Że z jednej strony, można było prościej i krócej. Tak - z boku to widać, ja też to widzę. Tylko nie o to tu chodzi, że to się widzi. Bo to nawet często widzi i ten co ustala, nawet zaraz po ustaleniach, co jest już spóźnione. Szkopół w tym, by to wiedzieć przed ustaleniami. Inaczej proroctwo. Tego jest u nas ludzi stosunkowo niewiele. W tym jest problem. Który po czasie się okazuje czy trafne, czy pudło. W tym nikt z nas nie jest aż tak dobry, by powiedział, a nie mówiłem. Po wydażeniach, gdy mówił coś inaczej przed nimi. Choć to się zdaża.
To jest klucz do prawdy o takich sprawach.


Śr sty 12, 2022 12:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Że co? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 12, 2022 12:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1063
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
witold a można po polsku?


Śr sty 12, 2022 12:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Tradycyjny bełkot witoldm. Absolutnie nie wiadomo o co mu chodzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 12, 2022 12:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
No właśnie. Potem pojawi się wróżka dobra rada i wesprze szaleństwo emocjonalne czy tę sałatę słowną witoldm. Ci, którzy potrzebują pomocy w realu odczytają, że oni są OK, ale to wina modów. Mod nie zastąpi ani psychiatry, ani psychologa. Brak umiejętności funkcjonowania w grupie jest deficytem, którego nie rozwiąże się na forum; próbujemy, ale to raczej skazane na niepowodzenie. Uaktywnienie osób problematycznych po takich 'wspierających' wpisach skutkuje tym, że muszą zostać ukarani regulaminowo a to bardziej dotkliwe kary. Nie podejmuję decyzji w nocy i to decyzji ostatecznych. Wycięłam płomienne posty Iustusa zachwyconego wpisem Sanseverii i na razie pozwoliłam mu odpocząć od forum na dobę.


Śr sty 12, 2022 12:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL